Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Nero > Narzędzia

Narzędzia Programy narzędziowe w pakiecie Nero 7 Premium: Nero InfoTool, Nero CD/DVD-Speed, Nero ImageDrive, Nero DriveSpeed, Nero BurningRights, Nero ProductSetup, Nero StartSmart, Nero Scout oraz Nero MediaHome



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 13.07.2005, 22:32   #1
mikewo
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 31.03.2005
Posty: 6
mikewo w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Nero CD/DVD Speed

Witam wszystkich

Mój problem jest może banalny i głupi ale nie znalazłem jakoś nigdzie opisu.

Od czego zależy możliwość zrobienia w Nero CD/DVD Speed testu: Disk quality test?
Mam nagrywarkę LG GSA4163 i nie mogę zrobić tego testu (w menu Extras test ten jest zaznaczony na szaro czyli nie można go wybrać).
Czy ta nagrywarka nie obsługuje czegoś czy co że nie ma takiej możliwości, czy coś z moimi ustawieniami nie tak?
Co ciekawe mam jeszcze Combo Samsung SM352B i zrobić teoretycznie ten test mogę ale podczas inicjalizacji wywala się błąd "Error initializing test"

Wiecie może co to może być?
Z góry dzięki za info
Pozdrawiam
mikewo jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 13.07.2005, 22:57   #2
pawelblu
Recydywista - Wielokrotny
Zlotowicz
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika pawelblu
 
Data rejestracji: 17.01.2003
Lokalizacja: Wawa
Posty: 5,265
pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez mikewo
Mam nagrywarkę LG GSA4163 i nie mogę zrobić tego testu (w menu Extras test ten jest zaznaczony na szaro czyli nie można go wybrać).
Czy ta nagrywarka nie obsługuje czegoś czy co że nie ma takiej możliwości, czy coś z moimi ustawieniami nie tak?
Co ciekawe mam jeszcze Combo Samsung SM352B i zrobić teoretycznie ten test mogę ale podczas inicjalizacji wywala się błąd "Error initializing test"
LG 4163 nie obsluguje tego testu. Ten Samsung widac tez nie.
pawelblu jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.07.2005, 08:13   #3
mikewo
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 31.03.2005
Posty: 6
mikewo w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
co oprócz Nero

hej
dzięki za odpowiedź
CZyli rozumiem że niestety pozostaje tylko Scandisk, czy ewentualnie mógłbyś polecić jakieś inne narzędzie które chodziłoby na tym moim LG?
Gdybym wiedział, że nie obsługuje to pewnie wybrałbym coś innego.
pozdro
mikewo jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.07.2005, 09:14   #4
..::Krzywy::..
Bywalec
 
Avatar użytkownika ..::Krzywy::..
 
Data rejestracji: 21.08.2003
Lokalizacja: \\Śląsk//
Posty: 63
..::Krzywy::.. zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
heh - no dziwne - mam identyczny problem, (lg 4163b A104)


głównie chodzi o to, ze nagrywarka nie zwraca błedów C1 i C2, ScanDisc-a można wykonać tylko w tyrbie ReadTest, a DiscQuality w ogóle sie nie da ruszyć. Trochę mnie to zastanawia, bo na InfoTool wyraźnie widać ze zwraca C2, wiec chyba tymbardziej powinna C1. Jest to wg mnie jakaś anomalia. Dlatego także chciałem prosić o pomoc / rade w tej sprawie. Co może być tego przyczyną? Podejrzewam ze inni użytkownicy tego sprzętu nie mają takiego problemu, ale mimo wszystko prosze o potwierdzenie

Dzieje sie to zarówno na pierwotnym biosie A102 jak i na A104, to samo sie tyczy programów: próbowałem na DvdInfo, ale wynik ten sam. ASPI wporządku.
__________________
Pozdrawiam,

"Jeśli myśl nie jest niebezpieczna, nie godzi się jej nazwać myślą."
[Oscar Wild]

Ostatnio zmieniany przez czary2mary : 27.03.2015 o godz. 12:13
..::Krzywy::.. jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.07.2005, 16:53   #5
mikewo
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 31.03.2005
Posty: 6
mikewo w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Test jakości dysku

HEj
Widze że problem jest głębszy skoro nikt jeszcze niczego nie wyjaśnił
Co nowego zauważyłem, że mój Samsung SM502B daje radę robić test jakości dysku ale niestety tylko CD a nie DVD. Ale podaje tylko ilość błędów C2, czyli pewnie nie jest tak jak pisałeś, że skoro podaje C2 to C1 tym bardziej.
Niestety LG nie daje rady ani CD ani DVD jeśli chodzi o test jakości.
Mam nadzieję, że sprawa się jednak wyjaśni.
Pozdro
mikewo jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.07.2005, 20:23   #6
..::Krzywy::..
Bywalec
 
Avatar użytkownika ..::Krzywy::..
 
