Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Nero

Nero Oficjalne forum poświęcone aplikacjom ze stajni Nero AG

Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 25.06.2006, 05:21   #1
Gomez47
Dziadzio

Data rejestracji: 01.06.2006
Gomez47 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Nero - pytania do Barteza...

Witaj,

Prawdę pisząc chciałem już dawno zagadnąć i (ukryty cel? ) "nagabnąć Cię" na ten temat. Na Nero7 patrzeć nie mogę, zreszta nie mam na nie licencji - z moja nagrywarką Sony było tylko Nero6 Express, które i tak "uszczupliłem" o ponad 70%, plik nero.exe spakowalem upx-em. Wywaliłem także straszliwie tandetne moim zdaniem kodeki, szczególnie te do mpeg2 (czy nie wstyd im brać pieniędzy za taką amatorszczyzne?). Jeśli ktoś ma złudzenia, polecam odtworzenie dobrego materiału mpeg2 na tym co oferuje Nero i na np. Dekoderze PureVideo NVidii.U mnie na żadnym playerze nawet akceleracja od Nero nie włącza się stabilnie (raz jest, raz nie ma, jak jej podejdzie), GF-5200.
Krótko pisząc, straszliwie kobylasty potwór, przy którym sławetne MCE 2005 to maleńki i skromny programik.
Cenię sobie sam "rdzeń" Nero, od lat praktycznie niezmieny, poza dodawaniem nowych procedur. Lubię grzebać w binariach, stąd to wiem. Cała reszta tych "smaczków" (okładki, wave-edtytory, kodeki itd.) to zwykłe buble, czyli zapchaj-bajty.
Coraz częsciej używam (także oskubanego) triala (niestety, a hackować go nie chcę, choć już rozgryzłem co i jak) programu Roxio DVD Creator, który myślę (8.0) kupić (?). Zdaje mi się (poziom oceniam po kodzie - więcej maszynówki) o epokę bardziej profesjonalny w działaniu niż Nero.

Dodam że z nagrywaniem płyt nigdy problemów nie mialem. Ostatni mój CD-problem to był LGx52 PIO4, który nieomal pozbawił mnie oka - rozwalił płytę i swój front panel.

Edit: w nocy zaktywizowaem trial Roxio Creator 8 Suite Home (wersja demo 30-dniowa).

Wklejam z About (Misia znowu oglądam ):
------------------------------
Media:
Mis - (DVD)
Total Time: 01:31:32
Title: 1 of 2
Chapter: 5 of 16
Disc Region(s): 1,2,3,4,5,6

System:
Windows XP Professional Build: 2600
CPU: AMD Althlon 2.6 GHz
RAM: 1024MB
Memory In Use: 21%
DirectX 9.0 Build: 904
Video Device: NVIDIA GeForce FX 5200
Video Display: 1280 by 1024, True Color (32 bit), 75 Hertz
Audio Device: SoundMAX Digital Audio

Video:
Manufacturer: NVIDIA
Model: NVIDIA GeForce FX 5200
Memory: 124MB
Device ID: 0x322
Device Driver: nv4_disp.dll (6.14.10.8198)
Resolution: 720x576
Aspect Ratio: 4x3
Interlaced: (N)
User Aspect Pref: Fit to source
Source Letterbox: (N)
Format: MPEG-2
Standard: PAL
Quality: Full
Output Target: NV12
Renderer: Video Mixing Renderer - VMR9
Hardware Acceleration: DXVA IDCT
DXVA Uncompressed Buffers: 8
Connect Profile Mode: MPEG2_D
bConfigBitstreamRaw: 0
bConfigMBcontrolRasterOrder: 0
bConfigResidDiffHost: 0
bConfigSpatialResid8: 0
bConfigResid8Subtraction: 0
bConfigSpatialHost8or9Clipping: 0
bConfigSpatialResidInterleaved: 0
bConfigIntraResidUnsigned: 0
bConfigResidDiffAccelerator: 1
bConfigHostInverseScan: 0
bConfigSpecificIDCT: 0
bConfig4GroupedCoefs: 0
Subpicture Type: Front End
Subpicture Format: AI44
Picture Resize Support: (Y)
Graphic Resize Support: (Y)
-----------------------------------
Jakość dekodera Roxio (3.02 - dociagnąłem z update) jest niesamowita, wielokrotnie lepsza niż myślałem, testowo (pasy, tablica kontrolna) lepsza nawet niż NVidii.
Funkcjonalność samego programu Roxio Creator 8 Suite Home 3.0.0 Build: 3.0.86B zdaje mi się być setki razy lepsza niż pozawikływanego Nero: jasny, intuincyjny interface, mnóstwo stale z głownego okna dostępnych informacji typu: ilość pozostałego miejsca na nośniku, sugerowana akcja itp. Bajery wyłączyłem. Program zdaje mi się być o epokę nowocześniejszy niż Nero.
Niestety nie wiem, czy jego zakup możliwy jest w Polsce - na stronie Roxio wpłaty z Polski przyjmują, ale...

