Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Gry na konsole (https://forum.cdrinfo.pl/f120/)
-   -   Podsumowanie generacji PS3/X360/Wii (https://forum.cdrinfo.pl/f120/podsumowanie-generacji-ps3-x360-wii-96066/)

Berion 14.12.2016 21:46

Podsumowanie generacji PS3/X360/Wii
 
Blisko 300 tytułów godnych co najmniej uwagi. Około 40 bardzo dobrych, w tym kilkanaście wybitnych. I choć po zestawieniu liczby mogą robić wrażenie to już jakościowo-procentowo wypada to blado przy np. PSX. Nie mniej jednak trochę mi teraz głupio bo ileż to razy twierdziłem, że "teraz to już nie ma tylu gier co kiedyś"? A tak naprawdę jest ich dwa, a nawet trzy razy tyle! :D

Co przyniosła nam ta generacja?
  • darmowe granie online (PS3)
  • wysokiej jakości usługi online (X360)
  • e-sklep
  • oficjalną emulację starszych konsol
  • gry homebrew w oficjalnych kanałach dystrybucji dzięki kodowi zarządzanemu (XNA, PSM)
  • gry deweloperów niezależnych
  • systemy operacyjne w konsolach
  • pożegnanie kart pamięci na rzecz USB Mass (oby na dobre...)
  • wsparcie multimediów od teraz oficjalnie
  • społecznościowe systemy nagród (trofea/osiągnięcia)
  • brak blokady regionalnej (PS3)
  • niedokończone gry na premierę, które są (o ile są) patchowane po
  • gry z powycinanymi treściami sprzedawanymi osobno
  • szyfrowanie i podpisywanie danych użytkownika
  • dystrybyucja tylko cyfrowa (są gry, niedostępne na nośniku optycznym)
  • masowe cache'owanie bardzo dużej ilości danych na HDD
  • brak możliwości wykonywania offline kopii zapasowych swoich danych, które dadzą się przywrócić bez pośredniczenia w tym infrastruktury sieciowej producenta konsoli
  • gigantyczna awaryjność konsol
  • prawo do decydowania o zawartości konsoli przez jej producenta

Więc w sumie nie wiem czy jest się z czego cieszyć... Dla mnie te minusy przesłaniają plusy.

mgit 14.12.2016 22:02

+ Ta dystrybucja gier - cyfrowo to nie minus, a plus! Wygoda...
+ To, że dane są szyfrowane to dobrze! A nie źle! Nikt przynajmniej nie namiesza i nie podrobi nic...

Berion 14.12.2016 22:10

Podaj przykład teoretycznego ataku bo to co napisałeś jest bezsensu. Kto miałby mi namieszać, w czym, za pomocą czego i po co? ;p

mgit 14.12.2016 22:26

Przykład:
- Osoba A nie może przejść danej gry. Postanawia oszukać i dodaje zapis gry pobrany z neta. Coś poszło nie tak... profil zostaje uszkodzony. Grzebie dalej... uszkadza pliki systemowe, grzebie dalej. Konsola się nie uruchamia... z winy użytkownika...

Jak by nie miał dostępu do danych... by nie uszkodził... Proste i logiczne...

Berion 14.12.2016 22:42

Cytat:

Napisany przez mgit (Post 1373550)
Przykład:
- Osoba A nie może przejść danej gry. Postanawia oszukać i dodaje zapis gry pobrany z neta. Coś poszło nie tak... profil zostaje uszkodzony.

Jeśli save (lub jakikolwiek plik który wchodzi w jego skład) jest uszkodzony to gra go nie wczyta... I koniec rozmyślań na ten temat bo ani podpisywanie, ani szyfrowanie nie uchroni przed uszkodzeniem systemu operacyjnego czy firmware, ponieważ nie ma z nim nic wspólnego, i tak samo jest z profilem konta. Więc nie grzebie dalej bo nie ma w czym, jak i po co. Save'y bywały już szyfrowane jeszcze w czasach Windows 95...

Jeśli pijesz do exploitów w save'ach to te eliminuje sam wymóg podpisu cyfrowego. W historii konsol nikt jeszcze nie stworzył exploitu tylko po to aby zabijać konsole i jak pokazuje przykład PSVity i lewych gier, nie potrzeba do tego akurat save'a, wystarczy nakłonić użytkownika aby uruchomił piracką grę. Jedno z drugim się średnio klei. Xbox360 nie szyfrował dysku twardego i umożliwiał zapis wszystkich danych użytkownika na MU, a później na pendrive. Czy ktoś shackował X360 dlatego że miał dostęp do swoich danych (na FATX, ale jednak miał), już nie mówiąc o jego uszkodzeniu?

Podpisywanie i szyfrowanie danych użytkownika zostało zaimplementowane tylko ze względów biznesowych, żeby przykuć nieszczęśnika do usług sieciowych... Zamiast racjonalizować kurestwo, mądrzej jest uświadamiać, narzekać i walczyć.

misiozol 15.12.2016 08:36

Cytat:

Napisany przez mgit (Post 1373542)
+ Ta dystrybucja gier - cyfrowo to nie minus, a plus! Wygoda...
+ To, że dane są szyfrowane to dobrze! A nie źle! Nikt przynajmniej nie namiesza i nie podrobi nic...

