Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Nero > Dane

Dane Forum związane z nagrywaniem danych, za pomocą programów - Nero Burning ROM (tylko część o danych), Nero Express (tylko część o danych), Nero BackItUp, Nero InCD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 06.12.2008, 22:50   #1
gumpel
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika gumpel
 
Data rejestracji: 28.11.2008
Posty: 1
gumpel w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Z VHS na DVD lub Divx

Hej, mam prośbę o pomoc.
mam parę stareńkich filmów, które swego czasu nagrałem sobie z TV na kasetę VHS. Rzadko do nich sięgam, ale mają dla mnie wartość sentymentalną. Ostatnio postanowiłem przegrać je na płytkę. Za pomocą EZ Grabbera przegrałem jeden z nich z video (VHS) na kompa. I tu niespodzianka (niemiłą). Film - ok. 120 min. -- zajął na kompie 40 giga ! Zapisałem go na kompie w formacie AVI. Może to błąd ? Mam jeszcze do wyboru w EZ Grabberze formaty DVD, SVCD, VCD, MPG4, WMV, WMA i MP3, ale jak łatwo się domyśleć jestem mocno początkujący i niektóre z tych skrótów nic mi nie mówią :-)
Dodam jeszcze, że mam Nero 7 (oryginalny) i że specjalnie nie zależy mi na jakości obrazu.

Czy da się to jakoś "zmieścić" na płytkę - wszystko jedno jaką DVD, czy DIVX, a może jeszcze coś innego tak bym mógł to sobie od czasu do czasu odtworzyć na odtwarzaczu DVD Bo przecież stare poczciwe wideo wcześniej czy później będzie trzeba odstawic do lamusa ...

Będę wdzięczny za wszystkie podpowiedzi

G.
gumpel jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 06.12.2008, 23:50   #2
Patrix
Pingwin specjalista.
 
Avatar użytkownika Patrix
 
Data rejestracji: 22.06.2002
Lokalizacja: Central Park
Posty: 15,084
Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
film z tv ?
lepiej "załatw" to sobie to z internetu w cyfrowej jakości... nie opłaca się zgrywać filmów z vhs, które nagrywano z tv...


co innego pamiątki rodzinne itp.


PS
stare poczciwe wideo już dawno jest w lamusie !
__________________
amiga500site
Patrix jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.12.2008, 23:58   #3
Reetou
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 18.05.2004
Posty: 9,590
Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Próbuj pierwsze trzy, czyli DVD, SVCD, VCD. Można też przechwycone avi przerobić na np. DVD-Video programem ConvertXtoDVD. Zresztą w pakiecie Nero też jest coś do tego - chyba Nero Recode to się nazywa, ale nie jestem pewien.
Reetou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
Chuck Norris Morris Humor 111 07.10.2018 02:42
Przydatne artykuły, rozwiązania Tips & tricks > Win 2000/XP/2003 Eliasz Komputery - oprogramowanie i sprzęt 14 28.09.2008 23:44
nie dziala nagrany plik MrBiedrona Napędy optyczne DVD 17 22.10.2005 15:57


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 23:04.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.