Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Off topic (https://forum.cdrinfo.pl/f5/)
-   -   Twoja pierwsza pensja, pierwsze zakupy (https://forum.cdrinfo.pl/f5/twoja-pierwsza-pensja-pierwsze-zakupy-58491/)

Piterniel 06.11.2005 22:41

Twoja pierwsza pensja, pierwsze zakupy
 
Pamiętasz swoją pierwszą prace, swoja pierwszą pensję, własne pieniądze! Co za to kupiłeś, może zainwestowałeś?
Wypowiedz się!

CIAPEK 06.11.2005 22:48

z 700 zł kiedy pracowałem w hipermarkecie. Opłacałem za to szkołe, kupowałem ciuchy i balowałem, żadnych większych inwestycji i zakupów bo było to mało kasy, ale i tak się przydawała, potem zacząłem kupować inne rzeczy.
w sumie nagrywarke jakoś kupiłem szybko :) ot takie cudo moje ;)
:)
pozdro

Arepo 06.11.2005 22:59

Witam :piwo: .

Niezły temat :).

Za pierwszą pensję kupiłem rowerek treningowy, co by nie stracić kondycji przy ciągłym siedzeniu w biurze przy komputerze. Sprzęt działa do dzisiaj, a i kondycja niczego sobie hehehe.

Nie mam pojęcia co zrobiłem z resztą, ale pewnie wydałem na jakieś głupoty.

Pozdrawiam i życzę wszystkim gapiącym się w monitor dużo zdrowia ;)

-Sid-The-Rat=> 06.11.2005 23:26

pierwsza uczciwa pensja na umowe to bylo 436 zlotych na reke :) dawno to bylo oj dawno..

na co poszlo? na przepicie, taki zwyczaj :)
chyba polowe przepilem tego dnia - stawiajac sobie i innym. podobno zapobiega to sknerstwu i skapstwu na starosc, choc prawde mowiac, kazdy powod dobry, zeby sie dobrze napic.

pierwsza powazna sume [kilka tys] wsadzilem na lokate i nie zaluje. za malo tego bylo na jakies powazniejsze zabiegi, wydatkow nie mialem. nie poszedlem takze za owczym pedem i nie kupilem sobie samochodu. do dzis nie mam i nie zaluje.

ps. piternel - BARDZO fajny temat, gratuluje pomyslu

mensir67pl 06.11.2005 23:36

a moja ? to juz prawdziwa historia 1986 ale juz niewspomnie ile to bylo ale 6 win bankietowych poszlo na glowe ;)

januszp 06.11.2005 23:55

Pierwszą odłozyłem ,drugą odłozyłem ,trzecią odłozyłem i kupiłem sobie pięknego Korga X3 (do dziś mi służy) .Było to dawno temu - taki sprzet był sprowadzany i kosztował krocie (4800zł) .
Następne pensje poszły ma modernizacje Amigi (to taki komputer jakby kto nie wiedział) .Przypominam ,że to były czay kiedy w sklepie komputerowym sprzedawca za drobną opłatą mógł "legalnie" zgrać soft lub gre na dyskietkę ,a w domu handlowym mozna było sobie z listy wybrać płytę danego wykonawcy w celu nagrania jej przez obsługującego stoisko na kasete .
Rozbudowa Amigi była szalenie kosztowną inwestycją ,całe szczescie w pore zorientowałem się iż SoundBlaster AWE64 (za 800zł) potrafi lepiej zagrać niż karta 16 bitowa na Amige (kosztująca 3x więcej) .
"Nie miała baba problemów kupiła sobie PC-ta" - i tak spora część pensji wędruje do dziś na tzw. modernizacje (która zawsze konczy się wymianą 40% sprzetu) .
Chyba skłamalbym ,gdybym powiedział że robudowa sprzetu audio oraz komputerowego mnie znudziła :) .
Nie wiem czy zbieranie znaczków ,pocztówek to hobby bardziej bijące po kieszeni ? (chyba nie) ale za to napewno bardziej trwałe .

Przez cały ten czas byłem naocznym świadkiem krachu jakości na rzecz ilosci i zysków .Widziałem jak obudowy z 3kg wagi spadły na 0.5kg ,jak dyski 1GB z potrafiły osiągać w 90% okres gwarancyjny a nawet go przewyższać .
Widziałem także jak Microsoft wygryzł starego dobrego DOS-a :) ,widziałem pierwszą kartę 3D z prawdziwego zdarzenia (VooDoo) .Wszystko to za sprawą kolejnych pensji ...
Wracajac do tematu - pierwszą pensję się pamięta .

Czołgista 06.11.2005 23:59

Oj tego to ja już nie pamiętam, :)
Pewnie poszło na fajki dla kolegów ,
Albo na dziwki :idea:
Na alkochol na pewno nie poszło bo wtedy nie piłem.
Teraz piję 8 )


@ Sid 6000 ! gratulacje :)
I pozdrowienia !

PS.
Ale tematy teraz idą !

Za niedługo będą o pierwszej kupie w pampersa dla dorosłych :\

Starzejemy się :piwo:

Ale na wesoło.

mensir67pl 07.11.2005 05:57

A to moze Twoj pierwsz raz z DZIEWCZYNA ( Kobieta) tylko bez fantazji ;) erotycznych ||

a zapomnialem dodac za 2 wyplate kupilem sobie LAPTOPA !!!! TAK

na porocku CPU Intel 8080 bez HDD 2 napedy dyskietek matryca CGA 4 kolory DOS 3.1-maszyna zwala sie Zenith - to byl sprzet :)

Ormianin 07.11.2005 07:15

Za pierwsza wyplate pojechalem na wakacje, ale to nie byla wtedy praca stala wiec traktowalem to jako mam "dzis mam kase, jutro nie mam", w stalej to juz inaczej do kiedy mieszkalem z rodzicami pieniadze moglem odlozyc i przeznaczyc na wlasne przyjemnosci i rzeczy ktore mnie interesowaly... potem to juz szlo na kredyty, oplate mieszkania itp. ot szarosc przecietna + :piwo:

andrzejj9 07.11.2005 07:16

Cytat:

Napisany przez mensir67pl
A to moze Twoj pierwsz raz z DZIEWCZYNA ( Kobieta) tylko bez fantazji ;) erotycznych ||

O ile mnie pamięć nie myli, to już było tutaj coś takiego. A na pewno o najciekawszych miejscach do.. no cóż.. ;)

para 07.11.2005 07:24

Pierwszą pensję przeznaczyłem na życie, nie kupiłem nic szczególnego.

Zetoxa 07.11.2005 07:40

@para, twoja wypowiedź to właściwie czysta filozofia, ja też tak zrobiłem.

grzeniu 07.11.2005 08:04

A ja do tej pory nie bylem "na pensji", wiec ta ewentualnosc ciagle przede mna :)
W razie czego ten topic przyda mi sie hehe ;)

ed hunter 07.11.2005 08:18

za pierwsze zarobione pieniądze kupiłem 'benzyne komercyjną' - tak się to zwało :taktak: (było to oficjalnie, poza kartkami sprzedawane paliwo po 350 zł/litr - na kartki po 70) i pojechałem na Mazury.
benzyna była potrzebna do motorówki kumpla.

Air 07.11.2005 08:38

To było w pierwszej klasie liceum. Zarobiłem za 1 miesiąc pracy około 350 zł i wyjechałem w wakacje na 3 tygodnie na Słowację :D


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 03:21.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.