Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Off topic (https://forum.cdrinfo.pl/f5/)
-   -   MS Virtual Server 2005 R2 Enterprise Edition za darmo! (https://forum.cdrinfo.pl/f5/ms-virtual-server-2005-r2-enterprise-edition-za-darmo-64210/)

kraluk 04.04.2006 16:04

MS Virtual Server 2005 R2 Enterprise Edition za darmo!
 
Witam!
Microsoft zrobił ostatnio niespodziankę swoim klientom:

Cytat:

Napisany przez XP.net.pl
Tytuł : Virtual Server 2005 R2 - Enterprise Edition
Data wydania : 03.04.2006

Wersja : R2
Opis : Microsoft Virtual Server 2005 R2 to doskonałe narzędzie do uruchamiania wielu systemów operacyjnych na jednym serwerze. Najnowsza wersja umożliwia obsługę zarówno 32- jak i 64-bitowych systemów, a także obsługuje system Linux. Narzędzie zostało udostępnione za darmo (wcześniej 199USD).

Obsługiwane systemy operacyjne :
Microsoft Windows Server 2003 Standard Edition, Enterprise Edition, Datacenter Edition lub nowszy; Windows Server 2003 Standard x64 Edition, Enterprise x64 Edition, Datacenter x64 Edition lub nowszy; Windows Small Business Server 2003 Standard Edition/Premium Edition; Windows XP Professional Service Pack 2 lub nowszy (tylko do celów nieprodukcyjnych)

Wymagania :
- CPU: Intel Celeron, Pentium III, Pentium 4, Xeon; AMD Opteron, Athlon, Athlon 64, Athlon X2, Semprom, Duron (min. 550 MHz),
- RAM: 256 MB (512 MB zalecane),
- HDD: 2GB wolnego miejsca.

Download or Order Virtual Server 2005 R2 Enterprise Edition for Free
Virtual Server 2005 R2 - Enterprise Edition

Gdy to zobaczyłem, nie mogłem uwierzyć, że MS coś takiego zrobił.

W każdym razie, życzę miłego pobierania i testowania ;)

Pozdrawiam.

pawelblu 04.04.2006 18:28

No ale to jest taki Virtual PC tylko wersja serwerowa, wiec IMO nieprzydatna. Bo o ile na komputerze klienckim emulacja jednego systemu spod drugiego mimo ze nieoptymalna (duza utrata efektywnosci spowodowana dzialaniam "jednego systemu pod drugim") moze byc przydatna w jakis tam celch, testowych czy programistycznych, to na komputerze bedacym serwerem takie rozwiazanie jest wysoce nieefektywne, przez co jest nieakceptowalne.

Dziwny produkt ...

Piterniel 04.04.2006 19:54

Cytat:

Dziwny produkt ...
Dlatego taka cena.

pawelblu 05.04.2006 13:35

Cytat:

Napisany przez Piterniel
Dlatego taka cena.

Nie no MS robi juz duzo akcji promocyjnych szczegolnie dla szkol. Ja w piatek ide na wydzial po VS 2005 prof. i po MSSQL 2005 developer ed. zeby sie pobawic tymi MSowymi wynalazkami. Ze nie wsponmne o tym ze mam legalnego darmowego win XP i 2003. MS robi ostatnio naprawde ciekawe akcje promocyjne (zreszta mozecie pomeczyc w szkole/na uczelni o dostep do MSDN AA - szkola placi rocznie bodajze 800$ i uczniowie/studenci maja dostep prawie do wszystkich popularniejszych narzedzi MS z wylaczeniem Office'a i gier, tylko oczywsicie musza miec do tego dostep powazni ludzie - nie tacy co zaraz na osle umieszcza, bo szkola bedzia miala problem). Z tej perspektywy ta promocja wydaje mi sie nieciekawa :)

andrzejj9 05.04.2006 15:21

Cytat:

Napisany przez pawelblu
Nie no MS robi juz duzo akcji promocyjnych szczegolnie dla szkol. Ja w piatek ide na wydzial po VS 2005 prof. i po MSSQL 2005 developer ed. zeby sie pobawic tymi MSowymi wynalazkami. Ze nie wsponmne o tym ze mam legalnego darmowego win XP i 2003. MS robi ostatnio naprawde ciekawe akcje promocyjne (zreszta mozecie pomeczyc w szkole/na uczelni o dostep do MSDN AA - szkola placi rocznie bodajze 800$ i uczniowie/studenci maja dostep prawie do wszystkich popularniejszych narzedzi MS z wylaczeniem Office'a i gier, tylko oczywsicie musza miec do tego dostep powazni ludzie - nie tacy co zaraz na osle umieszcza, bo szkola bedzia miala problem). Z tej perspektywy ta promocja wydaje mi sie nieciekawa :)

Z tym darmowym dostępem to rzeczywiście świetna sprawa. Byłaby jeszcze lepsza, gdybym ja się zupełnym przypadkiem nie dowiedział o tym na... piątym roku studiów.. Fajnie, że coś takiego jest, ale byłoby jeszcze fajniej, gdyby ktokolwiek o tym na początku studiów informował, bo idę o zakład, że oprócz mnie na moim roku (170 osób, początkowo 360) nie wie nikt, a przynajmniej prawie nikt..

pawelblu 05.04.2006 17:22

Po zalogowaniu do MSDN AA powinienes miec dane osoby (chociaz maila) ktora sie tym zajmuje - mozna go zmieszac z blotem.
U nas wysylali co roku info o MSDN AA (tzn osoba odpowiedzialna za to na wydziale pisala co zrobic zeby sie tam dostac, ale jakos w tym roku zapomnieli :/ - wiec ci co teraz zaczeli tez chyba wogole o tym nie wiedza).

icemac 15.06.2006 11:41

a ja odnowi***281; temat ;)

dosta***322;em wreszcie konto na MSDN AA, tak wi***281;c chcia***322;em sta***263; si***281; bardziej legalnym i aktywowa***263; wingroze xp pro w microsofcie. Mama oryginalny klucz, i ***322;atwo mi z tym nie idzie, poniewa***380; nie wiem jak zmieni***263; klucz produktu ?? jak daj***281; mu aktywacj***281; przez telefon, p***243;***378;niej zmie***324; klucz to czepia si***281; ze to nie jest prawdziwy klucz, "zmieniacze" te***380; si***281; czepiaj***261;, wi***281;c jak to zrobi***263; bo nie widzi mi si***281; reinstalki systemu :(

dzi***281;ki za info


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 12:13.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.