Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Odzyskiwanie danych (https://forum.cdrinfo.pl/f109/)
-   -   Odzysk danych z pendrive'a Problem (https://forum.cdrinfo.pl/f109/odzysk-danych-pendrivea-problem-86655/)

matevrs 09.09.2010 15:09

Odzysk danych z pendrive'a Problem
 
Cześć. Miałem na pendrive na prawdę ważny plik tekstowy, a w środku dość ważne dla mnie dane. Próbowałem odzyskać plik programami Data Doctor Recovery Pen Drive, Recuva i jeszcze jakieś. Owszem znalazłem ten plik, ale zamiast tego co było zapisane w tym dokumencie mam coś takiego:


"4üż***8224;ź¨!_`!l***182;ă'uáał***8482;ŠÜŢ0}Ť)Äç˘ÝgöĄqiÉD***172;! ***8220;4***8220; Ú,qJ ***8226;ş2šTe***8225;ŃŃŚAŃdţęvÜ1ĝǎ?o1r***183;6ń*b***169;"

Nie wiem czy te programy, których używam są złe, czy to co jest zapisane tym "szyfrem" da się jakoś rozkodować. Jeżeli ktoś coś wie to proszę o pomoc. To co jest tam zapisane ma dla mnie dużą wartość. Pozdrawiam i z góry dzięki za pomoc.

Berion 09.09.2010 18:51

To nie jest żaden szyfr tylko jakieś dane. Na pewno nie Twój plik.

sobrus 10.09.2010 08:14

A co sie stalo z tym plikiem, że trzeba było go odzyskiwać?
Jeżeli został skasowany i nadpisany - przepadło.
Jeżeli padł pendrive - przepadło.
Nie miałeś kopii? Pendrive to najgorsze miejsce na trzymanie ważnych danych. Praktycznie zerowa możliwość naprawy jeżeli zostanie uszkodzony.
A padają dość często.

Obawiam sie, że jeżeli programy do odzysku nie pomagają, to niewiele można zrobić.

matevrs 10.09.2010 14:06

dokładnie to było tak. Miałem PC i tam ten ważny dokument w którym był nr. telefonu do gościa od którego kupiłem samochód... Sprzedałem PC i zrzuciłem najważniejsze rzeczy na pendrive. Po czym ojciec usunął tamte rzeczy bo potrzebował pendrive( nie wiedział że mam tam te dane..) I brat potem tam nagrał trochę plików. Czyli wychodzi na to że plik się nadpisał, tak?

Berion 12.09.2010 21:23

Prawdopodobnie tak.

Cytat:

Pendrive to najgorsze miejsce na trzymanie ważnych danych. Praktycznie zerowa możliwość naprawy jeżeli zostanie uszkodzony.
Flashe to lepsze miejsce jak HDD na kopie ważnych danych. Prędzej złapiesz bady na HDD albo wyjdzie jakiś burak z mechaniką, szczególnie w tych czasach.

sobrus 13.09.2010 06:54

Flashe i HDD są podobne (czyli słabe). Ale jednak wydaje mi się że HDD rzadziej padają.
Ponadto z padniętego HDD można próbować odczytać dane, z flasha juz raczej nie.

Flasha można uszkodzić od samego wkładania do portu USB (iskra itd). Były takie przypadki.

Berion 13.09.2010 18:14

Mnie ani znajomym jeszcze żaden flash nie padł, za to HDD siedem (i nie jakieś tam byle jakie ;]). Flashe to nie tylko pendraki, ale i karty wszelakie, SSD itd.

sobrus 14.09.2010 07:22

Mi padły dwie czy trzy karty SD i ze 2 pendraki.
I jeden HDD.

laptokowiec 14.09.2010 15:15

Jeśli to był plik tekstowy, to otwórz pena w edytorze hex i poszukaj unikalnego ciągu znaków, który pamiętasz z tego pliku. Jest szansa, że coś znajdziesz.

design 21.09.2010 11:02

A co w przypadku gdy pendrive podczas gdy był wpięty do gniazda został zahaczony co spowodowało zgięcie wtyczki w stosunku do reszty pendrive'a pod kątem 45 stopni ? oczywiście pen nie działa. Czy można go naprawić, odzyskać z niego dane?

marynarz 21.09.2010 12:02

Mozna miec nadzieje ze po prostu zlacze oderwalo sie od laminatu. Pewnie mozna by to polutowac z odrobina kynaru.
Trzeba ostroznie otworzyc obudowe zeby nic nie wypadlo/przepadlo.


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 03:09.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.