Napisz, co jako specjalista myślisz o tych moich "herezjach"?

Pozdrawiam

Ostatnio zmieniany przez Gomez47 : 25.06.2006 o godz. 05:27
Gomez47 jest offline   Odpowiedz cytując ten post

#ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec

Data rejestracji: 29.12.2008

CDRinfo.pl is online  
Stary 25.06.2006, 22:37   #2
BD
Team Member
CDRinfo VIP

Data rejestracji: 15.07.2002
BD zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Wątek nie pasuje do tego działu. Przenoszę do ogólnej części subforum o Nero.

PS
Poprzednie Roxio z jakim miałem styczność było koszmarne. Być może od tego czasu coś się zmieniło ale jakoś nie przemawia do mnie cukierkowy interfejs produktów ROXIO (chyba, że to już zmienili?).
BD jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 25.06.2006, 23:42   #3
Gomez47
Dziadzio

Witaj,

Przepraszam Cię za bałagan jaki zrobiłem, ten sam wpis umieścilem zresztą w jeszcze dziwniejszym miejscu, chcialem skasować niestety nie miałem już tej opcji. Po kilku godzinach znika ona, a szkoda. Usuwanie swoich wpisow powinno być możliwe zawsze. Na dodatek nie pamiętam, jak który skrypt forum działa

Jeśli o Roxio/Sonic (to hybryda) chodzi to nadal jestem przyjemnie nastawiony. Nagrałem już pod nim kilka różnych płyt, zaktualizował (trial!) wszelkie swoje komponenty (kilka downloadów po 40-150MB) w tym i przy każdej "rozbudowie" - jest możliwość stałego dodawania-odejmowania komponentów (kłania się update Nero 6, starannie dobralem przy instalacji co mi potrzebne a update wwalił wszystko )
Przede wszystkim jakość kodeków (Sony) i narzędzi. Tu Nero jest daleko w lesie. Niemiłe recenzje Roxio Creatora czytalem i ja w PCWorld.
Teraz zmnienili sporo: mamy do wyboru dwa interface - "stary" oraz nowy kreator, naprawde sporo klarowniejszy niż kreator Nero. DirectCD to obecnie Drag to Disc (UDF). Jest 64-bitowa wersja dodana na stałe, dobry support, konkursy itd. Niestety na mniejsza zajętość dysku trudno liczyć - mam teraz zainstalowane ok. 3/4 pakietu i zablokowane ponad 250MB dysku, plus nieusuwalne setupy . Za to CinePlayer to cukiereczek (po dodaniu paczek: 5.1 i Adwanced, niestety)
Interesują mnie dwie sprawy, ma które nie mam odpowiedzi:
- czy w Polsce Roxio ma legalny dzial sprzedaży, i za ile je sprzedaje (cena dolarowa jest oszałamiająca )?
- czy zechciałbyś podjąc się testów porównawczych tych pakietów?

