Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Systemy operacyjne i aplikacje (https://forum.cdrinfo.pl/f124/)
-   -   Android Flame War (https://forum.cdrinfo.pl/f124/android-flame-war-89994/)

M@X 18.11.2011 06:30

Android Flame War
 
Za duzo juz tych absurdow ze swiata zielonego cudaka, zeby zasmiecac temat o Apple...

http://www.komputerswiat.pl/nowosci/...rowniejsi.aspx


Wiadomo***347;***263; wys***322;ana z ***63743; iPhone 4 przy u***380;yciu Tapatalk

demek 18.11.2011 08:46

nvidia od zawsze gra w wala. info o qualcomie zapewne niepotwierdzona albo jakas plotka
ale to news w komputerswiat wiec nie ma co sie dziwic, ze reszty informacji nie podaja
:D

SpeedFreaK 18.11.2011 09:26

Mnie to średnio interesuje, bo nie gram często na telefonie, ale na pewno nic dobrego z tego nie będzie :]

Reetou 18.11.2011 11:55

Nie rozumiem afery... Specjalnie dopierane(?) gry pod konkretny sprzęt? Tzn. że co, że też mam zrobić aferę, że na moim domowym serwerku z kartą virga nie pójdzie jakiś FarCry np.?

M@X 18.11.2011 13:50

Nie ten przedzial czasowy - Apple zapewnia wsparcie na 2-3 generacje wstecz, w Androidzie to kilka do kilkunastu miesiecy ostatnio...


Wiadomo***347;***263; wys***322;ana z ***63743; iPhone 4 przy u***380;yciu Tapatalk

demek 18.11.2011 15:20

Cytat:

Napisany przez M@X (Post 1190076)
Nie ten przedzial czasowy - Apple zapewnia wsparcie na 2-3 generacje wstecz, w Androidzie to kilka do kilkunastu miesiecy ostatnio...


Wiadomość wysłana z ***63743; iPhone 4 przy użyciu Tapatalk

a ze tak spytam wsparcie na kilkanascie miesiecy na co jest w tym androidzie?

M@X 18.11.2011 15:47

Na aktualizacje ze strony producenta. Liczbe gier w App Store, ktore wymagaja iPhone 4 policzyc mozna na palcach jednej reki, a takich ktore wymagaja 4S w ogole jeszcze nie ma. Dopiero niedawno wiekszosc aplikacji zaczela wymagac iOS 4 (do ktorego potrzeba przynajmniej iPhone 3G), co zmusza mojego kolege do wymiany wysluzonego juz 2G. PO CZTERECH LATACH! Kupi pewnie 4S i ma spokoj na kolejne 4. A jesli kupie zly model z Androidem, to sie na mnie wypnie albo producent telefonu, albo Google, albo developer gry. Patrzac pod tym katem to w zasadzie duzo latwiej kupic "zly" model niz "dobry"... Paranoja... Pol biedy by bylo, gdyby przed zakupem uzytkownik byl zmuszony do przekopania internetu wzdluz i wszerz (co i tak jest naganne - ma dzialac!), ale zmuszanie go do wrozenia z fusow jest ponizej krytyki...


Wiadomo***347;***263; wys***322;ana z ***63743; iPhone 4 przy u***380;yciu Tapatalk

demek 18.11.2011 16:04

znowu nie wiesz co mowisz.

poczytaj dokladnie o czym byla mowa w temacie obok. posiadanie nizszego androida nie czyni cie gorszym bo appki i gry chodza...

M@X 18.11.2011 16:29

W produkcie Apple gry wymagaja oprogramowania, a nie sprzetu. Wiec z automatu jesli cos wymaga iOS 4 to bedzie dzialac na wszystkim od iPhone 3G po iPhone 4S. I to jest wygodne. Jestem zagorzalym przeciwnikiem fragmentacji systemu - to znaczaco obniza UX. No bo co ma powiedziec uztkownik, ktorego telefon kupiony pol roku temu aktualizacji nie dostanie...?

Patrix 18.11.2011 17:40

M@X, tu też jest o czym gadać

demek 18.11.2011 22:09

Cytat:

Napisany przez M@X (Post 1190102)
W produkcie Apple gry wymagaja oprogramowania, a nie sprzetu. Wiec z automatu jesli cos wymaga iOS 4 to bedzie dzialac na wszystkim od iPhone 3G po iPhone 4S. I to jest wygodne. Jestem zagorzalym przeciwnikiem fragmentacji systemu - to znaczaco obniza UX. No bo co ma powiedziec uztkownik, ktorego telefon kupiony pol roku temu aktualizacji nie dostanie...?

czytaj ze zrozumieniem

a do czasu az nie zaczniesz myslec nie ma o czym gadac.

M@X 19.11.2011 12:22

To ty czytaj - mowisz ze gry dzialaja na kazdym Androidzie tak samo. Nie dzialaja, bo producenci sprzetu wymyslaja cuda. I sie okaze ze ktos z Androidem 2.1 i Tegra ma gre dzialajaca lepiej niz ktos z Androidem 4.0 i sprzetem TI.

demek 19.11.2011 13:11

- poki co tego nie ma
- nowe aplikacje dalej dzialaja na andku 1.5, ktory ma 2,5 roku i jakos nikt nie trabi, ze nowe dzialac nie beda

jak juz mowilem, bylo w temacie obok

andy 19.11.2011 17:48

Cytat:

Napisany przez M@X
Za duzo juz tych absurdow ze swiata zielonego cudaka,

Cytat:

Przekonanie absurdalne to każde przekonanie, które w sposób oczywisty nie jest możliwe do utrzymania. W węższym sensie jest to każde zdanie sprzeczne z prawami logiki (zob. reductio ad absurdum).
Zanim zaczniesz używać pewnych pojęć sprawdź co one znaczą.


Cytat:

Nvidia i Qualcomm walczą o graczy optymalizując gry pod konkretne smartfony. Skutki takiej strategii mogą być opłakane.


Na pewno macie w domu peceta. Wyobraźcie sobie taką sytuację. Kupujecie gierkę, która na waszym sprzęcie wygląda i działa inaczej, ponieważ została zoptymalizowana pod konkurencyjny hardware. Nieważne, że wasz pecet to super wydajny, nowy zestaw za całą kupę kasy...
Frustrująca perspektywa, prawda?
Niestety, właśnie w tym kierunku zmierza rynek gier na smartfony z Androidem. Po debiucie Tegra Zone w marcu, gry specjalnie dopierane pod kątem swoich układów SoC zaczęła oferować Nvidia. Wczoraj Qualcomm zapowiedział swój własny system dla graczy ***8211; Snapdragon GameCommand. Plan przewiduje premierę aplikacji w pierwszym kwartale 2012.
Przecież gry na PCty są specjalnie optymalizowane pod konkretne jednostki, czy to procki czy karty graficzne więc...

Czy Androida to czeka? Być może. Czy to dobre? Niekoniecznie.

Cytat:

Nie ten przedzial czasowy - Apple zapewnia wsparcie na 2-3 generacje wstecz, w Androidzie to kilka do kilkunastu miesiecy ostatnio...
Już nie przesadzaj. Obecne gry które wykorzystują w pełni najnowszy model Apple nie będą płynnie chodziły na starszych urządzeniach - chyba, że będzie kilka wersji, każda pod inny HW.
I tak fragmentacja jest również o Apple. Każdy model jest inny. Pisząc grę na 4S będzie Ci się chciało brać pod uwagę 3G/3GS?

Wracając do Androida i jego wsparcia. Wsparcie do konkretnego modelu zależy tylko i wyłącznie od firmy która go produkuje, Google w dużym uproszczeniu tylko udostępnia kod źródłowy.

