Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Napędy optyczne DVD (https://forum.cdrinfo.pl/f15/)
-   -   LITEON DX-20A3P02C i kontroler USB (speed, NEC, VIA) (https://forum.cdrinfo.pl/f15/liteon-dx-20a3p02c-kontroler-usb-speed-nec-via-78583/)

pali 02.06.2008 16:14

LITEON DX-20A3P02C i kontroler USB (speed, NEC, VIA)
 
Witam

Kupiłem sobie ślicznego zewnętrznego Liteona - aby zainstalować OS na chińskim ThinkPadzie bez wbudowanego napędu.

Na razie podłączyłem napęd do mojego ulubionego stacjonarnego Della, który nie ma USB 2.0

Nero7, TDK DVD+RW 1-4x, 4GB dużych plików i tak:

15:36:03 Pomiar prędkości zakończony: 17.3x (23 995 KB/s)
15:36:04 Rozpoczęto zapis z prędkością 4x (5 540 KB/s)
16:49:28 Zapis z prędkością 4x (5 540 KB/s) zakończony powodzeniem!
16:49:29 Weryfikacja kompilacji


Paliło się z prędkością 800-1050 KB/s, teraz weryfikacja idzie z podobną prędkością - na razie bez błędów.

Pytanie: można tak palić (zakładając, że nie spieszy mi się)? Czy może tak nagrane DVD-R będą do kitu?
Pamiętam, że w czasach Yamaha F1 wyszło tu na forum, że ustawianie prędkości 1x dla CD-R Audio nie ma sensu, za wyjątkiem niektórych markowych płyt dedykowanych do muzyki.

I kolejne pytanie od razu: tak czy siak zamówię te USB 2.0 na PCI. Są jakieś różnice między tymi kontrolerami, chipset NEC czy VIA, czy bez różnicy, brać pierwszy lepszy?

yahol 02.06.2008 16:32

Tak! Nie!
Ustawianie predkosci i tak zalezy od nagrywarki i plyt. Nie warto wolniej, 4x to optimum dla wiekszosci DVD. Sam pale na FW i USB 8x (dla USB nawet 2.0 to czysta teoria :) )

Nie ma znaczenia czyj kontroler, wazne zeby dzialal.

pali 02.06.2008 17:24

Aha, mówisz że "czysta teoria" USB 2.0 , OK :) Ostatnia moja nagrywarka zewnętrzna to była na SCSI, do USB przyzwyczajam się....

Zafrapował mnie ten komunikat "Rozpoczęto zapis z prędkością 4x" - a dane zapisywane są poniżej 1x (bo interfejs USB ogranicza).

4x to minimalna prędkość tego Liteona , czyli zapewne "kręci" on płytą z odpowiednią prędkością. Ciekawe jak to się ma do wypału na nagrywarce, która pozwala explicite ustawić 1x. Przynajmniej teoretycznie.

yahol 02.06.2008 17:36

LiteOny to nie jest hiper-super-ultra nagrywarka. IMHO jest dosc kiepska.
Wgraj sobie patch do Nero dla pokazywania aktualnej predkosci.
Teoria USB twierdzi ze transfery ida 480mb/sek, ale to naprawde teoria. (dodatkowo transfery USB sa asymetryczne)
Z punktu widzenia praktyka, dla mnie nie ma predkosc jakiegokolwiek znaczenia (wlaczam i ide na fajke), jak sie nagra to OK! (rzadko nagrywam na USB, jak juz musze to raczej FW)

Edit:
-no wlasnie, mozesz kupic kontroler FW/USB i podlaczyc nagrywrke po FW! :) Przynajmniej bedziesz mial transfer symetryczny i stabilny.

joujoujou 02.06.2008 20:00

Cytat:

Napisany przez yahol (Post 934841)
[...] mozesz kupic kontroler FW/USB i podlaczyc nagrywrke po FW! :) Przynajmniej bedziesz mial transfer symetryczny i stabilny.

...i przy mniejszym szcz***281;***347;ciu same nieudane wypa***322;y. ;p

U mnie, przy pod***322;***261;czeniu nagrywarki po FW - ***380;adna z wypalonych p***322;yt, niezale***380;nie od marki (verb, sony, benq, plextor itd.), niezale***380;nie od nagrywarki (nec, pionek, litek i bodaj co***347;tam jeszcze) nie przesz***322;a pozytywnie weryfikacji po nagraniu. :czytaj:

yahol 02.06.2008 20:44

Cytat:

Napisany przez joujoujou (Post 934874)
...i przy mniejszym szczęściu same nieudane wypały. ;p

U mnie, przy podłączeniu nagrywarki po FW - żadna z wypalonych płyt, niezależnie od marki (verb, sony, benq, plextor itd.), niezależnie od nagrywarki (nec, pionek, litek i bodaj cośtam jeszcze) nie przeszła pozytywnie weryfikacji po nagraniu. :czytaj:

You - bo nagrywarki po FW, nie wali sie w trakcie nagrywania puszka z piwem :)

A serio:
-na maczku, nigdy nie bylo problemu z nagrywaniem po FW!
Nie robilem tego na PC (bo nie mam potrzeby) ale np. dyski na PC pracuja szybciej i stabilniej na FW niz USB.

joujoujou 02.06.2008 21:34

Puszk***261;? :wow:

W puszce to nie piwo. :nieee:

Nie jestem idiot***261; - sprz***281;tu nie niszcz***281;, przynajmniej tego, kt***243;ry dzia***322;a. :rozwal:

:P

pali 02.06.2008 22:12

Cytat:

Napisany przez yahol (Post 934841)
LiteOny to nie jest hiper-super-ultra nagrywarka. IMHO jest dosc kiepska.

Już wcale nie ma dobrych nagrywarek ani dobrych płyt.

Cytat:

Wgraj sobie patch do Nero dla pokazywania aktualnej predkosci.
Teoria USB twierdzi ze transfery ida 480mb/sek, ale to naprawde teoria. (dodatkowo transfery USB sa asymetryczne)
Moja wersja Nero chyba nie potrzebuje patcha, pokazuje na oko poprawne wartości.

Cytat:

Z punktu widzenia praktyka, dla mnie nie ma predkosc jakiegokolwiek znaczenia (wlaczam i ide na fajke) (...)
Też palę. Ale prawie tylko przy komputerze - nie wychodzę.

Cytat:

(...) mozesz kupic kontroler FW/USB i podlaczyc nagrywrke po FW! :) Przynajmniej bedziesz mial transfer symetryczny i stabilny.
Ten przepiękny LITEON nie ma FW.


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 08:24.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.