Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   DVD-Video (https://forum.cdrinfo.pl/f13/)
-   -   Problem z exportem w Abdobe Premiere Pro 1.5. Pomocy :(. (https://forum.cdrinfo.pl/f13/problem-exportem-abdobe-premiere-pro-1-5-pomocy-51426/)

pavlvo 22.04.2005 08:37

Problem z exportem w Abdobe Premiere Pro 1.5. Pomocy :(.
 
Mam takie pytanko. Zgralem film z kamery miniDV programem
Pinacle do formatu avi DV. Nastepnie z wykorzystaniem
Abdobe Premiere Pro 1.5 dodalem do filmu przejscia, efekty...
Film w oknie TimeLine zajumue okolo 30 minut. Zgodnie z
instrukcja zawarta na stronie chcialbym
wyeksportowac ten film do pliku avi, a potem uzyc TMPGEnc, aby
go skompresowac do MPEG 2. Wybralem wiec
Export > Movie... avi DV. W trakcie
eksportu (jakies 56%) wyskakuje mi blad Dysk full (i cos
tam jeszcze). Mam 15 GB wolnego miejsca na dysku ...i moim
zdaniem przeciez powinno to wystarczyc.
Dodatkowo przeprowadzilem experyment, po ukrojeniu w
TimeLine filmu do 16 minut zapisuje sie w calosci i
zajmuje okolo 3.6 GB. Logicznie myslac, 30 minut powinno
zajac okolo 7 GB, wiec spokojnie powinien sie zmiescic.
Defragmentacja dysku tez nic nie pomogla :(.

Zauwazylem rowniez ze w "exporcie" mam tez do wyboru
format Microsoft avi. ...czym sie rozni jeden od
drugiego i ktory wybrac majac na uwadze najlepsza
jakosc. Kierujac sie wskazowkami z instrukcji napisanej
na stronie, mam dodatkowo pytanie: czy nie ma
mozliwosci w A.P. Pro 1.5 bezposredniego wyeksportowania
materialu do MPEG 2? Byloby duzo prosciej, zamiast
exportujac to do avi, a potem przy pomocy TEPEGec
do MPEG 2, jak to tam napisano. Ewentualnie jesli tak
to musi wygladac, to z czego wynika takie podejscie?

Z góry dziekuje za wszelką pomoc i wskazowki.

pysio78 23.04.2005 07:43

Z tego co pamiętam przy zapisie na avi dv adobe tworzy kilka dodatkowych plików buforowania i byc moze to one zajmują dodatkowo miejsce. Nie jestem pewien jak w wersji nowszej ale w starszej 6.0 kazde przejscie bylo najpierw przerabiane na oddzielny avik a nastepnie wszystko to razem do kupy. Na koniec adob usuwal pliki tymczasowe ktore sobie utworzyl.
Byc moze to jest przyczyna.
Mozesz spróbowac przerobic najpierw polowe materialu potem drugą no i zlozyc je obie w adobie i wygenerowac gotowy caly film. Moze tak sie da?
Jak nie to trzeba zwolnic tak do okolo 20 GB!
Pozdrawiam

pavlvo 23.04.2005 09:53

Cytat:

Zauwazylem rowniez ze w "exporcie" mam tez do wyboru
format Microsoft avi. ...czym sie rozni jeden od drugiego
(tzn. Microsoft avi od avi DV) i ktory wybrac majac na uwadze najlepsza
jakosc. Kierujac sie wskazowkami z instrukcji napisanej
na stronie, mam dodatkowo pytanie: czy nie ma
mozliwosci w A.P. Pro 1.5 bezposredniego wyeksportowania
materialu do MPEG 2? Byloby duzo prosciej, zamiast
exportujac to do avi, a potem przy pomocy TEPEGec
do MPEG 2, jak to tam napisano. Ewentualnie jesli tak
to musi wygladac, to z czego wynika takie podejscie?
Bylbym rowniez wdzieczny za pare drobnych informacji na ten temat....

1stwasp 23.04.2005 13:17

Tak - 15GB to może być za mało... Trudno podać jakiś konkretny wzór ile musi być miejsca. W Twoim przypadku jesteś gdzieś na krawędzi, tak mi się wydaje, gdyż z doświadczenia mojego wynika, że powinno być gdzieś circle about 3x tyle miejsca ile zajmuje plik podstawowy... minimum... Czyli to będzie w tym onkretnym przypadku właśnie około 20GB miejsca na dysku...

Jeżeli zgrywałeś z kamery miniDV i obrabiasz w Premiere to czy nie lepiej jest przechwycić obraz od razu w Premiere??

