Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Nero > Narzędzia

Narzędzia Programy narzędziowe w pakiecie Nero 7 Premium: Nero InfoTool, Nero CD/DVD-Speed, Nero ImageDrive, Nero DriveSpeed, Nero BurningRights, Nero ProductSetup, Nero StartSmart, Nero Scout oraz Nero MediaHome



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 15.03.2006, 17:49   #1
tomek.xp
sound.vision.soul
 
Avatar użytkownika tomek.xp
 
Data rejestracji: 31.01.2005
Posty: 226
tomek.xp zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Nero CD-DVD Speed problemy na LG GSA-4163B A106

Mój palnik to: LG GSA-4163B A106
Nagrywarką tą już troche wypalam i nigdy nie było problemów z odczytem nagranych nią płyt
tzn. odczytuje je sama nagrywarka jak i napęd w moim komputrze (LG DVD-ROM GDR8160B).
Wypalałem także kopie bezpieczeństwa z których odczytem nie ma problemu moje PStwo.

Problem się zaczyna gdy odpalam test powierzchni w Nero CD-DVD Speed Version 4.11
(to samo się dzieje w wersji 4.04), program znajduje dużo złych (zniszczonych sektorów)
według tego programu większość płyt które nagrywam nie nadaje się do odczytu (w całości)
co jest oczywiście bzdurą.
Nośniki jakie testowałem to głównie DVD+R.
Na innych moich napędach program spisywał się bez zażutów zawsze
wyniki skanowania były jak najbardziej zbliżone do rzeczywistego stanu nośnika.
Jesze zauważyłem że CD-DVDSpeed często się "wysypuje" gdy testy są robione na LG GSA-4163B A106
tzn. WinXP wyżuca że program musi zostać zamknięty.

Niewiem czy błędne działanie Nero CD-DVD Speed'a w testach na LG GSA-4163B jest spowodowane
najnowsiejszym biosem jaki mam wgrany A106 czy poprostu program nie potrafi wspułpracować z tym
napędem.

Widze że z programem pojawiały się już podobne problemy np.: tutaj.

Licze na Wasze opinie na ten temat.
Może ktoś poleci alternatywny program do testowania jakości nagranych płyt.
__________________
Logitech UltraXMedia Keyboard Flat OEM;
dysortografia; składak WIGRY 3
tomek.xp jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 15.03.2006, 17:57   #2
Bródka
Technik Informatyk
 
Avatar użytkownika Bródka
 
Data rejestracji: 22.01.2005
Lokalizacja: Katowice
Posty: 2,369
Bródka niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
A na jakich plytach nagrywasz, chodzi mi o producenta, co do skanowania jak i testowania jakosci plyt cd/dvd lg nie radzi sobie najlepiej tzn nie obsluguje testu jakosci, bios raczej nie ma nic z tym wspolnego, jesli jest nowy bios to zaaktualizuj go ale on raczej nie poprawi wspolpracy z nero cd-dvd i nie jest to wina programu tylko napedu
Bródka jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.03.2006, 18:03   #3
tomek.xp
sound.vision.soul
 
Avatar użytkownika tomek.xp
 
Data rejestracji: 31.01.2005
Posty: 226
tomek.xp zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Nagrywam ostatnio na TDK DVD+R. Ale podkreślam że to nie wina płyt, one są nagrane poprawnie, tak jak pisałem wcześniej czyta je nawet PlayStation 2 której laser nie należy do najmocniejszych
__________________
Logitech UltraXMedia Keyboard Flat OEM;
dysortografia; składak WIGRY 3
tomek.xp jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.03.2006, 18:15   #4
Bródka
Technik Informatyk
 
Avatar użytkownika Bródka
 
Data rejestracji: 22.01.2005
Lokalizacja: Katowice
Posty: 2,369
Bródka niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Co do linka ktorego podales mozliwe ze to wina nero mialem hp640 i owszem mial taki problem, ale wczesniej mi sie popsul wiec nie moglem przetestowac czy go poprawili ale jak czytalem to go poprawili, bylo wiele wersji nowego nero i zadna nie poprawila tego bledu, z reszta na forum pisze ze to wina nagrywarki, poprostu twoja nagrywarka nie zwraca bledow
Bródka jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.03.2006, 21:19   #5
tomek.xp
sound.vision.soul
 
