Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Nero > Zdjęcia i wideo

Zdjęcia i wideo Dział poświęcony programom do obróbki wideo i zdjęć: Nero Vision Express, Nero Recode, Nero PhotoSnap, Nero PhotoSnap Viewer, Nero PhotoShow, NeroDigital



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 29.01.2006, 17:18   #1
piotr-k
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 29.01.2006
Posty: 5
piotr-k w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Problem z plikiem avi - Nero Vision

Witam
Mam problem, na który od dłuższego czasu nie umiem znaleść w sieci rozwiązania. Zapewne wynika to z mojej małej znajomości tematu. Dlatego proszę o pomoc bardziej obeznanych.

Konwertuję pliki AVi do formatu DVD i wypalam w programie Nero Vision. Mam jednak kilka plików z którymi ten program sobie nie radzi. Jak się zorientowałem prawdopodobnie chodzi o brak określenia formatu dzwięku w tych plikach. Klikając prawym klawiszem na plikach i wybierając właściwości, rzeczywiście w zakładce AUDIO widnieje tylko czas trwania i szybkość bitów. Nadmieniam, że pliki są odtwarzane prawidłowo na komputerze.

Proszę o pomoc jak mogę skorygować ten błąd w tych plikach.
piotr-k jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 30.01.2006, 11:38   #2
Reetou
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 18.05.2004
Posty: 9,590
Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Najpierw sprawdź Gspotem, jakie filmy (z jakim audio) sprawiają kłopoty.
Reetou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 30.01.2006, 17:21   #3
piotr-k
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 29.01.2006
Posty: 5
piotr-k w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Pytanie, co dalej?

Skorzystałem z podpowiedzi i ściągłem program Gspot v2.52 b01 i otwarłem nim plik avi, z którym mam problem przy konwersji w Nero Vision.

W polu audio widnieją następujące dane:
Codec: 0x0050(MPEG (MP1/MP2), ISO/IEC) MPEG-1 Layer 2
Info: 48000Hz 128 kb/s total (2 chnls)
Podświetlone jest też pole CBR

a następnie podobny plik (jest to seria bajek), z którym nie mam problemów.

W polu audio widnieją następujące dane:
Codec: 0x0055(MP3, ISO) MPEG-1 Layer 3
Info: 48000Hz 125 kb/s total (2 chnls) LAME3.96rŻ
Podświetlone jest też pole VBR

Pytanie co mam zrobić dalej? Wyodrębinić, przekonwertować i połączyć scieżkę audio? Tylko jak i czym to zrobić?

Pozdrawiam i czekam.
piotr-k jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 30.01.2006, 21:32   #4
Reetou
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 18.05.2004
Posty: 9,590
Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Bardziej mi chodziło o powtarzalność występowania błędu przy określonym kodeku, tzn. czy wszystkie problemowe filmy mają audio MP1/MP2. Możemy w ten sposób powiedzieć coś więcej o problemie - czy NV nie radzi sobie z danym typem audio i trzeba szukać innego programu, czy może są to uszkodzone pliki avi.

Może spróbuj dla testu przerobić taki problematyczny film za pomocą DivxtoDVD.
Reetou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 31.01.2006, 21:52   #5
piotr-k
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 29.01.2006
Posty: 5
piotr-k w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
W odniesieniu do powyższej podpowiedzi wziąłem pod lupę wszystkie pliki.

W sumie jest ich 6. Wszystkie pliki odtwarzam bez problemów na komputerze. Jeden daje się konwertować w NV, parametry jak w mojej poprzedniej wypowiedzi. Pozostałe pięć plików o identycznych parametrach audio jak podane wyżej, NV odrzuca podając następujący komunikat:

"Nie można przygotować danych do zapisu. Przygotowanie sesji nie powiodło się. Transkodowanie wideo nie powiodło się."

W zapisanym logu, w sekcji błędów widnieją następujące zapisy:

"DVDEngine ERROR
cause: 128 (nmc_processing_exception)
source: GetFormatType
description: Cannot get media type"


Kombinując trochę na oślep z tymi plikami otworzyłem je wszystkie również w programie Nandub v1.0 rc2 i wybrałem opcję file information w informacjach o audio strim podane są wszystkie parametry pliku poza polem compression, gdzie widnieje zapis: Unknown (tag0050)

Biorąc wszystko powyższe, skłaniam się (nie wiem czy słusznie) do tego, że problem tkwi w plikach avi, w których z jakiś powodów brak jest zapisu o formacie audio, w jakiejś tam komórce, z której akurat to informacji NV korzysta.

