Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Napędy optyczne DVD (https://forum.cdrinfo.pl/f15/)
-   -   Jaki napęd DVD uważacie godny polecenia oraz .... (https://forum.cdrinfo.pl/f15/jaki-naped-dvd-uwazacie-godny-polecenia-oraz-1077/)

reXXIm 05.04.2002 09:40

Jaki napęd DVD uważacie godny polecenia oraz ....
 
Jaki napęd DVD uważacie godny polecenia oraz kupienia. Chodzi o to że niedługo mam zamiar kupić napęd DVD ale nie wiem na co patrzeć przy wyborze i jaki jest dobry? Pozatym kumpel mówi że przy korzystaniu z DVD-ROM jako napędu do gier nie służy mu, czy to jest prawda?
Z góry dzianke za odpowiedź!

Kusiu 08.04.2002 13:23

Napiszę tylko tak żebyś wiedział (nie musisz się tym sugerować).
Najlepszym napędem DVD według magaznów Chip i Pc Kurier jest Pionieer 106s (slot in). Według Chipa jest to wręcz produkt roku 2001!

Moim zdaniem jest rzeczywiście rewelacyjny aczkolwiek jest głośny (wbrew temu co mówi producent).

dragal 09.04.2002 10:37

jesli moglbym cos zasugerowac to LG 16x, dziala bez problemowo ( ponad rok jako cd-rom i dvd), nie jest zbyt glosny, ale jesli jestes uprzedzony jak niektorzy :) na tym forum, to nie bierz, w koncu Ty wydajesz kase

Koolo 09.04.2002 11:10

Co ty człowieku z tym LG , strach konserwę otworzyć.
Lepiej poczytaj sobie dział testy.
Chyba najlepiej wypada Toshiba i cena rozsądna i wiele nowych formatów obsługuje .
Na forum każdy chwali co sam ma i takie daje rady.

&y 09.04.2002 11:51

Cytat:

dragal (09-04-2002 11:37):
jesli moglbym cos zasugerowac to LG 16x, dziala bez problemowo ( ponad rok jako cd-rom i dvd), nie jest zbyt glosny, ale jesli jestes uprzedzony jak niektorzy :) na tym forum, to nie bierz, w koncu Ty wydajesz kase
Z ta glosnoscia to chyba lekka przesada (moze masz jakis cichy egzemplarz), bo te z ktorymi sie spotkalem, chodzily jak kombajn podczas zniw (zwlaszcza wysuwanie tacki)

Bzyk2 10.04.2002 11:47

1. Pionner lub Toshiba.
2. Gry napędom DVD nie szkodzą.

dragal 10.04.2002 14:02

info dla:
Koolo:
nie zachowuj sie jak *****, nie obrazaj mnie i mojego sprzetu :*
testy czytalem,czytam i bede czytal ( to czesc mojej pracy) nie musisz dawac mi takich rad. A co do tego ze kazdy chwali co sam ma to jest wlasnie najwazniejsze. Nie zawsze ( a patrzac na dane producenta zazwyczaj) to co napisane o sprzecie w 100 % wyczerpuje temat.
Najlepsze rady daje wlasnie uzytkownik ( najlepiej ze sporym "przebiegiem" sprzetowym ) ktorzy naprawde po setkach, tysiacach godzin z wlasnym komputerem, wiedza dokladnie co i gdzie piszczy. TESTY TO NIE WSZYSTKO, to jeden z powodow istnienia FORUM. Mam do czynienia z nagrywarkami LG od kilku lat, z DVD troche tez juz przeszedlem i wiem co polecam. Jesli chcesz owszem pisz: mam taki a taki sprzet i odradzam, a nie wyskakuj z konserwami, toz to pozerskie.Jesli lubisz kogos mieszac z blotem to wejdz sobie na jakiegos czata i tam bluzgaj na malolatow
&y:
osobiscie posiadam 12x DVD lg, fakt 16x sa nieco glosniejsze choc zauwazam to na wiekszosci odtarzaczy dvd( creative, toshiba,liteon, ..) lecz oczywiscie nie zawsze, a co do wysuwania tacki to nie zawsze dziala jak nalezy. W 12-ach jest wszystko ok

A nawet jesli zdarzaja sie glosne napedy roznych firm, to zawsze mozna poprosic na miejscu w punkcie sprzedazy o zaprezentowanie sprzetu i wtedy podjac decyzje

&y 10.04.2002 14:48

Cytat:

dragal (10-04-2002 15:02):
[ciach]
&y:
[ciach]
A nawet jesli zdarzaja sie glosne napedy roznych firm, to zawsze mozna poprosic na miejscu w punkcie sprzedazy o zaprezentowanie sprzetu i wtedy podjac decyzje
Zgadza sie..
A jezeli chodzi o glosnosc tych co mnie sie trafily - podczas pracy glosnosc byla na poziomie przecietnego CD-Rom'u 40-50x - nie az tak cicho i wcale nie az tak glosno.
Najbardziej mnie wqrzylo wsuwanie/wysuwanie tacki - tu w porownaniu do CD to tak jakbym slyszal pierwsze napedy CD x4 - totalnie nie do przyjecia. Nie wiem czy tak jest ze wszystkimi 16 DVD, ale w przypadku kilku 16 LG bylo identycznie.

