Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Nero

Nero Oficjalne forum poświęcone aplikacjom ze stajni Nero AG



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 20.10.2006, 11:04   #1
andrut
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 05.06.2005
Posty: 4
andrut w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Czy 512MB RAM to za mało dla Nero w XP?

Zmieniłem ostatnio kompa na semprona 64 na am2. Było sporo problemów, bo chipsety nvidia nie należą do wzorowo ze wszystkim kompatybilnych, ale w końcu udało się wszystko opanować.
To co mnie dziwi to, że nagrywając płytę DVD Nero6 zmiania system z wielo na jednozadaniowy. Każde przełączenie okienka to minuta grzechotania dyskiem i opróżnienie bufora. Mam tylko 512MB RAMu (po podrożał ostatnio, jak stanieje i będzie kasa to dokupię), ale bez przesady, żeby nie można było przy nagrywaniu przełączać się pomiędzy powiedzmy dwoma okienkami IE, GG i Nero? Zmniejszyłem bufor w Nero do 16MB i dalej to samo. W menadżerze zadań nie pokazuje żadnych cudów, same drobiazgi po kilka MB (oprócz IE, GG i Nero, które zajmują po kilkadziesiąt MB).
Też tak macie? Przy nagrywaniu trzeba teraz nie dotykać kompa jak w czasach gdy nie było burnproofa i można było zmarnować płytę? Co prawda płyty się nie zmarnuje, ale nic na kompie się nie da robić w czasie nagrywania, bo można zajoba dostać od tych spowolnień.

pozdrawiam
andrut
andrut jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 20.10.2006, 11:13   #2
ed hunter
Obyś nadepnął na LEGO!
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 30.11.2004
Posty: 38,993
ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
stara sprawa, sterowniki nVidia.

szukajka prawd***281; powie.
ed hunter jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 20.10.2006, 13:28   #3
andrut
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 05.06.2005
Posty: 4
andrut w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez ed hunter
stara sprawa, sterowniki nVidia.

szukajka prawdę powie.
jeśli chodzi ci o to:
http://forum.cdrinfo.pl/dane/64993-s...rowniki+nVidia
to pudło. płyty nagrywa mi dobrze, wszystko działa, tylko w czasie nagrywania komp się (moim zdaniem nadmiernie) muli. dzieje się tak obojętnie czy sterowniki nvidia do dysku są zainstalowane, czy nie (pierwotnie ich nie używałem, bo powodowały problem z dyskiem SATA, 320GB caviarem RE, ale doczytałem już, że wyłączenie NCQ załatwia sprawę i teraz wszystko jest w porządku).
dma mam wszędzie włączone, nagrywarka udma2, a dysk udma6.
może sprecyzuj o co ci chodzi z tymi sterownikami nvidia, żebym wiedział czego szukać, bo narazie nic pasującego do mojej sytuacji nie znalazłem.
andrut jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 20.10.2006, 13:59   #4
BD
Team Member
CDRinfo VIP
 
Data rejestracji: 15.07.2002
Posty: 2,210
BD zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
A kolega sprawdza***322; DMA?
BD jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 20.10.2006, 16:46   #5
yahol
Głupi Yasio
 
Avatar użytkownika yahol
 
Data rejestracji: 27.05.2003
Lokalizacja: **.#
Posty: 4,467
yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
W odpowiedzi, twierdzi ze sprawdzil i dziala.

