Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Hardware (https://forum.cdrinfo.pl/f105/)
-   -   PS3 usuniecie jailbreak (https://forum.cdrinfo.pl/f105/ps3-usuniecie-jailbreak-90141/)

j4cek 08.12.2011 01:26

PS3 usuniecie jailbreak
 
Witam..mam pewien problem..jak wyszedl ten caly jailbreak to go kupilem no i mam to na konsoli w jakiejs starej wersji z softem 3,41 chyba :P nie mam pojecia czy to sie aktualizuje czy co i mam problem bo chcialbym sobie pograc w nowa fife 12 ktora mam oryginalna lecz musze zaktualizowac soft..w sciagniete gry i tak nie gram wiec dla mnie bez roznicy czy usune tego jailbreak czyli te menagery i ftp..tylko pytanie jak to zrobic zeby bylo wszystko ok jak po kupnie konsoli?? jak sie tego pozbyc? czy jest moze jakies inne wyjscie o ktorym nie wiem zeby zaktualizowac i grac w oryginalna fife i zarazem jakis inny ten jailbreak bo tu meczy mnie to wylaczanie kabla z sieci uruchamianie w trypie awaryjnym,podpinanie pena itp..

Berion 08.12.2011 15:53

Nie wiem o co pytasz - to co napisałeś jest zbyt ogólne. Mamy dwie metody instalowania i uruchamiania programów homebrew. Pierwsza to dongle i OFW (np. 3.41), druga to CFW (3.15-3.56). Dongle wyjmujesz i go nie ma. Natomiast na CFW trzeba wgrać korespondujący z nim OFW (np. na CFW 3.55 wgrać OFW .355, na CFW 3.41 wgrać OFW 3.41 itd.) z poziomu recovery.

Druga kwestia to pushlisty i pliki/foldery które utworzył użytkownik, a których po powrocie na OFW nie będziesz mieć możliwości usunąć bez formatowania dysku. Programy i cache gier można bo wyświetlane są w XMB. Co oczywiste, trzeba to zrobić zanim się wgra OFW lub wyższy OFW niż aktualny fw. Oczywiście równie dobrze możesz sformatować cały dysk i po problemie, ale jeśli chcesz zachować Trofea i/lub niepamiętasz danych do kont na PSN to trzeba zrobić to tak jak opisałem na początku tego akapitu - inaczej ryzykujesz banem na konto/a i/lub konsolę.

j4cek 08.12.2011 17:12

jestem zupelnie zielony wiec nie za wiele rozumiem heh..wiec to wygladalo tak mialem jakis tam soft wyzszy ktory jeszcze nie bym zlamany...zrobilem downgrade do 3,41 nastepnie mam tego niby pendriva i cos tam na niego musialem wgrac ( juz nie pamietam co to bylo) mam jeszcze instrukcje jak to robilem wiec wklejam moze to pomoze:

PROGRAMOWANIE PAMIECI FLASH jailbreaka( na obecna chwile jest juz wgrany psgroove hermes v4psn)

- zainstaluj program flip
- podłacz urzadzenie do komputera wcisnij reset w obudowie i zainstaluj recznie podajac sterowniki program files/atmel/flip3.4.2/usb/ sterowniki nie sa podpisane cyfrowo wiec windows
ich nie chce zainstalowac- kliknij mimo to zainstaluj
- teraz w programie flip wybieramy rodzaj ukladu jest to atmega 32u2
-nastepnie polaczenie (ikona kabelka usb) i wybieramy usb pozniej open
- wciskamy przycisk reset(w obudowie otwor a pod nim przycisk)
- podajemy sciezke dostepu programu hex i wciskamy ikone "run" ....
po zainstalowaniu maja byc 4 zielone potwierdzenia calego programowania,
nastepnie wciskamy "start aplication"


no wiec to cos takiego..


jest jakas mozliwosc zebym pogral sobie w oryginalna fife 12 teraz? nie musi byc koniecznie online czy w takim wypadku to odpada? i drugie pytanie...co moge zrobic zeby miec zlamana konsole ale z softem 3,55 bo widze sporo gier na takiego...na mojego 3,41 jest troche malo :/

Berion 08.12.2011 21:20

No więc masz dongle'a (to nie jest pendrive ;]) i OFW (Official Firmware, czyli oryginalny soft Sony) 3.41.

Jeśli masz zamiar wgrać najnowszy fw (obecnie 4.00), ale chcesz zachować swoje konta, trofea itd. to usuń tylko pushlisty i zbędne dane np. folder z grami, a gdzie jest to musisz zapytać samego siebie. :P Najpopularniejszymi ścieżkami są:
  • dev_hdd0/BDRIPS/
  • dev_hdd0/GAMES/
  • dev_hdd0/GAMEZ/
  • dev_hdd0/game/LAUN12345/GAMEZ/
  • dev_hdd0/game/OMAN67890/GAMEZ/
W ostatnich dwóch przypadkach jest usuwany razem z programem który używałeś do uruchamiania gier, pod warunkiem oczywiście że ów program miał któryś z tych dwóch GameID.

