Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Off topic (https://forum.cdrinfo.pl/f5/)
-   -   Zmienili mi IP z 80.xx na 83.xx :( (https://forum.cdrinfo.pl/f5/zmienili-mi-ip-80-xx-83-xx-33185/)

khamill 12.04.2004 02:51

ale w p2p i ed2k nie leży po stronie IP - ja mam takie i mam rate ID 3457621843 - czyli zaje&$&$ wysokie... trzeba skonfigurowac ładnie i dobre rzeczy dodawać, i tak z 50 GB... pewny sukces !

Air 11.04.2004 09:02

A ja znalazłem (poniekąd) rozwiązanie na problem 83. Mam router i po prostu jak złapię adres z dobrej puli 80.... to nie restartuje go jeżeli nie ma takiej potrzeby.

Banana Coctail 11.04.2004 08:58

Ja od czasu gdy mam 83.XXX.XXX.XXX mam LowID w eMule ale w Overnecie mam HighID, ciekawe czyż nie???

khamill 11.04.2004 03:59

dzwine co mówicie - mam takie IP 83.xx.xx.xx i jedyny problem jaki spotkałem to brak wstępu na kilka serwerów, brak możliwości przeglądania stron - tutaj z pomocą przychodzi server proxy - w3cache.tpnet.pl i port 8080 w ustawienia przeglądarki www...

a ed2k? u mnie jest 55 - 58 kb/s cały czas i 10 kb/s... wjazd na każdy serwer i HighID... w czym problem? może w konfiguracji modemu lub programu?

marky 08.04.2004 18:07

Czytam Was i czytam i nadziwić się nie mogę:)
Od poczatku mam 83.xx i zawsze na emule osiągam>40KB.
Tak sobie myślę, - może naiwnie - że gdyby mułek był odpalony od samego poczatku z takim ip nie byłoby problemów.
Na próbę może zainstalujcie osła i spróbujcie "od nowa"?
Dla bezpieczeństwa z zachowaniem kopii programu i wskazaniem nowej ścieżki dla incoming i temp? Tak na parę dni chociaż...
Powodzenia w ewentualnym eksperymencie.

Air 08.04.2004 10:10

Cytat:

Napisany przez woitas
nie wierzę, żeby firma zatrudniała ludzi, którzy nie potrafili by przewidzieć konsekwencji wprowadzenia ip klasy 83.xxx.

Akurat w to wątpię!!
Siedzę od wczoraj i kombinuję z Azureusem. Ale transfer ciągle taki sam. Wiele wyjaśnień jest tutaj http://www.eselschmiede.de/~drops/viewforum.php?f=12

Chyba torrenty nie są już dla użytkownikow Neo :'(

woitas 08.04.2004 07:55

a może chodzi o pokrętne częściowe ukrucenie korzystania z sieci p2p?
całkowiecie tego nie mogą zablokować, gdyż wiele serwisów wykorzystuje tą sieć do udostępniania swoich zasobów.
przykładem może być ten serwis (windows server 2003 trial).
gdyby tpsa oficjalnie zaczęła blokowanie, wtedy wśród olbrzymiego krzyku i wrzawy miała by lekko przerąbane.

a może to tylko mały objaw mojej paranoii względem wszystkiego, co się tyczy naszego kochanego monopolisty :D

nie wierzę, żeby firma zatrudniała ludzi, którzy nie potrafili by przewidzieć konsekwencji wprowadzenia ip klasy 83.xxx.

Air 07.04.2004 22:57

Poprostu paranoja. Wczoraj jeszce miałem IP 80... a dzisiaj to ****ne 83.... Spadek transferów jest widoczny a niektórych torrentów nie mogę nawet zacząć ściągać bo od razy wypisuje connection refused IP83...
I co w tym przypadku też mam napisać do TPSA (jak to napisał jeden z użytkowników) żeby mi torrenty odblokowali !!