Avatar użytkownika tomek.xp
 
Data rejestracji: 31.01.2005
Posty: 226
tomek.xp zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Sorry ale nie podkreśliłem że chodzi mi o test powieszchni (ScanDisc), który moge wykonać każdym napędem radzi z nim sobie nawet moje stare LG DVDROM GDR8160B.
Więc dlaczego LG GSA-4163B A106 w teście pokazuje głupoty?
__________________
Logitech UltraXMedia Keyboard Flat OEM;
dysortografia; składak WIGRY 3
tomek.xp jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.03.2006, 21:27   #6
Bródka
Technik Informatyk
 
Avatar użytkownika Bródka
 
Data rejestracji: 22.01.2005
Lokalizacja: Katowice
Posty: 2,369
Bródka niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Ten test co wykonujesz to on sprawdza bledy plikow, natomiast test jakosci to test w kotrym mozna zobaczyc jak dobrze plyta sie wypalila, pokazuje te glupoty bo nie potrafi zwracac bledow, poprostu ten naped nie dziala w nero cd-dvd speed i tyle
Bródka jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.03.2006, 21:38   #7
tomek.xp
sound.vision.soul
 
Avatar użytkownika tomek.xp
 
Data rejestracji: 31.01.2005
Posty: 226
tomek.xp zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
No jakoś to mi sie wydaje dziwne że test uruchamiany na starym napędzie LG DVD działa poprawnie i pokazuje prawidłowo stan powierzchni płyty, i wiem czy płytke da się odczytać.
Natomiast na owiele nowszym napędzie i to jeszcze wypalarce LG GSA-4163B prawie zawsze pokazuje że płyty sie nieda odczytać mimo tego że nagrywarka niema najmniejszych problemów z jej odczytem gdy np.: zgrywam pliki z DVD na HD
Sorry ale mi sie wydaje że ten napęd musi obsługiwać taki prosty test.

Może sie myle, poprosze może link do jakiegoś artykułu albo coś co pomoże mi w zrozumieniu problemu.
__________________
Logitech UltraXMedia Keyboard Flat OEM;
dysortografia; składak WIGRY 3
tomek.xp jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.03.2006, 00:42   #8
Don Laser
laser nieskalibrowany
 
Avatar użytkownika Don Laser
 
Data rejestracji: 31.08.2004
Lokalizacja: Wielkopolska
Posty: 303
Don Laser zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez tomek.xp
Sorry ale mi sie wydaje że ten napęd musi obsługiwać taki prosty test.
To źle ci się wydaje, najśmieśniejsze jest to że samo LG.... wie ale nie powie, dlaczego w swoich super, hiper, mniód, wypalarkach DVD możliwości sprawdzenia jakości wypalonej płyty nie zaimplementowało. Zresztą wystarczy ten test wykonać na napędzie który to potrafi, by odpowiedzieć sobie na zadane pytanie.
Don Laser jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.03.2006, 10:29   #9
tomek.xp
sound.vision.soul
 
Avatar użytkownika tomek.xp
 
Data rejestracji: 31.01.2005
Posty: 226
tomek.xp zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Może nie jest super, hiper ani miód ale wypala conajmniej przyzwoicie.
Rzeczywiście lipa że nie potrafi sprawdzić jakości nagrania, tym bardziej że nie ma się
czego wstydzić, wbrew temu co sugeruje Don Laser
__________________
Logitech UltraXMedia Keyboard Flat OEM;
dysortografia; składak WIGRY 3
tomek.xp jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.03.2006, 10:35   #10
Bródka
Technik Informatyk
 