Czy większość producentów leci w kulki z aktualizacją? Leci, czy mnie to nie wkurza? Wkurza.
Jednak w przypadku Androida jest społeczność - taki CyanogenMOD możesz wgrać nawet na pierwszego smartfona wykorzystującego Androida. Tak więc po skończeniu się gwarancji na telefonie możesz mieć aktualny system, nawet jak producent słuchawki się wypnie.

Wątpię aby Apple wrzuciło ten sam system na 3GS/4 co na 4S. Na bank ma braki w funkcjach..

Cytat:

A jesli kupie zly model z Androidem, to sie na mnie wypnie albo producent telefonu, albo Google, albo developer gry.
Wielokrotnie pisałem Ci nie rozpowszechniaj bzdur. Google dostarcza tylko kod źródłowy...

Cytat:

Pol biedy by bylo, gdyby przed zakupem uzytkownik byl zmuszony do przekopania internetu wzdluz i wszerz (co i tak jest naganne - ma dzialac!), ale zmuszanie go do wrozenia z fusow jest ponizej krytyki...
No tak bo kupując router, komputer, pralkę, TV idę do sklepu bez wcześniejszego rozeznania rynku..

Cytat:

W produkcie Apple gry wymagaja oprogramowania, a nie sprzetu.
ROTFL. Dawno już takiej bzdury nie napisałeś. Większość gier w Appstore to badziew niewymagający zbyt dużo mocy obliczeniowej.
Nic dziwnego, że chodzą na poprzednich generacjach...

Cytat:

Wiec z automatu jesli cos wymaga iOS 4 to bedzie dzialac na wszystkim od iPhone 3G po iPhone 4S.
Mylisz się kolejny raz. Jeżeli powstanie gra, która będzie wykorzystywała wszystkie funkcje jednostek w 4S to nie będzie tak samo chodziła na poprzednich modelach, chyba, że powstanie kilka wersji...


Podsumowując, jeżeli myślisz, że ten temat będzie tak popularny jak o Apple to się mylisz...
My się do swoich androidów nie modlimy, to są dla nas tylko urządzenia...

demek 19.11.2011 21:22

PWNED!

i nic wiecej :D

M@X 19.11.2011 22:16

Piszac gre na 4S BEDZIE MI SIE CHCIALO brac pod uwage 3G/3GS/4, a nawet 2G. Dlaczego? Bo to znaczaco powieksza mi rynek zbytu. To mi sie podoba w polityce Apple dla programistow. Programista wie, ze nie wystarczy umiec babrac sie w kodzie - trzeba tez byc swietnym handlowcem. Nie kieruja sie tu wiec wlasnym "widzimisie" pod tytulem "Mocny sprzet - latwiej sie pisze.", bo sami odcinaja sobie doplyw kasy w ten sposob. Moze wiec i powstaje kilka wersji, ale (zalozmy) optymalizuja sie one pod katem konkretnego, wykrytego sprzetu. Uzytkownik nie musi o tym myslec. I to jest swietne.

Nie chce mi sie cytowac do czego sie odnosilem, bo nie jestem zboczony - znajdz sobie. Zreszta nie mam czasu - znikam na dalszy ciag imprezy (bo za wczesnie, by mowic o afterparty). Wszak jest sobota ^_^!

M@X 20.11.2011 08:36

Idea Androida jest, ze cos ma sie ciac i nie dzialac? Kiepsko...

Tak w ogole to glosowalem na Pana, Panie Januszu! :-P

woitas 20.11.2011 09:16

Abstrachuj***261;c od waszych przepychanek, wydaje mi si***281;, ***380;e na jab***322;ko jest pro***347;ciej stworzy***263; niezawodn***261; aplikacj***281;. Producent nie musi bra***263; pod uwag***281; pierdyliarda rozdzia***322;ek ekranu (skalowanie etc), konfiguracji sprz***281;towych i tym podobnych rzeczy.
To wa***380;ne.

Tak, jak do niedawna by***322; burdello z ***322;adowarkami, tak teraz jest z telefonami opartymi na andku.

Co nie zmienia faktu, ***380;e to rewelacyjny system.

andy 20.11.2011 13:21

Cytat:

Napisany przez M@X
Zreszta nie mam czasu - znikam na dalszy ciag imprezy (bo za wczesnie, by mowic o afterparty). Wszak jest sobota ^_^!

Strasznie kiepska impreza skoro w trakcie zaglądasz na forum...facepalm.

Cytat:

Piszac gre na 4S BEDZIE MI SIE CHCIALO brac pod uwage 3G/3GS/4, a nawet 2G. Dlaczego? Bo to znaczaco powieksza mi rynek zbytu.
Ty czasami przeczytaj zanim coś wyślesz. Przez 30 stron tematu o Apple narzekasz na fragmentacje Androida aby tutaj przyznać, że fragmentacja Apple to nic takiego. Przypominasz mi naszych polityków - zależnie od sytuacji dostosowują swoje wypowiedzi.
Cytat:

Moze wiec i powstaje kilka wersji, ale (zalozmy) optymalizuja sie one pod katem konkretnego, wykrytego sprzetu. Uzytkownik nie musi o tym myslec. I to jest swietne.
Znowu przytakujesz fragmentacji w Apple. W innym temacie się skarżysz na fragmentacje androida. Co nasze to dobre, a co innych to be?
Fanboje Apple zawsze zamieniają wady swoich urządzeń, czy systemu na zalety.

Cytat:

Programista wie, ze nie wystarczy umiec babrac sie w kodzie - trzeba tez byc swietnym handlowcem.
Już nie dorabiaj do tego filozofii bo zaczyna mdlić.

Cytat:

Nie kieruja sie tu wiec wlasnym "widzimisie" pod tytulem "Mocny sprzet - latwiej sie pisze.", bo sami odcinaja sobie doplyw kasy w ten sposob.
Mocniejszy sprzęt == możesz zrobić bardziej rozbudowaną grę, taką która wykorzysta wszystkie jego możliwości. Jeżeli miałbym napisać super strzelankę to oczywistą oczywistością jest, że bym podpiął się pod najmocniejsze hw aby była ona jak najbardziej realna.
Na słabszych sprzętach można np. obniżyć poziom detali itp. aby chodziło płynnie - tak jest w przypadku gier na system Windows.

Cytat:

Idea Androida jest, ze cos ma sie ciac i nie dzialac? Kiepsko...
To nie jest ideą Androida. To, że ktoś napisał aplikację która niepoprawnie działa to jego problem a nie Androida.

palikot 20.11.2011 21:03

Starszy Pan, lat 95, od bodajże 1999 roku przyzwyczajony do komputerów Apple - zakupił właśnie HTC Wildfire S.
Zainstalował Skype i ten Skype nie działa, tnie się i wywala.

Czemu nie działa?

Andy mi mówi, że to lowendowy telefon i porównuje do samochodu za 10 tysięcy, w którym też różne rzeczy nie działają.
Ale to jest nowy telefon i porównajmy go do najtańszego nowego samochodu, czyli ~25 tysięcy.
W takim samochodzie generalnie wszystko działa. Żaden producent nie ściemnia, że lampy świecą a tak naprawdę nie świecą. Wszystkie funkcje, parametry, możliwości rozbudowy w ogólności zgadzają się z ofertą. Co najwyżej drobne rozbieżności np. w realnym zużyciu paliwa. Podobnie drogie samochody: nawet luksusowych SUV nikt nie próbuje reklamować jako rasowych terenówek, co najwyzej zobaczymy foto na szutrze.

