Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Nero

Nero Oficjalne forum poświęcone aplikacjom ze stajni Nero AG



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 25.01.2006, 10:37   #1
mateo_e11
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 25.01.2006
Posty: 6
mateo_e11 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Problem z Nero

Witam
Po przesiadce z Win2000 na WinXP SP2 pojawily sie problemy z nagrywaniem a mianowicie po bojach z systemem i biosem (wielokrotne instalki) udalo mi sie uzyskac wynik polowiczny tzn. nagrywarka nagrywa plyty jesli uzywa sie oprogramowania zintegrowanego w Windowsie (Roxio), Nero (wersja 6 Reloaded i wczesniejsza wersja 6, ostatnia aktualizacja ze strony producenta) jednak caly czas wywala system po jakims czasie od rozpoczecia nagrywania - szybki reset i nie wiadomo o co chodzi (po restarcie jest tylko informacja o problemie ze sterownikami - mozna wyslac raport do Microsoftu, ale oni tez nie nic wiedza na temat tego bledu).

Dodatkowo nagrywarka oferuje predkosc nagrywania 52x co jest raczej fizycznie niemozliwe (wg specyfikacji max to 32x). Czy da sie jakos zainstalowac inny driver

Dodam jeszcze, ze pod win2000 wszystko chodzilo bez zarzutu a w miedzyczasie nie dokonywalem zadnych zmian w podlaczeniu dyskow/napedow (HDD sam, CD i CD RW razem)

Mateo_ e11


Konfiguracja Epox 8KTA3, Athlon 1.2 GHz, Ram 256 MB DRAMCLK 133MHz, nVidia Geforce 2 MX 32 MB,HDD Segate Baracuda 80 GB, CD LG 52x ,CDRW Asus 5232AS (firmware 1.03 - najnowszy), SB Live! 5.1 Player, dodatkowa karta USB 2.0 (chipset VIA),Win XP SP2 (plus wszystkie uaktualnienia)
mateo_e11 jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 25.01.2006, 14:10   #2
cieniogrojec
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika cieniogrojec
 
Data rejestracji: 23.07.2003
Posty: 18
cieniogrojec w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
I powiedz jeszcze ze błąd sterownika CDR4XP_SYS to jest . Nero bardzo sie gryzie z Roxio i ja to też miałem . Niestety albo zrezygnuj z jednego z nich albo odinstaluj roxio i kopsajółka na nero tylko . Pozdr
cieniogrojec jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 25.01.2006, 14:28   #3
mateo_e11
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 25.01.2006
Posty: 6
mateo_e11 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Dzieki za rade

Zrezygnowac z Roxio sie chyba nie da - uzywam funkcji wyslij do -> Stacja CDRW (czy jakos tak) ktora jest dostepna pod prawym klawiszem myszy zaraz po instalacji winxp. Nie instlauje zadnego softu od roxio tylko od razu po instalce systemu instaluje Nero + jego uaktualnienia.

A z czym sie to gryzie - nie mam pojcia - Windows nic nie podpowiada tylko nastepuje restart.

Mateo_e11
mateo_e11 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 25.01.2006, 16:36   #4
FatAlbert
Wujek Cięta Riposta ;D
 
Avatar użytkownika FatAlbert
 
Data rejestracji: 22.11.2005
Lokalizacja: Rypin
Posty: 2,719
FatAlbert jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>FatAlbert jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
tak samo jest z CloneCD i z Alko120% coś sie gryzie u ludzi tylko że jak kiedyś miałem oba progsy to sie nic nie działo
__________________
Poznać wielu z was to byłby zaszczyt.
FatAlbert jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 25.01.2006, 18:11   #5
cieniogrojec
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika cieniogrojec
 
Data rejestracji: 23.07.2003
Posty: 18
cieniogrojec w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Lightbulb

No system ci nie musi pokazywać , ale jedno jest pewne że gryzą sie sterowniki od cd romu . A tak na marginesie tylko dlatego że masz ,,wyślij do stacja cdrw'' musisz miec roxio ? jeśli wolisz się męczyć ciagle ze zwisami systemu niz zrobic np folder w ktorym umieszczasz sobie pliki do pożniejszego nagrania w nero ..... to powodzenia bo z tym problemem raczej nic nie zrobisz .
cieniogrojec jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.01.2006, 09:26   #6
mateo_e11
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 25.01.2006
Posty: 6
mateo_e11 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez cieniogrojec
A tak na marginesie tylko dlatego że masz ,,wyślij do stacja cdrw'' musisz miec roxio ?

