Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Napędy optyczne DVD (https://forum.cdrinfo.pl/f15/)
-   -   jaki waszym zdaniem napęd DVD kupić ? (https://forum.cdrinfo.pl/f15/jaki-waszym-zdaniem-naped-dvd-kupic-11474/)

johhny 13.10.2002 18:50

jaki waszym zdaniem napęd DVD kupić ?
 
Zamierzam w najbliższym czasie kupić napęd DVD, ale patrząc na testy sam już nie wiem, który jest najlepszy. Na pierwszym miejscu jest Pioneer i LG, ale kilku znajomych radziło mi np kupić Lite-On'a. Myślę, że uzyskam od was kilka fachowych wskazówek. Z góry dzięki.

Yahol 13.10.2002 18:57

Toshiba 16x i mozesz mi wierzyc, bo mam LG16x a reklamuje Toshibe, a to napewno cos znaczy!
Zastanawiam sie tylko co? pewnie mi odbija!

johhny 13.10.2002 19:05

dzięki za radę

oldgringo 13.10.2002 19:57

A ja ci nie polecam Pioneera 116.Mam i do płytek DVD jest ok, ale niestety nie czyta CD 800 MB.

Fantomas 14.10.2002 08:26

Pomyśl o Asusie E616. Kiedyś na forum była o tym napędzie dyskusja - użyj wyszukiwarki.
Miłego dnia

johhny 14.10.2002 18:42

dzięki za rady. czytałem testy i faktycznie nieźle tam wypada Asus, ale trzeba pamiętać, że nie było w tym teście Pioneera 106S, tylko Pioneer 500. wszyscy teraz tak wychwalają Pioneera, że trudno się oprzeć. Jeżeli ktos z was miał jakiekolwiek problemy z tym napędem to proszę o info., jeszcze mam czas na zmianę decyzji. pozdrawiam.
Jeszcze jedno jeżeli macie pozytywne spostrzeżenia, to też piszcie, bo nie chciałbym, żeby utworzyła się negatywna lista cech Pioneera :-)

cana 15.10.2002 10:49

a ja Ci nie polecę tego pioneerka bo 116 jest fatalny jeśli chodzi o czytanie czaści wypalanych płytek / właśnie się go pozbyłem i zaqpiłem szajsunga 616 :) miałem pierwotnie qpić toshibę, ale jak się okazało że ma problemy z 800 to ostał się tylko szajsung bo już sprawdzony dokładnie został / ale jak komuś nie przeszkadza problem z 800tkami to toshiba pozostaje jako najlepszy wybór / miałem dwa rózne 116 i obydwa mialy problemu z odczytem cdrw z overburnem /a ani teac cd ani szajsung dvd ani lg nie miały tego problemu/i niezmieniła mawet tego wizyta jednego z napędów w serwisie w Rzeszy :)/
pozdro

DomanR 15.10.2002 17:08

Jeżeli chcesz kupić już teraz to polecam ASUS'a model E616. A jeżeli Ci się aż tak nie spieszy to ja bym na Twoim miejscu poczekał na zapowiadany DVD-ROM Teac'a, bo patrząc na inne napędy tej firmy można się spodziewać, iż będzie on bezkonkurencyjny wśród DVD'ków (tak jak jego x40 wśród CD'ków). Ja jakiś czas temu też czekałem, az Teac wypuści jakiś DVD, ale już dłużej czekać mi się nie chciało (tym bardziej że Teac nie miał takiego napędu w planach) i kupiłem tego ASUS'a i jestem z niego bardzo zadowolony. Nie miałem z nim jeszcze żadnych problemów. Zresztą poszukaj wcześniejszych moich postów na jego temat.


Cytat:

fantomas napisa***322;(a)
Pomyśl o Asusie E616. Kiedyś na forum była o tym napędzie dyskusja - użyj wyszukiwarki.
Miłego dnia

PS. Jak tam fantomas kupiłeś tego ASUS'a czy zdecydowałeś się na coś innego?

johhny 15.10.2002 19:27

no to skoro tak, to padnie na Asusa, bo nie wiem, czy uda mi się wyczekać na ten zapowiadany model :-)
jeszcze jedno pytanko dot. Asusa; w testach, w wadach napisali, że zdarza mu się zawieszać kiedy jest dłużej bezczynny. czy twojemu też się to zdarzało?

DomanR 15.10.2002 19:33

:o Pierwsze słyszę. Znaczy się jak zawieszać, całego kompa czy co? Mi przynajmniej nic takiego się nie zdarzyło.

johhny 15.10.2002 19:56

tak, jest info, że zdarza mu się zawieszać podczas dłuższej bezczynności, nie wiem, czy zawiesza się cały komp, czy tylko napęd, bo tego już nie napisali /możesz zobaczyć w testach CDRinfo/. ale skoro tobie się to jeszcze nie zdarzyło, to pewnie jakieś marginalne przypadki i dobrze! a powiedz mi jeszcze, czy wg ciebie słychać gołym uchem różnicę w głośności /ma więcej db głośności niż inne napędy - ja zrzucam to oczywiście na powera jakiego podobno ma :-)/.

DomanR 16.10.2002 00:34

Co do głośności to wiele napędów w życiu swoim nie miałem. Już chyba o tym wspominałem na forum, że jak rozpędzi płytę to go słychać (i nie jest to aż taki mocny hałas), ale jak się np. ogląda film to płytka nie musi się tak szybko kręcić więc go w ogóle nie słychać. Na pewno jest cichszy od CD-ROM Pioneer'a, który kiedyś miałem.

Na teście rzeczywiście napisali coś o "sporadycznym zawieszaniu się napędu na 10-20 sekund po długim czasie bezczynności", ale ja osobiście nic takiego nie zauważyłem.

ThanatoS 16.10.2002 00:44

A ja polecam Toshib'e SD-M1612, chodzi super.

Fantomas 16.10.2002 11:28

DomanR jeszcze nie kupiłem, bo gość, który miał ode mnie wziąć CD Asusa jakoś zwleka. Więc nie mam chwilowo kasy na ten napęd, ale jak tylko sprzedam CD, to kupię DVD Asusa. So, please wait. Jak kupię, to dam Ci znać, no i obiecane kiedyś testy zrobię jak tylko go dostanę w swoje łapki.
Miłego dnia

Druss 16.10.2002 16:11

Ja skladalem sprzet kumpeli ostatnio i wstawilem jej pioneera 117 i powiem ze czyta wszytskie plyty, jest wpozadku, ale trzeba dlugo czekac zanim wysunie tacke po wcisnieciu eject. Co do 800mb plyt nie sprawdzalem. Moja dziewczyna ma natomiast Liteona i tam chodzi wszystko elegancko, ale z 800mb plytami tez nie wiem bo nei sprawdzalem. Jezeli ktos tu uwaza za Asus jest najlepszy no i czyta 800mb plyty to bierz asusa. Roznica jest okolo 40-50zl.


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 15:51.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.