Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Napędy optyczne Blu-ray, Ultra HD Blu-ray, HD DVD (https://forum.cdrinfo.pl/f107/)
-   -   Kilka pytań co do zakupu zewnętrznego napędu BD (https://forum.cdrinfo.pl/f107/kilka-pytan-co-zakupu-zewnetrznego-napedu-bd-95327/)

remolmar 21.01.2016 16:08

Kilka pytań co do zakupu zewnętrznego napędu BD
 
Witam Panowie, założyłem nowy temat żeby wyszczególnić moje sprawy - jeśli źle zrobiłem to sorki i proszę o wyrozumiałość.

Przymierzam się do kupna właśnie jakiejś zewnętrznej nagrywarki. Czytam forum od paru dni i chyba wskazuje na to że ciągle dwie nagrywarki wchodzą w grę. Samung i Pionieer. Rozumiem że do kilku miesięcy nic się w temacie nie zmieniło ??? Na rynku jest dostępny też chyba jakiś asus czy LG?

1. Co do parametrów / nagrywania odtwarzania płyt głównie Blue Ray to rozumiem że zewnętrzne a wewnętrzne - brak różnic. Jeśli się mylę proszę o pomoc. Gdzieś doczytałem że slim mają słabsze nagrywanie ? Ale niewiem czy chodzi o zewnętrzne typu slim - czy wszystkie zewnętrzne?

2. Używać będę sprzętu głównie do archiwizacji jednak nie ukrywam że bardzo mnie zaciekawiła ta funkcja podłączenia do TV - nie doszukałem się nigdzie tej funkcji w opisywanym Pionku? ale rozumiem że to chyba oczywista rzecz jeśli sprzęt posiada usb - można go podłączyć wszędzie ? - chyba że się mylę.

4. Posiadam też model kina domowego Sony BDV-n9200WL gdzie ewentualnie będę takie płyty nagrane odtwarzał. Doszukałem się w instrukcji wpisu żę ( cytat z inst ) :
Płyty do odtwarzania:.
Płyty BD-RE - wersja 2.1
Płyty BD-R wersja 1.1 1.2 1.3 w tym typ pigmentu organicznego BD-R ( typ LTH )
Płyt nagranych na komputerze nie można odtwarzać, jeśli można rejestrować napisy.
------ COKOLWIEK TO ZNACZY - może ktoś wie?

Chciałbym używać też nagrywarki do nagrywania wcześniej przygotowanych płyt BD-R wraz z MENU z rodzinnymi kolekcjami - mam nadzieję że ta informacja nie przekreśla tej sprawy.

5. Czy istnieją nagrywarki Blue ray z możliwościa - druku - tj. Light Scribe - o to chodzi. A jeśłi nie to czy wypaloną płytę BD-R ( typu light scribe mozna włożyć do nagrywarki DVD i wydrukować na niej coś? Może to moja radosna twórczość ale tak sobie tylko pomyślałem i nie wiem czy dobrze, a nagrywark elight scirbe LG posiadam :)

z góry dzięki za pomoc.
Remi

ps. w razie jakiś typów proszę o linki do sprawdzonych sklepów. :)

czary2mary 21.01.2016 17:24

Masz do wyboru według mnie to:
Asus BW-16D1H-U Pro - USB 3 (OEM\klon LG BH16NS40 )
Buffalo BRXL-16U3-EU - USB3 Buffalo BRXL-16U3-EU -USB3 (OEM\klon Pioneer BDR209\S09)- napęd melduje się jako Pionieer BDR-209M fw.8.11
LG BE14NU40 - USB2 (OEM\klon LG BH14NS40 )
Pioneer BDR-X09 \ T -USB 3 (OEM\klon Pioneer BDR209M )

reszta nie warte uwagi ze względu na slim bądź cenę ..

Funkcja AV (podłączenia do TV ) tylko slim Samsung...można teoretycznie wszędzie podłączyć ale działa na pewno z TV Samsung ..z resztą rożnie ...oczywiście odtwarzane będzie to na co pozwala soft TV ...

Sony BDV-n9200WL - powinien odtworzyć wszystkie formaty płyt dostępnych na rynku \ nagrywarki wszystkie obsługują te formaty... z tymi napisami nie wiem o co chodzi...

Nie ma nowych modeli BlueRay z LightScribe -ostatni model to z 2012r LiteOn iHBS 212 USB i jego klony ....
Nie ma płyt BluRay LightScribe..... są tylko CD \DVD ale na wymarciu,,,,,,

remolmar 21.01.2016 18:22

dzięki za mega hiper szybką odpowiedź.
co do pkt 1. Rozumiem że zewnętrzny slim zawsze wypada gorzej , niż zwykła zewnętrzna tak? a ogólnie różnic niema pomiędzy zewnętrzną / wewnetrzną nagrywarką ?
Na slimie mi specjalnie zależy - więc jest obojętnie jaką kupię - choć na pewno dużo praktyczniejsze są w kwestii transportu.

co do formatów odtwarzania mojego TV to raczej też nie powinno być problemu bo mam Sony KDL-46W905 - ale tak naprawdę okaże się to po zakupie :) A tak naprawdę jak zaniosę BD nagrywarkę do dziadków aby pokazać kilka płyt :)

czary2mary 21.01.2016 18:31

Modele wewnętrzne są pakowane w obudowy fabryczne USB ... i ja tylko taki sprzęt polecam ...

