Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Nero > Dane

Dane Forum związane z nagrywaniem danych, za pomocą programów - Nero Burning ROM (tylko część o danych), Nero Express (tylko część o danych), Nero BackItUp, Nero InCD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 06.03.2006, 10:57   #1
booboss
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 06.03.2006
Posty: 4
booboss w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Thumbs down Problem, a właściwie błąd: Nero BackITup 2

W Nero BackItUp 2 jest tragiczny błąd który właściwie sprawia że program ten jest bezużyteczny. Przeszukałem internet i nie znalazłem wzmianki o tym problemie; aż dziwię się że nikt tego nie zauważył.

Gdy tworzymy pełną kopię zapasową (Kopia pliku), Nero tworzy sobie (nie wiadomo zresztą po co) pełną listę plików do zarchiwizowania.... W efekcie, jeśli wykonamy ZADANIE kopii zapasowej i ustawimy by uruchomiło się później, to Nero zarchiwizuje nam tylko te pliki które istniały w chwili tworzenia zadania a o tych które powstały pomiędzy utworzeniem zadania a jego uruchomieniem to już pojęcia nie ma. W każdym innym normalnym programie do archiwizacji danych zadanie zawiera jedynie listę katalogów do archwizacji plus ewentualną liste plików wykluczonych. Nero jednak zrobili super inteligentni niemcy ;-) Tworzenie kopii przyrostowej całkowicie nie ma już sensu - ta funkcja praktycznie nie istnieje. Załóżmy że stworzyliśmy pełną kopię zapasową, a zadanie zostało uruchomione zaraz po jego utworzeniu. Możemy założyć że nasza kopia zawiera wszystkie pliki. Następnie (po jakimś czasie) tworzymy kopię przyrostową. Zakładając nawet że uruchomimy zadanie kopii przyrostowej zaraz po jego utworzeniu, to Nero i tak nie zarchiwizuje nam plików które powstały po wykonaniu pełnej kopii zapasowej, a jedynie te które zostały zmodyfikowane od tego czasu i są już w pełnej kopii zapasowej.

Teraz wyobraźmy sobię że mamy katalog z dokumentami. Wykonujemy jego pełną kopię a raz na parę dni kopię przyrostową. GRATULACJE - śWIETNIE ZABEZPIECZONE DANE !!!! Po dwóch latach przykładowo następuje awaria, tracimy dokumenty, a nasze kopie zawierają dokumenty jakie istniały 2 lata temu w chwili wykonania pierwszej pełnej kopii zapasowej, oraz wszystkie ich modyfikacje. Pliki utworzone 3 miesiące temu, wczoraj, czy rok i 11 miesięcy i 30 dni temu nie zostały zarchiwizowane nigdy :-)

Dlaczego ?
Ano tylko dlatego że NERO BackItUP w chwili tworzenia zadania wykonał sobie pełniusią listę plików jakie aktualnie znajdowały się w katalogach do archiwizacji i "inne" pliki (czyli np. nowe) już go nie obchodzą. Operacja ta zabiera tylko dodatkowy czas, tworzy plik zadania o wadze np. 50 MB (Jak w moim przypadku - bo sama lista plików tyle zajmuje) i powoduje że program ten jest bezużytecznym zerem Jak fajnie.

Powiedzcie mi co można z tym zrobić i jak to "obejść", bo już mi ręce opadają. Napisałem do Ahead-a opisując im cały problem to odpisali mi w formie instrukcji jakie rodzaje kopii można wykonać w tym programie (Pełna, przyrostowa, różnicowa etc.). Wogóle nie zajrzyli bazy. Czy Niemcy są naprawde tacy tępi ?

Jeśli nikt nie zna na to recepty, to podsuńcie jakiś inny program do Back-upu o podobnych możliwościach, tylko działający
booboss jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 06.03.2006, 11:07   #2
loki7777
Guru
 
Avatar użytkownika loki7777
 
Data rejestracji: 05.11.2004
Lokalizacja: Sligo;)
Posty: 6,290
loki7777 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>loki7777 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>loki7777 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>loki7777 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>loki7777 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
norton ghost itp rzeczy, bo moj drogi jak cos(nero) jest do wszystkiego, to jest do d...
loki7777 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.03.2006, 11:12   #3
booboss
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 06.03.2006
Posty: 4
booboss w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Reasumując:

- Rzekomego wyboru pomiędzy (Pełna kopia, przyrostowa, różnicowa) praktycznie nie ma. Można wykonać jedynie pełną kopię zapasową gdyż pozostałe nie mają sensu.
- Schedulingu (planowania kopii zapasowych) też praktycznie nie ma. Bo nawet jeśli utworzymy zadanie kopii zapasowej (np. c:\dokumenty), to w chiwli jego uruchomienia nie zostaną zarchiwizowane pliki w c:\dokumenty utworzone pomiędzy utworzeniem zadania a jego uruchomieniem.
booboss jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.03.2006, 11:14   #4
booboss
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 06.03.2006
Posty: 4
booboss w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez loki7777
norton ghost itp rzeczy, bo moj drogi jak cos(nero) jest do wszystkiego, to jest do d...
No masz rację, tylko po jaką cholerę trudzili się nad napisaniem programu który z założenia jest świetny bo ma wszystkie możliwe opcję a na koniec zrobili z niego bezużyteczny shit ? Błędy czy niedopatrzenia każdemu się zdarzają, ale im tego nawet nie da się wytłumaczyć. To już druga wersja tego programu, a w jedynce było dokładnie to samo? Sami to piszą i wpaść na to nie umią.
booboss jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.03.2006, 11:36   #5
BD
Team Member
CDRinfo VIP
 
Data rejestracji: 15.07.2002
Posty: 2,210
BD zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez booboss
W Nero BackItUp 2 jest tragiczny błąd który właściwie sprawia że program ten jest bezużyteczny. Przeszukałem internet i nie znalazłem wzmianki o tym problemie; aż dziwię się że nikt tego nie zauważył.
Co do Twojego problemu to wlasnie sprawdzilem to o czym piszesz. Zrobilem najpierw calkowity backup jednego folderu. Nastepnie dodalem do niego nowe pliki i wykonalem backup przyrostowy. W archiwum mam zawartosc zarowno z pierwszego backupy jak i z drugiego. Nic nie zostalo przeoczone.

