Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Nero

Nero Oficjalne forum poświęcone aplikacjom ze stajni Nero AG



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 27.04.2006, 19:52   #1
chris996
AdvancedNet.pl - hosting
 
Avatar użytkownika chris996
 
Data rejestracji: 11.04.2005
Posty: 915
chris996 niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Question Nero 7.0.2.3b

Na stronie nero.com jest już nowa wersja 7.0.2.3 z przedrostkiem b.
Ale nie wiem jakie wprowadzono zmiany

Do pobrania z serwerów ftp i http:
Kod:
ftp://ftp1.de.nero.com/software/Nero7/Nero-7.2.0.3b_plk_no_yt.exe
ftp://ftp2.de.nero.com/software/Nero7/Nero-7.2.0.3b_plk_no_yt.exe
http://httpdl5.de.nero.com/software/nero7/Nero-7.2.0.3b_plk_no_yt.exe

Ostatnio zmieniany przez chris996 : 27.04.2006 o godz. 20:13
chris996 jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 27.04.2006, 23:20   #2
BD
Team Member
CDRinfo VIP
 
Data rejestracji: 15.07.2002
Posty: 2,210
BD zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Jest nowa wersja i co ciekawe nie widzi jej Nero ProductSetup. Ze zmian wyczai***322;em, ***380;e jest tam program o nazwie Nero7 Online - ma taki sam numer jak Nero Burning ROM. Wydaje mi si***281;, ***380;e wcze***347;niej tego nie by***322;o...
BD jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.04.2006, 10:07   #3
chris996
AdvancedNet.pl - hosting
 
Avatar użytkownika chris996
 
Data rejestracji: 11.04.2005
Posty: 915
chris996 niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez BD
Jest nowa wersja i co ciekawe nie widzi jej Nero ProductSetup.
Dlatego update do pobrania ze strony nero.com byłby znacznie lepszy.
Jest nowa wersja to jest też update do niej i uniknie się problemów z Nero ProductSetup
chris996 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.04.2006, 11:03   #4
BD
Team Member
CDRinfo VIP
 
Data rejestracji: 15.07.2002
Posty: 2,210
BD zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez chris996
Dlatego update do pobrania ze strony nero.com byłby znacznie lepszy.
Jest nowa wersja to jest też update do niej i uniknie się problemów z Nero ProductSetup
Prawie mnie przekonałeś ale wczoraj nie mogłem zasnąć i w nocy posprawdzałem kilka rzeczy. W związku z tym mam pewną teorię na temat tego w jaki sposób działa ta aktualizacja za pomocą Nero ProductSetup. Oczywiście to wyłącznie wyniki moich obserwacji i mogę się mylić.

Zacznijmy od początku. Instalujemy pełną wersję Nero 7 na dysku. Wg informacji które pojawiają się w Dodaj/usuń programy Nero 7 zajmuje 818 MB na dysku. Można sprawdzić na rysunku w załączniku.

Jeżeli sprawdzimy Program files\Nero to jego rozmiary to ok 360 MB. Jak powszechnie wiadomo Nero zostawia "śmieci" w folderze Documents and Settings\Nazwa uzytkownika\Ustawienia lokalne\Temp. Po sprawdzeniu wychodzi na to, że jest tam folder o nazwie NeroDemo9936 (numer na końcu pewno się zmienia). Rozmiar tego folderu to ok 540 MB a zawartość wygląda na kopię plików instalacyjnych pakietu (sporo cabów i plików instalatora). Łącznie wychodzi ok 900 MB czyli nieznacznie więcej niż to co widać na rysunku z załącznika. Za różnicę odpowiadają faktycznie śmieci które powstały przy instalacji.

Moim zdaniem metoda działania Nero ProductSetup jest taka, że program sprawdza na serwerach jakie pliki (caby) się zmieniły - pewno porównuje sumy kontrolne. Następnie dociąga nowsze wersje do Documents and Settings\Nazwa uzytkownika\Ustawienia lokalne\Temp. Kolejny krok to odinstalowanie posiadanej wersji Nero. Później rozpoczyna się instalacją nowej wersji z plików znajdujących się w Documents and Settings\Nazwa uzytkownika\Ustawienia lokalne\Temp. Stąd końcowa część aktualizacji wygląda tak samo jak instalacja z pliku pobranego ze strony producenta czy z płyty CD.

Wynika z tego, że zawartość folderu Documents and Settings\Nazwa uzytkownika\Ustawienia lokalne\Temp jest niezbędna do poprawnego działania Nero ProductSetup. W przypadku gdy skasujemy zawartość tego folderu może być tak, że Nero ProductSetup nie będzie działać albo ściągnie 500 MB... Niestety nie testowałem i nie wiem jak to wygląda w praktyce. Jeżeli komuś się chcę pobawić to będę wdzięczny za informację.

Rozwiązanie aktualizacji on-line zaproponowane przez Nero jest banalnie proste ale wg mnie użytkownik powinien być uprzedzony o tym, że poza samym programem dodatkowe 500 MB zajmują pliki niezbędne do działa aktualizacji on-line. Niestety nie zauważyłem aby tak właśnie było.

Zastanawiam się czy nie dało się tego rozwiązać inaczej - tzn tak jak napisał Chris996... Wydaje mi się jednak, że nie ma takiej możliwości. Należy bowiem pamiętać, że Nero 7 można zainstalować w dowolnej konfiguracji wybierając w instalatorze tylko te składniki które są nam potrzebne. Dlatego nie da się przygotować jednego uniwersalnego patcha dla wszystkich wariantów instalacji. Jeżeli się ktoś uprze to takim uniwersalnym patchem jest plik instalatora który możemy pobrać ze strony Nero.

Poza tym dochodzi jeszcze jeden problem o którym pisał Maciej_Sz w komentarzu do wzmianki o nowej wersji Nero. Poniżej pozwoliłem sobie zacytować interesujący fragment.
Cytat:
Tradycyjnie pobrałem plik i tradycyjnie mam ten sam problem.
Po odpaleniu instalki otrzymuję komunikat, że instalacja nie jest zgodna z tą na komputerze i najpierw muszę odinstalować poprzez panel sterowania poprzednią wersję Nero. Gdy już zainstalowałem pakiet nie ładuje się InCD - pojawia się błąd. Jedynym wyjściem jest odinstalowanie pakietu i zainstalowanie ponowne, ale nie poprzez panel sterowania (jak sugerują), a przy pomocy narzędzi ze strony Nero.
Narzędzie o którym wspomina Maciej_Sz to Nero General CleanTool. Program pozwala na dokładne odinstalowanie pakietu Nero oraz usunięcie wpisów do rejestrów.

Być może to właśnie dlatego pojawiają się problemy z instalacją tego co pobiera Nero ProductSetup.

Na koniec przypominam, że to moje przemyślenia i mogę się mylić...
Dołączone obrazki (kliknij, aby powiększyć)
Nero 7.0.2.3b-image1.jpg  
BD jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.04.2006, 11:14   #5
BD
Team Member
CDRinfo VIP
 
Data rejestracji: 15.07.2002
Posty: 2,210
BD zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Swoj***261; drog***261; nowa wersja mia***322;a zawiera***263; SIPSS - taki komunikator Nero ale jego r***243;wnie***380; nie widz***281;...
BD jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.04.2006, 11:41   #6
chris996
AdvancedNet.pl - hosting
 
Avatar użytkownika chris996
 
Data rejestracji: 11.04.2005
Posty: 915
chris996 niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
A co do problemu Macieja_Sz to ja korzystam cały czas z nero 6 i z updatem nie mam żadnych problemów. Nowa wersja nero przy instalacji wykryła starą i mogłem z robić update lub przeprowadzić ponowną instalację. Nowa wersja pobierana z serwera ftp. A jeśli już poruszamy problem updatu przez Nero ProductSetup, w nero 6 jest Nero ProductCenter to z Nero SmartStart nie korzystałem, tylko zwykłe nero, więc nie wiem, czy działa dobrze, a teraz już mam najnowszą wersję nero 6 i aktualizacji nie da się wykonać.
chris996 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.04.2006, 11:45   #7
BD
Team Member
CDRinfo VIP
 
