Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Nero > Audio

Audio Dział poświęcony programom związanych z audio: - Nero Express (tylko część o audio), Nero Burning ROM (tylko część o audio), Nero SoundTrax, Nero WaveEditor



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 11.03.2009, 19:26   #1
kulmas
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 11.03.2009
Posty: 5
kulmas w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Question CD-EXTRA lepsze od Audio CD ?

Witam Nie jestem audiofilem jednak zauważyłem sporą różnicę w dzwięku miedzy płytami audio nagranymi jako CD-EXTRA a płytami nagranymi jako audio cd.
Róznica w jakości dzwięku jest na korzyść płyt nagranych w CD-EXTRA (jest więcej tonów wysokich) ,w audio cd dzwiek jet nieco bardziej stłumiony i tony wysokie są jakby bardziej obcięte.
W sumie nie wiem czym to jest podyktowane że jest taka różnica Nagrywałem w Nero 6 na już starej nagrywarce LG GSA 4167B
Obrazy płyt flac i ape najpierw dekodowałem programikami na wave a nastepnie nagrywam w Nero
Mam stary komp z procesorem athlon 1,47 GHz Płyty nagrywałem z obrazów ape lub flac
Szybkość nagrywania 8x lub 16x,
x4 już nie mogę bo nagrywarka z tą prędkością(niszczy płyty)
---Czy może ktoś mnie oświecić dlaczego mam taką różnice w jakości nagrania między cd-extra a audio cd?
---I jeszcze jedno pytanie przy okazji chciałbym nagrać Audio DVD z plikami wave (kilka płyt cd wrzucić na dvd) jednak w nero6 nie ma tej opcji jest tylko utwórz dvd wma i utwórz digital Nero .
Czy jest sposób żeby nagrać w nero6 audio dvd z plikami wave ?
Z góry dzięki z odpowiedz
Pozdrawiam

Ostatnio zmieniany przez kulmas : 11.03.2009 o godz. 19:38
kulmas jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 11.03.2009, 22:10   #2
ed hunter
Obyś nadepnął na LEGO!
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 30.11.2004
Posty: 38,993
ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Idź i zbadaj sobie słuch.
ed hunter jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.03.2009, 23:33   #3
grzeniu
XV1100
 
Avatar użytkownika grzeniu
 
Data rejestracji: 19.02.2002
Posty: 31,763
grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Chcesz powiedzieć, że z tego samego obrazu masz takie różnice?
To jest niemożliwe.
A w ogóle to właściwie co z czym porównujesz?

Może i nie jesteś audiofilem, ale gadasz jak audiofil
__________________
Pozdr./Grzeniu
grzeniu jest online   Odpowiedz cytując ten post
Stary 12.03.2009, 12:04   #4
joujoujou
Ͼ Ͽ
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika joujoujou
 
Data rejestracji: 15.05.2004
Lokalizacja: W domu.
Posty: 37,399
joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
1. Różnice, które słyszysz to efekt placebo.

2. DVD audio tworzy się jak DVD video (upraszczając) - konwersja dźwięku z 44.1 na 48, stworzenie struktury DVD (jako wizję można wrzucić cokolwiek - np. jakieś zdjęcia itp.) i nagranie.
__________________
Pozdrawiam i zapraszam na www.joujoujou.com - całkiem nową galerię zdjęć z Irlandii.
Moje filmy są tutaj.
Forum ZielonaIrlandia.
Problemy i porady wyłącznie na forum.
Prywatne wiadomości lub przez komunikatory będą ignorowane.
joujoujou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 12.03.2009, 15:06   #5
kulmas
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 11.03.2009
Posty: 5
kulmas w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Słuchu raczej nie muszę sobie badać ,wierzę że mam dobry

Porównywałem dwie płytki nagrane tymi dwoma sposobami z tą sama prędkością,na odtwarzaczu dvd pioneer + głośniki creative gd580

I zapewniam was że jest niewielka różnica nawet w głośności nagrania CD-Extra gra nieco głośniej niż audioCD .
Sam nie wiem czym to wytłumaczyć