Podobnie rzecz się ma z innymi markowymi produktami dostępnymi na rynku: w ogólności spełniają obiecywane funkcje, np. sokowirówki sok wyciskają. Jedynie najgorszego sortu "chińszczyzna" czasem zupełnie nie spełnia obiecanych funkcji, np. sokowirówka nic nie wyciska.

woitas mówi powyżej, że to wynik niejednorodności platformy na której działa Android. OK, racja, ale dalej jest to wyjątkowa sytuacja na rynku, którą dotychczas tylko MS oferował. Samochód też nie jest prostą konstrukcją, a jednak możemy kupić do niego opony na podstawie podanych parametrów.

M@X 20.11.2011 21:46

Czyli to sam system klasyfikuje uzytkownikow na "lepszych" i "gorszych"? A Apple'a sie czepiali, na ktorym wszystko dziala... Coz... ;-)


Wiadomo***347;***263; wys***322;ana z ***63743; iPhone 4 przy u***380;yciu Tapatalk

woitas 21.11.2011 08:23

gdyby tylko HTC, czy Samsung miał monopol na Andka, też byłoby cacy.
no i telefony za cenę z pupy wzięte.
Nokia kiedyś poszła tym śladem i efekt dzisiaj widać.
W pewnym momencie skończy się moda i będzie problem.

palikot 21.11.2011 09:06

Może rozwiązaniem są konstrukcje referencyjne, istniejące np. w świecie kart graficznych dla graczy.

sobrus 22.11.2011 09:33

Niestety w świecie Linuksa bardzo często jest tak, że coś nie działa.
Ostatnio wyszedł openSUSE 12.1, upgradowałem i .... lipa.
Kpina nawet bym powiedział. Z KDE jest dobrze ponoć, ale pulpit xfce jest nie do uzytku.
Jak to możliwe, że biorą dobre 11.4 i po 8 miesiącach prac wydają gniota, w którym nic nie działa?

Niestety brak spójnej koncepcji i samowolka powoduje ze w opensource nic nie jest pewne.
A tym bardziej, gdy próbujemy uruchamiać zamknięte kawałki kodu, np Skype.

demek 22.11.2011 12:25

ale co jest z nowym susem nie halo?

sobrus 22.11.2011 12:46

hmm nie wiem czy to odpowiedni temat, ale po 3 godzinach z nim
- update z 11.4 do 12.1 nie działa (problemy ze startem, systemd, manager logowania sie nie pokazuje)
Zainstalowałem więc od nowa i:
- kaszani się grafika (np zamykasz okno a ono zostaje, problemy z odświeżaniem)
- bluetooth działa ale nie dziala
- Direct3D też przestało działać
- Compiz się wykrzacza
- akceleracja wideo nie działa
- powiadomienia pokazują kod XML zamiast go interpretować.

Jak widać głównie problemy dotyczą grafiki, co dalej wskazuje na problem z x.org. Pod 11.4 wszystko śmiga. Najnowszy kernel, najnowsze x.org, sterowniki i smiga. Na 12.1 - nie.
Na forum ludzie zgłaszają inne problemy, np. brak dzwięku itd...

Dalej nie brnąłem, szkoda mojego czasu. Nadmienie, że sprawdzałem sterowniki otwarte i zamknięte.
Używam pulpitu xfce, jest mniej popularny, ale co z tego?
KDE czy GNOME na pewno sa bardziej dopracowane, ale na 11.4 wszystko śmigało, niezależnie od pulpitu.

Na razie sie wstrzymam moze zrobie skok na 12.2. Będzie tylko ewolucją, więc na pewno bardziej dopracowany.
Sprawdziłem Minta Debian Edition xfce - super wygląda, bardzo przemyślany pulpit, ale debian to nie to samo co suseł .
Ale może mnie jeszcze przekona.

palikot 22.11.2011 13:04

Nie znam się na OpenSUSE, ale czy nieparzysta liczba (12.1) nie oznacza wersji rozwojowej, niestabilnej - tak jak w innych distro opartych na rpm? Jeśli tak, to nie rozumiem o co pretensje.

Tak czy siak, bez urazy - ale nie tknąłbym tej dystrybucji. Jest ona reklamowana jako dla newbie, czyli wedle znanego modelu: ma mieć wszystko co najnowsze i z możliwie wielką liczbą błędów ;) Dla newbie to powinno być możliwie bez błędów, bo newbie błędu nie znajdzie.

sobrusie, Ty oczywiście nie jesteś newbie, więc nie rozumiem po co używasz tego distro. Weź Slacka lub Debiana albo coś do samodzielnej obróbki, jak Gentoo czy Arch

//edit
Do tego chyba z SUSE pochodzi arcygłupi program YAST
Historycznie SUSE jako drugie po Mandrake zastosowało graficzny instalator.
itd itp

sobrus 22.11.2011 13:23

Wersja jak najbardziej stabilna. Ale ilość zmian jest bardzo duża, że aż zmienili numer na 12.

Co do reszty to sie nie zgadzam, ja tam lubie mieć ułatwienia.
Moge edytowac pliki tekstowe (i czasem to robie) ale bez przesady - mamy rok 2011 :D
Suse uchodziło za jedną z bardziej dopracowanych dystrybucji, ale niestety Novell zostal wykupiony przez Attachmate i czyżby to były efekty?

demek 24.11.2011 09:38

gadu gadu o pie.rdo.lach a tymczasem
coraz wiecej portow pojawia sie z ICS
m in na htc hd 2 :D
http://forum.xda-developers.com/show....php?t=1354267

desire hd, desire, desire s, desire z
wiecej mi sie sprawdzac nie chce :D

andy 27.11.2011 08:24

Cytat:

Napisany przez palikot
Starszy Pan, lat 95, od bodajże 1999 roku przyzwyczajony do komputerów Apple - zakupił właśnie HTC Wildfire S.
Zainstalował Skype i ten Skype nie działa, tnie się i wywala.

Czemu nie działa?

Po naszej dyskusji wyguglałem co nieco i okazuje się, że ostatnie wersje Skype coś "spiep.....". Wcześniej nawet na tym lowendowym sprzęcie działał on.

Cytat:

Andy mi mówi, że to lowendowy telefon i porównuje do samochodu za 10 tysięcy, w którym też różne rzeczy nie działają.
Przeinaczyłeś moją wypowiedź. Wcale tak nie napisałem.
Sytuację z różnej maści smartfonami (klasa: low end, middle end, high end) porównałem do samochodów. Kupując furkę za 10k nie możemy oczekiwać tego samego czego przy zakupie furki za powiedzmy 50 czy 100k.
Ludzie kupując taki a nie inny samochód wiedzą jakie będzie miał ograniczenia, wiedzą co może w nich być irytujące itp.
Natomiast kupując wszelkiej maści elektronikę tak już nie jest. ktoś wydając 500-600zł na smartfona oczekuje, że będzie działał tak samo jak ten z klasy middle end, czy high end.

Cytat:

Ale to jest nowy telefon i porównajmy go do najtańszego nowego samochodu, czyli ~25 tysięcy.
W takim samochodzie generalnie wszystko działa. Żaden producent nie ściemnia, że lampy świecą a tak naprawdę nie świecą. Wszystkie funkcje, parametry, możliwości rozbudowy w ogólności zgadzają się z ofertą. Co najwyżej drobne rozbieżności np. w realnym zużyciu paliwa. Podobnie drogie samochody: nawet luksusowych SUV nikt nie próbuje reklamować jako rasowych terenówek, co najwyzej zobaczymy foto na szutrze.
Ale Skype jest produktem innej firmy. To tak jak byś sobie kupił opony do swojego autka. Jak będą źle funkcjonowały to przyczepisz się do producenta samochodu czy opon?

