Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Odzyskiwanie danych (https://forum.cdrinfo.pl/f109/)
-   -   Odzysk Danych (Data Recovery) (https://forum.cdrinfo.pl/f109/odzysk-danych-data-recovery-30738/)

MacGyver 31.01.2004 21:02

Odzysk Danych (Data Recovery)
 
Poradnik ten pokazuje jak w ***8222;domowy ***8221; sposób odzyskać utracone pliki z dysku po jego awarii.

Na wstępie trochę teorii, więc.............

Awarie dysku dzielimy na:
  • logiczne - przeważnie są spowodowane przez użytkownika, np. sformatowanie dysku, ***8222;zabawa***8221; fdiskiem lub Partition Managerem, wirus, uszkodzenie MBR lub FAT itp.
  • mechaniczne - są spowodowane upadkiem dysku, zostaje wtedy naruszona mechanika urządzenia. Dysk może wydawać wtedy dziwne odgłosy.
  • elektroniczne - dysk niby poprawnie podłączony i niby pracuje prawidłowo ale jednak nie mamy do niego dostępu, BIOS go nie wykrywa.
Dodam, że dwóch ostatnich lepiej ***8222;niemieć***8221; po obije się to na naszej kieszeni (firma Ontrack słono ceni sobie odzysk naszych megabajtów).

Jeżeli chodzi o uszkodzenia struktury logicznej dysku to posłużyć się można programami takimi jak:
  • EasyRecovery Pro firmy Ontrack
  • GetDataBack firmy Runtime Software
Jest ich wiele ale chyba te dwa są godne uwagi.

Pewnie ktoś może się teraz zastanawiać jak to jest, że plik który rzekomo skasowaliśmy nadal jest na dysku. Otóż aby całkowicie usunąć plik z dysku trzeba trochę więcej się napracować, mam tu namyśli jakiś program do zamazywania plików (np. PGP), który wielokrotnie zapisuje odpowiednie wzorce w miejscu pliku.
Całkowite i nieodwracalne skasowanie oznacza brak możliwości odtworzenia stanu namagnesowania talerzy dysku z chwili, gdy znajdowały się na nim dane - więc taka czynność trochę trwa a nam użytkownikom Windowsa zależy na czasie więc nasz kochany Bill wpadł na pomysł aby podczas ***8222;usuwania ***8221; pliku Windows usuwał tylko pierwszą nazwę litery pliku. W takim wypadu cała nazwa (bez pierwszego znaku) oraz cały plik pozostaje nienaruszony (podobnie dzieje się przy formatowaniu dysku; natomiast jeżeli formatujemy w trybie quick format czyszczony jest tylko FAT ***8211; więc w tym przypadku jest jeszcze prościej). Plik jest na dysku ale fizycznie nie zajmuje na nim miejsca (nie jest widoczny) więc na jego miejsce może być zapisany inny plik , ten wcześniejszy jest zamazywany. Wniosek z tego taki, że od momentu utraty danych nie należy wgrywać na dysk (lub partycje) żadnych danych i nie instalować programów - powiedziałbym nawet, że nie należy odpalać systemu z tego dysku tylko zabrać go do kolegi gdzie jest już zainstalowany któryś z w/w programów.

Więc przejdźmy do odzyskania danych za pomocą GetDataBack. Jest prosty i intuicyjny w użyciu. Mi nawet bardziej przypadł do gustu niż EasyRecovery Pro

GetDataBack

Krok 1
Wybieramy fizyczny dysk zainstalowany w komputerze....

... i Next....


Krok 2
Wybieramy partycję z wybranego dysku. Możemy wybrać cały dysk ***8211; klikamy wtedy na 1st Hard Drive

Screen #g2

.... i Next ....


Krok 3
Ewentualna korekta obszaru skanowania. Jeżeli w poprzednik kroku wybraliśmy jakąś partycje to jest zaznaczone drugie pole wraz z wpisanymi sektorami zaczynającymi i kończącymi partycję. Jeżeli nam się odmieniło i chcemy przeskanować cały dysk to na tym etapie wybieramy pierwszą opcję (Search entire drive). Na dole mamy pasek

symbolizujący nasz dysk ***8211; niebieskiej pole to obszar, który będzie skanowany.
Screen #g3

.... Next ....


Krok 4
Na tym etapie odbywa się właściwy proces skanowania dysku w poszukiwaniu plików.

Screen #g4

Czekamy aż program skończy skanowanie ..........


Krok 5
W lewej części program wyświetla znalezione systemy plików, z prawej zaś szczegółowa informacja o zaznaczonym systemie.

Screen #g5

Wybieramy jeden i klikamy na Next.


Krok 6
Pojawia się okienko z wynikiem działania programu czyli plikami, które można odzyskać.
I tu UWAGA:
Nie zachowuj plików na partycję z której je utraciłeś. Zachowaj je na innej (lub na innym dysku)

Screen #g6

Teraz pora na zapisanie tych plików. Klikamy prawym klawiszem myszy na plik lub katalog, wybieramy Copy... i wskazujemy katalog docelowy w którym zostanie zapisany plik boć katalog. Postępujemy tak ze wszystkimi plikami (katalogami).
Plik możemy otworzyć zaznaczając go i wciskając Enter lub podejrzeć wciskając F3.

