Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Nagrywanie/kopiowanie gier na konsole (https://forum.cdrinfo.pl/f104/)
-   -   Przegrywanie kopii plyt na konsole Dreamcast (https://forum.cdrinfo.pl/f104/przegrywanie-kopii-plyt-konsole-dreamcast-1456/)

Lookas 15.09.2000 11:06

Przegrywanie kopii plyt na konsole Dreamcast
 
Zaden z programow nie rozpoznaje mi poprawnie plyty z gra na DC. WinOnCD wyrzuca ze plyta ma 21MB, reszta programow w ogole nie zaczyna tworzyc image`a pliku:(. Co jest grane?

mIReCk 24.09.2000 08:55

Zwykle kopuje CDR Win. Płyty z autostartem bierze Nero.

speedy 01.12.2000 19:34

ludziska Ratuita nie moge nagrac pirata na dreamcasta!
 
Chlopaki probowalem juz nagrywac piraty na drema win on cd 3.7.clonem cd.CDRwin 3.8c.i nic nie wychodzi jakies bzdury.Czy ktos moze powiedziec jak dokladnie to przegrac i jakie opcje odchaczyc,podobno idzie przegrac
piraty cdRwin 3.8 ale jak wyskakuja jakies komunikaty o bledach.Probowalem przegrywac piraty samobotujace i te ktore wymagaja dysku bot cd.i pupa zimna.
HELP,HELP,HELP.!!!!!!!!

plitkin 01.12.2000 22:42

To ty nagrywasz PIRATY??? Ja tylko kopie zapasowe! :-)
Co do tematu: nie opisales sprzetu. Moze plytki sa zabezpieczone, a twoj sprzecio ich nie wylapuje?

Smiech 03.12.2000 02:55

Z tego co wiem to Dreamcast ma napęd GD-ROM na płyty o pojemności do 1024 MB czyli 1 GB. Więc jeśli płyta taka jest do pełna to nici z cdcopy.

PID 19.12.2000 22:09

Nagrywanie płyt Dreamcast
 
Nie mam pojęcia jak można przegrać płytę na Dreamcasta - po wrzuceniu jej do czytnika nawet CleneCD wykrywa płytę jak 2,2MB ??! (chodzi o grę Ready 2 Rumble)

gALL 20.12.2000 02:54

nie ma takiej mozliwosci, no chyba ze chlopcy z "Utopia" powiedza Ci jak polaczyc dreamcast'a z Kompem i ty bedziesz wiedzial jak okroic potem gre z 1giga na jakies 650-700 mb!

mozesz tez zalozyc firme, wystopic do segi o licencje i kupic programy za 8000$$$ ,kupic GD-rom'a od yamach'y oraz plytki gdrom ktore chodze o ile sie nie myle po 13 zielonych za sztuke


wybor nalez do ciebie, wiecej info i poglosek na ww temat znajdziesz na cdrinfo.com (po prawej)

XGREY 20.12.2000 23:22

Nie botowalna kopiuje sie clonem lub czym kolwiek innym bez zadnych problemow, a jesli chodzi o botowalne to musisz miec nagrywarke ktora dziala w trybie RAW-DAO i skopiowac clonem z odznaczona opcja `always close last sesion` i powinno dzialac (u

XGREY 20.12.2000 23:22

Nie botowalna kopiuje sie clonem lub czym kolwiek innym bez zadnych problemow, a jesli chodzi o botowalne to musisz miec nagrywarke ktora dziala w trybie RAW-DAO i skopiowac clonem z odznaczona opcja `always close last session` i powinno dzialac (u mnie dziala bez problemu)

wojtoo 09.01.2001 09:45

czym najlepiej wypalac plytki na DreamCasta
 
mam teac w54e i wypalam clonecd ale czasami (a nawet bardzo czesto) DreamCast skopiowanych w ten sposob plytek nie widzi.Co proponujecie?

rokefeler 21.01.2001 00:56

Dreamcast - jak zkopiowac plyte
 
Czy ktos wie jak skopiowac cd np. Metropolis Street Racer (robiona przez pirata)

Japa 24.01.2001 11:46

Wydaje mi sie, ze jezeli gra jest zcrackowana (tak jak w Twoim przypadku) , mozna to przegrac bez problemu, czyli np clone cd, nero.

kokai 26.01.2001 17:40

a jak skopiowac oryginal ?

kiki 20.04.2001 18:30

Jak sie przegrywa plyty na dreamcast'a?
 
No jak? Prosze o pomoc bardziej doswiadczonych kolegow.
Podobno one maja 1GB, ale widzialem kopie robione na PC.

gazor. 20.04.2001 20:07

Bardziej doswiadczonych ??? Phi, tu wszyscy są doświadczeni, tylko jednii bardziej, a drudzy mniej.

A moim zdaniem pisząc coś na forum, to tak jakbyś prosił o pomoc - niezależnie od tego, czy ktoś się zna czy nie, liczy się jego opinia i chęć.

Według mnie sie nieda, chociażby dlatego że nie ma w sklepie 1 GB-towych płyt, a nagrywarki tego nie obsłużą.