Cytat:

Podobnie rzecz się ma z innymi markowymi produktami dostępnymi na rynku: w ogólności spełniają obiecywane funkcje, np. sokowirówki sok wyciskają. Jedynie najgorszego sortu "chińszczyzna" czasem zupełnie nie spełnia obiecanych funkcji, np. sokowirówka nic nie wyciska.
Tylko te droższe mogą to robić efektywniej, mogą więcej pracy wykonywać za ciebie. Wildfire S spełnia swoje funkcje.

Cytat:

woitas mówi powyżej, że to wynik niejednorodności platformy na której działa Android. OK, racja, ale dalej jest to wyjątkowa sytuacja na rynku, którą dotychczas tylko MS oferował. Samochód też nie jest prostą konstrukcją, a jednak możemy kupić do niego opony na podstawie podanych parametrów.
Tylko niektóre opony mogą mieć gorsze właściwości podczas jazdy, mogą się szybciej zużywać itp itd.

W tym wypadku, którym opisujesz to winą jest Skype.
Co do zakupu urządzenia to pisałeś, że mógł on kupić iPhona. Tak samo mógł kupić urządzenie z Androidem klasy middle end, czy high end. Takie urządzenia są bardziej wydajne, mają lepszej jakości wyświetlacze, czy moduły dotykowe. Posiadają więcej pamięci dzięki czemu możesz wrzucić bajeranckie nakładki graficzne np. HTC Sense.

Przy zakupie urządzenia trzeba wszystko wziąć pod uwagę, aby po wszystkim nie być rozczarowanym.

Cytat:

Napisany przez M@X
Czyli to sam system klasyfikuje uzytkownikow na "lepszych" i "gorszych"? A Apple'a sie czepiali, na ktorym wszystko dziala... Coz... ;-)

Dlaczego ktoś ma być gorszy posiadając telefon z klasy low end? Nie wiem na jakim świecie Ty żyjesz, ale dla mnie to nie to co posiadasz definiuje Cię, ale to jakim jesteś człowiekiem.
Nie patrzę z pogardą na ludzi, którzy mają np. słabszego smartfona, czy wolniejszy komputer. Jak widać użytkownicy Apple mają inne zdanie co do tego..

Cytat:

Napisany przez Sobrus
Niestety w świecie Linuksa bardzo często jest tak, że coś nie działa.
Ostatnio wyszedł openSUSE 12.1, upgradowałem i .... lipa.
Kpina nawet bym powiedział. Z KDE jest dobrze ponoć, ale pulpit xfce jest nie do uzytku.
Jak to możliwe, że biorą dobre 11.4 i po 8 miesiącach prac wydają gniota, w którym nic nie działa?

Niestety brak spójnej koncepcji i samowolka powoduje ze w opensource nic nie jest pewne.
A tym bardziej, gdy próbujemy uruchamiać zamknięte kawałki kodu, np Skype.

A tak się w pracy cieszyłeś, że będziesz miał aktualizację :P hehehehe ;-)

Tak serio to zawsze się znajdzie przypadek, że system po updajcie nie wstanie. Zależy to od jego konfiguracji itp. itd. Nie wiem co w nim zmieniałeś, przestawiałeś, że Ci nie wstał...

Cytat:

Napisany przez Demek
coraz wiecej portow pojawia sie z ICS

Na ja z niecierpliwością czekam na lodową kanapkę. Martwi mnie tylko HTC Sense w wersji 3.5. Jak na razie nie podoba mi się.

demek 27.11.2011 08:49

interfejsow ci pod dostatkiem... :)

M@X 01.12.2011 05:29

http://www.redmondpie.com/does-andro...it-does-video/

To tak w kontekscie afery sprzed kilku miesiecy, gdzie masa hejterow podniosla raban o sledzenie uzytkownikow iPhone'ow.

sobrus 01.12.2011 06:35

Jakoś mnie to wcale nie dziwi :fiu: Google to akurat pierwsza firma którą można podejrzewać o szpiegowanie.
Choć nie jest do końca jasne czy google w tym bierze udział, czy tylko producenci i operatorzy.

http://www.wykop.pl/ramka/961703/car...nsolidated-db/

Cytat:

Po zebraniu danych Carrier IQ wysyła wszystkie dane na serwery firmy, o której prawie nikt nigdy nie słyszał. Firma otrzymuje informacje o tym, o czym piszemy, z kim rozmawiamy i gdzie bywamy. Consolidated.db to przy tym pikuś. Steve Jobs nie mylił się mówiąc, że Android zbiera informacje o posiadaczach smartfonów!

A co najgorsze nie da się tego oprogramowania pozbyć. Jedyną opcją jest rootowanie systemu i wgranie na przykład CyanogenModa czy innego ROMu, który Carrier IQ nie posiada. Niesamowite, będzie ogromna afera.
Dalej sie robi jeszcze ciekawiej :szczerb:
http://www.xda-developers.com/androi...on-carrier-iq/

Cytat:

To be clear, the ***8220;information***8221; I***8217;m talking about are the Android intents logged by Carrier IQ, discovered by TrevE, which include your location, when you open an app and what app you open, what media you play and when you play it, when you receive an SMS, when you receive a call, when your screen turns off or on, and what keys you press in your phone dialer

demek 01.12.2011 09:13

kolejny powod zeby wgrywac inne romy.... :D

andy 01.12.2011 10:24

@M@X znowu się kompromitujesz. Najpierw zrób risercz a dopiero później wypowiadaj się na dany temat.

Otóż, to oprogramowanie nie jest częścią Androida. Jest ono instalowane przez amerykańskie sieci komórkowe. Także w iP...

http://www.theverge.com/2011/11/30/2...ple-ios-iphone
Cytat:

To date, the user tracking controversy surrounding Carrier IQ has focused primarily on Android, but today details are surfacing that the company also may have hooks into Apple's iOS. Well-known iPhone hacker Chpwn tweeted today that versions at least as recent as iPhone OS 3.1.3 contained references to Carrier IQ and later confirmed it's in all versions of iOS, including iOS 5.
Aha to oprogramowanie było również instalowane na słuchawkach z Symbianem, oraz BB ;)

M@X 01.12.2011 10:48

Czytalem ze to wystepuje na brandowanych softach. A Apple predzej zerwie umowe z operatorem niz da ich pseudo-programistom grzebac w iOS ;-)...

...przynajmniej tak bylo za czasow Steve'a. Nie wiadomo czy bez niego nad Apple ponownie nie zbiora sie czarne chmury :-(...

andy 01.12.2011 11:06

Cytat:

Czytalem ze to wystepuje na brandowanych softach.
Występuje to w amerykańskich sieciach. Jak na razie brak potwierdzenia z innych rejonów świata.
Cytat:

A Apple predzej zerwie umowe z operatorem niz da ich pseudo-programistom grzebac w iOS ;-)...
We were able to independently verify that at the very least, references to Carrier IQ's servers do exist within iPhoneOS 3.1.3 in a file located at /usr/bin/IQAgent.

Bo Apple jest takie miłosierne i litościwe...tak samo Jobs...


Cóż z niecierpliwością czekam na potwierdzenie tego... Ciekawe co wtedy napiszesz?

demek 01.12.2011 11:11

nic

bedzie bloga cisza ;-)

andy 01.12.2011 21:55

Android @ x86.. tego to się nie spodziewałem ;)
http://www.telepolis.pl/news.php?id=23531

M@X 01.12.2011 21:58

Ja sie spodziewalem, mile toto, choc sensu raczej malo bez dotyku...

Paranoja... Na AMD dziala OK, a na Intelu (ktory architekture x86 wprowadzil wraz z 8086) sa problemy :-/...