Problem staje się ogólnopolski bo piszą tu osoby z różnych rejonów kraju i w przeważającej większości mają już IP 83. Może TPSA dąży do zastosowania numerów IP tylko z tej puli dla użytkowników Neostrady??

Może wystosować jakiś apel do tych OSZUSTÓW?? :'(

Kurcze prędkość wysyłu danych się nie zmieniła!!

MaciejT 06.04.2004 23:39

Cytat:

Napisany przez przemo_one
tylko nie rozumiem dlaczego ludziom co mieli normalne 80-tki pozmieniali, a co sie stanie z tymi 80-tkami??

strzelam: czyzby poszly dla klientow biznesowych? :D

Cytat:

Napisany przez CIAPEK
Następnym razem licz się ze słowami, Zbiegowi na pewno nie spodoba się twoja wypowiedź.

Pewnie ze sie nie spodobala. Powiedzmy ze trwa "dzien dobroci...", ale nic nie jest wieczne ;)

btw Ciapek na avatar patrzyl, a ja nicka zmienilem :)

CIAPEK 06.04.2004 18:52

Cytat:

Napisany przez nacuna
Mozesz se tak odbierac. Mam to gdzies! Czasami latwiej jest mi w ten sposob pisac, wiec pisze jak pisze. Robie co chce i nie bedziesz mi tu mowil jak mam pisac!

Żeby było jasno!
Nie ty ustalasz zasady! A będąc na tym forum godzisz się na dane zasady... ty lekko mówiąc "odbiegasz od tych norm"
I nie miej pewnych rzeczy gdzieś, bo zaśmiecanie forum nie jest czymś co się tutaj ceni, wręcz odwrotnie.
Nie możesz robić tego co chcesz. I wręcz przciwnie to właśnie admin/mod będzie Ci pewne rzeczy mówił, które budzą jego wątpliwości czy po prostu według niego są "nie namiejscu" a nie ty sam sobie. Jak chcesz robić to co Ci się podoba.... żegnamy. A jeśli nadal będziesz "sam sobie, a my sobie" też się pożegnamy :( ;)
A tym tekstem i to jeszcze do admina... przegiąłeś pałe. Następnym razem licz się ze słowami, Zbiegowi na pewno nie spodoba się twoja wypowiedź.
Radze się troche uspokoić i dostosować i ... nikt tu Cie nie trzyma!

btw miałem Ci to napisać na priv, ale nie wytrzymałem lekko mówiąc.

Macio.Men 06.04.2004 15:01

Cytat:

Napisany przez nacuna
Mozesz se tak odbierac. Mam to gdzies! Czasami latwiej jest mi w ten sposob pisac, wiec pisze jak pisze. Robie co chce i nie bedziesz mi tu mowil jak mam pisac!

A może, bo MaciejT to tak zwany "team member". A jak dalej ci nie pasuje, to zawsze możesz zawołać moderatora.

przemo_one 06.04.2004 09:18

moj kumel tez ma ten problem i tez mowil mi ze emule zwolnilo lol czyli tpsa rulez
ip 83. ...... zgadza sie to jest problem bo one juz byly kiedys do czegos wykorzystywane i pewnie niektore dnsy maja poblokowane te ipki no chyba tak
tylko nie rozumiem dlaczego ludziom co mieli normalne 80-tki pozmieniali, a co sie stanie z tymi 80-tkami??

nacuna 05.04.2004 22:56

Cytat:

Napisany przez MaciejT
Wystarczy SPOJRZEĆ:
"Telewizja Kablowa Włocławek
ul. Hutnicza 20, tel. 236-74-12, fax. 236-95-35
w przypadku awarii
w dni powszednie po 17.00 w soboty od 13.00,
w niedziele cały dzień 230-90-50"

@nacuna: masz mozliwosc edycji wlasnych postow, wiec jesli stwierdzisz ze masz jeszcze jakas mysl do dodania do istniejacego juz wlasnego posta, uzyj edycji w celu dodania tejze mysli, a nie pisz posta pod postem <swoim>, co odbieram jako nabijanie licznika i głęboko tępię

Mozesz se tak odbierac. Mam to gdzies! Czasami latwiej jest mi w ten sposob pisac, wiec pisze jak pisze. Robie co chce i nie bedziesz mi tu mowil jak mam pisac!