Ostatnio zmieniany przez Gomez47 : 25.06.2006 o godz. 23:46
Stary 25.06.2006, 23:59   #4
BD
Team Member
CDRinfo VIP

Cytat:
Napisany przez Gomez47
Przepraszam Cię za bałagan jaki zrobiłem, ten sam wpis umieścilem zresztą w jeszcze dziwniejszym miejscu, chcialem skasować niestety nie miałem już tej opcji. Po kilku godzinach znika ona, a szkoda. Usuwanie swoich wpisow powinno być możliwe zawsze. Na dodatek nie pamiętam, jak który skrypt forum działa
Nie ma sprawy. Poprawiłem i jest OK. Natomiast co do kasowania postów to wygląda to tak, że użytkownik nie po jakimś czasie (chyba godzina) nie może usuwać swoich postów. Przyczyn takiego stanu rzeczy jest kilka a poniżej kilka najważniejszych:

- zdarzały się przypadki gdy jakiś troll po zwróceniu uwagi zaczynał przerabiać i kasować swoje wypowiedzi i później cały wątek nadawał się do śmieci.
- zdarzały się przypadku gdy niektórzy obrażeni użytkownicy kasowali swoje wszystkie wypowiedzi bo nie spodobało im się np to, że ktoś zwrócił im uwagę

Cytat:
Napisany przez Gomez47
Jeśli o Roxio/Sonic (to hybryda) chodzi to nadal jestem przyjemnie nastawiony. Nagrałem już pod nim kilka różnych płyt, zaktualizował (trial!) wszelkie swoje komponenty (kilka downloadów po 40-150MB) w tym i przy każdej "rozbudowie" - jest możliwość stałego dodawania-odejmowania komponentów (kłania się update Nero 6, starannie dobralem przy instalacji co mi potrzebne a update wwalił wszystko )
W Nero 7 nie ma problemów z:

- dodawanie/odejmować komponentów
- aktualizacją przez internet (np. przy ostatniej aktualizacji pełnej instalacji Nero 7 pobranych z sieci zostało ok 33 MB

W Nero 6 faktycznie możliwość wyboru komponentów jest mocno ograniczona. Z tego co pamiętam to są do instalacji 2 albo 3 paczki a każda zawiera jakąś część oprogramowania. Można tylko nie instalować całej paczki. Żeby było ciekawiej to np. paczki nr 2 z Nero VisionExpress nie można zainstalować bez instalacji pierwszej paczki z Nero Burning ROM.

Cytat:
Napisany przez Gomez47
Przede wszystkim jakość kodeków (Sony) i narzędzi. Tu Nero jest daleko w lesie.
A tutaj trudno mi się wypowiadać bo nie widziałem tego co robi Roxio.

Cytat:
Napisany przez Gomez47
Teraz zmnienili sporo: mamy do wyboru dwa interface - "stary" oraz nowy kreator, naprawde sporo klarowniejszy niż kreator Nero.
Osobiście mam uraz do kreatorów. Wole wszystko sam ustawić. Co do starego interfejsu to bardzo mi się nie podobał. Zresztą podobny interfejs ma zdaje się WinOnCD.

Cytat:
Napisany przez Gomez47
Niestety na mniejsza zajętość dysku trudno liczyć - mam teraz zainstalowane ok. 3/4 pakietu i zablokowane ponad 250MB dysku, plus nieusuwalne setupy .
Przy takich pojemnościach nowych dysków 250 MB w tą czy tamtą stronę to nie problem. A Ci co mają małe dyski zawsze mogą sięgnąć po jakiś darmowy soft do nagrywania krążków.

Cytat:
Napisany przez Gomez47
- czy w Polsce Roxio ma legalny dzial sprzedaży, i za ile je sprzedaje (cena dolarowa jest oszałamiająca )?
Kilka produktów kupić można w naszym sklepie http://sklep.cdrinfo.pl/katalog_3834.html

Poza tym jak się nie mylę to dystrybutorem Roxio w naszym kraju jest m.in. Alstor. Tutaj masz linka do ich strony i oferty produktów Roxio. Pamiętaj tylko, że Alstor nie prowadzi sprzedaży detalicznej.