EDIT - w kontekscie tego sledzacego dziwadla jeszcze :

http://www.redmondpie.com/apple-stop...ftware-update/

http://www.redmondpie.com/carrier-iq...r-smartphones/

Wiadomość wysłana z ***63743; iPhone 4 przy użyciu Tapatalk

andy 02.12.2011 09:31

Ilość załączników: 2
Cytat:

Carrier IQ is a company based in Mountain View, California and provides mobile analytic services for smartphones to the wireless industry.
Ale zbieg okoliczności, mają siedzibę w tym samym mieście co Apple :)

Cytat:

When the news of incident hit the Internet everyone rushed to find out if their devices are running Carrier IQ***8217;s software as well. Turns out, a lot of them are. Sprint, AT&T and T-Mobile have admitted to using the software on their devices. Other carriers, such as Verizon, Vodafone and O2, however, have denied ever using Carrier IQ***8217;s software on their devices.
Jak już pisałem to nie składnik Androida.

Cytat:

Apple***8217;s iPhone also has been using the Carrier IQ software but as iPhone hacker Chpwn discovered, it is disabled by default and has to be enabled by the user in diagnostic mode. Another thing to note is that unlike the Android devices, iPhones do not log your keystrokes and other private information but only technical data like call status and location.
Cytat:

Napisany przez M@X
A Apple predzej zerwie umowe z operatorem niz da ich pseudo-programistom grzebac w iOS ;-)...

Czekam teraz aż odszczekasz to co napisałeś odnośnie tego, że wielki Stivi by nie pozwolił aby to oprogramowanie znalazło się w iOS.
Po raz kolejny zostało Ci udowodnione jak wielkim fanatykiem firmy Apple jesteś.

Ciekawe ile czasu to oprogramowanie było aktywne w systemie zanim je domyślnie dezaktywowali? Kolejne pytanie to co wstawili zamiast tego? :)


Źródło
http://www.gsmarena.com/whats_the_de...-news-3460.php

-----

Cytat:

Napisany przez M@X
Ja sie spodziewalem, mile toto, choc sensu raczej malo bez dotyku...

To się okaże.

-----

Przed momentem dla pewności sprawdziłem swojego robocika i... brak tego sierściucha u mnie :)

Załącznik 58662


Jeżeli ktoś chce sprawdzić swoją słuchawkę czy nie zawiera tego ustrojstwa niech zainstaluję tę aplikację:
Załącznik 58663


Post na XDA - http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=17612559

andy 02.12.2011 14:38

Ilość załączników: 1
CIQ chce pozwać osobę, która "odkryła" tego *******niczka :)
http://www.xda-developers.com/androi...iq-sues-treve/

Ciekawe ile pozwów pójdzie w stronę tej firmy, oraz sieci komórkowych które "aplikowały" CIQ do Androida, iOS, Symbiana oraz BlackBerry.


Jeżeli ktoś ma smartfona zakupionego w US to niech sprawdzi go pod kątem tego ustrojstwa ;-)

--

Załącznik 58664

demek 02.12.2011 15:30

chca go oskarzyc, ze straty przez niego? bo cos xda mi nie wchodzi

Bartez 07.12.2011 11:33

Cena niektórych aplikacji w Android Market została obniżona do 33 gr (0,10 USD) :) Jak ktoś skorzysta, to niech napisze, co udało mu się złapać.

Już wiem o co chodzi :) Z okazji pobrania 10 miliardów aplikacji z Marketu każdego dnia przez kolejnych 10 dni 10 aplikacji będzie do kupienia po 10 centów.

Lista aplikacji w promocji tutaj: https://market.android.com/details?i...ODcwNjMwNzMiXQ

andy 07.12.2011 12:33

@Bartez rozumiem, że każdego dnia lista będzie się zmieniała?
Z obecnej niestety nic mi się nie przyda...

Bartez 07.12.2011 12:45

Z tego co mi wiadomo, to tak. Przejrzyj market, bo znalazłem aplikacje, których nie ma na tej liście, a też są po 33 gr :) Przydałby się jakiś filtr wg. ceny, ale niestety takiego na Markecie nie ma.

andy 07.12.2011 12:57

Sprawdziłem i tak. Każdego dnia pojawi się w markecie 10 aplikacji po 33gr.

Aplikacje w promocji są widoczne na głównej marketu.

Bartez 07.12.2011 13:01

Na konferencji LeWeb aktualnie Google opowiada o ficzerach androida. Polecam

Oglądać można tu: http://www.ustream.tv/leweb

andy 07.12.2011 13:08

Poczekam na wycinki najciekawszych momentów ;)

mgit 07.12.2011 13:09

Warto skorzysta***263;.... Dwie aplikacje zakupione ....

Sent from my HTC Sensation Z710e using Tapatalk

Bartez 07.12.2011 13:19

Cytat:

Napisany przez andy (Post 1192577)
Poczekam na wycinki najciekawszych momentów ;)

Już się skończyło, więc trudno będzie o krótsze wycinki ;) Ale ogólnie polecam oglądanie całego LeWeb 11. Aktualnie Eric Schmidt z Google. Cały program tutaj: http://leweb.net/program

Bartez 07.12.2011 20:50

Cytat:

Napisany przez Bartez (Post 1192546)
Cena niektórych aplikacji w Android Market została obniżona do 33 gr (0,10 USD) :) Jak ktoś skorzysta, to niech napisze, co udało mu się złapać.

Już wiem o co chodzi :) Z okazji pobrania 10 miliardów aplikacji z Marketu każdego dnia przez kolejnych 10 dni 10 aplikacji będzie do kupienia po 10 centów.

Lista aplikacji w promocji tutaj: https://market.android.com/details?i...ODcwNjMwNzMiXQ

Kolejne 10 aplikacji. Wśród nich między innymi ReadItLater Pro

andy 07.12.2011 21:04

W związku, że to temat o narzekaniu na robocika to:
DLACZEGO DO JASNEJ CHOLERY K9MAIL NIE MA OPCJI DO ZMIANY IKONEK I MUSZĘ GO PRZEKOMPILOWYWAĆ?!


@Bartez dzięki przyda się :piwo:

Bartez 07.12.2011 21:10

Aż sobie sprawdziłem, co to ten K9 Mail. Wygląda ciekawie :) Chyba wypróbuję, bo aplikacja Google do gmaila jest strasznie uboga. Najbardziej mnie denerwuje, że przy wybraniu wszystkich etykiet nie pokazuje ikonki z ilością nieprzeczytanych maili. Czy ten K9 Mail ma to jakoś lepiej rozwiązane?

andy 07.12.2011 21:16

Cytat:

. Najbardziej mnie denerwuje, że przy wybraniu wszystkich etykiet nie pokazuje ikonki z ilością nieprzeczytanych maili. Czy ten K9 Mail ma to jakoś lepiej rozwiązane?
Nie do końca wiem o co Ci chodzi ;p

Jeżeli mówisz o ilości nieprzeczytanych wiadomościach to tak, k9Mail pokazuje ile ich jest, dodatkowo jest "zintegrowany" inbox tak więc wszystkie nowe wiadomości masz w jednym miejscu.

Sam program bazuje na stockowej aplikacji androida do poczty.

-----

btw czy ta książka jest warta wydania 150zł? :)
http://helion.pl/ksiazki/android-pro...cey,andrp2.htm

Bartez 07.12.2011 22:19

Biorąc pod uwagę opinie to chyba nie bardzo :) Ale gdybyś się zdecydował na tę lub inną, to będę wdzięczny, za kupienie przez naszego reflinka :) O ile nie masz jakiegoś innego oczywiście.

andy 07.12.2011 22:23

To co w takim razie polecasz?

Bartez 07.12.2011 22:40

Jeżeli na początek, to http://developer.android.com/. Książki o androidzie po polsku to w połowie tłumaczenie tej strony :) Na początek wystarczy, a później szukać już konkretnych pozycji, które opisują ciekawe rozwiązania lub problemy, jakie mamy.

palikot 08.12.2011 00:11

Cytat:

Napisany przez Bartez (Post 1192628)
(...) ciekawe rozwiązania lub problemy, jakie mamy.

