Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Propozycje, sugestie, błędy forum (https://forum.cdrinfo.pl/f10/)
-   -   Ordery dla forumowiczów tak czy nie? (https://forum.cdrinfo.pl/f10/ordery-dla-forumowiczow-tak-czy-nie-32562/)

Majonez 14.03.2004 15:29

Ordery dla forumowiczów tak czy nie?
 
Przeniosłem część dyskusji o orderach rozpoczętej w tym wątku żeby oddzielić od tematu licznika i reputacji.

Powyższa dyskusja zmusiła cześć moich szarych komórek do wysiłku z czego zrodził się pomysł przydzielania wyróżnień ? takiego krzyża rycerskiego. Stanowiłoby to formę wyróżnienia i podziękowania tym, którzy są szczególnie aktywni na forum w niesieniu pomocy innym. To coś jak znaczek supersprzedawca na allegro. U nas byłby to superforumowicz.
A oto podsumowanie moich bojów myślowych:

Na Forum można by wprowadzić odznaki (ordery, wyróżnienia) za udzielanie się na forum, przydzielane na mniej więcej takich zasadach:
  1. szczególnie aktywni użytkownicy zostaliby wyróżnieni odznakami umieszczonymi (jak się da) gdzieś kolo awatara
  2. wstępnie zostaną wprowadzone 3 odznaki - od moderatorów/administratorów - od forumowiczów - za zasługi inne
  3. za aktywnych użytkowników będą uważane osoby które często pomagają innym w rozwiązaniu problemów lub wskazują gdzie znajduje się rozwiązanie zwłaszcza dla nowych użytkowników forum (wskazaniem gdzie znajduje się rozwiązanie problemu nie jest napisanie "użyj wyszukiwarki" :P )
  4. trzecia odznaka będzie przyznawana osobom które rozwiążą jakiś problem natury technicznej, cos odkryją, itp (do sprecyzowania)
  5. nic nie stoi na przeszkodzie żeby jedna osoba zdobyła kilka odznak
  6. odznaki będą przyznawane na kolejne 6 miesięcy po tym czasie są kasowane i przyznawane na nowo (powiedzmy ze w czerwcu (bo jeszcze wszyscy są nie powyjeżdżali na wakacje itp) i w grudniu (jw))
  7. sposób przyznawania odznak przez modów/adminów - hmm cos wymyślimy (pewnie tak jak niżej)
  8. sposób przyznawania odznak forumowiczów - w podanym miesiącu zakładany byłby topic w którym zgłaszano by kandydatów do odznak - po wstępnej selekcji (albo i nie) zakładano by ankietę w której można by oddawać glosy (wydaje mi się ze raczej na zasadzie wielokrotnego wyboru a nie tylko zaznaczenie jednego kandydata) - reszta do przedyskutowania i ustalenia czyli kto i dlaczego ma dostać a kto nie - no cóż nie wszyscy mogą :)
  9. sposób przyznawania odznaki 3 - no cóż to chyba w miarę proste - nie co dzień ktoś cos odkrywa

Czekam na opinie co Wy o tym sadzicie
Musze jeszcze ścignąć Miśka i dowiedzieć się czy jest to technicznie wykonalne

Okazało się, że takie coś jest od dawna stosowane na innym serwisie (thnx Sidu za informację o tym, poniżej właściwie treść naszej rozmowy o tych odznakach)

"Otoz takie cos jak "krzyz rycerski" dzialalo na totalwar, nazywalo sie hall of fame i ciagle jest praktykowane.
Raz do roku, w styczniu, przez tydzien bylo zglaszanie userow ktorzy sie wykazali, ludzi ktorzy wiernie sluzyli innym i duzo merytorycznie wniesli do gry jak i swiata z nia zwiazanego i potem przez rok nosili taki znaczek [HF] nad avatarem
Co do krzyza - byly 3 rodzaje (teraz jest ich sporo wiecej) - jeden od userow, jeden od wladzy i jeden za osiagniecia pozaforumowe - np. napisanie moda czy jakies odkrycia"


Ta rozmowa pomogła mi bardziej dopracować pomysł odznak. Mogłoby to wyglądać podobnie jak to było na totalwar - były 3 kolorowe odznaczenia
Poniżej mniej więcej zamysł wyglądu orderów - nie śmiać się nie umiem rysować a to zostało zrobione w wybitnie krótkim czasie w specjalistycznym :P programie paint :D
Oczywiście jeżeli spodoba się to Wam i okaże się to technicznie wykonalne zostanie sprawa zrobienia znaczka - ale myślę że jest na forum tylu zdolnych grafików iż coś fajnego razem zrobimy (jedna osoba już zaoferowała pomoc)

Zapraszam do głosowania w ankiecie i wyrażania swoich opini w tym wątku.