Odnośnie możliwości konwersji innymi programami, to sprawdzę w najbliższym czasie. Choć przyznam, że wolałbym to nadal robić w NV z racji prostoty obsługi, stosunkowo dobrej jakości i znajomości tego programu. Chyba, że ktoś definitywnie przesądzi o tym, że NV nie obsługuje MP1/MP2.
piotr-k jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 12.02.2006, 12:51   #6
piotr-k
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 29.01.2006
Posty: 5
piotr-k w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Unhappy

Ponieważ wciąż nie udalo mi się znaleść odpowiedzi i rozwiązania na postawiony problem stąd trochę odświeżam ten wątek.

Z obserwacji jakie poczyniłem. Problem dotyczy filmów zgrywanych z TV Sat, konkretnie Cyfry+. Czy to coś komuś podpowie?

Pozdrawiam i czekam na jakieś pomysły i propozycje.
piotr-k jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 12.02.2006, 14:03   #7
rav67
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 08.01.2003
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 4
rav67 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Witam
Podobny problem spotkał mnie dzisiaj i wydaję mi się iż go rozwiązałem. Nie wim czy NV osługuje MP1 i MP2 wiem że obsługuje pliki z formatem dzwieku MP3,ponieważ je właśnie teraz dekoduje do formatu DVD
Uruchom VirtualDubMod mam wersję 1.4.11
1.wczytaj plik
2.sprawdź file info
3.otwórz zakładkę audio, wybierz full procesing podświetli się compression i wybierz MP3
4.otwórz video i zaznacz direct stream copy bo inacze będzie kompresował też wideo
5.save as avi
Jestem początkujący w dziale DVD i kompresji,więc jeżeli napisałem coś nie tak to proszę doświadczonych użytkowników o ewentualną korektę
Pozdrawiam
Rafał
rav67 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 12.02.2006, 21:10   #8
piotr-k
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 29.01.2006
Posty: 5
piotr-k w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Skwapliwie skorzystałem z podpowiedzi.
Niestety nie przyniosła ona rozwiązania
Przy próbie zapisu pliku avi otrzymuję komunikat:

The requested audio compression is not compatible with the input format. Check that the sampling rate and channel count of the input match those of the requested format.

Sprawdziłem oczywiście ustawienia w Audio->Conversion by były zgodne z tymi w File->File Information. Rozbieżność jest w polu Precision, które w File->File Information wynosi 0-bit a w Audio->Conversion jest możliwośc ustawienia spośród trzech opcji: No change(8-bit)/8-bit/16-bit

Wszelkie inne kombinacje tych ustawień, zmiana formatów zapisu, itp wariacje w programie niestety nie przyniosały rezultatu.

Przy próbach wykorzystałem VirtualDubMod 1.4.11 syskin. Tu pytanie do przedmówcy, czy korzysta z tego MOD-a? Czy też posiada jakiś inny?

CO ROBIĆ? POMOCY !!!
piotr-k jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.02.2006, 03:05   #9
rav67
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 08.01.2003
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 4
rav67 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Witam
Użyłem VirtualDubMod 1.4.11
Nie miałem żadnych problemów tych co opisałeś
Wybieram audio-potem full procesing mode- potem compression dalej Mpeg Layer 3 dalej 48 bitów potem video direct steam copy i save as avi
Sprawdziłem tak przerobiony plik Nero Vision obrabia
Pozdrawiam RAfał
JAk byś miał dalej problemy to pisz spróbuję pomóc
rav67 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 18.10.2006, 06:36   #10
REv
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika REv
 
Data rejestracji: 19.09.2006
Lokalizacja: 37°42'08.95"S ,144°46'14.29E
Posty: 95
REv zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Ja mysle ,ze masz problem czy zle ustawiona karte ktora nagrywa ci filmy z Cyfryna dysk. Ta karta nagrywa ci w formacie ktory Nero nie moze rozpoznac-jak wynika to z tego co napisales w bledach.
"W zapisanym logu, w sekcji błędów widnieją następujące zapisy:

"DVDEngine ERROR
cause: 128 (nmc_processing_exception)
source: GetFormatType
description: Cannot get media type"

The requested audio compression is not compatible with the input format. Check that the sampling rate and channel count of the input match those of the requested format.

Co z tego widze to jakos Video nie zgrywa sie z Audio /tz. audio format nie pasuje do tej kompresji Video.
Radzilbym ci ,abys zmienil kodek zapisu Video i Audio w tej karcie na inny (co do video to obojetnie jaki -divx ,xivd..,a audio radze zmienic na PCM lub Microsoft ADPCM).
Filmy te mozesz ogladac w kompie tylko dlatego ,ze masz ten kodek tam zainstalowany a nero albo go niema albo karta nie wpisuje jaki to kodek do pilkow filmu. Sprawdz ustawienia "Audio-Video" w tej karcie na jakie kodeki filmy sa nagrywane i napisz wiecej ,moze cos wymyslimy zeby to rozwiazac .
REv jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 08:24.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.