Jesteś devem czegoś na Androida?

Jesli coś mi umknęło, to sorry :) Z ciekawości pytam.

PS Gdzie ten reflink do helionu?

Kris 08.12.2011 05:17

O te linki chodzi?

http://www.cdrinfo.pl/ksiazki/andrp2

Bartez 08.12.2011 09:36

Tak, to są linki w naszej księgarni, a przez nie można się dostać do Heliona z naszym reflinkiem. Dla tej książki jest to: http://helion.pl/view/690M/andrp2.htm

Każdy kolejny zakup na helion.pl przez 30 dni (o ile dobrze pamiętam) jest zaliczany na nasze konto.

@palikot
W poprzedniej firmie, w której pracowałem miałem chwilowy kontakt z androidem, ale to były tylko proste aplikacje, pobierające jakieś dane z zewnętrznej bazy danych i pozwalające na ich modyfikacje na urządzeniu z andkiem. Nic wyszukanego :) Obecnie brak czasu, żeby siąść nad tym i coś swojego napisać. Może za jakiś czas :)

Kris 08.12.2011 16:26

I można było wczoraj zgarnąć tę książkę z rabatem... :)

http://www.facebook.com/photo.php?fb...type=1&theater

andy 09.12.2011 09:30

Zdołowałem się czytając, że jest rabat...ehh

Tej książki raczej nie kupię. Upatrzyłem coś natomiast innego.

chris996 10.12.2011 18:00

Wydaję mi się, że nikt nie pisał na forum o szpiegowskiej aplikacji Carrier IQ, to wrzuce newsa:

http://www.chip.pl/news/bezpieczenst...e-uzytkownikow

Jeśli wierzyć temu co napisali oprogramowanie rejestruje każdy wciśnięty przez użytkownika przycisk (w tym na klawiaturze ekranowej).
Hmm, najlepiej chyba będzie zrezygnować z internetu w komórce :P

@Kris dzięki za zwrócenie uwagi.
@Andy nic dziwnego, wkońcu jakoś się muszą utrzymać na rynku :P

Kris 10.12.2011 18:04

Cytat:

Napisany przez chris996 (Post 1192913)
Wydaję mi się, że nikt nie pisał na forum o szpiegowskiej aplikacji Carrier IQ, to wrzuce newsa:

http://www.chip.pl/news/bezpieczenst...e-uzytkownikow

Jeśli wieżyć temu co napisali oprogramowanie rejestruje każdy wciśnięty przez użytkownika przycisk (w tym na klawiaturze ekranowej).
Hmm, najlepiej chyba będzie zrezygnować z internetu w komórce :P


Te, krąg miłosierdzia - wiara=wierzyć

andy 10.12.2011 18:04

@chris była już o tym mowa.


P.S. Serwis Chip to taki pudelek w świecie IT...

palikot 10.12.2011 19:19

pudelek, bo linia nie zgadza się ;P ou flame

demek 10.12.2011 19:28

komputer swiat podobnie :)

andy 10.12.2011 20:12

Cytat:

Napisany przez palikot
pudelek, bo linia nie zgadza się ;P ou flame

Niet, po prostu ten serwis ma tendencję do pisania bzdur. O testach urządzeń i rankingach nie wspomnę...

Jeżeli chodzi o CIQ to już się okazało kto za to odpowiada - niektóre sieci komórkowe w USA, Apple i kilka innych.

P.S. Gdyby nie otwartość Androida to ta sprawa pewnie przez długi czas by nie wyszła na jaw...

P.S.2. Ponoć DHD dostał Sense 3.0 i Andka 2.3.5.

palikot 10.12.2011 20:23

Znowu manipulujesz.

W przypadku Apple ta aplikacja nie była żadnym problemem, a przynajmniej na razie nic o tym nie wiemy.
Jej istnienie można było stwierdzić przeglądając menu użytkownika, prawdopodobnie najłatwiejsze menu na świecie, zrozumiałe w większości kręgów kulturowych, do użytku nawet przez analfabetów.

O pozostałych kwestiach związanych z wdrożeniem tego standardowego narzędzia pisałem w Apple Flame

Niewłaściwe wdrożenie tej aplikacji prawdopodobnie wystąpiło w smartfonie HTC na Androidzie.

andy 10.12.2011 21:33

Cytat:

Znowu manipulujesz.

W przypadku Apple ta aplikacja nie była żadnym problemem, a przynajmniej na razie nic o tym nie wiemy.
Gdzie manipuluję? Wyraźnie stwierdziłem, że Maks się bezczelnie myli. Później musiał to odszczekać. No ale tak to jest jak ktoś za wszelką cenę wierzy producentowi swoich zabawek.

Cytat:

Jej istnienie można było stwierdzić przeglądając menu użytkownika, prawdopodobnie najłatwiejsze menu na świecie, zrozumiałe w większości kręgów kulturowych, do użytku nawet przez analfabetów.
Wybacz ale jeżeli ktoś nie potrafi czytać ani pisać to sobie nie poradzi.

Co do najprostszego to cóż, ide o zakład, że jeżeli posadzisz osobę która nigdy wcześniej nie miała kontaktu z komputerami będzie się tak samo motała przy Apple jak i innych.

Cytat:

Niewłaściwe wdrożenie tej aplikacji prawdopodobnie wystąpiło w smartfonie HTC na Androidzie.
Jak już pisałem kilka sieci w USA instalowały to na urządzeniach od HTC, Samsunga i jeszcze kilka innych. Dzięki temu, że Android jest otwarty można ją było pięknie zintegrować...

Po artykule w Chipie i innych równie rzetelnych serwisach nieobeznany Kowalski myślał, że to Android ma w standardzie i za wszystko odpowiada Google.

andy 17.12.2011 12:02

Ilość załączników: 1
Cytat:

Napisany przez Bartez
Jeżeli na początek, to http://developer.android.com/. Książki o androidzie po polsku to w połowie tłumaczenie tej strony :) Na początek wystarczy, a później szukać już konkretnych pozycji, które opisują ciekawe rozwiązania lub problemy, jakie mamy.

W końcu nie zdecydowałem się na pozycję o której mowa. Zamiast tego kupiłem to (70zł):

Załącznik 58740

Dodając do tego http://developer.android.com mam solidne podstawy do nauki.

#########

Android 4 na SGSII (testowa wersja)

M@X 17.12.2011 17:45

Wyszlo GTA 3 na platformy mobilne. Tak gram na swoim iPadzie i zastanawiam sie jak musi wygladac wersja na Androida, skoro moja ma blisko 470 MB, a ta na Androida niecale 10 o.O...

andy 18.12.2011 00:13

Cytat:

zastanawiam sie jak musi wygladac wersja na Androida, skoro moja ma blisko 470 MB, a ta na Androida niecale 10 o.O...
Po pierwsze to instalka zajmuje 17MB, a po drugie to rozwiązali to pewnie jak w przypadku RoC, czy NFS Shift - reszta gry ściąga się przy pierwszym uruchomieniu.


btw autor Transportoida zrobił ciekawą promocję. Każda osoba posiadająca abonament może obdarować innych abonamentem na jeden miesiąc za darmo.
Jeżeli ktoś jest zainteresowany to niech poda mi w PW imię, nazwisko, oraz adres emailowy na który zostanie wysłana licencja.

M@X 18.12.2011 17:46

Dzis mialem okazje duzo dluzej niz zwykle poobcowac z Androidem (moja mama skorzystala z promocyjnych warunkow przy przedluzaniu umowy zaopatrzajac sie w smartfona). Co moge powiedziec***8230;?