Jeszcze słowo o kolorach w nawach plików:
normalne pliki lub katalog
tylko do odczytu
systemowy
ukryty
skompresowany
usuniety (przekreślony)

MacGyver 31.01.2004 21:04

Jeżeli chodzi i program EasyRecovery Pro firmy Ontrack (firma ta jest specjalistą w dziedzinie Data Recovery) to jest to kombajn do odzysku danych. Zawiera takie opcje jak:
  • testowanie w poszukiwaniu błędów
  • monitorowanie dysku
  • informacje o zajętej przestrzeni dysku
  • analizowanie struktury systemu plików
  • odzyskiwanie danych z sformatowanej partycji (dysku)
  • odzyskiwanie skasowanych plików + zaawansowane opcje
  • naprawianie plików (Word, Excel, Power Point, Access, Zip)
  • naprawianie emaili

Więc do dzieła:

Krok 1
Wybór fizycznego dysku i partycji. W Advanced Options możemy wskazać zakres sektorów, które będą skanowane.

http://macgyver_vip.w.interia.pl/jpe...odzysk/on1.jpg


Krok 2
Program przystępuje do skanowania dysku

http://macgyver_vip.w.interia.pl/jpe...odzysk/on2.jpg


Krok 3
Po skanowaniu wyswietlna jest lista podobnie jak w przypadku GetDataBack. Zaznaczamy pliki/katalogi, które chcemy przywrócić i klikamy Next...

http://macgyver_vip.w.interia.pl/jpe...odzysk/on3.jpg


Krok 4
Wskazujemy programowi miejsce docelowe plików.
Nie zachowuj plików na partycję z której je utraciłeś. Zachowaj je na innej (lub na innym dysku)
Możemy nawet pliki wysłać na FTP (podajemy wtedy adres, port, hasło, login)

http://macgyver_vip.w.interia.pl/jpe...odzysk/on4.jpg

Po kliknięciu na Next program kopiuje pliki do wyznaczonego katalogu i wyświetla podsumowanie.


Mam nadzieję, że ten poradnik trochę przybliżył wam idee odzyskiwani danych za pomocą tych dwóch programów ***8211; jest ich więcej ale obsługa prawie niczym nie rożni się od tych przedstawionych wyżej.
Kiedy ja utraciłem partycje to użyłem na początku produktu Ontrack ale więcej danych odzyskałem używając GetDataBack.


.:::update:::.

Wyżej opisywane były komercyjne programy, więc pora no coś freeware.
PC Inspector File Recovery to darmowy program firmy Convar. Odzyskuje skasowane pliki, partycje, dane gdy uszkodzony jest FAT. Program częściowo obsługuje NTFS.


Klikamy na Object -> Drive
Program poszukuje zainstalowanych napędów i wyświetla listę.

Screen #pc1

Wybieramy interesujący nasz napęd/partycje z zakładki Logical drive i klikamy OK.
Jeżeli utracona została partcja to zaznaczamy dysk i klikamy na Find Logical Drives, po przeskanowaniu klikamy na interesującą partycje i na OK.

Screen #pc2

Pliki usunięte (wiekszość to pliki usnięte poprzez Shift+Del - te pliki jest najłatwiej odzyskać;)) oraz pliki które ***8222;były***8221;w znajdują się w katalogu Deleted
Utracone pliki/katalogi znajdują się w katalogu Lost

Aby wyszukać utracone pliki klikamy na Tools -> Find Lost Data. Tu ustalamy obszar który będzie skanowany:

Screen #pc3

Potem OK. Program skanuje dany obszar w poszukiwaniu plików.

Screen #pc4

Jak wcześniej wspomniałem utracone pliki są w katalogu Lost. Klikamy na plik/katalog i wybieramy Save to i wskazujemy miejsce docelowe pliku. Jeżeli dane zostały skasowane poprzez formatowanie w trybie Quick format to dodatkowo z rozwijanej listy obok zaznaczamy no FAT (consecutive) w innym wypadku zaznaczamy FAT 2.
Pamiętaj, żeby plik zapisać na innej partycji/dysku niż ten z którego dane są odzyskiwane.

Screen #pc5

-Sid-The-Rat=> 31.01.2004 21:08

proste pytanie - czy ten progrma ktory opisujesz jest darmowy?
jesli nie - to ile kosztuje? [czy za niego ew. zaplaciles nie pytam - bo to nie moj biznes]
i jakie znasz ew. darmowe narzedzia

MacGyver 31.01.2004 21:12

Cytat:

Napisany przez -Sid-The-Rat=>
proste pytanie - czy ten progrma ktory opisujesz jest darmowy?
jesli nie - to ile kosztuje? [czy za niego ew. zaplaciles nie pytam - bo to nie moj biznes]
i jakie znasz ew. darmowe narzedzia

EasyRecovery to duuuuuuuuuży koszt ;) ale wersja niezaresjetrowana też dużo potrafi ;)
Co do GetDataBack to jest to wydatek ok 280 zł (dodm, że są oddzielne wersje dla FAT i NTFS)
Do bezpłatnych aplikacji tego typu należy PC Inspector File Recovery ale jeszcze nie miałem przyjemności z nim pracować.

-Sid-The-Rat=> 31.01.2004 21:16

hmm - pytam bo mi samemu jest potrzebne cos takiego - a jakos sie ostanio strasznie prawomyslny zrobilem...

niezly opis - jakbys tego darmowego ew. dorwal i podzielil sie wrazeniami - to sadze ze ladny art mozna by bylo umiescic na stronie

MacGyver 31.01.2004 21:19

Cytat:

Napisany przez -Sid-The-Rat=>
jakbys tego darmowego ew. dorwal i podzielil sie wrazeniami - to sadze ze ladny art mozna by bylo umiescic na stronie

Za PC Inspector File Recovery też się wezmę. Przypuszczalnie jutro bedzie update do artykułu.

