Powrót   Forum CDRinfo.pl > Sprawy administracyjne > Ogłoszenia i komunikaty

Ogłoszenia i komunikaty Ogłoszenia i komunikaty, m.in. Regulamin korzystania z Forum w serwisie CDRinfo.pl. Tylko do odczytu.Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 21.10.2002, 13:28   #1
Monter
Użyszkodnik
 
Avatar użytkownika Monter
 
Data rejestracji: 29.03.2001
Posty: 767
Monter niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Regulamin korzystania z Forum w serwisie CDRinfo.pl

ROZDZIAŁ I
Przepisy OBOWIĄZKOWE (ten rozdział MUSI przeczytać KAŻDY kto ma zamiar się zarejestrować na forum)


§ -0-
W związku z tym, że ten rozdział zawiera przepisy fundamentalne, nieprzestrzeganie poniższych zasad (od § -1- do § -6-) grozi nawet stałym zablokowaniem dostępu do forum (Administratorzy i Moderatorzy mogą korzystać z pełnego zestawu kar).

§ -1-
Korzystając z Forum dyskusyjnego należy przestrzegać zasad netykiety. Na Forum nie będą tolerowane wypowiedzi, których forma lub treść może sugerować niedostosowanie wiekowo-emocjonalne w jakimkolwiek stadium. Korzystanie z dobrodziejstw internetu ma być przyjemnością, a nie smutną koniecznością czytania pokazów zdolności lingwistycznych co niektórych użytkowników. Dotyczy to w szczególności używania wulgaryzmów i słów obraźliwych (w tym agresywnego stosunku do innych użytkowników).

§ -2-
Korzystając z Forum dyskusyjnego należy przestrzegać zasad pisowni języka polskiego. Dotyczy to przede wszystkim ortografii (odwiedź so.pwn.pl w razie wątpliwości związanych z pisownią), właściwego używania wielkich liter (w szczególności nie należy ich używać wewnątrz wyrazów które nie są nazwami własnymi) oraz interpunkcji (w szczególności chodzi o używanie kropek). Zgodnie z normami panującymi w internecie, nie ma obowiązku używania polskich liter (tzn. litery polskie zastępuje się łacińskimi: prawidłowo - "z" zamiast "ż", nieprawidłowo - "rz" zamiast "ż").

§ -3-
Korzystając z Forum dyskusyjnego należy BEZWZGLĘDNIE przestrzegać prawa polskiego. Ze względu na charakter forum szczególną uwagę zwracamy na ustawę o prawie autorskim (czyli zakazane jest umieszczanie c.racków, numerów seryjnych - seriali, nielegalnych programów i linków do wyżej wymienionych; niedopuszczalne są również dyskusje i prośby o tego typu informacje). Przypominamy również o przepisach prawa polskiego dotyczących: pornografii, zakazanych używek i dyskryminacji rasowej, wyznaniowej i narodowościowej.

Regulamin stosuje się do wszystkich zarejestrowanych użytkowników, którzy zamieszczają publikacje i informacje na stronach CDRinfo.pl. ***8222;Publikacje i informacje" obejmują materiały tekstowe, muzykę, skrypty, grafikę, zdjęcia, dźwięk, nagrania wideo, materiały audiowizualne, elementy interaktywne i inne materiały, które użytkownik może przeglądać, do których może uzyskać dostęp lub które może zamieścić w serwisie CDRinfo.pl.

Użytkownik przyjmuje do wiadomości, że ponosi wyłączną odpowiedzialność (oraz że CDRinfo.pl nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności wobec Użytkownika ani jakiejkolwiek osoby trzeciej) za naruszenie obowiązków Użytkownika wynikających z warunków Regulaminu ani za następstwa (w tym straty i szkody poniesione przez CDRinfo.pl) takiego naruszenia.

Użytkownik zobowiązuje się, że publikowane przez niego informacje nie będą zawierać żadnych materiałów będących przedmiotem praw majątkowych osób trzecich, chyba że użytkownik posiada oficjalną licencję lub zgodę od prawowitego właściciela lub uprawnienie przysługujące z innego tytułu na zamieszczenie przedmiotowego materiału.

Użytkownik zgadza się nie zamieszczać ani nie przesyłać danych, których posiadanie jest dla użytkownika nielegalne w kraju, którego jest rezydentem, lub których wykorzystywanie lub posiadanie przez CDRinfo.pl jest nielegalne.

Użytkownik może zamieszczać hyperlinki i odnośniki do innych witryn nie należących do CDRinfo.pl, ale CDRinfo.pl nie posiada kontroli nad treściami, zasadami ochrony prywatności bądź praktykami stosowanymi w witrynach osób trzecich, nie przyjmuje za nie również odpowiedzialności.

