Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Napędy optyczne CD (https://forum.cdrinfo.pl/f2/)
-   -   Problem z zamulającym kompem podczas nagrywania plyt DVD !!! (https://forum.cdrinfo.pl/f2/problem-zamulajacym-kompem-podczas-nagrywania-plyt-dvd-55361/)

bucha 11.08.2005 21:46

Problem z zamulającym kompem podczas nagrywania plyt DVD !!!
 
Wiec tak, mam zamiar zakupic nagrywarke DVD LG GSA-4163B (wersja bios A103). Wlasnie jestem z osoba od ktorej kupuje sprzet. Co za tym idzie ona ma nastepujacy sprzet:
Plyta: ABIT SA6R
Procesor: Celeron 667MHz
Ram: 256 PC-133
Dysk: Seagate 13 GB (5400)
I na jego sprzecie owa nagrywarka podczas nagrywania plyt DVD przy predkosci x4 system chodzi dosc szybko, normalnie moze przegladac aplikacje, sluchac muzyki i grzebac w necie. NATOMIAST u mnie:
Plyta: ASUS P4P800S-X
Procesor Celeron 2,4GHz
Ram: 512MB/400/Twinmos
Dysk:Seagate Barracuda 80GB 7200 (2MB)
owa nagrywarka podczas nagrywania plyt x4 marki HAWK, CHOLERNIE zamula komputer, kiedy klikam na ikone Moj Komputer uruchamia sie po kilku(nastu) sekundach! System potwornie zamula!!! System u mnie to WINXP Pro SP2, u kolegi natomiast jest WIN98SE! Nagrywarka ma wlaczone DMA, dysk rowniez (u ziomka rowniez) I u mnie i u kolegi dzialaja antywirusy Symanteca Nortony...:) Oczywiscie u mnie dzieje sie to i na tasmie 40 zylowej i na 80 !!! Nagrywarka jest osobno na tasmie, na drugim kanale jako MASTER ! Tak samo bylo u niego jak i u mnie! DLACZEGO u mnie tak sie dzieje a u kolegi wszystko bylo w porzadku! Nagrywane w Nero 66013 Burning Rom i pozniej w Nero Express 6.3.1 dolaczonym do boxa nagrywarki! Prosze o logiczne, przemyslane odpowiedzi, zalezy mi na tym BARDZO!!!

NeoFighter 11.08.2005 22:05

heh

nie przychodzą mi do głowy żadne przemyślane i logiczne odpowiedzi

już myślałem, że to DMA, ale skoro twierdzisz że nie, to wina musi być po stronie software'u

jeżeli bardzo zależy Ci na tej nagrywarce, to spróbuj format c:, jak później będzie tak samo to ja już nie wiem :)

yahol 11.08.2005 22:46

Standartowe dzialania:
_sterowniki do MoBo
_sterowniki ASPI
_defragmentacja dysku
_sprawdzenie co tak naprawde zamula, 3 palce - procesy.
Ps: i moim zdaniem -wy****nie Norton AntyVirus - absolutnie i nieodwolalnie!!!!!!!!!!!!

bucha 11.08.2005 23:11

sterowniki mam z oficjalnej strony asusa, ASPI to nie wiem co to:) antywira nie ma sensu usuwac skoro u kolegi z wlaczonym dziala idealnie! dysk swiezutki formatowany kilka dni temu z MINIMALNA ilosci programow!!!

czechoj 11.08.2005 23:20

kolego @bucha a to DMA masz właczone w Biosie płyty gł. czy w windzie?

bucha 12.08.2005 05:49

i tu i tu jest zapodane DMA, a wlasciwie to w biosie nie mam jakiejs konkretnej opcji za to odpowiedzialnej, mysle zatem ze jest to zautomatyzowane!!!

zick 12.08.2005 06:02

Cytat:

Napisany przez yahol
Ps: i moim zdaniem -wy****nie Norton AntyVirus - absolutnie i nieodwolalnie!!!!!!!!!!!!



popieram :spoko:
ten syf potrafi skutecznie zamulić system

NeoFighter 12.08.2005 18:27

Cytat:

Napisany przez zick
popieram :spoko:
ten syf potrafi skutecznie zamulić system


a tak, też się dołączam

wykop nortona i zarzuć pakiet F-Secure Internet Security 2005

obecnie nic lepiej nie ochroni Twojego kompa, a przy tym wymagania systemowe są wręcz śmieszne jak na taki kombajn

a swoją drogą zapytam,
czy nie próbowałeś nagrywać z WYŁĄCZONYM nortonem ?????

bucha 12.08.2005 18:41

Wiec tak, dzisiaj kupilem nowiuskie plyty DVD+RW x4 (Verbatim), DVD+R TDK x8, DVD+R VERBATIM x16. Sformatowalem dysk zainstalowalem TYLKO sterowniki oraz dodatkowo ASPI z oficjalen strony i stwierdzam co nastepuje: wlasnie nagrywam plyte z danymi na ww DVD+RW i wogole tego nie odczuwam!!!!!!!!!!!!

Tomy_m 12.08.2005 21:41

to już wiesz co jest przyczyną ... MNÓSTWO OPROGRAMOWANIA W TRAY'u + Norton który sprawdza "w locie" czy w danych lecacych do wypalenia nie ma wirusa !!! + system XP którego nawet nie przymierzaj do WIN98SE ... dlaczego ? Bo WIN98SE na FAT32 zawsze będzie szybszy od kolejnego nowszego systemu i nic na to nie poradzisz ...

JONNY WEST 16.09.2005 14:34

mój kolega ma podobnie z małą róznicą u niego niema nortona!! a po zrobieniu wina i instalacji sterów i biednego emula komp chodzi jak bym miał najmniej 2 nortony włączone w tym samym czasie:)


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 04:03.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.