47 31.01.2004 21:30

Mam jesdno pytanko co do EasyRecovery Pro: po odzyskaniu i przywróceniu pliku był uszkodzony i nienadawał sie do użytku, działo sie tak z większością odzyskanych plików próby naprawy nie przynosiły efektu, plik w dalszym ciągu nie nadawał sie do użytku, jest jakis sposób aby go naprawic???
Pozdro Odzyskiwacz danych 47

MacGyver 31.01.2004 21:34

Cytat:

Napisany przez 47
Mam jesdno pytanko co do EasyRecovery Pro: po odzyskaniu i przywróceniu pliku był uszkodzony i nienadawał sie do użytku, działo sie tak z większością odzyskanych plików próby naprawy nie przynosiły efektu, plik w dalszym ciągu nie nadawał sie do użytku, jest jakis sposób aby go naprawic???
Pozdro Odzyskiwacz danych 47

Tak dzieje sie w przypadku filmów, parę błędów w strukturze danych filmu i takiego nieda się odtworzyć ;( Też tak miałem.
Podobnie sprawa jest z innymi plikami ale chyba nie ma na to rady. To jest włąsnie jedyna wada, ale i tak większosć plików da się odzyskać bez uszkodzeń.

47 31.01.2004 21:38

Cytat:

Napisany przez MacGyver
Tak dzieje sie w przypadku filmów, parę błędów w strukturze danych filmu i takiego nieda się odtworzyć ;( Też tak miałem.
Podobnie sprawa jest z innymi plikami ale chyba nie ma na to rady. To jest włąsnie jedyna wada, ale i tak większosć plików da się odzyskać bez uszkodzeń.

No to widzę ze nie jestem sam, najgozej jak sie usunie ulubiony film z kolekcji XXX :peace: pozostaje czarna rozpacz :smutny:
pozdro

Piterniel 31.01.2004 22:07

Program Easy.. działa !! SUPER !! sam go niedawno używałem, ale nie korzystałem z opisu :mruga: . Po usunięciu danych (przypdakowo) odzyskał je bez problemu. Fajny bajer z dyskietką dyskietka jest pusta (niby) a tu Easy.. i juz pełna :spoko:

JAK NAPRAWIC PLIKI *.doc odzyskane ?

MacGyver 01.02.2004 16:55

Cytat:

Napisany przez Piterniel
JAK NAPRAWIC PLIKI *.doc odzyskane ?

Normalnie uszkodzone pliki Worda da się naprawić ale różne dzieją się rzeczy i róznie z tym bywa. Nie jest powiedziane, że naprawisz wszystkie pliki tylko, że istnieje takie prawdopodobieństwo.
Nie wszystkie odzyskane pliki da się naprawić :smutny:

MacGyver 01.02.2004 16:57

Przeprowadziłem mały test trzech programów (na tej samej partycji)***8230;.

Easy Recovery Pro
  • Zajmowane miejsce na dysku po instalacji: Jak wspomniałem wcześniej jest to kombajn do Data Recovery, więc zajmuje 53 MB (same pliki językowe zajmują 20 MB !!)
  • Rzeczywisty czas skanowania dysku: 15 minut
  • Znalezionych plików: 2532
  • Uwagi: Jako jedyny umożliwia utworzenie dyskietki startowej z programem EasyRecovery (Data Advisor Diskette). Problemy z dokumentami HTML oraz Word.

GetDataBack
  • Zajmowane miejsce na dysku po instalacji: 1 MB
  • Rzeczywisty czas skanowania dysku: 14 minut
  • Znalezionych plików/katalogów: 2510
  • Uwagi: Brak dyskietki startowej z programem, kłopoty z plikami Word i filmami, czasami program ni znajdzie żadnego pliku ;)

PC Inspector File Recovery
  • Zajmowane miejsce na dysku po instalacji: 2,3 MB
  • Rzeczywisty czas skanowania dysku: 11 minut
  • Znalezionych plików: 2658
  • Uwagi: Nie poradził sobie z większością plików (były ***8222;odzyskane***8221; ale uszkodzone I nie nadawały się do niczego), poza tym prawie wszystkie pliki miały nazwy składające się z nazwy sektora w którym się znajdowały (plus pierwotne rozszerzenie pliku).

Podsumowanie:
Bezapelacyjnie najlepszym programem do Data Recovery jest komercyjny EasyRecovery Pro. GetDataBack ***8211; trochę ale jednak niedopracowany. A co z PC Inspector File Recovery?? Może i znalazł więcej danych i działał ***8222;szybciej***8221; ale co z tego jeżeli większość danych jest uszkodzona.

JaHo 20.02.2004 17:21

Całkiem niezły moim skromnym zdaniem jest również Recover4all.
Jest bardzo prosty w użyciu (choć ma zdecydowanie mniej możliwości niż Easy Recovery Pro).
Podstawową zaletą jest to, że nie potrzebuje instalacji na HDD, mieści się na dyskietce 1,44. Sprawdza się znakomicie, gdy ktoś cierpi: "przed chwilą tu było a teraz znikło!..." np w biurze, gdzie kobiety masowo coś usuwają, a potem jest czarna rozpacz. Idziesz z dyskietką i nie potrzebujesz niczego instalować - odzyskujesz mimo, że nie ma tego nawet w koszu.

Air 17.04.2004 15:32

Mam problem. Używam EasyRecovery Pro firmy Ontrack i nie mogę znaleźć katalogu, który skasowałem. Program znajduje mi jedynie pliki a nie znajduje (może nie widzę) katalogów.

:help:

MacGyver 17.04.2004 16:27

Ciężko jest odzyskać całą strukturę dysku jaka była przed ową utradą danych. Znajduje pliki ale nie zawsze idzie - jak powinno - dopasowanie ich do katalogów (ale jeżeli znajdzie to powinny być one dostępna w oknie razem z plikami) ... przeważnie dzieje sie tak jeżeli dysk był mocno pofragmentowany.