/edit/ Dodatkowo w dyskusji z bgn zrodził się pomysł wyróżnienia "naszych" wspaniałych Kobiet udzielających się na forum, dzielnie znoszących nas i nasze zachowania ;)

Majonez 14.03.2004 15:33

Ilość załączników: 1
oczywiście nie dołączyło obrazka ehh
podkreslam ze to tylko zarys
docelowe obrazki musza byc z jednej strony male zeby zmiescic sie kolo awatara i nie popsuc nic tam a z drugiej byc w miare widocznym znaczkiem

cos jak te puchary w jakis chipach czy komputer swiatach

MacGyver 14.03.2004 15:43

Zaznaczyłem TAK chociaż z własciwą decyzją poczekam do uruchomienia tego "systemu nagradzania". Pomysł wydaje się trafiony (nie do końca ale....) ale pożyjemy zobaczymy;)
A co w takim razie z Reputacjami ?? Zostają??

Majonez 14.03.2004 15:50

reputacja a ordery to calkowicie co innego
reputacje moze dac kazdy kazdemu
jest to ten maly kwadracik kolo liczby postow
czy zostana to sie okaze ale to jest pytanie do zbiega i thanatosa
te odznaki to natomiast prawdziwa chec wyroznienia niektorych osob na forum
zawsze bedzie im milej gdy takie cos dostana

a co do reputacji to po tym co sie dzieje wydaje mi sie iz jest to chybiony pomysl - jak to "zwykle" w takich sprawach bywa zorganizowalo sie kolko wzajemnej adoracji ktore przyznaje sobie nawzajem plusy
strach pomyslec jak ktos kogos nie lubi i bedzie mu trzaskac minusy
a to nie o to chodzilo z ta reputacja - chociaz moze nawet nazwa "reputacja" jest chybiona ehh ciezko dogodzic wszystkim

MacGyver 14.03.2004 15:53

A na jakich wstępnie zasadach przyznawane by były Ordery od moderatorów??
Czyżby za jakieś zasługi dla funkcjonowania Forum czy coś innego ??

..::Update::..
Jeżeli chodzi o ordery to będą one przynajmniej jakoś widoczne i raczej większośc nowych użyszkodników będzie wiedziała o co chodzi bo napewno ta większośc nie wie co to jest ta zielona ikonka przy liczbie postów i o co w niej biega, a jak zobaczy jakis większy synbol przy avatarze to odrazu pomysli, że to jest jakieś wyróznienie dla tej osoby i tak dalej....;)

jasut 14.03.2004 16:10

Pomysł wydaje mi się bardzo interesujący, zdecydowanie bardziej trafna inicjatywa niż reputacje (które nota bene uważam za nieporozumienie). Należy dobrze zastanowić się nad sposobem wyboru osób nominowanych do orderów, aby nie stwarzać pozorów działań pozakulisowych.
Majonez - dostrzegam, że dopada Cię wena twórcza || .

yahol 14.03.2004 16:25

Pomysl - genialny tak genialny!
W zwiazku z tym proponuje:
-dodawanie do kazdego orderu dodatkow:
a to - lisc osikowy
-wieniec z lisci osikowych
-wieniec z lisci brzozowych z kwadracikami (reputacji)
-wieniec z lisci brzozowych z kwadracikami i plytami cdr
-jajko sadzone

w ten prosty sposb z trzech orderow mamy 12 stopni wyroznien, co zdecydowanie wplynie na aktywnosc userow i poziom wypowiedzi.

Reputacje zostawcie i tak bawia sie w nie prastarzy.


Ps; co chcecie przez to osiagnac? Wylew pomyslow oszolamia mnie.

Y@nkee_PL 14.03.2004 17:02

TAK :)
wydaje sie to o wiele lepszym rozwiazaniem niz ta cala reputacja, mam mieszane uczucia co do niej, prosty sposob do naduzyc :blee:
a takie ordery... pomysl sam w sobie bardzo dobry, mozna by wtedy jeszcze pomyslec nad jakims malym upominkiem dla wyrozniajacego sie usera, raz do roku, moze dwa :)

czero 14.03.2004 18:01

Zaglosowalem na TAK.
Ordery uwazam za o niebo lepszy pomysl od reputacji. I tak wszystko wyjdzie w praniu, ale jak na razie pomysl ten uwazam za bardzo trafny.

cana 14.03.2004 18:10

@Yahol, co Cię opętało z tymi prastarymi :)
R'lyeh znów wynurzyło się głebin morskich?
chyba zapobiegawczo zacznę podczas ostrzenia rytualnego scyzoryka szwajcarskiego odmawiać mantrę < Cthulhu fhtang > :)

pozdrófka

Majonez 14.03.2004 18:42

Cytat:

Napisany przez MacGyver
A na jakich wstępnie zasadach przyznawane by były Ordery od moderatorów??
Czyżby za jakieś zasługi dla funkcjonowania Forum czy coś innego ??

wydaje mi się raczej ze na podobnych zasadach jak ten przyznawany przez uzytkownikow z tym ze osoby bylyby typowane przez modow/adminow i w tym gronie odbyloby sie glosowanie - kurcze dziwnie to brzmi jak to przeczytalem jeszcze raz :) - raz ze nam byloby latwiej bo na pewno mniej osob zostaloby wytypowanych - boje sie tylko ze taki podzial zostalby zle odebrany - jeszcze nad tym pomysli sie - zreszta od tego ten topic

Cytat:

Napisany przez jasut
Majonez - dostrzegam, że dopada Cię wena twórcza

tiaa nawet przemeblowalem swoj kat w pokoju :D :P

@yahol - twoja ironia mnie zastanawia i szczerze nie rozumiem tego
a co chcemy osiagnac? nie wiem co "my" chcemy ale ja mialem szczera chec wyroznic w jakis sposob trud niektorych osob w utrzymanie poziomu tego forum i za pomoc niesiona innym
apropo wylewu pomyslow to nie rozumiem o czym mowisz - jak na razie to dopiero moj pierwszy pomysl tej prawie wiosny

yahol 14.03.2004 19:31

Cytat:

Napisany przez Majonez
@yahol - twoja ironia mnie zastanawia i szczerze nie rozumiem tego
a co chcemy osiagnac? nie wiem co "my" chcemy ale ja mialem szczera chec wyroznic w jakis sposob trud niektorych osob w utrzymanie poziomu tego forum i za pomoc niesiona innym
apropo wylewu pomyslow to nie rozumiem o czym mowisz - jak na razie to dopiero moj pierwszy pomysl tej prawie wiosny

@1. Taki mam paskudny charakter.
@2. Rozumiem i doceniam.
@3. mam wrazenie, ze wysyp pomyslow jednakowoz byl: a to reputacje, a to ordery i medale, a to nowy skin jakowys.....
Zaskoczyla mnie wasza nagla aktywnosc na forum:D

Rozumiem ze szukacie jakiegos sposobu na zmobilizowanie userow. No - nowych to moze i tak. (mimo, wydaje mi sie to hmmm....dziwne)
Ps: rzuce propozycja:
-na jednym z ..... jest tak - zasluzony, zauwazony......(tu wpisac nazwe)
otrzymuje wpisZasluzony .......... (np. kabel, albo donosiciel))
Wybitnie zasluzony dostaje..........Master (Brain, albo spam)
I tylko grono Adminow i Modow o tym decyduje. Demokracja jest dobra, ale.... ma wlasnie ale.
Za wszystko i tak odpowiada Admin i Mod.
Czego i wam wszystkim zycze.
I pozdrawiam.

bgn 14.03.2004 19:53

bede na tak jak dostane przyzeczenie w sprawie przyznania mi pink orderu GURU Malkotenta. Yahol moglby byc Guru Warcholem, Brzuszki Guru zbereźnikiem,
Pedros Guru Wszystkich Guru, a Cana Guru postepu technicznego za patent dot.zabezpieczania plyt gwoździem.Pozostaje Nol tez GURU ale jeszcze nie wiem czego.
To sa drogi Majonezie moje ostateczne warunki poparcia TWOJEGO CENNNEGO PROJEKTU - bo jak nie to przechodze do opozycji

Majonez 14.03.2004 20:43

@yahol jak na razie ty masz jakies ale ktorego nie rozumiem
co to ma byc piszesz zeby cos napisac czy chcesz cos konkretnego powiedziec
jak ci sie nudzi albo masz dola to polecam obejrzenie sobie bajki lilo and stitch moze ci sie humor poprawi i przestaniesz marudzic
a juz w ogole nie rozumiem o jakich prastarych gadasz - musialbys sie cofnac w czasie i zarejestrowac dwa lata wczesniej CONAJMNIEJ

@bgn no coz pomysle nad czyms takim bo jeszcze troche to sie serio bedzie nalezal, ,mysle jednak ze z Brzuszkami, Pedrosem i Cana oraz Nolem ustalimy jakies odznaki dla nich :P

nimal 14.03.2004 20:48

pomysl w zarysie genialny, ale, podobnie jak przedmowcy, obawiam sie jak to bedzie z wykonaniem - demokaracja jest tez niedobra, ale nie wymyslono nic innego ;p
coz - glosuje na tak bo pomysl mozna by wyprobowac, ale obawiam sie czy nie przyniesie wiecej szkod niz pozytku...


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 21:42.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.