Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Napędy optyczne DVD (https://forum.cdrinfo.pl/f15/)
-   -   czyszczenie lasera dvd (https://forum.cdrinfo.pl/f15/czyszczenie-lasera-dvd-52056/)

framling 09.05.2005 21:03

czyszczenie lasera dvd
 
witam. jaką polecicie mi najlepszą plyte do czyszczenia laserów w stacjonarnym odtwarzaczu dvd. mam sony dvp-ns330. przycina sie na niektórych plytkach i czas na male czyszczenie. pozdrawiam

sight 09.05.2005 21:14

a nie lepiej rozkrecic dvd w przeczyscic samemu laser 8 )

karel48 09.05.2005 22:22

Cytat:

Napisany przez framling
witam. jaką polecicie mi najlepszą plyte do czyszczenia laserów w stacjonarnym odtwarzaczu dvd. mam sony dvp-ns330. przycina sie na niektórych plytkach i czas na male czyszczenie. pozdrawiam

Stanowczo żadnej :tak!:

zene_k 09.05.2005 22:44

Cytat:

Napisany przez framling
witam. jaką polecicie mi najlepszą plyte do czyszczenia laserów w stacjonarnym odtwarzaczu dvd. mam sony dvp-ns330. przycina sie na niektórych plytkach i czas na male czyszczenie. pozdrawiam

Ja używam płytki firmy Hama, ale myślę, że nie ma to większego znaczenia, byle nie jakiś szajs za 5 zeta. Swojego stacjonarnego pioneera czyszczę przeciętnie raz na dwa miesiące i nic mu się złego nie dzieje. Chula już u mnie trzeci rok, bardzo dobry odtwarzacz, zwłaszcza wiernie odtwarza audio CD. Czyszczę tak często, bo mieszkam w betonie, w centrum miasta i kurz jest po prostu zmorą. Reasumując, jak trzeba, to wyczyścić i niczego się nie obawiać. Rozbieranie odtwarzacza jest pracochłonne i nie potrzebne.

karel48 09.05.2005 23:19

Gorzej jak zapoda płytkę która zacznie wirować z zawrotną predkością a wtedy to działa jak ... papierek ... ścierny - taka polerka ;)

zene_k 09.05.2005 23:40

Cytat:

Napisany przez karel48
Gorzej jak zapoda płytkę która zacznie wirować z zawrotną predkością a wtedy to działa jak ... papierek ... ścierny - taka polerka ;)

Noo, a już najgorzej jak się muchy do płytki przykleją. Oczywiście nie te dobre. ;) :piwo:

legion 10.05.2005 10:13

@karel48 ma racie zadnych plyt czyszczacych bo pozbedziesz sie lasera najlepiej jak nie jest na gwarancji rozkrecic i samemu oczyscic laser ale tez delikatnie :D

Cytat:

Napisany przez zene_k
Ja używam płytki firmy Hama, ale myślę, że nie ma to większego znaczenia, byle nie jakiś szajs za 5 zeta. Swojego stacjonarnego pioneera czyszczę przeciętnie raz na dwa miesiące i nic mu się złego nie dzieje. Chula już u mnie trzeci rok, bardzo dobry odtwarzacz, zwłaszcza wiernie odtwarza audio CD. Czyszczę tak często, bo mieszkam w betonie, w centrum miasta i kurz jest po prostu zmorą. Reasumując, jak trzeba, to wyczyścić i niczego się nie obawiać. Rozbieranie odtwarzacza jest pracochłonne i nie potrzebne.

ale audio CD mozna a nie DVD :D

kpt.nemo 10.05.2005 10:23

A jak najlepiej wyczyścić napęd DVD w kompie?. Mam starego samsunga jeszcze z 1998 roku to najpierw na nim wasze metody wypróbuję ;)

slawekj 10.05.2005 10:34

Najlepsza do czyszczenia. :spoko:
W MM 80,-

http://www.allsop.com/cd-dvd-cleaner...rbon-edge-pro/

Używam, żadnych problemów po czyszczeniu.
17 testów diagnostycznych stereo i Dolby Surround Pro-Logic.

:)

framling 10.05.2005 12:30

thx. a jak zdecydowalbym sie na reczne czyszczenie to co mi poradzicie. sam wacik czy w czyms go nasaczyc? spirytus?

VANTWG 10.05.2005 13:06

@framling
jak spiritus to izopropyl wysokiej czystości to takie cuś do optyki....

bbart 10.05.2005 21:21

Ja używam płyty EMTEC CD-DVD Cleaning (Audio, Video, PC) do wszelakich moich urządzeń i wszystkie śmigają bez problemu.

zene_k 10.05.2005 22:30

Cytat:

ale audio CD mozna a nie DVD
To jest odtwarzacz DVD
Przepraszam, ale przestań ******yć głupoty, a czym się te soczewki różnią ?
Po to produkują płyty czyszczące, aby właśnie jakiś za przeproszeniem baran nie roz******ył sobie napędu, chcąc go rozebrać. Masz jakieś lęki odnośnie czyszczenia soczewek w ten sposób, to twój wybór: nie rób tego, ale jeszcze raz proszę nie pisz bzdur. Przepraszam, uniosłem się, ale to było silniejsze ode mnie.

romanesco 02.04.2008 11:36

Zabawię się teraz w archeologa i odkopię temat. Po kilku latach użytkowania mojego DVD playera, postanowiłem rozkręcić obudowę i oczyścić mechanizm z kurzu oraz przy okazji optykę. Ponieważ od momentu założenia topicu, minęło trochę czasu, proszę o propozycję jakiego środka użyć do oczyszczenia soczewki lasera. Czy takich jak to opisywano w topicu o optyce palników, a może są jakieś gotowe preparaty do kupienia :pytanie: Troche się boję żeby czegoś nie spieprzyć, bo sprzęt jest z tzw. "górnej półki" i nie miałbym ochoty zanosić go później do serwisu.

zene_k 02.04.2008 12:27

Izopropanol, czyli alkohol izopropylowy. Do kupienia w każdym sklepie z częściami elektronicznymi:spoko:


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 06:53.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.