Air 17.04.2004 16:31

Cytat:

Napisany przez MacGyver
Ciężko jest odzyskać całą strukturę dysku jaka była przed ową utradą danych. Znajduje pliki ale nie zawsze idzie - jak powinno - dopasowanie ich do katalogów (ale jeżeli znajdzie to powinny być one dostępna w oknie razem z plikami) ... przeważnie dzieje sie tak jeżeli dysk był mocno pofragmentowany.

W moim przypadku w ogóle nie znajduje folderów. No trudno.

Dzięki za pomoc

MacGyver 17.04.2004 16:40

Może miałes naprawde bardzo powfragmentowany dysk

memorando 17.04.2004 16:47

Cytat:

Napisany przez MacGyver
Może miałes naprawde bardzo powfragmentowany dysk

jest soft który zdefragmentuje dysk twardy zpchany w 97 %??? bo muszę dane odzyskać ale mam fragmentację 90% i pewnie kicha:( bo norton o&o i systemowydefragmentator odmawiają defragmentacji przez te 3% wolnego miejsca:(

MacGyver 17.04.2004 17:20

@memorando, dziwi mnie tylko fakt, że norton tego nie łyka - normalnie powinno pójsc tylko pewnie dłużej by to trwało ... napisz ile w MB jest tego 3%

memorando 17.04.2004 18:08

Cytat:

Napisany przez MacGyver
@memorando, dziwi mnie tylko fakt, że norton tego nie łyka - normalnie powinno pójsc tylko pewnie dłużej by to trwało ... napisz ile w MB jest tego 3%


ze 110 giga 3%= 3301mb

MacGyver 18.04.2004 15:47

Do poprawnej pracy "defragmentatota" potrzebne jest jakieś 10% wolnej przestrzeni dyskowej, więc @memorando trochę Ci brakuje ;)
CO do drugiego programu to spróbuj Disk Keeper (19,19 MB)

memorando 18.04.2004 23:23

Cytat:

Napisany przez MacGyver
Do poprawnej pracy "defragmentatota" potrzebne jest jakieś 10% wolnej przestrzeni dyskowej, więc @memorando trochę Ci brakuje ;)
CO do drugiego programu to spróbuj Disk Keeper (19,19 MB)

10 %?? od kiedy?? potrzeba 15 % czystej powierzchni a często nawet 17 % znam to z autopsji:) przy 17 % często niedefragmentowal mi

MacGyver 19.04.2004 15:08

Cały czas mówię o 10-15% (orientacyjnie) ale dla jednej partycji a nie dla całego dysku. Jak czytam to u Ciebie jest 3% wolnej powierzchni na całym dysku a niewierze, że na całych 110 GB masz tylko jedną partycję - podstawową ;)

memorando 19.04.2004 15:23

Cytat:

Napisany przez MacGyver
Cały czas mówię o 10-15% (orientacyjnie) ale dla jednej partycji a nie dla całego dysku. Jak czytam to u Ciebie jest 3% wolnej powierzchni na całym dysku a niewierze, że na całych 110 GB masz tylko jedną partycję - podstawową ;)

heh partycja systemowa c wolne 10 % (1 giga) partycja d wolne 0 % partycja e wolne 25 % (2 giga) hehe chyba czas nagrywarkę dvd kupić:D

MacGyver 19.04.2004 16:13

memorando?? Co Ty trzymasz na tym 110 dysku, że cały jest pełny??
W moim przypadku ja bym to wszystko ponagrywał na CD ;)

memorando 19.04.2004 23:49

Cytat:

Napisany przez MacGyver
memorando?? Co Ty trzymasz na tym 110 dysku, że cały jest pełny??
W moim przypadku ja bym to wszystko ponagrywał na CD ;)

hehe zgraj mi na cdku iso plytki dvd z gierą:) mam 6 iso dvdków reszta to muza ważne dane i poezja...:)pozatym mialem kupić spaware dvd ale zauważylem cordles mx myszę i kumpla i kupilem sobbię klawę z mx 700 typowy okaza maniak muszącego mieć lepszą mysz od kumpla lepszy komp hehe:)

digitalus 20.04.2004 19:18

a takie pytanie skasowałem przez przypadek dysk dvd-ram (szybkie kasowanie ) czym można to odzyskać może jest jakiś program do tego typu spraw bardzo proszę o pomoć
pozdrawiam ALL

Air 20.04.2004 22:32

Cytat:

Napisany przez digitalus
a takie pytanie skasowałem przez przypadek dysk dvd-ram (szybkie kasowanie ) czym można to odzyskać może jest jakiś program do tego typu spraw bardzo proszę o pomoć
pozdrawiam ALL

Mogę się mylić, ale wydaje mi się że EasyRecovery Pro by Ci pomógł. Z tego co pamiętam akurat jak bawiłem się tym programem to miałem włożoną dyskietkę. Program się wtedy pytał czy chcę odzyskać dane z dyskietki więc może z RW też się da.

memorando 20.04.2004 23:27

Cytat:

Napisany przez Air
Mogę się mylić, ale wydaje mi się że EasyRecovery Pro by Ci pomógł. Z tego co pamiętam akurat jak bawiłem się tym programem to miałem włożoną dyskietkę. Program się wtedy pytał czy chcę odzyskać dane z dyskietki więc może z RW też się da.

był topic o skasowanych szybko RW niedarady!!! nieodzyska z rw nic i kropka

Zydar 07.02.2005 23:13

odzyskałem pliki video ale wiekszosc zle sie oddtwarza czy mozna temu zaradzic?
 
usunołem przez pzrypadek pliki z emula wiekszosc pliki video odzyskałem wszystkie za pomoca programu Recover4all ale wiekszosc sie nie odtwarza albo sa połaczone na zmiene ze soba czy mozna cos z tym zrobic czy jest jakis program do reperacji takich pliów? Help :'(

Zydar 07.02.2005 23:25

odzyskałem wzystkie dane z emula pliki video ale 40% nie moge oddtworzyc albo sie przycinaj a albo sa połaczone z innymi co robic jaki sprogram moze?

