Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Off topic (https://forum.cdrinfo.pl/f5/)
-   -   jak odzyskac indeksy na jednej z partycji?? (https://forum.cdrinfo.pl/f5/jak-odzyskac-indeksy-jednej-partycji-58602/)

kompan 10.11.2005 11:08

jak odzyskac indeksy na jednej z partycji??
 
czesc
moze bedziecie wiedziec co zrobic..
wiecie co to indeksowanie na dysku?
potrzebuje odzyskac indeksy na jednej z partycji
chcialem oczyscic dysk
prawy klawisz na dysku -> wlasciwosci -> oczyszczanie dysku
na pewno nieraz robiles
jak sie wyswietli co mozesz wyrzucic
jest opcja o indeksowaniu
ZAZWYCZAJ tam nic nie ma
ja widzialem wczoraj pierwszy raz w zyciu
ale bylo tam sporo mb i pisalo ze sa to STARE indeksy i BEZPIECZNIE jest je wyrzucic (tak pisalo jak bum cyk cyk nigdy bym inaczej nie skasowal)
wiec wyrzucilem.....
i poszlo sie wszystko pasc na tej partycji
zostalo kilka folderow
i kilka plikow
bylo 45 gb danych
jest 2
chodzi o to ze te dane sa na tym twardym (chyba...)
ale nie wiem jak przywrocic uklad folderow tak zeby widzial i pliki
probowalem zrobic przywrocenie systemu (jest taka opcja w windowsie)
z kilku dni wczesniej
ale niewiele pomoglo
uklad folderow jest ale plikow ni huhu
nie chce dotykac tej partycji poki co zeby nic nie nadpisac...
jesli ktos ma pomysl - prosze o rade
pzdr

Morris 10.11.2005 13:01

Hmmm... osobiście od razu próbowałbym odzyskać utracone dane jakimś odpowiednim softem. Myślę, że warto pomęczyć HDD Ontrack EasyRecovery 6.x (komercja, ale ma demo, którym można sprawdzić, czy da radę), albo PC Inspectorem (darmowy). Obawiam się jednak, że mogłeś ostro namieszać próbując przywracać system i będzie z tym problem.
Mimo wszystko, może choć część danych uda Ci się którymś z tych programów odzyskać.

kompan 10.11.2005 13:16

Cytat:

Napisany przez Morris
Obawiam się jednak, że mogłeś ostro namieszać próbując przywracać system i będzie z tym problem.

.. Ja tez sie tego obawiam, ale jest jeden plus. To nie jest partycja, na ktorej pracuje, tylko archiwum. Przywracanie systemu nie moglo (nie moglo?) wiec zmienic niczego w samej strukturze indeksu. Jeden lub dwa pliki, ktore dodalem moga faktycznie byc nie do odyskania, ale reszta musi gdzies tam byc....

Czy jest mozliwosc skopiowania WSZYSTKICH danych z tej partycji powiedzmy na inny dysk? I wtedy ewentualnie je przesortowac, zrobic format starej, zgrac jeszcze raz i cieszyc sie zyciem :/ ?

Morris 10.11.2005 13:27

Cytat:

Napisany przez kompan
Czy jest mozliwosc skopiowania WSZYSTKICH danych z tej partycji powiedzmy na inny dysk? I wtedy ewentualnie je przesortowac, zrobic format starej, zgrac jeszcze raz i cieszyc sie zyciem :/ ?

Jeżeli system trzymasz na oddzielnej partycji, to Twoje szanse drastycznie rosną. Polecam Ci spróbować np. PC Inspectorem je wyszukać na partycji, a potem już tylko skopiować je za pomocą tego samego programu na koniecznie inny dysk (partycję).
Jest szansa, że będziesz mógł się znów cieszyć życiem ;)

kompan 10.11.2005 13:54

Cytat:

Napisany przez Morris
Jest szansa, że będziesz mógł się znów cieszyć życiem ;)

Ok proba generalna wieczorem :)

Piterniel 10.11.2005 15:12

Ilość załączników: 1
Akurat usługa indeksowania służy do czegoś innego. Prawdopodobnie inne jest źródło twoich problemów. Może zepsuty lub podmieniony system indeksowania, zawirusowany co spowodowało takie straty.

kompan 10.11.2005 16:17

No to teraz jest jeszcze weselej. Otoz na KAZDEJ partycji jest info przy oczyszczaniu, ze sa tam juz bezuzyteczne, stare indeksy... Nie mam ochoty tego wyprobowywac ponownie ale chyba cos jest jednak nie tak, prawda?
Co do wirusow to mam caly czas aktywnego Noda32. Nic mi nie znalazl wczoraj, wiec troche nie chce mi sie wierzyc, ze to wirus... Ale kto wie...

Pyt. do Pieterniela: Co bys radzil? Jakies pomysly? Ostatnio (patrz temat o kontach do grania :) ) wszystko poszlo latwo i przyjemnie.... Czy jest mozliwosc przywrocenia indeksow sprzed 24h? To musi gdzies tam byc.. :/

Eliasz 10.11.2005 19:24

A czytales to http://www.cdrinfo.pl/artykuly/datarecovery/


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 03:33.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.