MaciejT 05.04.2004 02:00

Cytat:

Napisany przez nacuna
A tak z ciekawosci czy ta firma dziala w calym kraju? Czy tylko w niektorych miastach?

Wystarczy SPOJRZEĆ:
"Telewizja Kablowa Włocławek
ul. Hutnicza 20, tel. 236-74-12, fax. 236-95-35
w przypadku awarii
w dni powszednie po 17.00 w soboty od 13.00,
w niedziele cały dzień 230-90-50"

@nacuna: masz mozliwosc edycji wlasnych postow, wiec jesli stwierdzisz ze masz jeszcze jakas mysl do dodania do istniejacego juz wlasnego posta, uzyj edycji w celu dodania tejze mysli, a nie pisz posta pod postem <swoim>, co odbieram jako nabijanie licznika i głęboko tępię

nacuna 04.04.2004 20:54

Cytat:

Napisany przez ZiP
www.satfilm.pl :podbite:

A tak z ciekawosci czy ta firma dziala w calym kraju? Czy tylko w niektorych miastach?

nacuna 04.04.2004 20:53

Cytat:

Napisany przez macio.men
Śmieszne? Nie sądzę.

Jakby ci się chciało to byś dawno znalazł co chciał a nie czekał aż ktoś odpowie. No chyba, że chcesz sobie licznik bić, to sorry :P.

Narazie nie myslalem jeszcze w takich kategoriach!

ZiP 04.04.2004 14:21

Cytat:

Napisany przez nacuna
Ile sie placi za internet - kablowka?
Jaka firma dostarcza ci ten internet i kablowke?

www.satfilm.pl :podbite:

Macio.Men 04.04.2004 10:40

Cytat:

Napisany przez nacuna
Ale smieszne :P

Śmieszne? Nie sądzę.

Jakby ci się chciało to byś dawno znalazł co chciał a nie czekał aż ktoś odpowie. No chyba, że chcesz sobie licznik bić, to sorry :P.

nacuna 04.04.2004 10:33

Cytat:

Napisany przez macio.men
Nacuna:

Znam rewelacyjne żródło zawierające mnóstwo informacji na bardzo wiele tematów. Nazywa się ono www.google.com

Ale smieszne :P

Macio.Men 04.04.2004 10:27

Nacuna:

Znam rewelacyjne żródło zawierające mnóstwo informacji na bardzo wiele tematów. Nazywa się ono www.google.com

nacuna 04.04.2004 01:25

Cytat:

Napisany przez Yarecky
ja mam chello i od jakichś 2 tygodni też mam ip 83.xx..., ale żadnego wpływu na transfer to u mnie nie ma; jest pewien plus nawet, bo chyba UPC przestało zliczać ilość przesłanych danych (mam chrzaniony limit 15 GB)

Ile sie placi za Internet w Chello?

nacuna 04.04.2004 01:24

Cytat:

Napisany przez ZiP
Ja również mam 512 kbit/s, no ale na szczęście nie Neostrada, tylko kablówka :)
Niestety u mnie mułek też osiąga w szczycie co najwyżej 10 KB/s, chociaż kiedyś zasuwał ponad 60. Taka sytuacja trwa już od początku marca, nawet kompa zacząłem wyłączać na noc. Wydaje mi się, że problem z emule nie występuje tylko na neostradzie. Natomiast przy ściąganiu z www/ftp transfer bez problemu dobija do 60 KB/s.

Ile sie placi za internet - kablowka?
Jaka firma dostarcza ci ten internet i kablowke?

