Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Off topic (https://forum.cdrinfo.pl/f5/)
-   -   PROBLEM Z PORTEM PS2 i MYSZKĄ OPTYCZNA a4Tech (https://forum.cdrinfo.pl/f5/problem-portem-ps2-myszka-optyczna-a4tech-13921/)

Winio 13.12.2002 15:59

PROBLEM Z PORTEM PS2 i MYSZKĄ OPTYCZNA a4Tech
 
Witam Serdecznie!!!

Mam do was pewne pytanko!! Pare dni temu zakupiłem nową płyte główna tj. GiGaByte GA-7VXA i mam z nia pewien problemik a mianowicie chodzi o to ze do portu PS2 mam podłaczona optyczną myszkę A4Tech model OPTO325(zaznaczam ze to nie jest mysz bezprzewodowa) Niby wszystko jest !OK! Myszka działa jak najbardziej prawidłowo lecz moj problem tkwi w tym iż po wyłączeniu komputera myszka nadal wygląda tak jakby była w stanie pracy.POPROSTU ŚWIECI tak jak podczas normalnej pracy w windowsie.Wczesniej miałem płyte ABITA KT7 i tego zjawiska nie było, po wyłaczeniu kompa myszka równiez przestala swiecic. Zatem czy to jest normalne ze komputer jest wyłaczony a na porcie PS2 nadal jest napięcie?Moze mam problem z napieciami na płycie głownej :( W Biosie jest opcja właczania kompa z klawiatury lub z myszy poczatkowo myślalem ze po jej wyłaczeniu myszka przestanie swiecic jednak bezwzgledu na ta opcje nadal wyglada jak wstanie pracy. Nie wiem czy to normalne ale troszke dygam:) ze wkoncu mi mycha padnie skoro caly czas jest w stanie czuwania.Czy ktoś sie juz z takim czymś spotkał moze to normalna sprawa na tej płycie głownej i ja nie potrzebnie sie denerwuje naprawde nie wiem i prosze was o pomoc!!!! Dzieki z góry za poswiecony czas....

asamer 13.12.2002 16:16

Ja też mam taką samą mysz i także mi świeci cały czas. Ale ja się tym nie przejmuje, pomruga, pomruga i przestanie.

Pawel_k 13.12.2002 16:27

swiecenie myszki mozna wylaczyc na 2 sposoby
1. wypinasz myszke z portu ps2
2. wylaczasz komputer calkowicie tzn przez odciecie doplywu pradu np przez przelacznik na zasilaczu :) jak go niemasz (szajski zasilacz) to po wylaczeniu kompa poprostu wypinasz go z gniazdka :)
jesli zastosujesz ktorys z punktow i nadal ci bedzie myszka swiecic :( to znaczy ze wyprodukowano ja w okolicach czernobyla :P :D

kondzik 13.12.2002 17:32

Tak ma być. Ma świecić abyś po ciemku nie musiał szukać swojego gryzonia ;).

TeacMan 14.12.2002 15:22

Nie wiem czy wszystkie płyty, np. moja MSI ma zworkę do odcinania i włączania zasilania myszy i klawiatury mo wyłączeniu kompa (jakieś 1,7volta). Jeśli mam włączone to mogę włączyć kompa np. przyciskiem myszy (wnioskuję więc że zasilanie jest [mysz mam na kulkę, więc nic mi nie świeci]), a gdy jest wyłączone to nic z niej nie zrobię prądu brak (więc i wasze światełka powinny zgasnąć). Polecam poczytać instrukcję do płyty głównej.

Pozdrawiam wszystkich.

BD 14.12.2002 16:33

Cytat:

kondzik napisa***322;(a)
Tak ma być. Ma świecić abyś po ciemku nie musiał szukać swojego gryzonia ;).
polecam optycznego mousmana z logitecha - swieci na niebiesko :)

VermilioN 15.12.2002 01:45

tez mam
 
mysz jak w temacie topicu, jest wporzo. a probowales podpiac ja do USB a nie do PS/2? wiem ze PS/2 jest lepsze bo ma wieksze odswiezanie (gry FPP) ale sprobuj.

BD 15.12.2002 09:16

Re: tez mam
 
Cytat:

VermilioN napisa***322;(a)
mysz jak w temacie topicu, jest wporzo. a probowales podpiac ja do USB a nie do PS/2? wiem ze PS/2 jest lepsze bo ma wieksze odswiezanie (gry FPP) ale sprobuj.
jak chodzi o odswiezanie to zdaje sie model MX-700 ma wieksze odswiezanie niz PS/2


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 11:21.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2025, vBulletin Solutions Inc.