Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   DVD-Video (https://forum.cdrinfo.pl/f13/)
-   -   Nagranie filmu dvd z menu (https://forum.cdrinfo.pl/f13/nagranie-filmu-dvd-menu-60753/)

cysiek112 07.01.2006 00:00

Nagranie filmu dvd z menu
 
czesc.jak nagrac film na dvd sciagniety z sieci, zeby mi w odtwarzaczu dvd jak wkladam plytke wyskakiwalo menu filmu a nie jakies tandetne menu z nero i nagrane pliki z menu i filmem ??jak ktos wie to niech wspomoże:).pozdr

KrystianPoland 07.01.2006 00:22

Cytat:

Napisany przez cysiek112
czesc.jak nagrac film na dvd sciagniety z sieci, zeby mi w odtwarzaczu dvd jak wkladam plytke wyskakiwalo menu filmu a nie jakies tandetne menu z nero i nagrane pliki z menu i filmem ??jak ktos wie to niech wspomoże:).pozdr

polecam tmp dvd author bardzo prosty w obsludze-testowalem u siebie sciagniete filmiki wrzucalem na plytke plus fajne menu i do stacjonarnego dvdika menu chodzi jak w zegarku

wisiann 07.01.2006 03:55

Cytat:

Napisany przez cysiek112
czesc.jak nagrac film na dvd sciagniety z sieci, zeby mi w odtwarzaczu dvd jak wkladam plytke wyskakiwalo menu filmu a nie jakies tandetne menu z nero i nagrane pliki z menu i filmem ??jak ktos wie to niech wspomoże:).pozdr

Bardzo fajne pytanie :welcom:
na przyszlosc poszukaj na forum zanim zadasz pytanie , moze ktos wie i :ignorowac :wesswiat: pomoze

Reetou 07.01.2006 11:49

@cysiek112 - na dysku działa dobrze? Ma menu? Wypaliłeś jako DVD-Video?

bezoop 10.01.2006 03:51

Cytat:

Napisany przez Reetou
@cysiek112 - na dysku działa dobrze? Ma menu? Wypaliłeś jako DVD-Video?

Ja mam problem taki, ze wypalilem sciagniety dvd (tzn. wszystkie pliki .vob, .ifo, .bup) w nero burning rom jako dvd-video (wrzucilem wszystkie pliki do katalogu VIDEO_TS). Sprawdzalem na 3 kompach i chodzi OK: menu, film i wszystko inne co dostepne jest na tym dvd. Natomiast w odtwarzaczach stacjonarnych nie laduje sie nic, tylko po wlozeniu plyty pyta o 4 cyfrowe haslo (sprawdzalem na 2 odtwarzaczach Manty). Nie wiem co zrobilem nie tak, moze powinienem jakis dodatkowy authoring zrobic tych plikow. Nagrywam na dvd od niedawna i jestem troche zielony.

doctor71 10.01.2006 11:36

Jeśli na kompie chodzi normalnie, są katalogi video_ts i audio_ts to możesz je nagrać w nero nawet jako płytę z danymi, potem ustawiasz sobie samemu etykietę i działa. Sprawdzałem na swoim dvd

bezoop 10.01.2006 14:24

Cytat:

Napisany przez doctor71
Jeśli na kompie chodzi normalnie, są katalogi video_ts i audio_ts to możesz je nagrać w nero nawet jako płytę z danymi, potem ustawiasz sobie samemu etykietę i działa. Sprawdzałem na swoim dvd

Ja nagrałem jako dvd-video wrzucilem, jak pisalem powyżej, tam gdzie trzeba wszystkie sciagniete pliki, notabene na podstawie informacji znalezionych na tym forum i jakos nie dziala (tzn dziala ale tylko na kompie).

A pytam bo sciagnalem inny filmik i chce go zrzucic, tylko nie chce powtorki sytuacji, a tak sie sklada, ze nie mam osobiscie stacjonarnego dvd na razie, a nie chce mi sie kolowac co chwile do znajomych z plyta RW.

doctor71 10.01.2006 16:43

To najprościej będzie jeśli wykonasz sobie obraz płyty np. ImgTool Classic v0.91.7, następnie dla pewności możesz go zamontować jako wirtualny dysk żeby sprawdzić czy działa i wypalić.

loki7777 10.01.2006 16:49

i bedzie dzialal, bo na kmpie dziala.A moze stamtad skad ssales film podawali jakies haslo, a moze trzeba bylo za to zaplacic?

Reetou 10.01.2006 17:42

... albo jest ustawiona kontrola rodzicielska na stacjonarce ;) i jest to hasło wywalane przez odtwarzacz.

bezoop 10.01.2006 22:42

Na kompie dziala i to nie tylko na moim tylko na stacjonarkach nie, a sciagalem przez p2p, sumy pochodza z osloskop.net

nastepnym razem poprostu bede wajchowal plyty RW do skutku.

Ale Wielkie Dzieki za porady i dyskusję!!!

gdzies wyczytalem, jakis czas temu w materialach tego forum chyba, ze kiedy sie tworzy dvd-video to trzeba na dysku systemowym utworzyc katalog VIDEO_TS, tak zrobilem, ale byc moze trzeba tez utworzyc katalog AUDIO_TS, a tego nie zrobilem.
A propos, kiedy nagrywacie w Nero Burning Rom dvd-video, to tez jeden katalog na kompilacji ma u was czerwony kolor (VIDEO_TS) a drugi standardowy jak w windowsie?

Reetou 10.01.2006 22:50

Jest czerwony ;) Co do katalogu Audio_TS - przez nowe stacjonarki nie jest on wymagany, ale żeby zachować zgodność ze specyfikacją powinno się go tworzyć. A najlepiej - wypalaj w Nero jako kompilację DVD-Video i już nie będzie problemów z katalogami ;)

loki7777 11.01.2006 09:15

Jak masz mante to poszukaj firmware do niego i moze bedzie bez zabezpieczen rodzicielskich ew jak inny player to tez szukaj w sieci jest tego sporo, bo to moze byc to co reetou pisze, a jak to xxx to napewno sie pojawi monit o kodzik, na ps2 tez tak mam mimo, ze nic nie wprowadzalem, walnij 0000 lub 1111 i zobacz czy pojdzie

bezoop 12.01.2006 00:52

no az taki tepy to nie jestem i probowalem z roznymi kodami, a jak wprowadzilem to sie blokowal odtwarzacz i musialem manualnie wylaczyc i wlaczyc.

A co do filmu, to nie jest xxx, na osloskopie nie ma xxx


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 16:36.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.