Na plus :
- Naprawde niezla plynnosc dzialania. Nic nie cielo ani nie zamulalo jak na maszynach, z ktorymi wczesniej mialem do czynienia. Widocznie sprawdza sie zlota zasada, ze oprogramowanie w ktorym sie nie grzebie dziala bardzo dobrze. I jesli producent nie zapewnia aktualizacji do wyzszej wersji oprogramowania, to ma ku temu cel w postaci plynnosci dzialania (tak jak Apple nie dalo multitaskingu dla iPhone 3G).
- Polskie ceny w Markecie - nie jestesmy uzaleznieni od aktualnego kursu walutowego.
- Super sprawnie dzialajaca synchronizacja z kontem Google (kalendarze, kontakty, notatki), a takze (uwaga, uwaga) z iCloud (sic!). Zaproszenie na spotkanie wyslane z mojego iPhone'a bez problemu zarezerwowalo sobie czas w kalendarzu Androida w charaterze tymczasowego terminu z oczekiwaniem na akceptacje. Podoba mi sie ta wspolpraca :-)!
- Szybki start - w 20 sekund byl ready-to-go!
- Animowane tapety - to mi sie spodobalo najbardziej!

Na minus :
- Przeladowanie opcjami - miliony pozycji w ustawieniach do ktorych zwykly smiertelnik i tak nigdy nie zajrzy i pozostana w opcji, w jakiej dostarczyl je producent.
- Brak czegos w rodzaju Spotlight, czyli wyszukiwarki dzialajacej w obrebie kazdego elementu skladowego telefonu i podajacej wyniki natychmiast. Choc byc moze cos takiego jest, tylko ja nie dostrzeglem - jesli tak, wybaczcie.
- Mala ilosc ekranow dla ikon (bodajze 7). Przy braku mozliwosci dzielenia w foldery (nie udalo mi sie to - najechanie jedna ikonka na druga nie tworzy folderu, lecz przesuwa te pierwsza w inne miejsce robiac miejsce dla tej drugiej).
- "Szczypanie" dziala slabo - nauczony jestem ze przykladam palce i praktycznie natychmiast oddalam je od siebie chcac powiekszyc zdjecie. Tutaj moj umysl juz przygotowywal sie do wykonania poprawki gestu myslac, ze cos nie zadzialalo, podczas gdy po okolo 0,5 sekundy zdjecie zareagowalo. Ten aspekt jest ewidentnie do poprawy - nie jest to superwygodne!
- Nie ma wykrawania tzw "przypadkowych tapniec" - "smyrne" gdzies po ekranie i system probuje zareagowac, nawet jesli gest byl totalnie glupi. Tu - niestety - iPhone dalej gora.

To tyle wstepnego wrazenia. Zadnych rootow, jailbreakow i lamania wszelkiego status quo nie bylo. Wyjalem z pudelka i zaczalem uzywac, czyli tak jak powinno sie robic. Staralem sie pisac obiektywnie, ale i tak wiem kto mi zaraz odpisze na wszystkie minusy zamieniajac je w "ficzery". I kto tu, do cholery, jest fanatykiem ;-)***8230;?

demek 18.12.2011 20:00

a jaka sluchawka?

M@X 18.12.2011 20:50

Motorola Flipout.

andy 18.12.2011 20:55

Cytat:

Napisany przez M@X
Dzis mialem okazje duzo dluzej niz zwykle poobcowac z Androidem (moja mama skorzystala z promocyjnych warunkow przy przedluzaniu umowy zaopatrzajac sie w smartfona). Co moge powiedziec***8230;?

Jaka słuchawka? Jaka wersja Androida? Jaka nakładka?

Cytat:

Na plus :
- Naprawde niezla plynnosc dzialania. Nic nie cielo ani nie zamulalo jak na maszynach, z ktorymi wczesniej mialem do czynienia. Widocznie sprawdza sie zlota zasada, ze oprogramowanie w ktorym sie nie grzebie dziala bardzo dobrze. I jesli producent nie zapewnia aktualizacji do wyzszej wersji oprogramowania, to ma ku temu cel w postaci plynnosci dzialania (tak jak Apple nie dalo multitaskingu dla iPhone 3G).
No nie. Nie zgadzam się z zdaniem, że jak się nie grzebie to działa płynnie.

Cytat:

- Super sprawnie dzialajaca synchronizacja z kontem Google (kalendarze, kontakty, notatki), a takze (uwaga, uwaga) z iCloud (sic!). Zaproszenie na spotkanie wyslane z mojego iPhone'a bez problemu zarezerwowalo sobie czas w kalendarzu Androida w charaterze tymczasowego terminu z oczekiwaniem na akceptacje. Podoba mi sie ta wspolpraca :-)!
Jak się wysyła zaproszenie w ogólnie przyjętym standardzie to nie widzę problemu aby na innej platformie były z nim problemy.
U siebie w pracy wysyłałem zaproszenie do GroupWise od Novella, i też bez problemu dodawało do kalendarza.

Cytat:

- Szybki start - w 20 sekund byl ready-to-go!
Niemożliwe. Android od zera(zimny start) nie uruchomi sięw 20 sekund, chyba, że masz słuchawkę od HTC i włączona jest opcja szybkiego startu.
Cytat:

Na minus :
- Przeladowanie opcjami - miliony pozycji w ustawieniach do ktorych zwykly smiertelnik i tak nigdy nie zajrzy i pozostana w opcji, w jakiej dostarczyl je producent.
I się różnimy. Bardzo dobrze, że jest możliwość zmiany wielu rzeczy w systemie. Jeżeli komus pasuje domyślny stan nie zmieni, jeżeli coś nie podpasuje to będzie mógł dostosować to do własnych potrzeb.
Cytat:

- Brak czegos w rodzaju Spotlight, czyli wyszukiwarki dzialajacej w obrebie kazdego elementu skladowego telefonu i podajacej wyniki natychmiast. Choc byc moze cos takiego jest, tylko ja nie dostrzeglem - jesli tak, wybaczcie.
Kiedyś pisałem, że świetną sprawą jest dotykowy przycisk wyszukiwania. Działa zależnie od kontekstu. Jeżeli włączę go w menu aplikacje to mogę wyszukać aplikację, jeżeli nacisnę w dialerze to wyszukuję kontakty itp. itd.
Cytat:

- Mala ilosc ekranow dla ikon (bodajze 7). Przy braku mozliwosci dzielenia w foldery (nie udalo mi sie to - najechanie jedna ikonka na druga nie tworzy folderu, lecz przesuwa te pierwsza w inne miejsce robiac miejsce dla tej drugiej).
Jak nie można dzielić na foldery? Naciśnij i przytrzymaj palec na pulpicie, pojawi się mnu personalizacji, w którym możesz wybrać folder, skrót, widgeta itp...
Cytat:

- "Szczypanie" dziala slabo - nauczony jestem ze przykladam palce i praktycznie natychmiast oddalam je od siebie chcac powiekszyc zdjecie. Tutaj moj umysl juz przygotowywal sie do wykonania poprawki gestu myslac, ze cos nie zadzialalo, podczas gdy po okolo 0,5 sekundy zdjecie zareagowalo. Ten aspekt jest ewidentnie do poprawy - nie jest to superwygodne!
Dziwnie to zabrzmi ale u siebie podobnego efektu nie zauważyłem.
Cytat:

- Nie ma wykrawania tzw "przypadkowych tapniec" - "smyrne" gdzies po ekranie i system probuje zareagowac, nawet jesli gest byl totalnie glupi. Tu - niestety - iPhone dalej gora.
Fajnie by było gdybyś takie coś zobrazował na filmiku, bo nie mam pojęcia o co Ci chodzi.