Yarecky 02.04.2004 17:50

ja mam chello i od jakichś 2 tygodni też mam ip 83.xx..., ale żadnego wpływu na transfer to u mnie nie ma; jest pewien plus nawet, bo chyba UPC przestało zliczać ilość przesłanych danych (mam chrzaniony limit 15 GB)

Ormianin 02.04.2004 11:06

Cytat:

Napisany przez ZiP
Ja również mam 512 kbit/s, no ale na szczęście nie Neostrada, tylko kablówka :)
Niestety u mnie mułek też osiąga w szczycie co najwyżej 10 KB/s, chociaż kiedyś zasuwał ponad 60. Taka sytuacja trwa już od początku marca, nawet kompa zacząłem wyłączać na noc. Wydaje mi się, że problem z emule nie występuje tylko na neostradzie. Natomiast przy ściąganiu z www/ftp transfer bez problemu dobija do 60 KB/s.

Bo kablowka ogranicza... ZIP sto lat Ciebie nie czytalem :)

ZiP 01.04.2004 21:14

Ja również mam 512 kbit/s, no ale na szczęście nie Neostrada, tylko kablówka :)
Niestety u mnie mułek też osiąga w szczycie co najwyżej 10 KB/s, chociaż kiedyś zasuwał ponad 60. Taka sytuacja trwa już od początku marca, nawet kompa zacząłem wyłączać na noc. Wydaje mi się, że problem z emule nie występuje tylko na neostradzie. Natomiast przy ściąganiu z www/ftp transfer bez problemu dobija do 60 KB/s.

REi 01.04.2004 15:49

Ja tam mam pule 83.x.x.x od dawna i na początku były problemy ale zadzwoniłem do tepsy oni poslali maila do serwisów które mi nie chodzily i teraz jest ok. A transwery mam do 80KB/s (tak tak maxymalna prędkość NEO+ wynosi 640bps a deklarowana [niżej byś nie powinno] 512bps) :))

ThanatoS 01.04.2004 07:55

U nas w dialogu juz dawno wykupili pule 81.xx., byla im oferowana 83. ale wiedzieli o co chodzi, wiec TPSA wziela.

nacuna 31.03.2004 22:36

Cytat:

Napisany przez woitas
jeżeli chodzi o p2p, to na edonkey'u nie zauważyłem spadku.
natomiast na torrencie tak.
ssanie z oszałamiającą prędkością 20 kilo nie jest szczytem moich marzeń :ysz:

Ty sie ciesz, ze masz 20 kilo, bo ja w mojej sieci mam tylko 7kb. Niech to k*** samochod rozjedzie tego admina!

nie tak ostro prosze, chociaz rozumiem twoja frustracje /Y@nkee_PL

n0rbi666 31.03.2004 20:59

a ja sie dziwie czemu ostatnimi dniami siec wolno dziala :[ a tu patrze ip tez of koz 83 ;( z mula spadku nie zauwazylem (natomiast starszy zauwazyl u niego na kompie), ale stronki www dzialaja o wieeele wolniej ... wrrrr a tu podpisany cyrograf na 12 miechow co za :[

woitas 31.03.2004 15:40

jam jest z południa polski - śląsk i mam to je******ne *******one ch*******we ip=83.xxx :klnie:

Air 31.03.2004 15:24

O tym IP było już pare razy wałkowane
http://forum.cdrinfo.pl/showthread.p...ighlight=ip+83
http://forum.cdrinfo.pl/showthread.p...ighlight=ip+83

niech napiszą osoby z południa polski z jakiej puli są u nas IP bo robie kolejne podejście do Neo++!!