W przypadku umieszczenia przez Użytkownika hyperlinka lub innej formy odnośników do innych witryn, użytkownik ponosi wszelką odpowiedzialność za treści wyświetlane za ich pomocą, a CDRinfo.pl nie ponosi za nie jakiejkolwiek odpowiedzialności.

Użytkownik przyjmuje do wiadomości i uznaje, że ponosi wyłączną odpowiedzialność za własne publikacje i informacje oraz skutki ich zamieszczenia lub opublikowania. CDRinfo.pl nie firmuje żadnych publikacji ani informacji oraz jakichkolwiek wyrażonych tam opinii, rekomendacji lub porad, jak również w sposób wyraźny odmawia przyjęcia jakiejkolwiek odpowiedzialności związanej z umieszczanymi przez użytkowników publikacjami i informacjami.

Użytkownik przyjmuje do wiadomości, że ponosi wyłączną odpowiedzialność (oraz że administracja CDRinfo.pl nie ponosi odpowiedzialności wobec Użytkownika ani osób trzecich) za publikacje i informacje umieszczane przez Użytkownika, przekazywane przez niego lub zamieszczane na stronach CDRinfo.pl a także za następstwa takich działań Użytkownika.

§ -4-
Zanim założysz temat musisz znaleźć odpowiedni dział, który pasuje do Twojego problemu lub pytania. Potem, za pomocą wyszukiwarki powinieneś odszukać ewentualne tematy w których zostały zawarte pasujące rozwiązania i odpowiedzi. Znalezienie takich tematów jest wysoce prawdopodobne, zalecamy więc wytrwałość w ich poszukiwaniu. Jeżeli jednak znalezienie odpowiedniego tematu nie jest możliwe, wtedy należy założyć nowy temat w odpowiednim dziale. Należy pamiętać o właściwym sformułowaniu tytułu, w którym w skrócie zostanie opisany Twój problem. Wewnątrz tematu należy go doprecyzować podając maksymalną ilość informacji które są związane z tym problemem.
Zabronione jest zakładanie tematów o charakterze reklamowym.
Nie zakładaj bezsensownych tematów. Do luźniejszych dyskusji służą odpowiednie działy.

§ -5-
Nie pisz postów odbiegających od tematu dyskusji.
Nie pisz dwóch postów bezpośrednio pod sobą. Jeśli po wysłaniu wiadomości chcesz coś jeszcze dodać użyj funkcji "Edytuj" ( ). W wyjątkowych sytuacjach można zrobić odstępstwo od tej reguły w celu odświeżenia tematu. Pamiętaj jednak, że odświeżenie tematu w dniu, w którym został w nim napisany ostatni post, jest nadużyciem.
Punkt nie ma zastosowania, jeżeli minął czas, który ustalił Administrator jako limit czasowy na edycję własnego posta (Time Limit on Editing of Posts).

§ -6-
Jeśli założony przez Ciebie temat został zamknięty lub zniknął, to znaczy że łamał Regulamin Forum. Nie zakładaj go ponownie, nie zadawaj pytań dlaczego został usunięty, tylko przeczytaj jeszcze raz ten regulamin. To samo dotyczy postów. Usuwanie postów i tematów odbywa się bez powiadamiania autora.ROZDZIAŁ II
Przepisy DODATKOWE (tutaj zawarte są informacje poszerzające i precyzujące część OBOWIĄZKOWĄ)


§ -7-
W serwisie CDRinfo.pl znajduje się Forum dyskusyjne, które jest podzielone na kategorie i podkategorie tematyczne:
 • Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD
 • Archiwizacja - Dyski twarde, pamięć flash
  • Dyski twarde - Problemy, porady, software
  • Dyski twarde - Opinie i recenzje
  • Network Attached Storage - NAS
  • Flash
  • Odzyskiwanie danych
 • Edycja, konwersja i kompresja audio/video
  • DVD-Video
  • High Definition
  • DivX, Xvid, Matroska i inne
  • Audio
 • Oprogramowanie
  • Nero
  • Nagrywanie w Linuksie, Mac OS i innych alternatywnych OS-ach
 • Sprawy administracyjne
  • Ogłoszenia i komunikaty
  • Komentarze
  • Propozycje, sugestie, błędy forum
  • FAQ
§ -8-
Redakcja serwisu CDRinfo.pl ma prawo otwierania nowych i zamykania istniejących kategorii tematycznych.