MacGyver 08.02.2005 07:23

Sęk w tym, że w większości przypadkach odzyskane filmy nie chodzą...na to raczej nic nie poradzisz...to tak jakbys podarł kartkę na kawałki, złożysz ją ale niektóre fragmenty mogą byc nieczytelne

Zydar 08.02.2005 17:18

dzieki Mac chciałe Cie jeszcze zpytac czy Easy Recovery nie naprawia "lekko" uszkodzonych plików bo nic nie wiem o tym programie i zastanawiam sie czy jest sens jego sciagania ,Pozdrawiam

michal_zb 08.02.2005 17:32

Cytat:

Napisany przez MacGyver
Sęk w tym, że w większości przypadkach odzyskane filmy nie chodzą...na to raczej nic nie poradzisz...to tak jakbys podarł kartkę na kawałki, złożysz ją ale niektóre fragmenty mogą byc nieczytelne

Teraz się zastanawiam czy to ja miałem super farta czy coś ???
ok. 10gb filmów odzyskanych po "przypadkowym" ;) formacie
odzyskiwałem PC Inspector File...

MacGyver 08.02.2005 17:45

Jeżeli to był format oraz dane nie były zdefragmentowane...oraz dysk od momentu formata niebył uruchamiany to masz prawie 100% pewność że odzyskany film bedzie chodził prawidłowo.

Zydar 08.02.2005 19:39

Ni nie formatowałem dysku tylko został usuniety folder emule z teledyskami ale potem znajomy na tą partycje wrzucił pakiet office i usunoł starego windowsa odzyskałem wszystko ale z miernym skutkiem z 6 gb 1 dobrze odbiera areszta sie zacina albo sie ze soba połaczyły czyli sciaganie od nowa?? ???

MacGyver 08.02.2005 19:45

@Zydar, wszystkie częsci filmu były pewnie porozrzucane po całej partycji (duża fragmentacja danych) i po wgraniu Office'a niektóre fragmenty zostały pewnie nadpisane i stąd taka sytuacja.

Zydar 08.02.2005 19:51

Tego sie obawiałem no cóz pewnie jedyna szansa to isc do firmy specjalizujacej sie w odzyskiwaniu ale tam zapłace jak za zboze i moze jeszcze wiecej wiec sciaganie od nowa, dzieki Mac za info

Zydar 08.02.2005 22:23

Mac a powiedz czy program Easy Recavery niemogłby odzyskac ich ponownie w dobrej jakosci bo czytałem gdzies na forum ze komus przepadły filmy i odzyskał je jeszcze kilka razy innymi programami i pomogło czy jest to mozliwe i jakimi?

MacGyver 09.02.2005 10:16

Cytat:

Napisany przez Zydar
Mac a powiedz czy program Easy Recavery niemogłby odzyskac ich ponownie w dobrej jakosci bo czytałem gdzies na forum ze komus przepadły filmy i odzyskał je jeszcze kilka razy innymi programami i pomogło czy jest to mozliwe i jakimi?

Spróbuj odzyskać je za pomocą:
* PC Inspector File Recovery
* GetDataBack
Tylko nie instaluj ich na tej samej partycji na której były filmy :)
Każdy program daje inne wyniki ;p Filmy ktore były odzyskiwane za pomocą programu firmy Ontrack i chodzą bez zarzutów - zostaw; a za pomocą tych dwóch programów spróbuj odzyskać resztę.
Powodzenia

aquilek 26.06.2005 23:16

mam aparat olympus c 310 i do niego kartę xDPicture 128mb robiłem zdjęcia na wakacjach w tunezjiw ostatni dzień przy wykonywaniu kolejnego zdjęcia przy zapisywaniu aparat sie zawiesił poczym włączył się tryb card setup który daje mi do wyboru power off albo format, w tym momencie miałem już zapisanych ok 500 zdjęć w formacie 640x480 i jeszcze miałem możliwość zrobienia 700...odzyskałem zdjęcia za pomocą EasyRecovery Pro ale odzyski wyszły w bardzo małej rozdzielczości(160x120) (ponadto zdjęcie przy którym zawiesił się aparat zajęło 65,4 MB gdzie inne po 60, 70 kB) następna rzecz to Drivetest wykazał"Testing drive OLYMPUS X100,D540Z,C310Z...
I/O Error on sector 32.
I/O Error on sector 33.
I/O Error on sector 34.
I/O Error on sector 35.
I/O Error on sector 40.
I/O Error on sector 41.
I/O Error on sector 42.
I/O Error on sector 43.
I/O Error on sector 48.
I/O Error on sector 49.
I/O Error on sector 50.
I/O Error on sector 51.
I/O Error on sector 56.
I/O Error on sector 57.
I/O Error on sector 58.
I/O Error on sector 59.

Test Results:
Model: OLYMPUS X100,D540Z,C310Z
Capacity: 125.00 MB
Full Diagnostic Test: Passed.

