Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Napędy optyczne CD (https://forum.cdrinfo.pl/f2/)
-   -   pomocy - internet sie zawiesza podczas nagrywania (https://forum.cdrinfo.pl/f2/pomocy-internet-sie-zawiesza-podczas-nagrywania-11026/)

zorba 30.09.2002 20:51

pomocy - internet sie zawiesza podczas nagrywania
 
jak nagrywam plyte to zawiesz mi sie internet jak sie skonczy nagrywac to znow wszystko wraca do normy. Kto mi powie jak to zmienic (kiedys tak nie mialem od niedawna to sie pojawilo). Powiem tylko ze juz probowalem roznych programow do nagrywania, zmienialem ustawienia na tasmie, mam najnowsze 4in1.

Calosc dzieje sie na winxp

z gory dziekuje za zainteresowanie

Mr.Rafik 01.10.2002 15:45

ja mam ten sam problem na w98se :)
jak na razie nic nie wymyslilem i nikt nic nie wie
powiem ci tylko ze problem pojawil sie wraz ze wzrostem predkosci nagrywarki przy x4 all dzialalo normalnie jak kupilem x12 juz net wisial to samo przy x40 sie dzialo i dzieje teraz przy x48
sprawdz takze czy przy kopiowaniu clone-cd (robienia obrazu plyty) jak ci kopiuje na hd z predkoscia >20x czy ci tez net odcina, bo mi odcina, nic nie pomaga zadne dma, drivery nowe, czy co tam jeszcze, all co bylo mozna zrobilem, pozostaje wymiana plyty mi chyba i moze sie to skonczy ;)

Cobra 01.10.2002 16:03

Cześc Wam,

Może po prostu komp jest tak obciążony nagrywaniem przy prędkościach > 8x że nie starcza mu na tyle mocy aby robić coś innego.Niewiem co może być jeszcze nie tak...

tomgoo 01.10.2002 18:02

no cóż pozostaje wam tylko (jak narazie;) )2 możliwości
1 . nie siedziec na necie podczas wypalania
2 . Nie nagrywać podczas siedzenia na necie
;) :P

Andy_K 01.10.2002 19:26

Zapomniałeś o jeszcze jednej możliwości:

4) Wymienić wreszcie te wypracowane P133 na nowsze np. P4 1.8 Ghz. :P

zorba 01.10.2002 21:53

Dodam ze ta nagrywarka nie pracuje na p133 tylko na plycie MSI K7T, AMD Ahlon XP 1600+, 3x 128 DDRAM, HDD IBM VANCOUVER 120 GB . Wiec jakiekolwiem obciazenie sprzetu nagrywarka nie wchodzi w gre> 8) 8) 8) .

VermilioN 01.10.2002 22:06

a moze
 
"ONI" maczali w tym palce :P

miernik 01.10.2002 22:35

Tak to napewno "ONI" !!! Lepiej juz dajcie spokoj bo jak sie dowiedza to bedzie kiepsko .:(

MariuszG 02.10.2002 01:34

Miałem podobny problem i to przy w miare przyzwoitej konfiguracji P4 1.8 i 256 Rimm.UDMA i takie tam wszystko było włączone i nic.Interek się nie wieszał (połączenia), ale strony nie otworzyłem żadnej, nic praktycznie nie można było robić.Sprawę załatwiło wyłączenie auto ochrony Nortona na czas nagrywania.W chwili obecnej nawet przy dużych prędkościach nagrywania mogę spokojnie korzystać z internetu, oglądać divixy i inne duperele.Pozdrawiam.

Andy_K 02.10.2002 06:25

Cytat:

zorba napisa***322;(a)
Dodam ze ta nagrywarka nie pracuje na p133 tylko na plycie MSI K7T, AMD Ahlon XP 1600+, 3x 128 DDRAM, HDD IBM VANCOUVER 120 GB . Wiec jakiekolwiem obciazenie sprzetu nagrywarka nie wchodzi w gre> 8) 8) 8) .
Wybacz, ale na samo wspomnienie o chpisetach Via i procesorach od AMD dostaję drgawek (ze śmiechu). Ale to jest tylko (?) moje prywatne podejście do tych "rewelacyjnych" w stosunku cena/wydajność, produktów.
Chciałbym ewentualnie załagodzić Twoje oburzenie jedynm pytaniem:
Czy zauważyłeś gdziekolwiek aby podobne problemy mieli użytkownicy Intela?.

zorba 02.10.2002 06:31

8) dla twojej wiadomosci Andy_K ten problem pojawil sie zupelnie niedawno i wiem ze mozna go jakos obejsc bo przez przypadek juz go raz obszedlem niestety nie wiem co w tedy zorbilem ze internet zaczal mi dzialac. dlatego spytalem na fomru z nadzieja ze moze ktos do tego doszedl.
Wczesniej norton mi chodzil i internet dzialaa podczas nagrywania wiec to w moim przypadku nie zadaziala.

Andy_K 02.10.2002 06:46

Cytat:

zorba napisa***322;(a)
8) dla twojej wiadomosci Andy_K ten problem pojawil sie zupelnie niedawno i wiem ze mozna go jakos obejsc bo przez przypadek juz go raz obszedlem niestety nie wiem co w tedy zorbilem ze internet zaczal mi dzialac. dlatego spytalem na fomru z nadzieja ze moze ktos do tego doszedl.
Wczesniej norton mi chodzil i internet dzialaa podczas nagrywania wiec to w moim przypadku nie zadaziala.

Nie chciałem Cię urazić, a tylko "zwalić winę" na AMD, robie to dlatego gdyż bardzo mnie wkurza podejście wielu nie znających się na win XP i zwalających na niego każdą usterkę. Oczywiście Ty tego nie robiłeś, ale cóż...

zorba 02.10.2002 11:58

Andy_k no problem, po prostu z kolei mnie edenerwuje jak ktos psioczy na AMD bo jak mialem Pentiuma to mi sie co jakis czas cos kaszanilo a teraz jest wszystko ok. Dlatego tak sie unioslem. ale dzieki za wyrozumialosc ;) A zgadzam sie z toba ze XP jest super. :)

statistica 02.10.2002 12:18

To ze XP lepiej dziala pod procesorami intela to kwestia tego , ze system jest optymalizowany pod ten procesor ....(generalnie procesory intela)

niemniej w domowym uzytku, podczas prawidlowej instalacji , procesory athlona sa wydajniejsze i wystarczajaco stabilne.... nawet z XP,

w pracy pracowalem (pracuje) na procesorach intela i sa o wiele bardziej ..... kaprysne... ,

Mr.Rafik 02.10.2002 16:04

Andy_K a czytales post wyzej :))
Poza tym ja i tak wole Athlona i tak czekam na hammera :)
Procek tu nie ma zadnego zwiazku
Jedyne co to moze byc winne to plyta glowna bo mam podobna :
MSI 6330 Lite, K7T Turbo V3.0
jesli tez taka wersje masz no to juz bedzie wiadomo a jesli inna no coz szukamy dalej :)


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 11:20.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.