I prawda jest to, ze chlopcy od NVidii zwalili sterowniki i mostek polnocny zachowuje sie jak powalony. Na forach sporo o tym pisano.
Podono bety do NV sa lepsze. A najlepiej pokombinowac i samemu dobrac stery.
__________________
Powyższa wypowiedz, wyraża jedynie moja opinię w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko mnie ani w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez ostrzeżenia i podawania przyczyn.
******************************************
Monarchista, podstępnie knujący przeciwko Republice i demokracji!
yahol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 21.10.2006, 07:41   #6
andrut
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 05.06.2005
Posty: 4
andrut w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez yahol
W odpowiedzi, twierdzi ze sprawdzil i dziala.
I prawda jest to, ze chlopcy od NVidii zwalili sterowniki i mostek polnocny zachowuje sie jak powalony. Na forach sporo o tym pisano.
Podono bety do NV sa lepsze. A najlepiej pokombinowac i samemu dobrac stery.
na jakich forach i o jakie problemy chodzi i z którym nforcem? na forach nvidii większość postów dotyczy nforce4, a ja mam 570 i z nforce5 widzę tylko problemy z dyskami sata, ale z błędami zapisu lub zwiechami, a o małej wydajności, czy spowolnieniu kompa nie ma nic. zresztą w sandrze pokazuje mi sporą wydajnośc dysku.
jeszcze jedno, dziś błem u kumpla, który ma celerona 800MHz i 256MB RAM i przy nagrywaniu można było bez problemu stronki przeglądać i przełączać okienka, czyli jednak coś u mnie jest nie tak. zaczynam nie lubić nvidii...
andrut jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.12.2006, 14:11   #7
zulstorm
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 16.04.2005
Posty: 3
zulstorm w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
ja mam taki sam problem u siebie , z tym że mam semprona 2600 na s754, mobo to Abit KV8Pro , a wiec chipset k8t800, a nie nvidia
da się jakoś to rozwiązać ?
zulstorm jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.12.2006, 14:46   #8
Kris
Nikoniarz
 
Avatar użytkownika Kris
 
Data rejestracji: 26.01.2004
Lokalizacja: Ostra łąka
Posty: 5,167
Kris ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Kris ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Kris ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Kris ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Kris ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Kris ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Kris ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Kris ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Sprawd***378;:
- DMA
- ASPI
- wy***322;***261;cz indeksowanie dysk***243;w w XP
- pozamykaj niepotrzebne programy
- wy***322;***261;cz niepotrzebne us***322;ugi.

Na marginesie, mi Nero 6.6.0.13 chodzi***322; na 256 MB RAM i nagrywa***322;em spokojnie DVD.
Kris jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 31.12.2006, 13:26   #9
Jerry from hell
Calibra is the best!!!
 
Avatar użytkownika Jerry from hell
 
Data rejestracji: 06.07.2004
Lokalizacja: Trzebinia
Posty: 314
Jerry from hell zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Andrut wy***322;***261;cz antywira przy nagrywaniu. Pozdro
__________________
Calibra..... i wszystko jasne :-)


Jerry from hell jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.01.2007, 00:02   #10
chris996
AdvancedNet.pl - hosting
 
Avatar użytkownika chris996
 
Data rejestracji: 11.04.2005
Posty: 915
chris996 niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez Jerry from hell Podgląd Wiadomości
Andrut wy***322;***261;cz antywira przy nagrywaniu. Pozdro
Ale po co?? Ja zawsze przy nagrywaniu mam w***322;***261;czony antywirus i wszystko pi***281;knie nagrywam
chris996 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.01.2007, 21:19   #11
Jerry from hell
Calibra is the best!!!
 
Avatar użytkownika Jerry from hell
 
Data rejestracji: 06.07.2004
Lokalizacja: Trzebinia
Posty: 314
Jerry from hell zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez chris996 Podgląd Wiadomości
Ale po co?? Ja zawsze przy nagrywaniu mam włączony antywirus i wszystko pięknie nagrywam
A ile masz ramu? I zależy co nagrywasz. Ja jak nagrywam płytke CD to nie wyłączam ale jak pale DVD to wyłączam. Może w swoim antywirze nie masz ustawionego sprawdzania plików w locie podczas nagrywania. Zresztą niewiem jak jest w innych antywirach, Ja mam symantec antywirus (nie mylić z nortonem) i jak nie wyłacze antywira to tak przy 30 % postępu nagrywannia zaczynają sie takie schody jak napisał @andrut niekiedy nawet potrafi opróżnić bufor odczytu i nagra staje.

Pozdro
__________________
Calibra..... i wszystko jasne :-)


Jerry from hell jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 06:46.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.