Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Homebrew (https://forum.cdrinfo.pl/f106/)
-   -   MultiDVD z programami - nic mi nie wychodzi (https://forum.cdrinfo.pl/f106/multidvd-programami-nic-mi-nie-wychodzi-85106/)

Mmore 12.02.2010 19:15

MultiDVD z programami - nic mi nie wychodzi
 
Witam. Zacznę od tego że sprawdziłem tuturial na stronie głównej i robiłem dokładnie wszystko jak trzeba. Doszedłem do momentu w którym należy zapisać i w programie trzeba wybrać jakim. Wybrałem CDDVDGen i zrobiłem tak jak też w kursie na stronie głównej. Gdy chciałem record wyskoczył błąd z api. Doszedłem że trzeba zrobić force api. Zrobiłem. Nadal były błędy i tworzyło jakieś dziwne pliki na pulpicie. Dałem sobie spokój. Nero. Zrobiłem dokładnie jak kazano. Ustawiłem wszystko zgodnie z poradnikiem ze strony głównej na tryb i typ itp. Robię obraz... i koniec. Obraz nagrywam i oczywiście nie rozpoznaje go konsola jako dysku ps2. Na emulatorze też nie działa. CDGEnPs2PL pszyszedł czas na niego. Pięknie. Zrobił obraz. Uruchomiłem nawet w emulatorze go i pięknie śmigało. Myślę super! Biorę esr paczera a tu zonk: no udf descriptor. Szukałem jak to naprawić, Znalazłem kursy ale nic mi nie pomogły poddałem się myśląc że robię pewnie coś źle w plikach konfiguracyjnych. Pobrałem sobie więc 2010 SAGAT PACK V10 oraz FreeMCBoot_1.87_DVD_CSA_XSA rozpakowałem i mówię sobie. Zrobię w nero obraz i zobaczę. Zrobiłem obraz i niestety nie działa tak jak trzeba... Czyli mój błąd jest taki: Umiem przygotować kompilację (stworzyć pliki te co trzeba do multiboota i ustawić odpowiednie ścieżki - ustawiłem jak trzeba!) Nie potrafię zrobić obrazu który będzie możliwy do paczowania esrem. Proszę nie odsyłać mnie do kolejnego kursu. Tylko napisać mi jak zrobić taki obraz bo np ten FreeMCBoot_1.87_DVD_CSA_XSA obraz iso da się spaczować esrem a jak zrobię obraz za pomocą tego CDGenaPs2PL to nie da się paczować bo błąd udf decriptor natomiast jak zrobię za pomocą nero to nie rozpoznaje obrazu. Proszę o pomoc może w nero coś źle robię nie wiem. Pomocy. Mam nadzieje że dobrze opisałem. ;)

Berion 13.02.2010 23:45

FMCB jest w wersji 1.8b, a nie 1.87 - to wymysł XSA (i nie wiem co on tam powrzucał, nie chce mi się zaglądać szczerze powiedziawszy).

CDGenPS2 robi obrazy CD (ISO9660, mode2), a nie DVD (ISO9660/UDF, mode1). Resztę dopowiedz sobie sam. Ponadto w tutorialu jest napisane co należy zrobić z plikami obrazu, które wygenerował $CDVDGen. ;]

- - -

SYSTEM.CNF zrobiłeś? Prowadzi do loadera? Innych przyczyn 'niebootowania' nie widzę.

Mmore 14.02.2010 01:36

Dzięki za odpowiedź. Okazało się że to był inny błąd :> xd Obraz zajmował w okolicach 1GB jak się okazało musiało być więcej czyli porobiłem dummy, zrobiłem w nero jak kazano i obraz oczywiście wreszcie zadziałał :> Uff :> Dzięki za pomoc. Temat można wywalić do kosza ;)

Berion 14.02.2010 12:56

Dummy to kosmetyka. Nie decyduje o tym czy napęd odczyta płytę czy nie. ;]


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 22:39.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.