Aby usunąć/wyczyścić pushlisty najlepiej wgrać sobie multiMANa i w opcjach ustawić aby je automatycznie czyścił. Potem go usuwasz razem z resztą programów wyświetlanych w Game i cachem gier (Game Data).

- - -

Jeśli chcesz jakiś CFW 3.55 to wgraj OFW 3.55 i potem jakiś CFW 3.55, ja polecam Rebug 3.55.2 + upd6.
http://www.ps3crunch.net/forum/threa...ums-collection

Nie ma możliwości grania w gry online (w ogóle na logowanie się do PSN z poziomu użytkownika), ani grania w gry wymagające fw 3.60 i wyżej. Obecnie sprzedawanymi, komercyjnymi dongle'ami są Cobra i True Blue. TB umożliwia uruchamianie niektórych gier dla 3.60+ ponieważ są to debugowe ebooty zaszyfrowane kluczami dla 3.55, a co za tym idzie działają tylko z BD-R/BD-RE.

Możliwe, że w styczniu coś się ruszy w temacie po 28C3, po za tym KaKaRoToKs zapowiedział swój CFW 4.00 (lub wyższy jeśli nie załatają dziury którą znalazł), ale kiedy będzie gotowy nie wiadomo i z dniem wydania możliwe będzie tylko uruchamianie programów homebrew.

M@X 08.12.2011 22:25

Tylko pamietac nalezy, ze po pirackich przerobkach nie zagra OnLine i nie zsynchronizuje trofeow...

Berion 08.12.2011 22:50

Nie są to "pirackie przeróbki". Napisałem, że nie zagra online, a trofea można sobie nagrać na pendraka, pewniej niż je wysyłać w świat nie wiadomo dokąd i na jak długo. ;)

j4cek 09.12.2011 12:50

nie mam zadnych osiagniec zapisanych takze tu problemu nie ma nic nie musze zostawiac...a nie mozna po prostu zrobic formata dysku i z glowy bedzie? czy mam robic tak jak napisane bylo wyzej?:) chociaz z drugiej strony troche mi szkoda to zrobic dla jednej gry:P moze sie wiec zdecyduje na tego 3,55 mimo ze nadal nie wiem jak to zaktualizowac:D jest jakis poradnik dla zielonych jak to zrobic??

Berion 09.12.2011 18:11

Napisałem przecież, że jeśli nie masz żadnych danych, które chcesz zachować jak np. Trofea to po prostu sformatuj dysk.

Cytat:

moze sie wiec zdecyduje na tego 3,55 mimo ze nadal nie wiem jak to zaktualizowac
1. wgraj OFW 3.55
2. wgraj jakiś CFW 3.55

M@X 09.12.2011 21:58

...i zapomnij o online ;-)!

Berion 10.12.2011 13:46

Przez 15 lat żyłem bez online, więc kolejne 15 też mogę. Więcej, w ogóle mi nie jest to jakoś bardzo potrzebne w konsolach. Kwestia priorytetów. W gry typowo online jak np. FPSy (BF, CoD, Killzone, Halo) w ogóle nie gram. Powiem nawet, że sieć w konsolach przyniosła więcej szkód niż pożytku, m.in wszystkie wady grania na PC.

M@X 10.12.2011 17:46

Ale to nie Ty zakladales ten temat ;-). Uswiadamiam uzytkownika...

Berion 10.12.2011 19:39

Tylko nie wiem czy zdajesz sobie sprawę z tego, że już trzykrotnie, w tym dwa razy przez Ciebie. ;P

dydel 10.12.2011 21:01

Cytat:

Napisany przez Berion (Post 1192706)


- - -

Obecnie sprzedawanymi, komercyjnymi dongle'ami są Cobra i True Blue. TB umożliwia uruchamianie niektórych gier dla 3.60+ ponieważ są to debugowe ebooty zaszyfrowane kluczami dla 3.55, a co za tym idzie działają tylko z BD-R/BD-RE.

Już od jakiegoś czasu można odpalać gry na TB z HDD, także te 3.60+ :P

KaKaRoToKs nie zapowiedział że zrobi CFW, on zapowiedział że da nam możliwość instalowania plików pkg :)

Berion 11.12.2011 10:41

Nadal są i będą to wybrane gry dla 3.60+, a nie wszystkie. A z HDD tak, masz rację, po wgraniu bodajże update'u 2.2 do tego ichniego CFW.

O CFW 4.00 lub wyższym napisałem w poście nr.4. ;]

j4cek 11.12.2011 22:34

To prosze jeszcze o podpowiedz jak chce z mojego 3.41 zrobic to 3.55 to wystarczy ze wrzuce na pendriva OFW 3.55 i go zainstaluje tak? czy najpierw mam wgrac oryginalny soft 3.55 i potem dopiero OFW? jest moze jakis dokladny poradnik dla "zielonych" jak to zrobic? :P zebym czegos nie popsul bo tego nie chce :) i ten CFW tez sie instaluje z pendriva wrzucajac w jakis folder tak?


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 05:08.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.