Cytat:

To tyle wstepnego wrazenia. Zadnych rootow, jailbreakow i lamania wszelkiego status quo nie bylo. Wyjalem z pudelka i zaczalem uzywac, czyli tak jak powinno sie robic. Staralem sie pisac obiektywnie, ale i tak wiem kto mi zaraz odpisze na wszystkie minusy zamieniajac je w "ficzery". I kto tu, do cholery, jest fanatykiem ;-)***8230;?
Kolejny raz napiszę, to że Ty tak używasz telefonu nie znaczy, że tak się powinno robić. Po pierwszych dwóch tygodniach podmieniłem większość standardowych aplikacji: smsy, poczta, klawiatura, przeglądarka...
Jedynie dialer się uchował bo jest świetny:
- gdy dzwoni telefon i wyczuje, że jest w ruchu to przycisza się (potrząśnięcie itp), gdy dzwoni i odwrócę ekranem do dołu to się wyłącza dźwięk i wibracja. Gdy natomiast odwrócę go do dołu ekranem to włącza się zestaw głośnomówiący.
- wyszukiwanie kontaktu przez wpisywanie cyferek - dialer dopasowuje cyferki do literek i w szybki sposób możemy do kogoś zadzwonić etc.

Berion 19.12.2011 16:19

Cytat:

Napisany przez M@X (Post 1193755)
Na minus :
- Przeladowanie opcjami - miliony pozycji w ustawieniach do ktorych zwykly smiertelnik i tak nigdy nie zajrzy i pozostana w opcji, w jakiej dostarczyl je producent.

Właśnie taka postawa mnie skrajnie irytuje. Chcesz komuś ograniczać możliwości tylko dlatego, że wydaje Ci się że zwykły użytkownik tam nawet nie zajrzy. Ja się zgodzę, że większość osób wyjmuje z pudełek telefony i używa, ba, wiele osób boi się cokolwiek zmieniać w opcjach, ale tych telefonów nie kupują, jak to ująłeś, tylko "zwykli użytkownicy", a różni ludzie, *różni* o *różnych* potrzebach.

Chcesz żeby ludzie byli tacy sami, używali tego samego, myśleli tak samo, mieli takie same potrzeby itd. Przynajmniej tak to wygląda. :sciana:

tom-as 19.12.2011 17:48

z przyjemnością na początku sobie przeleciałem przez wszystkie opcje - ustawiłem raz i zapomniałem o nich ;-)

demek 20.12.2011 01:37

ale niektore osoby naciagaja to i owo w zaleznosci czy to dziala na + czy -

szczegolnie m@x

M@X 21.12.2011 22:04

ESET? To na Androida sa... WIRUSY?! xD

andy 22.12.2011 05:04

Cytat:

Sąd w Ameryce uznał, iż HTC jest winne naruszenia patentu #5,946,647, który dotyczy łączenia struktur danych na poziomie systemowym. Efektem jest zakaz importu do Stanów Zjednoczonych urządzeń HTC od dnia 19 kwietnia 2012 roku. W dodatku chodzi tylko o smartfony z Androidem 2.2 na pokładzie. Aktualna sprzedaż słuchawek HTC pozostanie nienaruszona, co więcej przez 2 lata od daty ogłoszenia wyroku producent będzie mógł sprowadzać dane modele na potrzeby reklamacji i serwisu.
Nie taki diabeł straszny jak go malują...

Źródło
http://android.com.pl/news/rozne/350...2012-roku.html

Kogoro 22.12.2011 09:06

Cytat:

Napisany przez M@X (Post 1194061)
ESET? To na Androida sa... WIRUSY?! xD

Strach przed nimi na pewno.

Berion 22.12.2011 10:54

M@X, na wszystko są wirusy itp. Każdy system operacyjny jaki wymyślił człowiek. Nawet Twój ukochany iOS...

To jest temat o "apkach" na Androida.
W zasadzie to już nie... ;]

M@X 22.12.2011 11:11

Oficjalnie zaprzeczam - nie ma wirusow na iOS! Nie maja jak sie tam dostac (scisla kontrola nad App Store oraz brak praw administratora dla uzytkownika mobile na ktorym domyslnie dziala iPhone). Chyba ze ktos amatorskimi narzedziami robi jailbreak, ale wowczas sam sie wystawia na atak. Siedze na koniu.

Berion 22.12.2011 12:12

Jakoś Millerowi udało się przejść przez tą "ścisłą kontrolę". A wiemy o tym tylko dlatego, że sam się przyznał...

Dzięki, jak to nazwałeś "amatorskim narzędziom", można paradoksalnie lepiej zabezpieczyć telefon. Każdy kij ma dwa końce. ;)

Reetou 22.12.2011 12:31

No. A jak go złamać to cztery.

andy 12.01.2012 07:48

ICS @ Transformer

andy 18.01.2012 21:07

Ilość załączników: 5
W związku z tym, że zmieniłem Lunchera to chciałem pochwalić się nowym pulpitem. Nic specjalnego ;)

Załącznik 58831Załącznik 58832
Załącznik 58833Załącznik 58834
Załącznik 58835

M@X 18.01.2012 21:46

I czym tu sie chwalic...? ;-)

Gratuluje jednak, ze uwzgledniles jutrzejszy event Apple w kalendarzu :-)!

Bartez 18.01.2012 22:04

andy, możesz napisać, co to za launcher i jakie widżety masz ustawione? Szczególnie ten kalendarz i to do mnie interesuje. To do z Google task, czy jak to się tam nazywa?

demek 18.01.2012 22:17

Cytat:

Napisany przez M@X (Post 1197094)
I czym tu sie chwalic...? ;-)

Gratuluje jednak, ze uwzgledniles jutrzejszy event Apple w kalendarzu :-)!

tym, ze ma kilka laucherow do wyboru...
tym, ze moze ustawic swoj telefon tak jak JEMU pasuje

ot chocby wlasnie tym :D

woitas 19.01.2012 04:34

... A bateri***281; ***322;aduje pewnie 2x ddzinnie :D

Wys***322;ane z mojego HTC Wildfire za pomoc***261; Tapatalk

andy 19.01.2012 06:32

@Max Fakt chwalić nie ma się za bardzo czym na chwilę obecną, to efekt ok 1h pracy - tyle zajeło mi ustawienie lunchera pod siebie.
Za to osoby publikujące swój pulpit w pewnym serwisie - http://mycolorscreen.com mają czym :)

Co do ewentu Apple to jest tam dlatego bo podpiąłem sobie pewną kategorię o oprogramowaniu z http://www.zapaday.com/home/


@Bartez launcher to GO Launcher EX, widget do kalendarza to Simple Calendar, natomiast do zadań Any.Do. Ma integrację z zadaniami z Google Tasks.
Działa to całkiem przyjemnie.
Do baterii to Battery Life, rozkład MPK to Transportoid, natomiast ten od przełączników to Widgetstoid.

@Woitas Sensation kupiłem po to aby z niego korzystać, a nie żeby leżał...
Używam go bardzo intensywnie.

demek 19.01.2012 08:51

tego typu telefon jest od tego zeby go uzywac, jak najwiecej

M@X 19.01.2012 11:50

http://myapple.pl/content/2655-steve...ndroidzie.html - z perspektywy bardziej geeka (jakim Wozniak jest) niz uzytkownika, wiec powinno Wam przypasc do gustu ;-)...

demek 19.01.2012 12:20

czytalismy to juz wczoraj...

M@X 03.02.2012 07:13

http://myapple.pl/offtopic/215667-ja...urzedu___.html

Skonczy sie dzejlbrek i ruting... :-P

demek 03.02.2012 08:31

o ile acta wejdzie, moze za pol roku moze za rok a moze nie wejdzie :D

a sam paragraf ma sie nijak do telefonu :)


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 10:35.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.