Recommendations:
Full Diagnostic Test for drive OLYMPUS X100,D540Z,C310Z passed with minor errors, unreadable sectors exist on the drive. If you ARE experiencing a data loss situation, contact Technical Support or Data Recovery Services at 1-800-872-2599. If you ARE NOT in a data loss situation, it is recommended you backup your data, reformat the hard drive, then restore your data. Always verify your backup of the data before reformatting your hard drive." CZY DA SIĘ ODZYSKAĆ ZDJĘCIA W FORMACIE W KÓRYM JE ROBIŁEM I CO TO ZA BŁĘDY

twardy_pl 20.01.2006 14:58

darmowy program
 
Jest taki
Data Disc Recovery na
http://republika.pl/ddr/ (zlimitami)
lub
http://dag.one.pl

Monika l 21.01.2006 11:37

Prośba o pomoc w odzyskaniu danbych
 
Straciłam dane w wyniku spalenia się elektroniki dysku.Kupiłam drugidysk i przełożyłam elektronikę.Następnie odzyskałam dane(głównie zdjęcia z aparatu cyfrowego)za pomocą programu GetDataBack for NTFS wg instrukcji MacGyver'a. Zdjęcia chyba są całe mają ok.2Mega, ale podgląd jest niedostępny, nie otwiera ich nawet Photoshop - pisze"nie można otworzyc dokumentu ponieważ znaleziono nieznany lub błędny znacznik JPEG"

ed hunter 21.01.2006 11:55

może tym programem...nie ma się co sugerować opisem, bo z dysków twardych też odzyskuje.

http://www.recover-my-photos.com/

a to co jest odzyskane może uda się otworzyć IrfanView...Photoshop to cienki bolek w otwieraniu uszkodzonych plików.

http://www.irfanview.com/

woitas 25.02.2006 14:52

dzisiaj przypadkiem z poziomu zarządzania dyskami windows xp w pośpiechu usunąłem nie tą partycję co trzeba ~150gb filmów i seriali :|
na szczęście w sklepiku emule dorwałem Acronis Recoveryexpert który w kilka sekund ją przywrócił.
dlatego gdyby kogoś spotkała ta wątpliwa przyjemność - użyjcie w/w program.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
acronis recoveryexpert , acronis recovery expert , usunięta partycja , odzyskanie usuniętej partycji , jak odzyskać usuniętą partycję
jak odzyskać usunięte partycje , jak odzyskać partycję :respect:
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Predi 25.02.2006 15:24

Cytat:

Napisany przez woitas
dzisiaj przypadkiem z poziomu zarządzania dyskami windows xp w pośpiechu usunąłem nie tą partycję co trzeba ~150gb filmów i seriali :|
na szczęście w sklepiku emule dorwałem Acronis Recoveryexpert który w kilka sekund ją przywrócił.
dlatego gdyby kogoś spotkała ta wątpliwa przyjemność - użyjcie w/w program.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
acronis recoveryexpert , acronis recovery expert , usunięta partycja , odzyskanie usuniętej partycji , jak odzyskać usuniętą partycję
jak odzyskać usunięte partycje , jak odzyskać partycję :respect:
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


dzieki, oby sie nikomu nie przydalo ;)
a za klucz do wyszukiwarki reputa (jak bede mogl) :D

pj-max 11.03.2006 18:03

Pomocy: mój dysk 80 Gb. z 3 partycjami wyleciał w powietrze dzięki Partition menager,
mam teraz teoretycznie pusty dysk bez partycji.
A dokładnie było to tak:
Miałem problem z windą -siadła,więc zgrałem co sie dało z tej partycji i zrobiłem format C: wgrałem nową winde-ale za namową kolegi chciałem podzielić tą partycje C na dwie:
9Gb i 20 gb (wcześniej miała prawie 30Gb) za pomocą Paragon Partition Menagera bo Partition magic 8 pokazywał mi dysk jako całość-chyba już było coś nie tak.
Zapuściłem wczoraj Paragon PM na noc dzieląc C: na 2 części a rano zastałem kompa w stanie nie nadającym się do użytku-nie startował,nawet w trybie awaryjnym.
Włożyłem płytke z winą do napędu myśląc że coś to pomoże ale klapa NIC.
Mam teraz jeden duży dysk bez partycji, a zależy mi na 2 pozostałych,bo winde moge wgrać ponownie -nie instalowałem nic na nowej windzie na C: wszystko miałem na D: lub E: nawet beckab C: z przed dzielenia dysku miałem na D:
Dodam jeszcze że programik Recorvery4all pokazuje mi komunikat "D: is not accesible.
Mam teraz załączony na mastera pożyczony dysk 40Gb a na slave mój 80Gb.
POMOCY, będę wdzięczyny za każdą poradę ...
E:

pj-max 12.03.2006 10:09

Dołączam widok dysku z programu easyrecovery, program widzi dysk jako 2 partycje -powinny byc 3 lub 4 jeżeli by zadziałał partition menager, ale soro coś widać to może da się coś odzyskać,niestety mi udaje się tylko wyświetlić pliki dll itp. nie moge odszukać folderów z zawartością,proszę o pomoc.
http://images3.fotosik.pl/34/ssiv7534pfytvzgfm.png

basiaka 24.03.2006 13:23

Pomocy !!! Nabylam droga kupna dysk zewnetrzny (250 GB). Posluzyl jako przechowalnia. Przez laptopa byl widziany jako dysk zewnetrzny. Obecnie po podlaczeniu widzi go jako niesformatowany dysk lokalny. Sprawdzalam na 3 roznych modelach laptopow. Prosze pomozcie. Mialam tam poza mniej istotnymi filmami czy muzyka fotki (ok 10GB) i te bym chciala odzyskac. Przeczytal to co bylo wczesniej napisane na temat odzyskiwania danych i nie jestem pewna czy moge skorzystac z ktoregos z zaproponowanych programow. Prosze pomozcie !!

