Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Hardware (https://forum.cdrinfo.pl/f105/)
-   -   Ps2 slim podłączenie LAN z PCtem (https://forum.cdrinfo.pl/f105/ps2-slim-podlaczenie-lan-pctem-96219/)

JohnyBravo 06.02.2017 19:06

Ps2 slim podłączenie LAN z PCtem
 
Witam
Wpadła mi za grosze konsola ps2 slim z padniętym laserem przerobiona Free MCBoot 1.94 i od dłuższego czasu próbuję ją podłączyć poprzez LAN z PCtem z systemem Windows xp HE sp3

Na karcie pamięci mam wszystko co trzeba czyli SMS i OPL
Na dysku PC zrobiłem 2 partycje jedna fat32 oraz 2 NTFS i utworzyłem na obu foldery PS2SMB + DVD mam tam obraz gry w formie SCES123.nazwagry.ISO oraz inną grę w formie rozpakowanej takiej jak się wgrywa na pendrive (działała mi ta gra poprzez pendrive ale cięły się filmiki )
OPL ustawiłem wszystko jak trzeba i na PC ustawiłem co trzeba + udostępnianie folderu podłączyłem kablem lan bezpośrednio pecet-Ps2 i niby PC z konsolą się widzi bo jest przesył i odbiór ale po odpaleniu OPL na ps2 OPL nie widzi obrazu gry na PC ani tego na FAT 32 ani na NTFS .:sciana:

Nie jestem pewien jakim kablem Lan podłączyłem ale kabel jest na 100% sprawny bo podłączałem nim Xbox clasic z PC i przesyłałem pliki poprzez FTP

Przekopałem internet ale nie udało mi się znalezć poradnika krok po kroku jak podłączyć ps2 z PC z win xp (Znalazłem poradniki tylko jak podłączyć z Windows Vista i 7 a do XP nie )
:czytaj:Ktoś może wie jak Ps2 podłączyć LANem pod Win xp ?
Lub gdzie można znaleźć poradnik podłączenia krok po kroku ?

JohnyBravo 12.02.2017 14:03

OK udało mi się połączyć LANem ps2 slim z komputerem pod Windows xp HE i konsola widzi i wczytuje pliki :D.
Usiłuję sobie pograć w Ratchet and Clank 1 ale mi się cięgle zawiesza na filmikach ???.
:czytaj:W internecie znalazłem że potrzebny jest specjalny plik konfiguracyjny do OPL-SMB o nazwie SCES_509.16.cfg i mam już ten plik tylko nie wiem gdzie dokładnie powinienem go przekopiować.:glową-w:

A youkai of love 12.02.2017 14:08

Jakiego OPLa używasz?

JohnyBravo 12.02.2017 14:19

Cytat:

Napisany przez Haker120 (Post 1378070)
Jakiego OPLa używasz?

Najnowszego czyli 0.9.3 oraz FMB najnowszego 1.95.3NP(sprawdzałem też na starszym FMB 1.94 oraz na OPL 0.9.2 i jest tak samo )

A youkai of love 12.02.2017 14:23

Wyłącz IGR i sprawdź mode 3 i 7.

misiozol 12.02.2017 14:46

Cytat:

Napisany przez JohnyBravo (Post 1378069)
OK udało mi się połączyć LANem ps2 slim z komputerem pod Windows xp HE i konsola widzi i wczytuje pliki :D.
Usiłuję sobie pograć w Ratchet and Clank 1 ale mi się cięgle zawiesza na filmikach ???.
:czytaj:W internecie znalazłem że potrzebny jest specjalny plik konfiguracyjny do OPL-SMB o nazwie SCES_509.16.cfg i mam już ten plik tylko nie wiem gdzie dokładnie powinienem go przekopiować.:glową-w:

Nie to zebym byl pesymistyczny ale nie prosciej wzucic iso na byle jakiego pena ? dla jednej gry tyle zabawy :wow:

Jolek 12.02.2017 14:58

Nie wiem czy to coś da.
Na liście kompatybilności jest napisane (OPL 0.9.2):
"HDD: Freezes on cutscenes randomly, mode 2 needed".

A HDD ma chyba największą kompatybilność z grami.
Więc może wystarczy tylko włączyć tryb 2.

JohnyBravo 17.02.2017 18:52

Cytat:

Napisany przez misiozol (Post 1378076)
Nie to zebym byl pesymistyczny ale nie prosciej wzucic iso na byle jakiego pena ? dla jednej gry tyle zabawy :wow:

:czytaj:Nie dla jednej gry bo wiele gier działa nędznie z pendriva .
Jakby ps2 miała USB 2.0 to się nie bawił w LAN tylko bym grał poprzez pendrive i USB a że ma USB 1.1 to wiele gier działa poprzez USB nędznie tak że tną się nie miłosiernie .
Granie bez filmików w wiele gier czyli bez fabuły to lipa :nie:.
Grając poprzez Lan szybkość wczytywania jest znacznie większa i nic się nie tnie tylko kwestia kompatybilności jest problematyczna ale i z tym udało mi się uporać i gra śmiga bezproblemowo :)

JohnyBravo 17.02.2017 18:59

Cytat:

Napisany przez Haker120 (Post 1378074)
Wyłącz IGR i sprawdź mode 3 i 7.

IGR miałem automatycznie wyłączone a dokładniej not set .
mode 3 i mode 7 nie miało wpływu na poprawę .
Udało mi się uporać z tymi zwieszkami poprzez zrobienie downgrade Free MCboot ponownie do 1.94 i OPL 0.9.2 oraz dodanie pliku konfiguracyjnego SCES + włączenie mode 6 i gra działa bezproblemowo czyli bez zawieszek i przycięć filmików:)

misiozol 17.02.2017 19:47

Nowe nie znaczy najlepsze ;)

Berion 17.02.2017 21:49

Nie sądzę aby wersja FMCB miała tutaj coś do rzeczy. ;]

Na przyszłość: edytuj posty, nie piszemy kilku pod rząd o ile nie upłynęło sporo czasu od ostatniego i nie mamy czegoś istotnego do dodania. Przycisk ten jest aktywny bodajże przez dwie godziny (czyli np. z postów 1 i 2 jesteś rozgrzeszony ;]).


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 11:31.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.