§ -9-
Aby mieć pełny dostęp do funkcji forum należy się zarejestrować. Użytkownicy zarejestrowani mogą zakładać nowe tematy, odpowiadać na tematy istniejące, zakładać sondy oraz głosować w nich, wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników, nagradzać innych użytkowników poprzez dawanie punktów reputacji. Użytkownicy niezarejestrowani, tzw. Goście (Guests) mają ograniczony dostęp do Forum poprzez ukrycie niektórych działów tematycznych. W dostępnych dla siebie działach ich prawa ograniczają się wyłącznie do odczytu znajdujących się tam tematów.

§ -10-
Wśród zarejestrowanych użytkowników znajdują się specjalne grupy (Administratorzy, Moderatorzy, Super Moderatorzy) posiadający większe uprawnienia w poruszaniu się po Forum. Mają prawo ingerować w cudze posty wraz z prawem ich usuwania, zamykania, przenoszenia, przyklejania (mogą też zmieniać i usuwać podpisy). Ich zadaniem jest kontrola treści publikowanych przez użytkowników i usuwanie informacji które naruszają regulamin. Mają też prawo do karania użytkowników łamiących postanowienia niniejszego regulaminu za pomocą ostrzeżeń, ujemnych punktów reputacji oraz czasowej i stałej blokady dostępu do forum.

§ -11-
Zasady dotyczące sygnaturek/podpisów dostępne są pod tym linkiem.

§ -12-
Forum dyskusyjne służy tylko i wyłącznie do zadawania pytań, wymiany spostrzeżeń, poglądów oraz informacji posiadanych przez zarejestrowanych użytkowników. Nie toleruje się wprowadzania innych użytkowników w błąd.

§ -13-
Redakcja serwisu CDRinfo.pl informuje, iż użytkownicy mogą w postach zamieszczać odnośniki (hyperlinki) do plików/stron WWW/informacji/etc. pod warunkiem, że treści do których prowadzą nie łamią przepisów OBOWIĄZKOWYCH niniejszego regulaminu.

§ -14-
Pisanie postów mających na celu tylko i wyłącznie nabijanie licznika bądź zdobycie określonej rangi będzie odpowiednio karane.

§ -15-
Nie wypominaj nabijania postów innym użytkownikom forum. Jeśli post został napisany tylko dla zwiększenia liczby na liczniku możesz go zgłosić klikając na ikonę z wykrzyknikiem ( ), która jest dostępna pod każdym postem. Ze stwierdzeniem czy wiadomość rzeczywiście jest zbędna poradzimy sobie bez twojego posta (taki post spowoduje tylko i wyłącznie niepotrzebne zamieszanie na Forum).

§ -16-
Nie proś o punkty reputacji ani nie obiecuj ich innym za pomoc. Reputacja powinna być przyznawana dobrowolnie bez żadnych sugestii ze strony innych użytkowników.

§ -17-
Niedopuszczalne jest umieszczanie reklam bez zgody Administratora.

§ -18-
Forum posiada automat cenzurujący słowa uznane za wulgaryzmy.

§ -19-
Redakcja serwisu CDRinfo.pl informuje, iż nie ponosi żadnej odpowiedzialności, pośredniej lub bezpośredniej za jakiekolwiek transakcje dokonywane za pośrednictwem Forum lub Grup Dyskusyjnych.

§ -20-
Redakcja serwisu CDRinfo.pl dokłada wszelkich możliwych starań aby Forum dyskusyjne działało nieprzerwanie oraz bez zarzutu. Tym samym redakcja serwisu CDRinfo.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za niefunkcjonowanie Forum dyskusyjnego lub za jego nieprawidłowe funkcjonowanie.

§ -21-
Administratorzy forum mają prawo wysyłać wiadomości do użytkowników informujące o zmianach i nowościach związanych z serwisem CDRinfo.pl i Forum. Każdy użytkownik ma możliwość wyłączenia wiadomości e-mail od administratorów.

§ -22-
Korzystanie z Forum dyskusyjnego oraz Grup Dyskusyjnych w serwisie CDRinfo.pl oznacza wyrażenie zgody na wszystkie postanowienia niniejszego regulaminu.

§ -23-
Dopuszcza się okresowe wprowadzanie zmian Regulaminu. Użytkownik uznaje i przyjmuje do wiadomości, że korzystanie przez Użytkownika z forum CDRInfo.pl po dacie zmiany Regulaminu jest równoznaczne z wyrażeniem przez Użytkownika zgody na Regulamin w nowym brzmieniu.

§ -24-
Użytkownik zapoznał się i akceptuje postanowienia Regulaminu głównego CDRInfo.pl i Polityki prywatności.


§ -25-
Regulamin wchodzi w życie z dniem ogłoszenia.

Ostatnio zmieniany przez joujoujou : 14.02.2013 o godz. 11:36
Monter jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 00:07.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2022, vBulletin Solutions Inc.