KarolluZ 31.03.2004 14:59

Przed momentem rozmawiałem z kolegą na gg.... oto co mi napisał:

"wydaje mi się że oni tą pulę adresów nową, na 83 przydzielili do zachodnich województw, co by się nawet zgadzało, bo nie widziałem żeby ktoś z naszego rejonu [chodzi tu o Lublin] skarżył się, ża ma takie ip..... tepsa oczywiście twierdzi że to wina zachodnich operatorów, że poblokowali te adresy... oni poblokowali, bo z tych adresów często korzystali hackerzy, a tepsa która gów..o wie, wykupiła tą pulę i podobno powysyłali zawiadomienia do zachodnich operatorów, żeby to odblokowali... nie wiem ile w tym prawdy... ale jak nawet tak było, to powinni poczekać aż poodblokowują a nie od razu przydzielać to ludziom.... pozatym kto się będzie liczył z jakąś gównianą tepsą na zachodzie? i rzeczywiście tepsa udostępniła jakiś serwer proxy do połączeń jak ktoś ma ip na 83, ale proxy to tylko nowe problemy."

co o tym sądzicie !?

woitas 31.03.2004 06:59

jeżeli chodzi o p2p, to na edonkey'u nie zauważyłem spadku.
natomiast na torrencie tak.
ssanie z oszałamiającą prędkością 20 kilo nie jest szczytem moich marzeń :ysz:

frog 31.03.2004 01:23

Ja podobnie jak pawelblue niezauwayzlem roznicy miedzy IP 83 a 80. Na DC te same mniejwiecej transfery ciagle do 64KB okolo chod przewaznie 15-20.

miles 31.03.2004 00:11

Cytat:

Napisany przez _Neoo_
:(

Nie wiem czego to wina, ale miano skandalu chyba numer 83 nie otrzyma. Muła już nie zostawian na noc. Przerażająca prędkość 7,7 w nocy. Musi coś w tym być :mruga:
A tak ładnie szło

_Neoo_ 30.03.2004 23:23

Cytat:

Napisany przez nacuna
To jest bez sensu. Placisz normalnie za abonament i masz zablokowany transfer. Co jest z ta tepsa? Skoro miales kiedys max 70kb/s to teraz z tymi numerami 83.... jaki masz max transfer?

Dopiero teraz zorientowałem sie że mam 83, ale od 2-3 dni na DC od użytkowników mam transfer ok. 10 kilo (a wcześniej od tych samych osób było 30-40).

Pozatym w umowie jest napisane że TPSA nie gwarantuje maxymalnych transferów przez cały czas, a nawet jakbym zgłosił spadek transferów, to przyszli by, popatrzyli i powiedzieli że to nie jest wina IP. I co im mogę zrobić?. GÓW###.
Mogę tylko liczyć na poprawę tego stanu. :(

nacuna 30.03.2004 23:18

Dziwne to wszystko. No wiadomo TP S.A. => to telekomuna :>

pawelblu 30.03.2004 23:12

Ja mam 83 i z FTP ciagnie mi na max: 60-70 KB (no chyba ze po drugiej stronie jest gorzej). Nie odczulem problemow, choc Sid mowil ze predkosc jego komunikacji z FTPem nowego serwisu stasznie spadla.

nacuna 30.03.2004 23:05

Cytat:

Napisany przez _Neoo_
IP 83.xx.xxx.xx są nowymi nr które TPSA wykupiło dla użytkowników Neo (ten nr nie ma nic wspólnego z żadnymi ograniczeniami)
Jako że te nr były kiedyś zablokowane ich używanie dla użytkowników oznacza pewne kłopoty (niemożność dostania sie na niektóre strony, zmniejszone transfery).

Ja za abonament płacę 149 zł (512/128), zero ograniczeń poza tym IP, eh.....

To jest bez sensu. Placisz normalnie za abonament i masz zablokowany transfer. Co jest z ta tepsa? Skoro miales kiedys max 70kb/s to teraz z tymi numerami 83.... jaki masz max transfer?