:czytaj: gadasz bez sensu :P :taktak:

A youkai of love 15.12.2016 12:33

Zgadzam się z Miśkiem i Biedronem, cyfrowa dystrybucja gdzie bez dodatkowych kosztów na pudełko, intrukcje itd. gra jest droższa niż na płycie, pomijam oczywiście nielegalny aspekt 'posiadania piratów' i serwery, jak padną, można sobie pomarzyć o uruchomieniu gry nawet offline (nie wiem jak teraz, ale jak swego czasu nie miałem neta, trochę gier na ps3 i x360 nie chciały się uruchomić, te z PSN i XBN). No i do plusów dodałbym brak blokady regionalnej bez żadnych hard i softmodów, co prawda tylko dla gier ps3 ale jednak.

Berion 15.12.2016 16:30

O właśnie, zapomniałem o blokadzie regionalnej.

Co do stałego połączenia z siecią to żadna gra, którą kupiłem nie wymagała internetów. No jeszcze tego by brakowało...

mgit 15.12.2016 16:50

Cytat:

Napisany przez misiozol (Post 1373558)
:czytaj: gadasz bez sensu :P :taktak:

Co masz do dystrybucji cyfrowej?

Niektórym nie przeszkadza - w żadnym razie dystrybucja cyfrowa!

misiozol 15.12.2016 21:37

Cytat:

Napisany przez mgit (Post 1373594)
Co masz do dystrybucji cyfrowej?

Niektórym nie przeszkadza - w żadnym razie dystrybucja cyfrowa!

https://forum.cdrinfo.pl/f120/podsum...6/#post1373572

:czytaj: /\ , pomijam fakt > konsola umiera a z nia wszystkie twoje dane i gry , tfu toz to badziewie nawet danych nie odzyskasz bo jakis de.bil wpadl na pomysl szyfrowania dysku :sciana:

Berion 15.12.2016 22:00

No właśnie... Na X360 przynajmniej można zrobić kopię całego dysku lub wybranych danych użytkownika, można też po prostu przepiąć dysk do sprawnej konsoli i wszystko będzie działać. Ale nie, na PS3 zostaje tylko zaoranie i strata wszystkiego. Aha, i jakimś dziwnym zbiegiem okoliczności nikt nie exploitował danych na HDD. Chyba cud... a może to kolejny dowód na to, że piernik nie ma nic wspólnego z wiatrakiem Mgit. ;p

mgit 15.12.2016 22:08

Kolejna teoria spiskowa... chmura zło, szyfrowanie zło... zabezpieczenia to zło...

Jak tak dalej pójdzie to złem będzie i internet...

Co mieli zrobić PSX1 z grafiką PS3 i funkcjonalnością PSX1? Bo kilka osób ma opory co do chmur? I szukają teorii spiskowych... oraz sztucznych ograniczeń?

Berion 15.12.2016 23:12

Podałeś przykład, wyjaśniłem Ci dlaczego jest chybiony. Teraz znowu piszesz to samo tylko w inny sposób. Trolujesz czy co? To lepiej od razu powiedz bo szkoda mojego czasu na jałowe dyskusje.

misiozol 16.12.2016 12:55

Cytat:

Napisany przez Berion (Post 1373624)
Podałeś przykład, wyjaśniłem Ci dlaczego jest chybiony. Teraz znowu piszesz to samo tylko w inny sposób. Trolujesz czy co? To lepiej od razu powiedz bo szkoda mojego czasu na jałowe dyskusje.

Toz to naczelny troll, dopiero sie domyslasz? :rotfl:

mgit 16.12.2016 19:31

Cytat:

Napisany przez Berion (Post 1373624)
Podałeś przykład, wyjaśniłem Ci dlaczego jest chybiony. Teraz znowu piszesz to samo tylko w inny sposób. Trolujesz czy co? To lepiej od razu powiedz bo szkoda mojego czasu na jałowe dyskusje.

Bo dalej nie rozumiem co ci przeszkadza dystrybucja cyfrowa?

Zgadzam się - że cena dystrybucji cyfrowej jest za duża... powinna być przynajmniej na identycznym poziomie jak wersja klasyczna... No ale po za ceną w czym ci ona przeszkadza... Bo nie masz fizycznie płytki? I co ci z tej płytki jak coraz częściej dane gry są i tak przypisywane do konta...

W czym ci przeszkadzają zabezpieczenia? Odbierają ci możliwość użytkowania ich produktu - legalnie zakupionego?

Po co ci ten backup - klasyczny?

Jak znikną serwery.... to nie pograsz... i co z tego? Za nim znikną to grę już dawno przejdziesz... i nie oszukujmy się... nie wrócisz do niej...

To jest sztuczne szukanie problemu i teorii spiskowych...

Co do trolowania - jakieś hobby trzeba mieć... :szczerb: Istnieje coś takiego jak wolność wypowiedzi...


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 12:16.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.