Oczywiście, że byłoby dużo prościej wyeksportować plik od razu do MPEG2 w Premiere. Moja instrukcja odnośnie konwersji pokazywała ujęcie jak to zrobić w kilku oddzielnych koderach, koderach, których nie musisz mieć na wyposażeniu Premiere, a jak są już w postaci wtyczek, to zazwyczaj mocno okrojonych w stosunku do osobnych wersji programu kodera.

W mojej opinii warto skorzystać z zewnętrznych koderów. Być może to nie jest prościej ale lepiej...

Pozdrawiam!

pavlvo 25.04.2005 09:47

A propo exportu do mpeg 2 z A.P. Pro 1.5 mam jeszcz jedno pytanie. Sciaglem ze strony Abdoba wersje 30 dniowa A.P. Pro 1.5 Troy (Troy, czy cos w tym stylu). Kupilem tez ksiazke heliona "Adobe Premiere Pro. Oficjalny podręcznik". Zainstalowalem rowniez Abdobe Encore...

W ksiazce wyczytalem ze z A.P. Pro jest mozliwosc wyeksportowania bezposrednio do MPEG 2 wybierajac Plik/Eksport do Abdobe Encore DVD.... i potem wybiera sie MPEG 2 itd. (jak dobrze pamietam).

Problem w tym, ze w moim abdobe nie ma takiej opcji! Jest jednynie Plik/Eksport/ mowie, frame ... tape itp. Wiem ze ksiazka jest dobra, bo na formum czytalem ze cos takiego w abdobe premiere pro jest. Moze z moim abdobe jest cos nie tak, albo ja cos zle robie... ?

Mialem wczesniej wersje A.P. 6.0 i tez nie bylo takiego exportu...

Demerzel 28.04.2005 15:23

przyczyną może być też system plików FAT32 który nie pozwala tworzyć plików większych niż 4GB - pojawi się wtedy komunikat o braku miejsca mimo iż faktycznie jest go pod dostatkiem. jeśli tak to pomocą może być przekonwertowanie dysku na sytem plików NTFS

ssslawek 29.04.2005 06:30

a nie masz w premiere mozliwosci exportu do DVD? tam expotujesz porsto do mpeg2, lub z encoreDVD, ale skoro nie masz tego filmu zgranego na dysk nie mozesz go zapisac encorem do mpeg2, a sam osobiscie nic nigdy nie exportowalem z premiera do encora wiec nie wiem.
a lepiej zapisywac film jako DV AVI niz microsoft avi, oszczedzasz w ten sposod duuuzo miejsca ok 5x mniejszy plik, a i jakosc jest lepsza (co jest dla mnie niezrozumiale).
a potem dopiero zrobic mpeg2 lub vob np Procoderem2, ale sa inne programy latwiejsze do zdobycia, ja jednak uzywam procodera2.
i faktycznie jak ktos wyzej zauwazyl, lepiej zgrywac film premierem.
przydalby ci sie dodatkowy dysk, jesli bawisz sie filmem,nie tytlko ze wzg na miejsce ale i na predkosc pracy, zawsze zapisujesz na innym dysku niz twoj projekt, przyspieszenie 2-3x, ja juz mam wszystkiego 600G, a mialem momenty ze brakowalo jak pracowalem nad klkoma projektami, ale znalazlem na jakims forum kogos kto mial mial 1000G i zastanawial sie czy mu wystarczy.

no_kya 11.06.2005 08:52

Cytat:

Napisany przez pavlvo
A propo exportu do mpeg 2 z A.P. Pro 1.5 mam jeszcz jedno pytanie. Sciaglem ze strony Abdoba wersje 30 dniowa A.P. Pro 1.5 Troy (Troy, czy cos w tym stylu). Kupilem tez ksiazke heliona "Adobe Premiere Pro. Oficjalny podręcznik". Zainstalowalem rowniez Abdobe Encore...

W ksiazce wyczytalem ze z A.P. Pro jest mozliwosc wyeksportowania bezposrednio do MPEG 2 wybierajac Plik/Eksport do Abdobe Encore DVD.... i potem wybiera sie MPEG 2 itd. (jak dobrze pamietam).

Problem w tym, ze w moim abdobe nie ma takiej opcji! Jest jednynie Plik/Eksport/ mowie, frame ... tape itp. Wiem ze ksiazka jest dobra, bo na formum czytalem ze cos takiego w abdobe premiere pro jest. Moze z moim abdobe jest cos nie tak, albo ja cos zle robie... ?

Mialem wczesniej wersje A.P. 6.0 i tez nie bylo takiego exportu...


tym się różny pełna wersja od adobre permiere pro 1.5 tryout, że pozwala na export do dvd podczas gdy 30-dniowa jest ze zrozumiałych :-) względów pozbawiona takiej możliwości


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 16:04.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.