Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Komputery - oprogramowanie i sprzęt (https://forum.cdrinfo.pl/f113/)
-   -   Kabel USB - do czego ten drugi? (https://forum.cdrinfo.pl/f113/kabel-usb-czego-ten-drugi-84250/)

IceManSpy 13.12.2009 11:57

Kabel USB - do czego ten drugi?
 
Ilość załączników: 1
Witam

Mam pytanie. Dostałem do dysku taki kabel jak na rysunku. I teraz wiem, że jeden podłącza się pod USB w kompie ,a drugi do dysku. A ten trzeci do czego służy (zaznaczony na czerwono)? Ma identyczna wtyczkę jaka jest potrzebna do podłączenia do kompa. Przedłużka to raczej nie jest, bo to jest cieńszy kabel.

Tak schematycznie to wygląda:

USB --- USB ====== Mini USB

Załącznik 53593

polakT 13.12.2009 12:01

Cytat:

Napisany przez IceManSpy (Post 1066008)
Witam

Mam pytanie. Dostałem do dysku taki kabel jak na rysunku. I teraz wiem, że jeden podłącza się pod USB w kompie ,a drugi do dysku. A ten trzeci do czego służy (zaznaczony na czerwono)? Ma identyczna wtyczkę jaka jest potrzebna do podłączenia do kompa. Przedłużka to raczej nie jest, bo to jest cieńszy kabel.

Tak schematycznie to wygląda:

USB --- USB ====== Mini USB

Załącznik 53593

to sa kable do zewnetrznych dysków....

Często jest tak ze masz z przodu z 2 wewnętrznych wyciągnięte na 4 zewnętrzne USB. i okazuje się ze pojedynczo maja za mało prądu aby pociągnąć dysk.

Podłączasz jeden do portu z wewnętrznego 1 a drugi do portu z wewnętrznego 2... i rusza.

a podłączenie jednym z tyłu (do tego na płycie w zupełności wystarcza)

I teraz jeszcze nie chciało mi sie rozkminiać, czy wina jest płyt głównych czy producentów obudów (obstawiam obudowy)

IceManSpy 13.12.2009 12:06

Czyli ten drugi służy tylko po to, aby dysk dostał więcej prądu?

polakT 13.12.2009 12:10

Cytat:

Napisany przez IceManSpy (Post 1066013)
Czyli ten drugi służy tylko po to, aby dysk dostał więcej prądu?

Tak. w 90% przypadków do niczego nie jest potrzebny. Używasz zawsze głównego :)

IceManSpy 13.12.2009 12:19

ok, tak myślałem, że do tego służy ale chciałem się upewnić. Dzięki :)

Patrix 13.12.2009 13:05

Cytat:

Napisany przez polakT (Post 1066014)
Tak. w 90% przypadków do niczego nie jest potrzebny. Używasz zawsze głównego :)

Bzdura, jak są dwa to po to aby je zazwyczaj używać. Nie można na ślepo pomijać tych 10% :D
Inaczej ryzykujesz utratę danych.

USB w PC ma 5V 0,5A w laptopach często jest mniej. Dlatego są dwa kable.

polakT 13.12.2009 13:18

Cytat:

Napisany przez Patrix (Post 1066026)
Bzdura, jak są dwa to po to aby je zazwyczaj używać. Nie można na ślepo pomijać tych 10% :D
Inaczej ryzykujesz utratę danych.

USB w PC ma 5V 0,5A w laptopach często jest mniej. Dlatego są dwa kable.

chcesz skan instrukcji od hdd ??

wyraznie napisane w LG z biedaronki:
Cytat:

Jeżeli system nie wykryje dysku podłacz dodatkowe złacze USB
(inaczej hdd nawet nie ruszy, jezeli jest za mało - własnie dla tych 10%) - Nie stracisz danych, bo dysk taki nie zainicjuje się - jedynie ruszy napęd, elektronika nie puszcza dalej...

no chyba ze instrukcja wprowadza w bład :>


Edit.
tu masz nawet po pl:

http://www.lacie.com/download/qig/rugged.pdf


Cytat:

Uwaga dotycząca podłączenia USB: Jeśli magistrala USB w komputerze nie dostarcza odpowiedniego
zasilania do obsługi dysku LaCie Rugged, odłącz kabel USB, podłącz kabel zasilający USB do
komputera i dysku Rugged, a następnie ponownie podłącz kabel zasilający USB.

Patrix 13.12.2009 13:28

A co jak ktoś ma kiepski zasilacz (praktycznie wszystkie kompy takie kupione w sklepach)
i poszło "na styk" ? :D

A co do instrukcji to wiele ich już czytał Orłoś w Teleexpresie :D:D

polakT 13.12.2009 13:30

Cytat:

Napisany przez Patrix (Post 1066035)
A co jak ktoś ma kiepski zasilacz (praktycznie wszystkie kompy takie kupione w sklepach)
i poszło "na styk" ? :D

A co do instrukcji to wiele ich już czytał Orłoś w Teleexpresie :D:D


to jak masz kiepski zasilacz to czy podłaczysz jedna czy 10 i tak masz kiepski zasilacz i tak ci uper***li dane :> (bo to juz strata nie będzie :> )


EDIT:

co do lapków - tam właśnie 100% chyba wypada ze działa - tylko w portach wyciągniętych na obudowę kompa są czasem problemy.

marynarz 13.12.2009 13:31

Spokojnie mozna uzywac jednego kabla. Wedlug specyfikacji USB ma dostarczac 500mA i nie mniej. 2,5W to nie elektrownia ale wystarcza.

Patrix 13.12.2009 13:37

Cytat:

Napisany przez polakT (Post 1066036)
to jak masz kiepski zasilacz

Na szczęście mnie to nie dotyczy :>

polakT 13.12.2009 13:41

Cytat:

Napisany przez Patrix (Post 1066039)
Na szczęście mnie to nie dotyczy :>

mnie też... w sumie mam swój przenośny hdd to na firewire + esata - USB to porażka

dodatkowo mam tych 6hdd w radiach na sata2 (montaż wideo trochę zjada i miejsca i transferu).

i wiem jak ważne jest posiadać dobry zasilacz który przez 10h renderu nie da zaniku napięcia i pozwoli cieszyć się wyrenderowanym filmem ... :)

Sunna 13.12.2009 13:44

Nasz Endrju tez tak myslal :>

IceManSpy 13.12.2009 19:15

Ten kabelek jest akurat od dysku zewnętrznego, który ostatnio kupiłem. Nawet tutaj w instrukcji jest napisane, że jako dodatkowe zasilanie (wcześniej jej nie czytałem, bo po co do tego czytać instrukcje :) )

Instrukcja do Transcend StoreJet25M

A jeszcze 2 pytania, 1. czy można używać tych 2 kabelków do innych dysków zewnętrznych 2,5" ? 2. Czy można podłączyć 2 kabelki to urządzeń typu komórka, aparat cyfrowy (wiem, że pewno nie potrzeba, ale np jakby się zapomniało wypiąć tą drugą końcówkę)?

joujoujou 13.12.2009 19:35

Można, bez problemu.


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 08:24.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.