Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Nero > Zdjęcia i wideo

Zdjęcia i wideo Dział poświęcony programom do obróbki wideo i zdjęć: Nero Vision Express, Nero Recode, Nero PhotoSnap, Nero PhotoSnap Viewer, Nero PhotoShow, NeroDigital



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 27.08.2006, 19:48   #1
siwek
Bywalec
 
Data rejestracji: 06.12.2003
Lokalizacja: ŁÓDŹ
Posty: 70
siwek zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Smile Tworzenie menu w Nero Vision

Spróbowałem dzisiaj, z powodzeniem, przerobić Divx-a na DVD za pomocą Nero Vision 4. Zachęcony sukcesem zabrałem się za drugi film. Tym razem zamiar był ambitniejszy, ponieważ film jest w dwóch kawałkach, które sobie połączyłem i postanowiłem dodać możliwość poruszania pomiędzy scenami. Film na poszczególne sceny podzieliłem bez problemu ale roszczarowało mnie menu które udało mi się stworzyć. Wyobraziłem sobie że menu będzie wyglądało tak iż najpierw będzie możliwość włączenia filmu lub przejścia do wyboru scen, następnie po wybraniu opcji "wybór scen" będzie można wybierać kolejne sceny. Niestety efekt jaki uzyskałem jest taki że w menu mam x scen gdzie pierwsza to początek filmu i kolejne tak jak je zdefiniowałem, wszystko razem. Próbowałem się zorientować czy jest jakoś opcia która pozwala tworzyć menu i podmenu ale nieznalazłem. Moje pytanie jest następujące czy da to się zrobić w NV4?
Następne pytanie które mi się nasuwa to napisy, nic jeszcze nie kombinowałem ale rodzi się we mnie podejżenie (m.in. po lekturze tematów na forum) że NV mi nie pomoże w tym temacie . Przy pierwszym filmie o którym wspominałem, tego problemu nie było gdyż jest z lektorem. Gdzie w związku z tym odesłalibyście mnie po wskazówki jak załatwić sprawę napisów?

Pozdrawiam i czekam na rady.
siwek jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 27.08.2006, 21:05   #2
mgit
Guru
 
Avatar użytkownika mgit
 
Data rejestracji: 22.08.2004
Lokalizacja: Chojnów
Posty: 8,799
mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
do szukajki, kolejny zwolennik badziewnego programu NV4
__________________
mgit jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 27.08.2006, 21:54   #3
Patrix
Pingwin specjalista.
 
Avatar użytkownika Patrix
 
Data rejestracji: 22.06.2002
Lokalizacja: Central Park
Posty: 15,084
Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Cytat:
Napisany przez mgit
kolejny zwolennik badziewnego programu NV4
badziew czy ale nie płytke dvd bez dłubaniny może zrobić
niektórym taki soft wystarcza...
__________________
amiga500site
Patrix jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.09.2006, 07:40   #4
BD
Team Member
CDRinfo VIP
 
Data rejestracji: 15.07.2002
Posty: 2,210
BD zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez mgit
do szukajki, kolejny zwolennik badziewnego programu NV4
Z łaski swojej podaruj sobie tego typu wypowiedzi bo nic one nie wnoszą do meritum sprawy.
BD jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.09.2006, 07:43   #5
BD
Team Member
CDRinfo VIP
 
Data rejestracji: 15.07.2002
Posty: 2,210
BD zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez siwek
Następne pytanie które mi się nasuwa to napisy, nic jeszcze nie kombinowałem ale rodzi się we mnie podejżenie (m.in. po lekturze tematów na forum) że NV mi nie pomoże w tym temacie . Przy pierwszym filmie o którym wspominałem, tego problemu nie było gdyż jest z lektorem. Gdzie w związku z tym odesłalibyście mnie po wskazówki jak załatwić sprawę napisów?
NV4 nie obsługuje (jeszcze) dodawania napisów. Rozwiązaniem jest instalacja ffdshow, odpowiednia konfiguracja i dzięki temu w NV4 można uzyskać napisy.

PS
Co do podziału na sceny to według mnie wszystko jest OK bo klasyczne filmy też mają tak rozwiązane sceny i dostęp do nich. Masz wiele małych klatek po których skaczesz...
BD jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.09.2006, 18:41   #6
czechoj
Dziadek
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika czechoj
 
Data rejestracji: 24.06.2002
Lokalizacja: dolnośląskie
Posty: 6,041
czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
ciekawe, jak wi***281;c konfigurowa***263; ffdshow by dzia***322;a***322;y napisy na nv4? mnie do dzi***347; si***281; to nie uda***322;o
__________________
czechoj
APLIKATOR _ REKULTYWATOR
czechoj jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.09.2006, 11:20   #7
siwek
Bywalec
 
Data rejestracji: 06.12.2003
Lokalizacja: ŁÓDŹ
Posty: 70
siwek zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez BD
NV4 nie obsługuje (jeszcze) dodawania napisów. Rozwiązaniem jest instalacja ffdshow, odpowiednia konfiguracja i dzięki temu w NV4 można uzyskać napisy.

PS
Co do podziału na sceny to według mnie wszystko jest OK bo klasyczne filmy też mają tak rozwiązane sceny i dostęp do nich. Masz wiele małych klatek po których skaczesz...
Dzięki za odpowiedz, zdaję sobie sprawę że napisów nie zrobię. Co do menu to skakanie po scenach jest OK, chodiło mi oto że, tak jak w profesjonalnych wydaniach, po włożeniu płyty do odtwarzacza pojawia się Menu główne gdzie najpierw wybieramy opcje: start, ustawienia, wybór scen np. Nestępnie po wybraniu jednej z tych opcji pojawia się następna strona menu (kolejne menu) gdzie wybieramy język i np. skaczemy sobie po scenach. Nie jestem pewny czy posługuje się właściwym określeniem ale to się nazywa "sub-menu" czy jakoś tak, ale chyba wiesz już o co michodzi? Teraz próbuje zrobić to o co mi chodzi za pomocą DVDMaestro.

Ps. Swietne książki w przystępnej cenie, i tu widzę przewagę Nero. Można coś sobie poczytać o programie, co jest bardzo cenne dla takiego laika jak ja, a przy okazji nie zbankrutować. Coś tam zawsze przydałoby się dodać ale wtedy pewnie trzebaby podwoić objętość książki, coś za coś, c'est la vie.
siwek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 11:50.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.