Jezeli chodzi o inne programy to zobacz:

- SIMPLY SAFE BACKUP
- Cobian Backup
- BackUp Maker

Oczywiscie darmowe.

PS
Nero 7 nie pisali wylacznie Niemcy a m.in. np kilku Polaków.
BD jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.03.2006, 11:48   #6
booboss
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 06.03.2006
Posty: 4
booboss w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez BD
Co do Twojego problemu to wlasnie sprawdzilem to o czym piszesz. Zrobilem najpierw calkowity backup jednego folderu. Nastepnie dodalem do niego nowe pliki i wykonalem backup przyrostowy. W archiwum mam zawartosc zarowno z pierwszego backupy jak i z drugiego. Nic nie zostalo przeoczone.

Jezeli chodzi o inne programy to zobacz:

- SIMPLY SAFE BACKUP
- Cobian Backup
- BackUp Maker

Oczywiscie darmowe.

PS
Nero 7 nie pisali wylacznie Niemcy a m.in. np kilku Polaków.
Zrób w takim razie co następuje:

- Zrób pełną kopię jakiegoś katalogu
- Następnie utwórz zadanie kopii przyrostowej tego katalogu i ustaw aby uruchomiło się za 5 minut.
- Po utworzeniu zadania a przed jego automatycznym wystartowaniem dorzuć jakieś pliki do archiwizowanego katalogu.

Zrobiłem jeden błąd: o ile jest zaznaczona odpowiednia opcja w ustawieniach to faktycznie przy tworzeniu kopii przyrostowej sprawdza czy pojawiły się nowe pliki. Jednak jeśli utworzysz zadanie kopii przyrostowej i zaplanujesz jego uruchomienie na później to w efekcie nowe pliki będą sprawdzane w chwili tworzenia zadania; tak więc te utworzone między utworzeniem zadania a jego uruchomieniem i tak nie będą zarchiwizowanie :-)
booboss jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.03.2006, 12:19   #7
BD
Team Member
CDRinfo VIP
 
Data rejestracji: 15.07.2002
Posty: 2,210
BD zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Ja to robie inaczej. Jezeli zalezy mi na cyklicznych operacjach zaczynam od definicji zadania i w nim wskazuje co ma byc archiwizowane oraz ustawiam kopie przyrostowa. Dla testow wykonalem zadanie recznie a pozniej dodalem do archiwizowanego folderu nowe pliki i podkatalogi i znowu zadanie wykonalem recznie.

Za kazdym razem wszystko dziala poprawnie. Byc moze masz cos zmienione w ustawieniach programu (u mnie testowalem na domyslnej konfiguracji).

PS
testowalem rowniez z instniejacym projektem ktore zdefiniowalem jako zadanie. Wykonalem kopie z testowego folderu a pozniej dolaczylem nowe pliki i wykonalem ponownie zadanie (recznie). Rowniez archiwum jest kompletne.
BD jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.03.2006, 21:33   #8
nero7
Bywalec
 
Avatar użytkownika nero7
 
Data rejestracji: 04.03.2006
Lokalizacja: D
Posty: 61
nero7 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez booboss
...Napisałem do Ahead-a opisując im cały problem to odpisali mi w formie instrukcji jakie rodzaje kopii można wykonać w tym programie (Pełna, przyrostowa, różnicowa etc.). Wogóle nie zajrzyli bazy. Czy Niemcy są naprawde tacy tępi ?
A w jakim jezyku napisales ? Bo jesli po angielsku to mysle, ze roznice jezykowe spowodowaly dosc spore zamieszanie - jesli chodzi o BackItUp to slownictwo tego oprogramowania i problematyki jest dosc skomplikowane i byc moze sie nie zrozumieliscie po prostu...trzeba dosc krotko i zwiezle opisywac problem. I najlepiej w formie pytania a nie wywodu, ze moze by tak albo i tak... Przynajmniej mi tak sie juz wielokrotnie udalo.
Znam kilka duzych firm osobiscie, ktore uzywaja Nero BackUp do archiwizacji danych. Oczywiscie miewaja problemy , jak zwykle z oprogramowaniem wszelkiej masci, jednak nigdy nie utracili zadnych danych ani tez nie zdazylo sie, zeby Nero pominelo jakis potrzebny plik w archiwizacji.
__________________
***works for me***
ksiazka prawde Ci powie !
nero7 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 25.05.2006, 08:51   #9
Wieslaw3
Bywalec
 
Data rejestracji: 10.11.2004
Posty: 32
Wieslaw3 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez BD
Jezeli chodzi o inne programy to zobacz:

- SIMPLY SAFE BACKUP
- Cobian Backup
- BackUp Maker

Oczywiscie darmowe.
Darmowe, ale dla użytkowników domowych
Wieslaw3 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 23:24.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.