Data rejestracji: 21.08.2003
Lokalizacja: \\Śląsk//
Posty: 63
..::Krzywy::.. zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
myśle ze odpowiedz znajduje się tutaj:

http://club.cdfreaks.com/showthread.php?t=142228

tak wiec, jeżeli to co tutaj piszą jest prawdą, wynika na to, ze LG po prostu nie uwzględniło / zaimplementowało w swoim biosie takiej opcji Szczrze mówiąc nie widze celowości takiego działania. No ale moze w przyszłych firmware-ach... Ciekawi mnie jeszcze to, że nikt do tej pory nie poryszył tego tematu.

Dzisiaj usiłowałem się skontaktować z serwisem, helpdeskiem lub czymkolwiek innym co mogłoby mi udzielić odpowiedzi na to pytanie. Jedyne co mogę powiedzieć, to to, iż LG ma dość skuteczną politykę spychania i rozłanczania. Na pierwszy ogień idą automaty: dzwoni się na 0 801 (choć kompletnie nie wiem po cholere sobie założyli taki numer - chyba zeby ładnie na stronie wyglądał), następnie można posłuchać przemiłej pani i "zrelaksować się" przy muzyce, po minucie... biiip i trzeba jeszcze raz dzwonić. I tak do us....ej śmierci. No to próbowałem z innej strony: na 0 22, gdy się dobiłem do serwisu, po 4 przełączaniach z biurka na biurko, poznałem chyba wszystich ludzi którzy tam byli, po ich wypowiedziach trudno wnioskować zeby w ogóle wiedzieli o czym mówie. Dali w końcu ostatniego który najlepiej z nich wszystkich potrafił sie wykręcać i "grać na zwłokę", w końcu po parunastu minutach zabawy usłyszałem, że nie mogą mi nic w tej sprawie pomóc - mam zadzwonić kiedy indziej... buhaha. A najciekawsze, że połowa czasu tej gadki skupiała się na próbie odzyskania z pamięci strony www na której moge sie czegoś dowiedzieć... i tam napewno znajde odpowiedź, a co to za strona? cd-rinfo.pl?, cd-r.info?, cd-r.info.pl? nie!: cdrinfo.pl, no ale co tu dużo mówić kiedy dział serwisu zajmujący się napędami optycznymi nie wie co to jest C1 i C2, z ledwością zna jakieś podstawowe strony www ... z tej tematyki, przecież cdrinfo.pl to jest wierzchołek góry lodowej. No ale tonący brzytwy się chwyta. Napisałem jeszcez maila z tym pytaniem do serwisu, ale jeśli mam być szczery nie oczekuję na odpowiedź.

Był to mój pierwszy kontakt z serwisem LG, a raczej próba i przyznam szczerze, ze nie chce mieć ich więcej.

Mam prośbę do Tych Userów, którzy mają tę palarke u siebie, zarówno z biosem A101, A102, A104, jak i najnowszą: A105, a jest ich tu trochę, żeby napisali jak u nich sprawa wygląda, czy da sie odpalić te testy czy nie itd... bo dalej to do mnie nie umie dojść...
__________________
Pozdrawiam,

"Jeśli myśl nie jest niebezpieczna, nie godzi się jej nazwać myślą."
[Oscar Wild]
..::Krzywy::.. jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.07.2005, 21:05   #7
zene_k
Zarejestrowany dla jaj
 
Avatar użytkownika zene_k
 
Data rejestracji: 25.11.2004
Lokalizacja: 53°25' N,14°35' E
Posty: 3,826
zene_k jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>zene_k jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>zene_k jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>zene_k jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>zene_k jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>zene_k jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>zene_k jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Nagrywarki LG nie zwracają błędów C1, C2, PIE, PIF, PO itd. itp. w żadnym z programów, ani w Nero, ani w DvdInfo i było o tym na naszym forum już nie raz.
Moim zdaniem jest to w chwili obecnej główny grzech LG i w zasadzie taki, który jak dla mnie dyskwalifikuje te nagrywarki na dzisiaj.
__________________
Pozdrawiam Marek
zene_k jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.07.2005, 21:38   #8
..::Krzywy::..
Bywalec
 
Avatar użytkownika ..::Krzywy::..
 
Data rejestracji: 21.08.2003
Lokalizacja: \\Śląsk//
Posty: 63
..::Krzywy::.. zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
No szkoda, bo właściwie przy zakupie nagrywarki nie dopuszczałem w ogóle takiej możliwości, że dzisiaj, jakis napęd moze nie zwracać tego rodzaju błedów, a tym bardziej nagrywarka.

