Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Domowy sprzęt Audio/Video (nagrywarki, odtwarzacze DVD, Blu-ray, odtwarzacze sieciowe, TV) (https://forum.cdrinfo.pl/f108/)
-   -   Panasonic DMR-E50 i problem z dyskami DVD-RAM (https://forum.cdrinfo.pl/f108/panasonic-dmr-e50-problem-dyskami-dvd-ram-85838/)

piotrdeska 05.05.2010 23:08

Panasonic DMR-E50 i problem z dyskami DVD-RAM
 
Witam,

Otóż posiadam nagrywarkę stacjonarną Panasonic DMR-E50 i mam problem z płytami DVD-RAM - nagrywarka nowiutką płytę DVD-RAM widzi jako zamkniętę/kłudeczka bez możliwości sformatowania jej - walczyłem z różnymi firmami nawet Panasonici nie działają - może teraz produkują jakieś inne płyty niż kiedyś i jest jakaś nie kompatybilność?

Żeby było śmiesznie to serwis Panasonic Polska nie umie mi pomóc - rozkładają recę i mówią nie wiemy! :-)

Proszę o pomoc - pozdrawiam, Piotr!

yahol 05.05.2010 23:46

Jest kilka możliwości:
-nagrywarka obsługuje płyty o innym indeksie niz europejski 2,4x i 4x. Np. japońskie 12x.
-płyty sie niesformatowane.
-płyty nie występują w bazie nagrywarki. (update firmware)
Instrukcja wspomina, ze płyty DVD-RAM mogą być niekompatybilne i należy sprawdzić które działają.
O tej godzinie więcej pomysłów nie mam .

piotrdeska 07.05.2010 21:41

Cytat:

Napisany przez yahol (Post 1096230)
Jest kilka możliwości:
-nagrywarka obsługuje płyty o innym indeksie niz europejski 2,4x i 4x. Np. japońskie 12x.
-płyty sie niesformatowane.
-płyty nie występują w bazie nagrywarki. (update firmware)
Instrukcja wspomina, ze płyty DVD-RAM mogą być niekompatybilne i należy sprawdzić które działają.
O tej godzinie więcej pomysłów nie mam .

Więc po kolei:
- nie chodzi o inny index gdyż DVD-RAM działały jak kupywałem w 2005 roku
- płyta nie sformatowana - no właśnie ta nagrywarka powinna sama ją sformatować a pisze że płyta jest zabezpieczona - dziwne podejrzewam że nowe DVD-RAM aktualne nie pasują
- płyty nie występują w bazie nagrywarki - możliwe bo ostatni firmware jest z 2007 roku i to chyba będzie to - niestety sprzęt się zestarzał!

Najśieszniejsze jest to że używam płyt oryginalnych Panasonica :-)

Poszukam może są wersje beta firmware ale wątpie.
Pozdrawiam, Piotr!

yahol 07.05.2010 22:01

Cytat:

Napisany przez piotrdeska (Post 1096566)
Więc po kolei:
- nie chodzi o inny index gdyż DVD-RAM działały jak kupywałem w 2005 roku


Najśieszniejsze jest to że używam płyt oryginalnych Panasonica :-)

Na miłość Boską - kupowałem!

Czy dobrze rozumiem - płyty DVD-RAM z 2005 roku działały, a obecne nie???!!!
Czyli jak dobrze rozumiem, chodzi o brak indexu płyty w firmware nagrywarki i prędkości nagrywania.
Ówczesne płyty miały maksymalny index 2,4x obecne sa indexowane minimum 4x, być może chodzi właśnie o to.
Inna rzeczą jest naturalne zużycie lasera, ale objaw trochę nie pasuje.
Proponuje zdobyć płytę z indexem 1-2,4x i sprawdzić czy nagrywarka zadziała.

bee2002 21.02.2012 13:50

Mam ten sam problem. U mnie zdobyłem płytę z indeksem 2 ale dalej sprzęt jej nie widzi, komunikat płyta czysta ale zabezpieczona. Stara płyta nie daje się sformatować (komunikat unformat) w tym sprzęcie. Inne płyty DVD-R, są rozpoznawalne bez problemu, nie wiem co dalej robić? Może ktoś pomoże.


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 02:26.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.