Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Audio (https://forum.cdrinfo.pl/f58/)
-   -   kopia 1:1 Nero 2017 (https://forum.cdrinfo.pl/f58/kopia-1-1-nero-2017-a-96212/)

seku 05.02.2017 08:59

kopia 1:1 Nero 2017
 
Ilość załączników: 1
i tak

pierwszy raz wpadłem na taki pomysł a mianowicie

z racji posiadania oryginału :-) postanowiłem zrobić kopie 1:1 lecz chciałem połączyć 2 płyty w jedna co aby w samochodzie nie musieć przerzucać.
bo fabryczny VW nie czyta mp3.

włożyłem pierwsza CD przeciągłem do kompilacji potem druga dodało CD-TEXT fajnie :-)

i jak nagrywam z mp3 nie mam nigdy kolumny ochrona

powie mi ktoś co to jest ?

Załącznik 86893

grzeniu 05.02.2017 09:35

Chodzi ci o tę ochronę, co to jest?
Nero widzi informację, że pliki w kompilacji są chronione przed kopiowaniem. Stare wersje nero (5, może 6) odmawiały wypalenia takiej płyty, nowsze już nagrywały. Można jednak było ręcznie wyłączyć tę ochronę dla każdego pliku.
A przy mp3 tego nie ma, bo mp3 jest formatem otwartym/darmowym.

PS Nagrał ci nero tę płytkę?

seku 05.02.2017 10:18

Ilość załączników: 2
pewnie gra idealnie :-)

HP CD-R nagrana PX-760SA x8

tak da się odhaczyć to zabezpieczenie

jak sądzisz grzeniu taki zabieg będzie kopia 1:1 nie chodzi mi o to ze mam teraz 2w1 ale jakość będzie jak oryginał ?

Załącznik 86894

Załącznik 86895

grzeniu 05.02.2017 10:44

To zabezpieczenie można też założyć, jeśli nie było. Było to kiedyś skuteczne tylko na neronka, bo już np clonem jechało się bez problemu. Widać, że sami to zauważyli i już później w niczym nie przeszkadzało.

Tak przegrana płytka nie jest kopią 1:1. Jakościowo brzmieć będzie jak oryginał, ale w takiej kompilacji nero zawsze wstawia domyślnie przerwę 2s między utworami, której w oryginale możenie być. Niby te przerwy można zmienić/wyzerować, ale nigdy nie pierwszej, przed pierwszym utworem.
Są płyty, gdzie flaga początku/końca utworu jest w innym miejscu niż podpowiada ci ucho. Nero wtedy ze swoimi przerwami robi sieczkę. Robiąc kopię tak na piechotę, to nie jest 1:1. Kopię 1:1 trzeba robić z obrazem.

seku 05.02.2017 10:57

dokładnie chodziło mi o brzmienie brak ingerencji w strukturę dźwięku
wiem to jest 2w1 i takie było założenie :-) jak pisałem wcześniej

tak zaznaczyłem opcje skasowania przerw miedzy ścieżkami ale skoro mówisz ze pierwszej się nie da to tak jest

tyle lat nagrywam i taki dziś na pomysł wpadłem :-)

grzeniu 05.02.2017 11:17

Usuwając ręcznie przerwy wydaje się, że da się usunąć też tę pierwszą, ale nero i tak ją wstawia automatycznie przy nagrywaniu. Taki jest wymóg standardu opisany w którejś kolorowej księdze.

Odsłuchowo będzie wszystko OK, ale gwoli ścisłości nie będzie to 1:1 - już pomijamy twój przypadek, że zrobiłeś ją akurat z dwóch płytek.
Do kopii audio 1:1 zawsze używałem i polecałem EAC z opcją obrazu całej płyty do jednego pliku wav + do tego koniecznie .cue. Cue z EAC-a potrafi zawierać więcej informacji i inne programy do nagrywania (np nero) nie zawsze potrafią to łyknąć. Dlatego najlepiej obraz w EAC i wypał też w EAC.

Swoją płytkę zrobiłeś chyba najszybszym sposobem i jest OK. Przypadki wspomniane wyżej zdarzają się bardzo sporadycznie - najczęściej w jakichś ciągłych koncertach.

Leman39 05.02.2017 14:17

grzeniu, też kopiuje EAC, wypalam IMGBurn-em.
Zgrywasz do WAV, nie FLAC? ;)

grzeniu 05.02.2017 15:22

Już dawno niczego nie zgrywałem. Robiąc 1:1 na płytkę to zawsze przez wav, a jak do trzymania na HDD to flac - wiadomo, mniej miejsca zajmuje.
Do imgburna jakoś nie mogę się przekonać. Mam go, ale w zasadzie jakoś zawsze wolę nero, a do audio (jak mi się chce cudować) to EAC. Kiedyś na cue z EACa wymiękły mi i nero i imgburn - coś tam więcej w nim było, a EAC bez niczego poszedł.
Dobrze mieć kilka do wyboru.


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 18:50.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.