To sie instaluje podczas instalacji WInXP i nie da sie tego wylaczyc!!!! Od razu po wyjeciu plyty instalacyjnej WINXP wkladam plyte NERO i instaluje. Potem uruchamiam NERO i chce nagrac obraz na plyte. Jak to robie programem WBUDOWANYM w winxp to dziala (po wypaleniu jest informacja, ze moglem wypalic dzieki wspolpracy MS z Roxio), jak Nero to sie wywala.

NIE INSTALUJE ZADNEGO DODATKOWEGO SOFTU ROXIO - jedyne dwa zainstalowane programy to WinXP (czysty system) i Nero!!!


Czy u siebie macie w wlasciwosciach CDRW zaznaczone "wlacz nagrywanie dal tej stacji" (czy jakos podobnie)
Pzdr
Mateo_e11

PS. Wczoraj wywalilem CD rom (dzialal tylko w PIO jak ustawilem DMA lapal, ale sie wywalal) i wylaczylem przywracanie systemu - z 5 plytek udalo mi sie nagrac (Nero) 3.
mateo_e11 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.01.2006, 20:04   #7
cieniogrojec
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika cieniogrojec
 
Data rejestracji: 23.07.2003
Posty: 18
cieniogrojec w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
ja mam wyłączone o raz w usługach mam wyłączone USŁUGA COM NAGRYWANIA DYSKÓW IMAPI
cieniogrojec jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 27.01.2006, 10:21   #8
mateo_e11
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 25.01.2006
Posty: 6
mateo_e11 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Aktalizacja

OK. Wczoraj od razu po reinstalcji wylaczylem nagrywanie cd (we wlasciwosciach nagrywarki), zachowywanie systemu oraz zmienilem tryb cd romu na DMA (CD (trosche stary ASUS 34x) i CDRW sa na tej samej tasmie, bios przydziela obu napedom DMA jednak windows instaluje cd jako PIO4 - czy to normalne?). Zainstalowalem driver VIA (do plyty glownej), ASPI (forceASPI 1.8) oraz najnowsze Nero Reloaded (wersja 6.6.0.18). Wypalilem bez problemu 3 plytki. Ale jak wypalalem AudioCD z obrazu to nagral sie tylko prawy kanal . Jak probowalem jeszcze raz (tylko 4x zamiast 8x) dostalem BlueScreena. Odinstalowalem zatem Nero i zainstalowalem wersje 6.3.1.25 - no i sie znow zaczelo - blue screeny, resety, etc. Nawet DeepBurner sie wywala (zaczyna nagrywac i po zapisaniu kilkunastu procent nastepuje samoczynny reset bez podania przyczyny). Juz naprawde nie wiem co zrobic... - chyba zmienic komputer - czy takie objawy moga byc skutkiem padnietej plyty glownej Ma juz troche latek, oststnio padla stacja dyskow (chyba kontroler FDD na plycie - bios wyrzuca blad ale jak go wylaczam to jest ok - bladu nie ma i windowsy startuja).... Pozatym Windows chodzi b. stabilnie - wszystko oprocz nagrywarki dziala w 100% dobrze - nawet sticki bluetotha z ktorymi mialem problem pod win2000.


Mateo_e11

PS. Zastanawia mnie tylko fakt, ze 3 pierwsze cd poszly bez najmniejszych problemow - nagraly sie z predkoscia 12x (nagrywalem na plycie RW z maksymalna predkoscia).
mateo_e11 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 27.01.2006, 21:31   #9
wolcia1
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 24.12.2005
Posty: 3
wolcia1 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
witam poszukuje kodeka dvd-video do nero expres 6
wolcia1 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 16:23.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.