Cytat:
Napisany przez Gomez47
- czy zechciałbyś podjąc się testów porównawczych tych pakietów?
Zdecydowanie nie. Powodów jest kilka a najważniejszy to permanentny brak czasu. Obecnie w moim kalendarzu jakieś wolne dni widzę we wrześniu. Poza tym z racji tego co robie (link w stopce) nie ma sensu zawracać sobie głowy tym co się nie sprzeda (testowałem na EasyCD Creator).
Stary 26.06.2006, 01:08   #5
Gomez47
Dziadzio

Witaj raz jeszcze,

Rozumiem Cię. Fakt pod nosem, w tut. sklepiku nie szukałem . Wyjaśnię ci dlaczego chciałem Twojego testu, Twojej opinii. Napewno pamiętasz początki CDR w Polsce - wtedy norma bylo dodawanie Cyberlinka lub Intervideo jako playera softdekodera oraz Roxio w maksymalnej konfiguracji do budowania płyt. Napędy były wtedy bardzo drogie może dlatego, a pozatym te w Polsce sprzedawane były przeznaczone głównie na rynek amerykański.
Od kilku lat przy lawinowym spadku cen także wyposażenie w software napędow jest coraz uboższe. Rzadkościa jest jakiś player, dekoder mpeg, kiedyś standard wyposażenia. Są producenci dodający do boxów jedynie.. sterowniki pod DOS. Już nawet Nero - trial! - potrafia dodawać.
na Twojej opinni zaś mi zależało (stad kilka słownych prowokcji, przepraszam) gdyż mam do Twoic ocen zaufanie. Ale rozumiem że nie na wszystko możesz mieć czas.
Moe ktoś inny zechciałby podjąć się porównawczego testu najnowszych wersji?

Ostatnio zmieniany przez Gomez47 : 26.06.2006 o godz. 01:10
Stary 26.06.2006, 09:48   #6
BD
Team Member
CDRinfo VIP

Cytat:
Napisany przez Gomez47
Napewno pamiętasz początki CDR w Polsce - wtedy norma bylo dodawanie Cyberlinka lub Intervideo jako playera softdekodera oraz Roxio w maksymalnej konfiguracji do budowania płyt. Napędy były wtedy bardzo drogie może dlatego, a pozatym te w Polsce sprzedawane były przeznaczone głównie na rynek amerykański.
Pamiętaj bo swoje osobiste kontakty zaczynałem od pożyczanej od znajomego z firmy nagrywarki HP, która paliła krążki x2. W komplecie była jakaś wersja WinOnCD, który wtedy był firmowany jeszcze przez firmę CeQuadrat czy jakoś tak. To był bardzo wygodny program i w porównaniu do tego co używało się wcześniej było dużo łatwiejszy w nagrywaniu.

Cytat:
Napisany przez Gomez47
Od kilku lat przy lawinowym spadku cen także wyposażenie w software napędow jest coraz uboższe. Rzadkościa jest jakiś player, dekoder mpeg, kiedyś standard wyposażenia. Są producenci dodający do boxów jedynie.. sterowniki pod DOS. Już nawet Nero - trial! - potrafia dodawać.
Tak jest bo niestety konkurencja na rynku optyki jest ogromna i wszyscy gonią z cenami w dół. Swego czasu interesowałem się tematem kosztów i np. dowiedziałem się wtedy, że w cenie napędu na koszty ulotek i dokumentacji przewidziano zaledwie kilka centów.

Co do tego, że dają nero Trial to raczej mylisz wersję Nero Suite - to taka okrojona wersja o mniejszych możliwościach. Oczywiście można za jej pomocą nagrać najważniejsze rodzaje płytek. Działanie taki jest zrozumiałe bo pełna wersja Nero 7 kosztuje ok 280 zł jak dobrze pamięta. Czyli prawie 2 x tyle co nagrywarka.

Cytat:
Napisany przez Gomez47
Moe ktoś inny zechciałby podjąć się porównawczego testu najnowszych wersji?
Podsunąłem pomysł Bartezowi bo to on jest naczelnym portalu.
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia: