Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Zabezpieczenia CD/DVD/Blu-ray (https://forum.cdrinfo.pl/f11/)
-   -   StarForce 3.6 bez odpinania napędów (https://forum.cdrinfo.pl/f11/starforce-3-6-bez-odpinania-napedow-62747/)

Mnich 23.02.2006 23:15

StarForce 3.6 bez odpinania napędów
 
Ten sposób działa u mnie na grze Cold War ze SF 3.6.10.3. Napisałem że to sposób bez odpianania napędów, jednak raz musimy odpiąć, ale później nie jest to konieczne :D
1. Odistalowywujesz Daemon Tools v4.
2. Wyłanczasz komputer i odpinasz napędy.
3. Uruchamiasz komputer w trybie awaryjnym i odinstalowywujesz sterowniki CD/DVD.
4. Uruchamiasz system w trybie normalnym - cały czas mając odpięte napędy, (mi podczas uruchamiania pokazywały się dymki że wykrył konrolery IDE, weszłem do menadżera urządzeń i odinstalowałem. Będzie chciał ponownie uruchomić system, ale nie rób tego).
5. Zainstaluj Daemon Tools v4.
6. Wyłącz komputer i podepnij napędy, uruchom system (podczas uruchamiania, system sam wykryje narzędzia CD/DVD i zainstaluje do nich sterowniki).
7. Sprawdź czy twój napęd wirtualny jest pierwszy w chierarchii napędów CD/DVD (czyli po dyskach twardych, następny powinien być dysk wirtualny, później fizyczne napędy).
8. Zainstaluj grę montując obrazy w Daemon Tools v4.
9. Uruchom ponownie komputer.
10. Odpal StarFuck v0.83.
11. W opcji "Protections" zaznacz StarForce 3.4.63.2 i kliknij na "Links Generator".
12. Otworzy się nowe okno i kliknij na "Specify EXE File" i z katalogu gdzie zainstalowałeś grę wybierz plik .exe który uruchamia grę.
13. Następnie kliknij na "Specify Image" i wybierz obraz płyty gry z StarForce.
14. W opcji "Virtual Program for mounting image" wybierz Daemon Tools.
15. Kliknij na "Create a Link" i zapisz plik gdzieś na dysku lub na pulpicie.
16. Uruchom grę przez utworzony przed chwilą link.

Mam nadzieję że nie napisałem zbyt skomplikowanie, i za pomocą tego sposobu choć jednej osobie uda się.
Ten sposób działa u mnie na WinXP PRO z SP2 i na Intelowskiej płycie głównej.

Pozdrawiam!

FatAlbert 24.02.2006 00:13

jak by nie patrzył to trzeba odpiąc napęd :)

Mnich 24.02.2006 10:54

Tak, masz rację FatAlbert. Głównie chodziło mi o to, że nie trzeba odpinać napędów za każdym razedm jak chcemy zagrać w grę (no chyba że ktoś ją przechodzi w 1 dzień, to mu to nie przeszkadza. Ja raczej bym nie wytrzymał przez jakieś 2 tygodnie z odpiętymi napędami. Dlatego wole raz odpiąć i mieć spokój.) Ale nieścisłości są za co przepraszam.
Tak przy okazji, ktoś sprawdził tę metodę u siebie ?

FatAlbert 24.02.2006 12:05

w sumie masz racje z tym odpinaniem ale... jeżeli ktoś ma plomby na kompie....

Matievoo 24.02.2006 13:38

Cytat:

Napisany przez FatAlbert
w sumie masz racje z tym odpinaniem ale... jeżeli ktoś ma plomby na kompie....

To już jego problem ;)
Chyba że 'ktoś' nie ma na gwaranci to spokojnie może odmykać zasłone.

Mnich 24.02.2006 14:59

Jeżeli ktoś ma plombę na kompie....... też odpali. Przedstawiam poniżej sposób za pomocą którego odpalam Cold War. Zero ruszania przy kabelkach. Tym razem jest to typowy sposób bez odpinania napędów.
Jest to modyfikacja sposobu który napisałem wyżej.

1. Odistalowywujesz Daemon Tools v4.
2. Uruchamiasz ponownie komputer.
3. Po uruchomieniu systemu odinstalowywujesz sterowniki CD/DVD (jak system będzie chciał ponownie uruchomić komputer to daj na nie).
4. Instalujesz Daemon Tools v4.
5. Uruchom ponownie komputer (podczas ponownego uruchamiania, system sam zainstaluje sterowniki CD/DVD).
6. Napęd wirtualny powinien być pierwszy w chierarchii napędów CD/DVD (czyli po dyskach twardych, następny powinien być dysk wirtualny, później fizyczne napędy).
7. Zainstaluj grę montując obrazy w Daemon Tools v4.
8. Uruchom ponownie komputer.
9. Odpal StarFuck v0.83.
10. W opcji "Protections" zaznacz StarForce 3.4.63.2 i kliknij na "Links Generator".
11. Otworzy się nowe okno i kliknij na "Specify EXE File" i z katalogu gdzie zainstalowałeś grę wybierz plik .exe który uruchamia grę.
12. Następnie kliknij na "Specify Image" i wybierz obraz płyty gry z StarForce.
13. W opcji "Virtual Program for mounting image" wybierz Daemon Tools.
14. Kliknij na "Create a Link" i zapisz plik gdzieś na dysku lub na pulpicie.
15. Uruchom grę przez utworzony przed chwilą link.

Matievoo 24.02.2006 15:52

Mnich jaką mam gwarancie ,na ile procent podane przez ciebie sposoby
zadziałają ?

Mnich 24.02.2006 16:15

Oczywiście nie daje żadnej gwarancji że odpalisz. Ja tylko napisałem jak mi się udało odpalić Cold War ze StarForce 3.6.10.3. Pierwszy sposób jak i drugi mi działa. Ale (jak gdzieś wyczytałem) SF nie zachowuje sie tak samo na każdym kompie. Twoje szanse oceniam 50% na 50%. A najlepszy sposób by się dowiedzieć czy działa czy nie to sprawdzić :D.

Życzę sukcesu!

Dr4goNPL 24.02.2006 19:46

Hmmm, Mnich, a wiesz jak zrobić obrazy płyt zabezpieczonych SF3? Bo sposobów odpalania jest trzy góry i więcej, a wszyscy milczą o obrazach.

FatAlbert 24.02.2006 20:17

trzeba mieć plik MIR z GCW i on robi swoje tylko nie miałem okazji wypróbować :)

Matievoo 24.02.2006 20:24

Czy komuś udało się otpalić bez SP2 ?
Bo ja mam SP1 i nie wiem czy jest sens próbować!

Mnich 24.02.2006 22:30

Dr4goNPL - jak robić obraz płyty z SF jest napisane w przewodniku, czyli tu

Matievoo 25.02.2006 09:02

Mnich czeba zainstalować grę montując obrazy w Daemon Tools v4,czy jak
wczesniej zasinstalowałem to nie odpali,musze tą czynośc jescze raz wykonywac ?

Mnich 25.02.2006 10:32

Myslę że teoretycznie powinno zadziałać, ale w praktyce różnie to bywa. Jak nie zadziała możesz odistalować i jeszcze raz zainstalować. Ale jak wcześniej napisałem nie daję Ci gwarancji że odpalisz. Tylko istotne jest to, aby ten napęd wirtualny był "pierwszy w chierarchii napędów CD/DVD (czyli po dyskach twardych, następny powinien być dysk wirtualny, później fizyczne napędy)".

Matievoo 25.02.2006 10:53

Mam głupie pytanie jak zmienić kolejnośc wirutalnego napędu do napędu fizycznego?
Żeby wirtualny był pierwszy ? ???
Jescze jedno pytanie czy na poczatku czeba miec zainstalownego demon'a bo
ja robiłem format c: i na świeżo ja nie instalowałem i odinatlowywawłem tylko odrazu
odinstalowałem napęd fizyczny ,czy będzie wszystko ok ?


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 09:20.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.