Z waszych wypowiedzi widzę że nie spotkaliście się z czymś takim,i nie potraficie tego wyjaśnić

A za poradę co do nagrania muzycznego dvd dzięki
kulmas jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 12.03.2009, 16:47   #6
sobrus
Jukebox Hero
 
Avatar użytkownika sobrus
 
Data rejestracji: 17.09.2004
Lokalizacja: Back for the Attack
Posty: 10,800
sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
CD-Audio to nagranie cyfrowe. Tu nie ma czego wyjaśniać

Jedyne wytłumaczenie jest takie, że program do nagrywania coś kombinuje.
Bo jeżeli nic nie kombinuje, to jest to fizycznie i technicznie niemożliwe.

Możesz zgrać ścieżki z nagranych płyt na dysk twardy i porównać próbki. Jeżeli będą takie same, to różnicy nie ma i jest to efekt placebo.
Przecież odtwarzacz nie może zagrać inaczej, jeżeli ma te same próbki.
sobrus jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 12.03.2009, 19:35   #7
kulmas
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 11.03.2009
Posty: 5
kulmas w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
''placebo''jaja sobie robicie!

Co innego uwierzyć komuś na słowo a co innego w naturze posłuchać?
kulmas jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 12.03.2009, 19:49   #8
sobrus
Jukebox Hero
 
Avatar użytkownika sobrus
 
Data rejestracji: 17.09.2004
Lokalizacja: Back for the Attack
Posty: 10,800
sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
kulmas, nie wiem co słyszałeś ale nie moge uwierzyć na słowo, bo to tak jakbyś mówił mi że 2+2=5. Znam się na dźwięku cyfrowym, nawet prace magisterską pisałem z pokrewnych tematów. Wiem jak działa CD.

Ten dźwięk to czysta matematyka. Tu nie można nagrać dzwięku gorzej lub lepiej - tym myśleniem Windows zainstalowany na dysku Seagate byłby lepszy od tego na WD, zdjęcia na karcie Kingston byłyby ładniejsze niż na Sandisku.

Żeby uwypuklić wysokie lub niskie tony trzebaby przepuścić dzwięk PCM w dwie strony przez dyskretną transformate fouriera. A to samo się nie zrobi, bo to baaardzo złożony algorytm.

Jedyne sensowne wytłumaczenie to takie, że program do wypalania zrobił to sam po wybraniu opcji CD-Extra. Bo poza komputerem, tam gdzie jest już tylko nośnik i odtwarzacz - to jest po prostu niemożliwe.

Druga sprawa to taka, że nagrywa nagrywarka, a nie program. Program tylko podaje jej dane i jakość nagrania nie zależy od programu.

edit: aha
CD-Extra niczym się nie różni od CD-Audio poza tym że umożliwa nagranie na płyte obok danych audio w MODE2 danych komputerowych w MODE1 - tak, że odtwarzacz audio się nie połapie, że ma płycie są jakieś dodatkowe dane, których nie zrozumie.

Chętnie bym sam sprawdził, czy słychać jakąś różnice (skoro sie tak upierasz), ale nie mam Nero.

Ostatnio zmieniany przez sobrus : 12.03.2009 o godz. 20:00
sobrus jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.03.2009, 17:52   #9
pixelplus
Banned
 
Data rejestracji: 28.11.2008
Lokalizacja: Polska
Posty: 51
pixelplus w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Nie potrzebujesz Nero - wystarczy zwykły Windowsowy korektor dźwięku

Ostatnio zmieniany przez Reetou : 13.03.2009 o godz. 17:57 Powód: Sorki my mistake
pixelplus jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.03.2009, 17:56   #10
Reetou
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 18.05.2004
Posty: 9,590
Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez pixelplus Podgląd Wiadomości
Nie potrzebujesz Nero - wystarczy zwykły Windowsowy korektor dźwięku
Expert, o czym ty do nas rozmawiasz?
Reetou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.03.2009, 18:16   #11
ed hunter
Obyś nadepnął na LEGO!
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 30.11.2004
Posty: 38,993
ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
O kosmitach rozmawia. Jak zawsze.
ed hunter jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.03.2009, 18:24   #12
pixelplus
Banned
 