Yarozelsky 02.05.2006 14:58

Ilość załączników: 2
Witam.
Na płycie mam katalog w nim jakieś tam pierdoły, płytę da sie skopiować bez problemu ale katalogu na płycie za chiny ludowe nie umiem otworzyć:\ zgrałem obraz płyty i z virtuala próbowałem - to samo.Płyta na stacjonarnym działa bez problemu.Przepraszam jeśli problem był poruszany wcześniej a ja nie potrafię oszukać odpowiedzi.
:help:
http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...1&d=1146578414
http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...1&d=1146578414

EDIT:
Dobra już nie aktualne - płytę rozerwało w napędzie :szczerb:

joujoujou 02.05.2006 19:52

@Yarozelsky - dzi***281;ki za pot***281;***380;n***261; dawk***281; rado***347;ci! :spoko:

Dawno si***281; tak nie ubawi***322;em, co nie znaczy, ***380;e Ci nie wsp***243;***322;czuj***281; p***322;yty w proszku, i to wewn***261;trz Twojego NECa. :glaszcze:

Yarozelsky 02.05.2006 21:06

:)
miało być "odszukać odpowiedzi";) ,a co do mojego NEC'a to już wyczyszczony i działa :spoko: [naszczęście nec nie daje nalepek na śrubkach :P więc :fiu: ]

joujoujou 02.05.2006 22:08

Nie chodzi***322;o mi o oszukanie, tylko o edit. :D

Ciesz***281; si***281;, ***380;e nap***281;d dzia***322;a.

margorz 29.09.2006 22:39

mam podobne kłopoty, easy recover,jest super,my file recovery też, tylko że
to są triale ,zablokowana możliwość zapisu tego co znalazł, z kąd wziąć pełną wersje , zakup jest za drogi !!! a na jeden raz to zaduża impreza

andy 30.09.2006 14:40

Cytat:

mam podobne k***322;opoty, easy recover,jest super,my file recovery te***380;, tylko ***380;e
to s***261; triale ,zablokowana mo***380;liwo***347;***263; zapisu tego co znalaz***322;, z k***261;d wzi***261;***263; pe***322;n***261; wersje , zakup jest za drogi !!! a na jeden raz to zadu***380;a impreza
Oj Regulamin si***281; k***322;ania...

joujoujou 30.09.2006 15:13

Cytat:

Napisany przez margorz
[...] zakup jest za drogi !!! a na jeden raz to zadu***380;a impreza

Nasuwa si***281; pytanie: czy dane do odzyskania s***261; warte kwoty wydanej na zakup programu? :idea:

Odpowied***378; nale***380;y do Ciebie. :czytaj:

Aha, zar***281;czam Ci, ***380;e na jednym razie si***281; nie sko***324;czy. :tak!:

Matefusz 18.10.2006 16:21

Witam serdecznie!
Odzyska***322;em zdj***281;cia z karty SD programe PC Inspector File Recovery. Wszystko pi***281;knie opr***243;cz jednego: gdy zdj***281;cia s***261; w katalogu i klikn***281; typ widoku "miniaturki" to pokazuje wszystkie, ca***322;e zdj***281;cie. Gdy klikam pojedy***324;czo i otwieram w przegl***261;darce zdj***281;***263; to s***261; jakby poucinane :/? Dziwna sprawa bo w miniaturkach s***261; ca***322;e. Mo***380;ecie jako***347; pom***243;c?

Piterniel 18.10.2006 18:33

Miniaturki maja osobne offesety i tam sa zamieszczone. Wiec zjdecie moze byc 'uszkodzone' a miniaturka dziala w pelni :)

joujoujou 18.10.2006 18:58

Cytat:

Napisany przez Piterniel
Miniaturki maja osobne offesety i tam sa zamieszczone. Wiec zjdecie moze byc 'uszkodzone' a miniaturka dziala w pelni :)

Popraw mnie, je***347;li si***281; myl***281; - tak jest w sytuacji, gdy masz w***322;***261;czone buforowanie miniatur? :hmm:

Piterniel 18.10.2006 19:10

Nie, tak jest zawsze ;-)
Po prostu taki jest standard JPG

okzo 12.12.2006 13:33

Cytat:

Napisany przez Matefusz (Post 694492)
Witam serdecznie!
Odzyskałem zdjęcia z karty SD programe PC Inspector File Recovery. Wszystko pięknie oprócz jednego: gdy zdjęcia są w katalogu i kliknę typ widoku "miniaturki" to pokazuje wszystkie, całe zdjęcie. Gdy klikam pojedyńczo i otwieram w przeglądarce zdjęć to są jakby poucinane :/? Dziwna sprawa bo w miniaturkach są całe. Możecie jakoś pomóc?

czy czasem tam nie bylo plikow z rozszerzeniem jpg po 4kb , w tych malych i caly problem ;)

Piterniel 12.12.2006 14:00

http://forum.cdrinfo.pl/showpost.php...4&postcount=58

okzo 12.12.2006 23:15

ale jak to naprawic

joujoujou 12.12.2006 23:27

Je***380;eli ***380;aden z program***243;w odzyskuj***261;cych dane nie odzyska w ca***322;o***347;ci, to pozostaj***261; firmy zajmuj***261;ce si***281; tym profesjonalnie (co oczywi***347;cie te***380; profesjonalnie kosztuje :mruga: ).