Avatar użytkownika Bródka
 
Data rejestracji: 22.01.2005
Lokalizacja: Katowice
Posty: 2,369
Bródka niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
To nie tylko sugeruje don laser poprostu lg juz produkuje zlej jakosci napedy a w testach sprzetu zapis plyt jak ich odczyt nie wychodzi najlepiej szczegolnie w minusach
Bródka jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.03.2006, 10:43   #11
ed hunter
Obyś nadepnął na LEGO!
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 30.11.2004
Posty: 38,993
ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez Don Laser
To źle ci się wydaje, najśmieśniejsze jest to że samo LG.... wie ale nie powie, dlaczego w swoich super, hiper, mniód, wypalarkach DVD możliwości sprawdzenia jakości wypalonej płyty nie zaimplementowało. Zresztą wystarczy ten test wykonać na napędzie który to potrafi, by odpowiedzieć sobie na zadane pytanie.
no i w przypadku 4163B odpowiedź brzmi - dobre płyty wypala dobrze

płytka nagrana na tym napędzie przez znajomego. 8x. jest lekko porysowana. jak była nowa miała 97%. test puściłem 16x, bo nie mam czasu


Załącznik 30164

Ostatnio zmieniany przez ed hunter : 11.03.2020 o godz. 17:22
ed hunter jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.03.2006, 11:30   #12
Don Laser
laser nieskalibrowany
 
Avatar użytkownika Don Laser
 
Data rejestracji: 31.08.2004
Lokalizacja: Wielkopolska
Posty: 303
Don Laser zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez ed hunter
no i w przypadku 4163B odpowiedź brzmi - dobre płyty wypala dobrze
Jakby tu rzec, a nie skłamać
Nawet LG ma prawo do swojego 5 minut


Cytat:
Napisany przez tomek.xp
tym bardziej że nie ma się
czego wstydzić, wbrew temu co sugeruje Don Laser
Ja niczego nie sugeruję , ale miałem kiedyś...odkurzacz LG - słowo "miałem" jest tu bardzo znamienne i znaczące. Czy się tego wstydzę?... nie, bo już go ...nie mam

Ostatnio zmieniany przez Don Laser : 16.03.2006 o godz. 11:34
Don Laser jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.03.2006, 11:40   #13
loki7777
Guru
 
Avatar użytkownika loki7777
 
Data rejestracji: 05.11.2004
Lokalizacja: Sligo;)
Posty: 6,290
loki7777 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>loki7777 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>loki7777 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>loki7777 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>loki7777 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
a ja napisze dupa a nie prawda, to ze ktos inny ma plexa czy benqu i sobie je chwali na podstawie testow nero cd-dvd speed, to nie znaczy ze plyta wypalona na tej nagrywarce jest dobrze wypalona, dlaczego?bo benqu oszukuje nero, to jeden powod, drugi prosze przetestowac plyte wypalona na 4167b w benqu i ocena bedzie ok 97%, wiec mowienie ze nie ma obslugi testow w lg, wynika ze slabej jakosci napedow jest smieszne.nec tez nie mial przez dlugi czas.i nie pisz o 5 minutach lg, bo to nie 5 minut i nietylko 4163b byl i jest dobra nagrywarka, bo inne 4166/4167 i nowsze tez sa dobre, po co komu test kiedy idzie oszukac narzedzie srawdzajace?popatrz na forum i na testy slawka, ktory swego czasu zachwalal benqu pod niebiosa a teraz sam udowadnia ze oszukuje w testach?! gdzie logika?zreszta benqu 1650 juz idealne nie jest
loki7777 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.03.2006, 11:47   #14
ed hunter
Obyś nadepnął na LEGO!
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 30.11.2004
Posty: 38,993
ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
co za fanatyzm

4163B - od dawno wiadomo, że ok.
4167B - okazało się, że musi mieć dobry zasilacz i też ok.
ed hunter jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.03.2006, 12:09   #15
loki7777
Guru
 
Avatar użytkownika loki7777
 
Data rejestracji: 05.11.2004
Lokalizacja: Sligo;)
Posty: 6,290
loki7777 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>loki7777 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>loki7777 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>loki7777 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>loki7777 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
to nie fanatyzm (nie naleze do fanow lg, ale nie lubie takich bzdetnych wypowiedzi), a piszac ze musi miec dobry zasilacz, to tak jak wszystko, co siedzi w kompie z cienkim zasilaczem to nic nie zdzialasz.
loki7777 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 20:47.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.