Data rejestracji: 15.07.2002
Posty: 2,210
BD zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez chris996
A jeśli już poruszamy problem updatu przez Nero ProductSetup, w nero 6 jest Nero ProductCenter to z Nero SmartStart nie korzystałem, tylko zwykłe nero, więc nie wiem, czy działa dobrze, a teraz już mam najnowszą wersję nero 6 i aktualizacji nie da się wykonać.
W Nero 6 było tylko sprawdzanie czy jest nowa wersja na serwerze. Pliki musiałeś pobierać ręcznie.
BD jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.04.2006, 11:50   #8
chris996
AdvancedNet.pl - hosting
 
Avatar użytkownika chris996
 
Data rejestracji: 11.04.2005
Posty: 915
chris996 niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez BD
W Nero 6 było tylko sprawdzanie czy jest nowa wersja na serwerze. Pliki musiałeś pobierać ręcznie.
To teraz wiem dlaczego przy nero 6 w newsach nic nie pisano o aktualizacji poprzez Nero SmartStart. Tylko były linki do serwera ftp. Poporstu ten update nie działa w ten sposób jak w nero 7
chris996 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.04.2006, 11:59   #9
BD
Team Member
CDRinfo VIP
 
Data rejestracji: 15.07.2002
Posty: 2,210
BD zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez chris996
Poporstu ten update nie działa w ten sposób jak w nero 7
To nie był update a jedynie narzędzie do sprawdzania czy jest nowa wersja. Było to wygodniejsze niż otwieranie przeglądarki i wyszukanie odpowiedniej strony.
BD jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.04.2006, 13:37   #10
jorg35
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika jorg35
 
Data rejestracji: 10.08.2005
Posty: 4
jorg35 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Witam ! Panowie jak w Nero dzia***322;a LightScribe i cz jest jaka***347; instrukcja ?
jorg35 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.04.2006, 14:03   #11
Maciej_Sz
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 30.10.2003
Posty: 2
Maciej_Sz w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez BD
Narzędzie o którym wspomina Maciej_Sz to Nero General CleanTool. Program pozwala na dokładne odinstalowanie pakietu Nero oraz usunięcie wpisów do rejestrów.
To narzędzie nie jest takie dokładne. Po jego użyciu w Panelu sterowania i tak miałem Nero na liście programów oraz katalog z plikami na dysku. Ażeby wszystko działało OK najpierw odinstalowuję pakiet w Panelu sterowania a dopiero potem "doczyszczam" komputer narzędziem General Clean Tool.
Ale generalnie jest to jakieś koszmarne nieporozumienie. Program instalacyjny, ściągany z działu Aktualizacje nie może sobie z aktualizacją poradzić i zmusza użytkownika do gimnastykowania się przy każdej instalacji.
Maciej_Sz jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.04.2006, 09:04   #12
Maciej_Sz
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 30.10.2003
Posty: 2
Maciej_Sz w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Po zainstalowaniu wersji 7.0.2.3b ikonka InCD nie pojawia się w pasku systemowym gdy uruchamiam komputer. Muszę wejść do katalogu C:\Program Files\Nero\Nero 7\InCD, odpalić program InCDL.exe i w preferencjach włączyć a następnie wyłączyć opcję "Ukryj ikonkę w pasku systemowym". Wtedy dopiero ikonka pojawia się.
Maciej_Sz jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.04.2006, 09:31   #13
parys
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 01.01.2004
Lokalizacja: Ornontowice
Posty: 10
parys zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
W wersji 7.0.2.3b ikonka InCD pojawia się w pasku systemowym na wczesniejszych miałem taki problem
parys jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.04.2006, 13:20   #14
zorg
Caliente
 
Avatar użytkownika zorg
 
Data rejestracji: 30.09.2002
Lokalizacja: Zorgberg
Posty: 3,402
zorg jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>zorg jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>zorg jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
zastanawiam sie tylko kto korzysta z incd ? i po co
__________________
zorg jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.04.2006, 14:57   #15
BD
Team Member
CDRinfo VIP
 
Data rejestracji: 15.07.2002
Posty: 2,210
BD zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez zorg
zastanawiam sie tylko kto korzysta z incd ? i po co
Sprawdzą się w przypadku archiwizacji małych plików. Sam czasem używam
BD jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 21:11.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.