Koolo 11.04.2002 08:59

Jeśli obraziłem cię to sorry (może i trochę przesadziłem).
Ale co do sprzętu to tylko rzecz. Zauważam tylko że bez względu czego dotyczy pytanie co druga odpowiedź to "kup LG" albo "kup TEAC" . Czy te firmy płacą za to ???
Wiem że testy nie obejmują tego co będzie ze sprzętem po roku intensywnej eksploatacji.
Ale raczej każdy stara się kupić w miarę możliwości nowy model.

dragal 11.04.2002 12:22

Koolo jeszcze nie dawno byla tutaj taka sonda pt. "jaka masz nagrywarke"
Wygralo LG, na drugim miejscu TEAC. No i masz odpowiedz na swoje pytanie.
Ludzie poprostu chwala co maja i im dziala

tomek23 12.04.2002 19:10

Ja po analizie testów, recenzji i konsultacji ze znajomymi zdecydowałem się na Toshibę SD-M1612. Z napędu jak na razie jestem zadowolony. Oto, co mówią suche liczby. Czasy wykonywania obrazu płyty w CloneCD 4.0 są następujące: płyta Akoss 700 MB (699 MB danych) ***8211; 2min 12 sek., Princo 650 MB (648 MB danych) ***8211; 2 min 2 sek. Moim zdaniem nieźle. Dodam, że płyty nie były świeżo ***8222;wypalone***8221; ale używane z pewną ilością rysek ! Co do płyt DVD ***8211; jeszcze nie testowałem.

speedy 22.04.2002 22:47

Wczoraj kupiłem DVD16x LG i jeszcze tak cichego napędu nie słyszałem. Wysuwanie tacki jest również bardzo ciche, a w dodatku szybkie. Do tego 2 lata gwarancji producenta o czymś chyba świadczą...

Mickey 23.04.2002 19:01

Cytat:

speedy (22-04-2002 23:47):
Wczoraj kupiłem DVD16x LG. Do tego 2 lata gwarancji producenta o czymś chyba świadczą...
Tak świadczy to tylko o tym że producent chce szybko zbankrutować :)

Weron 23.04.2002 19:25

Co czytam jakis post o sprzecie to widze, ze jak pada dwuznak LG to juz jest jakas klotnia i obrazy.
Ci chyba co zlorzecza na ten sprzet to napewno jacys "eksperci" od testow hardware.
Tymczasem jezeli chodzi o ta firme to w stosunku jakosci do ceny LG stanowi bardzo dobre rozwiazanie i nietylko.
Moze kuchenki mikrofolowe sie czesto psuja, i jakies inne wyroby ale nagrywarki,cd-romy, dvd-romy uwazam sa wporzadku, a takze inny sprzet komputerowy.
Sam co prawda nie jestem"ekspertem" ani ekspertem od hardware, ale mam duzo znajomych, czytam rozne testy i co najwazniejsze jestem w posiadaniu 2 napedow tej firmy, i nie narzekam.

P.S. dragal tak trzymaj!!!
Pozdro

&y 25.04.2002 15:48

Cytat:

Weron (23-04-2002 20:25):
Co czytam jakis post o sprzecie to widze, ze jak pada dwuznak LG to juz jest jakas klotnia i obrazy.
[...]
Pozdro
Pewnie dlatego, ze jak ktos kupil spawarke firmy XXXX za ciezka kase i okazalo sie ze pod pewnymi wzgledami LG jest lepsza, a pod innymi niemal tak samo funkcjonalna, a jesli chodzi o kase - 3x mniej droga, to pluje sobie mocno w brode i na kims musi sie wyzyc/wyzalic, to wyladowuje sie na forum (bo przeciez na Dresach spod budki z pivem nie bedzie ryzykowal).

A swoja droga, to jaki swiat bylby piekny, gdyby wszyscy oceniali wszystko obiektywnie - nie bylo by klotni, wojen itp - ale chyba za bardzo sie rozmarzylem...


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 10:37.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.