Slimy tylko dają sobie radę z zapisem z naprawdę dobrymi i drogimi płytami , do archiwizacji nigdy bym nic nie nagrywał na takim sprzęcie ....
Awaryjne do tego i nietrwałe konstrukcje ....do tego nienaprawialne ....

remolmar 21.01.2016 18:36

ok. wielkie dzięki.
czy poleciłbyś jakiegoś sprzedawcę co do tych nagrywarek ?
Czy któryś z tych modeli nagrywarek wyróżnia się parametrami - funkcjonalnością? bo ceny są podobne.

Arepo 21.01.2016 19:21

Cytat:

Napisany przez czary2mary
AV (podłączenia do TV ) tylko slim Samsung...można teoretycznie wszędzie podłączyć ale działa na pewno z TV Samsung ..z resztą rożnie ...oczywiście odtwarzane będzie to na co pozwala soft TV ...

Funkcja AV generalnie nie działa, sprawdzałem na wielu różnych sprzętach, nawet ostatnio w święta na Panasonic'u TX-48AS640E. Napęd jest niewidoczny lub działa tak wolno, że nic nie da się zrobić. Pewnie tylko z Samsungami można na to liczyć, akurat nie mam gdzie zrobić testu.

Cytat:

Napisany przez remolmar (Post 1349436)
co do formatów odtwarzania mojego TV to raczej też nie powinno być problemu bo mam Sony KDL-46W905 - ale tak naprawdę okaże się to po zakupie :) A tak naprawdę jak zaniosę BD nagrywarkę do dziadków aby pokazać kilka płyt :)

Nie liczyłbym na funkcję AV, patrz wyżej.

czary2mary 21.01.2016 19:26

Ja bym brał Pioneer BDR-X09 \ T -USB 3 (OEM\klon Pioneer BDR209M )....

http://forum.cdrinfo.pl/f107/pioneer...ml#post1348352

Fajny jest Buffalo BRXL-16U3-EU ale firma nigdy nie wydaje aktualizacji oprogramowania ...:(

Sklepy nie wiem szczerze mówiąc gdzie najlepiej ....

remolmar 21.01.2016 19:29

dzięki. z tym samsungiem trochę lipa bo raczej nagrywarki używał będę do archwizacji, a kolega wyżej pisał że raczej nie warto.
im dłużej czytam tym bardziej zaczynam myślę o wewnętrznym napędzie.
Rozumiem że gdyby się decydować to pewnie też na Pionka???
i w dodatku cena za usb dużo droższa.

ps. Czy napędy wewnętrzne BD mogą pracowac w pionie? Kompa mam w szafce rtv na pionowo ustawionego i napęd jest wówczas w pionie. z dvd nie było problemu.

Arepo 21.01.2016 21:15

Cytat:

Napisany przez remolmar (Post 1349467)
ps. Czy napędy wewnętrzne BD mogą pracowac w pionie? Kompa mam w szafce rtv na pionowo ustawionego i napęd jest wówczas w pionie. z dvd nie było problemu.

Mogą, podobnie jak dvd i cd.

blackened2687 23.01.2016 17:43

Cytat:

Napisany przez czary2mary (Post 1349430)
Asus BW-16D1H-U Pro - USB 3 (OEM\klon LG BH16NS40 )

Czy chyba to nie klon BDR-209M? Sam nie jestem pewny, ale gdzieś czytał o tym. Poza tym, wszystkie wersje BW-12D1S-U były Pionkami... :)

czary2mary 23.01.2016 17:55

Cytat:

Napisany przez blackened2687 (Post 1349661)
Czy chyba to nie klon BDR-209M? Sam nie jestem pewny, ale gdzieś czytał o tym. Poza tym, wszystkie wersje BW-12D1S-U były Pionkami... :)

Asus BW-16D1H-U Pro - nie wiem ....nawet na 50%.....;) ale pełne wsparcie dla M-Disc sugeruje LG...?

https://www.asus.com/pl/Optical-Driv.../BW16D1HU_PRO/
http://www.morele.net/naped-asus-asu...m69000-753083/

blackened2687 23.01.2016 17:59

Celne upomnienie o M-Disc, dziękuje. :)

Z tym faktem zwyżkuje wiarygodność tego, że to LG. :haha:

czary2mary 23.01.2016 18:04

To nowość - trudno jeszcze coś pewnego powiedzieć .... z tą firmą Asus ....nigdy nie wiadomo..;)
Nie znam jeszcze nikogo kto by to kupił ...wszyscy biorą BDR-T09...:haha:


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 15:24.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.