_Neoo_ 30.03.2004 22:21

Cytat:

Napisany przez nacuna
A co chodzi z tymi numerami IP rozpoczynajacymi sie od 83...? Czyzbyscie mieli Neo+ za 99zl tzn z ograniczeniami?
Powiedzcie ile placicie za abonament do neo+?


IP 83.xx.xxx.xx są nowymi nr które TPSA wykupiło dla użytkowników Neo (ten nr nie ma nic wspólnego z żadnymi ograniczeniami)
Jako że te nr były kiedyś zablokowane ich używanie dla użytkowników oznacza pewne kłopoty (niemożność dostania sie na niektóre strony, zmniejszone transfery).

Ja za abonament płacę 149 zł (512/128), zero ograniczeń poza tym IP, eh.....

nacuna 30.03.2004 22:06

A co chodzi z tymi numerami IP rozpoczynajacymi sie od 83...? Czyzbyscie mieli Neo+ za 99zl tzn z ograniczeniami?
Powiedzcie ile placicie za abonament do neo+?

Kasprzak 30.03.2004 21:13

rowniez mam 83.xx.xxx.xx - :[
eMule ssal na maxa juz na serio "83" tylko ostatnio cos zwolnil i to bardzo...ogolnie net chodzi tak sobie.
To co powiedzial Yankee - wiara w to ze nie ma problemow z tymi Ip`ekami jest smieszna :(

_Neoo_ 30.03.2004 20:57

Qrrr...czytając ten topic postanowiłem sprawdzić moje IP. Patrze na wynik........ 83.25.xxx.xx.

A ja sie zastanawiałem dlaczego DC zwolniło mi z 50 kilo na 7-10. ((

Y@nkee_PL 30.03.2004 20:21

i co z tego jak wtedy wszystko zaczyna chodzic wolniej niz na modemie, nie koniecznie, ale takie przypadki sie zdarzaja :blee:

kraluk 30.03.2004 20:13

Cytat:

Napisany przez Y@nkee_PL
to all > :glaszcze:
i nie wierzcie telepsiakom, gdy mowia, ze probem ip z serii 83 nie istnieje :blee: :boks:

Ale jest częściowo "usuwalny". W którymś KŚ było napisane jak się go częściowo pozbyć. Trzeba się podajże łączyć przez proxy i jakiś tam posrt. Jak znajde ten art to dam skan.

Y@nkee_PL 30.03.2004 19:41

to all > :glaszcze:
i nie wierzcie telepsiakom, gdy mowia, ze probem ip z serii 83 nie istnieje :blee: :boks:

Smartek 30.03.2004 19:35

No... w calym wojewodztwie lodzkim juz chamy zmienili.. ja tez mam ;/
pozdro ;)

piotrek123 30.03.2004 18:57

No nie, mi też zmienili i to dosłownie przed chwilą, chamy :podbite: :blee:

woitas 30.03.2004 18:45

witaj w klubie :ysz:

Piterniel 30.03.2004 18:33

I co chwalisz się nam tym IP ? :chytry:

miles 30.03.2004 18:21

Zmienili mi IP z 80.xx na 83.xx :(
 
NEO+
Może to i głupi temat ale ****...ny jak dla mnie. Od tygodnia mułek poważnie zwolnił. To przeżuciłem się na torrenta. Ale ten też nie chce przekroczyć 20kB.
Wcześniej ssał jak głupi. Pokazywał nawet 65kB
Spoglądam w IP i mam 83.xx. ....moment...... moment ......zaraz z tego co wiem mam,to a już bynajmniej miałem 80.xx.
To nie jest tragednia ale te 83 każdy na nie narzeka.
Update każdy z znajmomych tu do okoła mnie ma już 83 :zeby:

Obrazek z Yourspeed a jak się go czyta? :jezyk:
I obrazka nie mogę dodać, złośliwość cyfry 83


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 20:39.

Powered by vBulletin® Version 3.9.0 LTS
Copyright ©2000 - 2026, vBulletin Solutions Inc.