W innym przypadku - nie naprawisz. :nie:

:glaszcze:

Piterniel 12.12.2006 23:29

Cytat:

Napisany przez okzo (Post 715460)
ale jak to naprawic

Pytanie, ktore zadaje sobie miliony ludzi na calym swiecie ;-)

okzo 12.12.2006 23:40

to kolego wyslac mnie te zdjecia miniatiury, dostanie kolego prezencik na boze narodzenie.;)

Predi 13.12.2006 00:25

Cytat:

Napisany przez Matefusz (Post 694492)
Witam serdecznie!
Odzyskałem zdjęcia z karty SD programe PC Inspector File Recovery. Wszystko pięknie oprócz jednego: gdy zdjęcia są w katalogu i kliknę typ widoku "miniaturki" to pokazuje wszystkie, całe zdjęcie. Gdy klikam pojedyńczo i otwieram w przeglądarce zdjęć to są jakby poucinane :/? Dziwna sprawa bo w miniaturkach są całe. Możecie jakoś pomóc?

mialem to samo z odzyskiem z hdd
restorer2000 proffesional sobie poradzil i wyciagnal nie smieci o jakich wyzej piszesz, tylko cale pliki

mensir67pl 03.10.2007 17:01

usun***261;***322;em plik TC PowerPack (mia***322; 2,2 Gb) i za nic nie mog***281; go odzyskac :(

u***380;ywam EasyRecovery Pro

zrobi***322;em to samo z pod Xp usun***261;***322;em ( 2.2) przywraca sie bez problem***243;w

ju***380; sie pogodzi***322;em z plikiem

ale ciekawi mnie co jest

na dysku nic nie by***322;o napisywanie po usuni***281;ciu

makaron 21.09.2008 13:32

Miałem awarię jednej partycji i odzyskałem 2.2GB zdjęć przy pomocy Easy recovery profesional ale..... mam ok 1702 pliki po 4Kb w .rar ( coś jak torrenty po ściagnięciu) i nie moge ich rozpakować gdyż są błędne) a gry użyłem PC inspector file recovery to zdjęcia te były nie do otwarcia ( podgląd niedostępny) ale się odzyskały. Czy te recenzowane programy działają?
Jeszcze nie udało mi się odzyskać niczego co by działało po jakiejś awarii (format, znikła partycja) czy skasowaniu.
Dysk ten to magazyn wiec nie ma na nim systemu i nic nie jest zapisywane dodatkowo a dane zrzucam na inny dysk fizyczny.

Air 27.11.2008 20:00

Witam

Czy mo***380;e mi kto***347; pom***243;c. Czy istnieje jaki***347; program, kt***243;ry odzyska mi formu***322;y z Excela ?? Dosta***322;em bardzo du***380;y arkusz bez formu***322; i nie chce mi si***281; g***322;owi***263; i domy***347;la***263; nad powi***261;zaniami kom***243;rek.

aczyz78 22.12.2008 13:43

Mam pytanie zrobiłem recovery z płyty , komp chodzi dobrze ale nie mogę odczytać plików takich jak filmy muza zdięcia pisma .Wszystko jest na swoim miejscu ale nie mogę ich odczytać. Proszę o pomoc

migol21 17.07.2009 07:31

A kolega widział choć raz DMDE ? www.dmde.pl ? i wydaje się być intuicyjny i nie DUŻŻŻŻŻooo drogi jeśli już odzyskiwać katalogi a jeśli tylko pliki to nawet ZA DARMO !!!

http://www.youtube.com/results?searc...rch_type=&aq=f

Kaleron 15.08.2016 17:47

Tylko, że żeby się posługiwać DMDE czasem trzeba jednak coś umieć. O wiele łatwiej polecać automaty. Znajdzie coś sam - fajnie, nie znajdzie, trudno, dorżnie uszkodzony dysk przy skanowaniu - bardzo mi przykro, ale porada nie przewidywała diagnostyki, a jedynie uruchomienie automatu.

mgit 15.08.2016 19:20

Cytat:

Napisany przez Kaleron (Post 1366475)
Tylko, że żeby się posługiwać DMDE czasem trzeba jednak coś umieć. O wiele łatwiej polecać automaty. Znajdzie coś sam - fajnie, nie znajdzie, trudno, dorżnie uszkodzony dysk przy skanowaniu - bardzo mi przykro, ale porada nie przewidywała diagnostyki, a jedynie uruchomienie automatu.

Naprawdę mam wrażenia - że nabijasz posty tylko po to by wstawić reklamę.
Tylko po co? Jak Grzeniu i tak ją wywali po kilku minutach istnienia :rotfl:

loki7777 15.08.2016 20:25

Do chyba dobrze ci sie zdaje.Ostatni post w tym temacie 7 lat temu;)

mgit 15.08.2016 20:35

Cytat:

Napisany przez loki7777 (Post 1366488)
Do chyba dobrze ci sie zdaje.Ostatni post w tym temacie 7 lat temu;)

Swoją droga ciekawe co zareklamuje - czyżby mega hiper super usługę odzysku danych? :rotfl:

loki7777 15.08.2016 20:59

Tez tak uwazam;)

Kaleron 16.08.2016 09:31

Dziwne - 7 lat i nikt nie usunął reklamy Ontracka? Dużo kasy za nią wzięliscie?

ed hunter 16.08.2016 10:10

Ontracka nie trzeba reklamować. :>

misiozol 16.08.2016 10:32

A co to za cholerstwo ? lol2

Berion 16.08.2016 11:07

To Ferrari działa do dziś. :)

xor82 13.09.2016 13:13

A ja bym poprosił o jakiś tutorial albo opisy z własnego doświadczenia "naprawiania" plików, które się nie otwierają - od czego zacząć, jakie kroki, jak poznać, że sytuacja jest jednak beznadziejna i nie da sie nic zrobić itd.


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 06:52.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.