Data rejestracji: 28.11.2008
Lokalizacja: Polska
Posty: 51
pixelplus w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez Reetou Podgląd Wiadomości
Expert, o czym ty do nas rozmawiasz?
przecież do wizualizacji wiązki Audio wystarczy zwykły Windowsowy program 'Rejestrator dźwięku' - wszystko co trzeba w nim zrobić to otworzyć plik ze ścieżką audio oraz wyłączyć odbiór z portu mikrofonu....Rejestrator dźwięku > Edycja > Właściwości audio > w sekcji Nagrywanie dźwięku klikamy Głośność > w sekcji Mikrofon wybieramy Zaznacz/Wycisz
pixelplus jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.03.2009, 19:30   #13
Reetou
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 18.05.2004
Posty: 9,590
Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Sobrus raczej nie będzie miał problemu z porównaniem próbek...

Tylko nie posiadając Nero nie jest w stanie sobie tych próbek stworzyć, expert...
Reetou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.03.2009, 08:30   #14
kulmas
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 11.03.2009
Posty: 5
kulmas w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez sobrus Podgląd Wiadomości
kulmas, nie wiem co słyszałeś ale nie moge uwierzyć na słowo, bo to tak jakbyś mówił mi że 2+2=5. Znam się na dźwięku cyfrowym, nawet prace magisterską pisałem z pokrewnych tematów. Wiem jak działa CD.

Ten dźwięk to czysta matematyka. Tu nie można nagrać dzwięku gorzej lub lepiej
Myślę że się znasz ale chyba nie do końca
Na tej stronce
http://www.venco.com.pl/~bartkey/CDR/FAQ3.html
znalazłem bardzo ciekawe informacje , które dały mi wiele do myślenia.
Cytat z tej stronki ''Dane audio rządzą się zupełnie innymi prawami niż dane komputerowe''
Z tego tekstu wywnioskowałem że ogromne znaczenie ma nagrywarka tj.,prędkość wypalania tzw.przepalanie plamki itp.
Jak już wcześniej napisałem moja nagrywarka jest już wiekowa ,co prawda bardzo dobrze utrzymana (rozkręcałem ją kilka razy czyszcząc i smarując mechanizm lasera)
Jednak już nie mogę nagrać CD i DVD z najmniejszą prędkością,co nie zmienia faktu że jestem z niej zadowolony
W sumie myślę że to wina nagrywarki że tak mi różnie nagrywa.


Na potwierdzenie mojej teorii zrobię test przy pomocy innej osoby
i dam wam znać jak wyszło
Pozd.
kulmas jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.03.2009, 12:06   #15
joujoujou
Ͼ Ͽ
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika joujoujou
 
Data rejestracji: 15.05.2004
Lokalizacja: W domu.
Posty: 37,399
joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytujesz tutorial z grubsza dziesięcioletni.

A cała dyskusja i padające w niej teorie coraz bardziej sugerują nieuchronne dążenie tematu w stronę działu "humor".
__________________
Pozdrawiam i zapraszam na www.joujoujou.com - całkiem nową galerię zdjęć z Irlandii.
Moje filmy są tutaj.
Forum ZielonaIrlandia.
Problemy i porady wyłącznie na forum.
Prywatne wiadomości lub przez komunikatory będą ignorowane.
joujoujou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
Zwykła płytę widzi jako Audio CD Troopic Napędy optyczne DVD 1 12.10.2008 10:54
Szukam programu, który by zgrywał płyty Audio CD do jednego pliku mp3 lub wav. rafi4house Film i Muzyka 4 20.11.2005 10:03
NeroVision Express sie je... HELP lukmeen Napędy optyczne CD 1 17.07.2005 00:44
NeroVision Express sie je... HELP lukmeen Napędy optyczne DVD 0 17.07.2005 00:03
Nagranie płyty audio z cd textem? Pomocy. newuser Napędy optyczne CD 2 18.02.2001 23:07


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 19:53.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.