Jak myślicie, następne firmware-y coś zmienią w tej materii?
__________________
Pozdrawiam,

"Jeśli myśl nie jest niebezpieczna, nie godzi się jej nazwać myślą."
[Oscar Wild]
..::Krzywy::.. jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.07.2005, 21:46   #9
pawelblu
Recydywista - Wielokrotny
Zlotowicz
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika pawelblu
 
Data rejestracji: 17.01.2003
Lokalizacja: Wawa
Posty: 5,265
pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez ..::Krzywy::..
No szkoda, bo właściwie przy zakupie nagrywarki nie dopuszczałem w ogóle takiej możliwości, że dzisiaj, jakis napęd moze nie zwracać tego rodzaju błedów, a tym bardziej nagrywarka.

Jak myślicie, następne firmware-y coś zmienią w tej materii?
Mysle ze watpie 8 )
pawelblu jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.07.2005, 21:57   #10
..::Krzywy::..
Bywalec
 
Avatar użytkownika ..::Krzywy::..
 
Data rejestracji: 21.08.2003
Lokalizacja: \\Śląsk//
Posty: 63
..::Krzywy::.. zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
<-- ten niebiestki to LG a żółciutki to ja

no pozostaje w takim razie dokupienie napędu DVD-ROM. myślałem ze przez jakiś czas obskocze tylko na jednym
Może coś z Lite-On-a ze swoim k-Probe?
__________________
Pozdrawiam,

"Jeśli myśl nie jest niebezpieczna, nie godzi się jej nazwać myślą."
[Oscar Wild]
..::Krzywy::.. jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.07.2005, 22:02   #11
Bartez
Team Member
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Bartez
 
Data rejestracji: 18.10.2002
Lokalizacja: malopolska
Posty: 4,175
Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Cytat:
Napisany przez ..::Krzywy::..
<-- ten niebiestki to LG a żółciutki to ja

no pozostaje w takim razie dokupienie napędu DVD-ROM. myślałem ze przez jakiś czas obskocze tylko na jednym
Może coś z Lite-On-a ze swoim k-Probe?
Testy jakości na DVD-ROM lub napędach Combo nie są miarodajne i absolutnie nie można ich porównywać z testami na nagrywarkach DVD.
__________________
Pozdrawiam
Bartez

Ranking dysków twardych
Bartez jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.07.2005, 22:55   #12
Boger
OGame Master
 
Avatar użytkownika Boger
 
Data rejestracji: 19.04.2003
Lokalizacja: Poznan
Posty: 1,334
Boger zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Bartez
Testy jakości na DVD-ROM lub napędach Combo nie są miarodajne i absolutnie nie można ich porównywać z testami na nagrywarkach DVD.

Bartez dobrze gada

Jesli chcesz sprawdzac plyty to musisz dokupic drugi palnik

__________________

Boger jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.07.2005, 23:02   #13
VIZZARD
Kodex 3 - Wyrok Zapadł
 
Avatar użytkownika VIZZARD
 
Data rejestracji: 02.01.2004
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 11,779
VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez ..::Krzywy::..
No szkoda, bo właściwie przy zakupie nagrywarki nie dopuszczałem w ogóle takiej możliwości, że dzisiaj, jakis napęd moze nie zwracać tego rodzaju błedów, a tym bardziej nagrywarka.
A tu proszę ...


Trzeba dopuszczać do siebie więcej informacji


I przede wszystkim czytać forum


__________________
VIZZARD jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.07.2005, 23:11   #14
..::Krzywy::..
Bywalec
 
Avatar użytkownika ..::Krzywy::..
 
Data rejestracji: 21.08.2003
Lokalizacja: \\Śląsk//
Posty: 63
..::Krzywy::.. zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Boger
Jesli chcesz sprawdzac plyty to musisz dokupic drugi palnik
nie no - chopaki
nie dobijajcie mnie na dobranoc

A tak na marginesie k-probe obsługują tylko palarki czy zwykłe czytniki typu DVD-ROM także?

No i jak bardzo to jest niemiarodajne? Bo tak na chłopski rozum, wynik takiego testu pokazuje również możliwości danego napędu i jego systemu korekcji błędów. Wiec wyniki będą na każdym napędzie inne i to chyba bez podziałów na ROM i RW.
__________________
Pozdrawiam,

"Jeśli myśl nie jest niebezpieczna, nie godzi się jej nazwać myślą."
[Oscar Wild]
..::Krzywy::.. jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.07.2005, 04:15   #15
Boger
OGame Master
 
Avatar użytkownika Boger
 
Data rejestracji: 19.04.2003
Lokalizacja: Poznan
Posty: 1,334
Boger zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
No niestety wyniki potrafia byc bardzo rozne

Poszukaj...

Jest kilka przykladow na forum
__________________

Boger jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 11:42.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.