Smiech 20.04.2001 22:21

Jeśli masz płyte cdr chodzącą na dreamcasta to wystarczy zrobić cdcopy najczęściej używanym do tego celu programem jest DiscJuggler3. będzie działać bo te płyty są już przerobione. Oryginalnej płyty z dreamcasta w ten sposób nie przegrasz. Aby zgrać oryginał trzeba użyć jakiegoś urządzonka do konsoli i przy jej pomocy zrzucać image na PC słyszałem że robią to przez serial port 115 kB/s zajmuje to całą noc a robi sie to dlatego że oryginalne płyty na dreamcast amają zazwyczaj 2 sesje a cdrom w PC widzi tylko pierwszą sesje która jest fakowata, na drugiej dopiero jest gra.
A co do tych urządzonek to poszukaj na www.megagames.com sekcja konsol i dreamcast

Piotr 15.07.2001 09:36

Jak nagrać płytę z dreamcast w formacie cdi?
 
Mam grę z dreamcasta w formacie cdi i nie wiem jak ją przegrać. Jest to format diskjuglera, ale on nie chce wczytać jej z dysku. Proszę o pomoc.

Rikos 13.11.2001 12:04

Heeelp!!!!!
 
Mam problem ze zgrywaniem gier na konsolę Dreamcast. Próbowałem to zrobić w ClonCD ale skutek jest ten sam -konsola jej nie czyta. Nie wiem czy potrzebny jest do tego jakiś soft ? Bo chyba pirackie wersje jakoś muszą być zgrywane. Proszę o pomoc i z góry dziękuję.

Hawk 14.11.2001 11:00

Spróbuj kopiować gry na DC CDRWin 4.0 lub 3.9 podobno działa i kopiuje wszystko

Boryss 20.11.2001 23:23

DiscJuggler, Teac 512EB i Dreamcast - POMOCY!!!
 
Jak zwykle przytrafiają mi się problemy szczególne i wyjątkowe, więc może nie uzyskam odpowiedzi, ale do rzeczy:
Próbując nagrać tytuł na Dreamcasta programem DiscJuggler 3.5 na Teacu 512EB udało mi się pchnąć 2 backupy na 10. 8 cedeków konsolka nie widzi (pecet tak).
Nie jest to związane z jakością cd-r, ponieważ u kumpli na nagrywarach LG i Yamahy idzie wszystko bez problemów.
Info dod.:
- Windows 98, na Me też nie działało
- niezależne od prędkości, jeden tytuł poszedł na maksa, inne nie poszły przy 4x
- ustawienia programu bez zmian po instalacji
Proszę o pomoc.

Marcin 21.11.2001 09:07

Witam miałem Teac CD-W516E było to samo,
Plextor PX-W1610A (16x10x40) tez nie bardzo chodziło na DC i na PSX to samo - babolki.
Plextor PX-W1210S (12x10x32) działa wszystko na LG tez jest super. Pozdrawiam

Puszas 04.05.2002 16:18

Dreamcast
 
Czy moze mi ktos polecic jaki program zeby mozna byl nim przegra gry dla Dreamcasta???

Dawid Partyka - Koli 04.05.2002 18:46

Cytat:

Puszas (04-05-2002 17:18):
Czy moze mi ktos polecic jaki program zeby mozna byl nim przegra gry dla Dreamcasta???
DiscJuggler ale tylko dla pirackich gier dla DC. jesli chodzi o orginały to niema takiego programu. Kopia nie będzie działać.

Dexterx 04.05.2002 21:05

zgadzam sie z kolega sam mam dreamcasta - i disc juggler jest spoko - nie powinienes miec zadnych problemow z grami

kostek 05.05.2002 15:53

clone także przegrywa bezproblemowo

SlawkoRobo 08.05.2002 18:51

Dreamcast i problem z VT2k2
 
Witam szanownych grupowiczow.Mam problem ktory juz kosztuje mnie zbyt duzo czasu,nerw i pieniedzy :).Sciagnalem w edonkeyu plik "Virtua Tennis 2K2 - Full Iso Dreamcast Game - 25-10-2002 - WWW.ADGE.FR.FM" i mam problem z jego wypaleniem (a konkretnie z uruchomieniem na Dreamcascie),rozpakowalem to ustrojstwo do obrazu image.cdi discjuglerra i za nic nie moge tego wypalic tak zeby "zadzialalo" .Moze ktos mial do czynienia z tym plikiem i moze mi pomoc .(probowalem uruchomic go bootdisciem i nic..).Zreszta wypalenia nowego bootdiscu tez nie udalo mi sie uruchomic.Wydaje mi sie ze cos namieszalem w opcjach Discjuglerra.Moze ktos pomoze mi rozwiacac ten problem ?

Smiech 08.05.2002 20:49

każdy z funkcja cdcopy zadziała ponieważ gry na dreamcasta na płytach cd sa już tak spreparowane, że można je przegrać byle czym aby było cdcopy. Wiekszosc imagow na warezach jest jednak w formacie Disc Jugglera, ale jak masz już płyte to kopiuj byle czym np w nero cdcopy.
Oryginalnej płyty z dreamcasta nie przegrasz na PC gdyż mają one 2 sesje a pc widzi tylko pierwsza z nich gdyż tylko napęd Dreamcasta GDROM potrafi pdczytać druga sesje na której jest gra. Jedyny sposób skopiowania oryginału to podłaczenie dreamcasta do PC specjalnym kablem i zrzucenie image na dysk.

kostek 08.05.2002 20:58

to Ty sobie przegrywaj np.: Nero ale inni niech lepiej to robią cdr winem lub clonem

puszekp 10.05.2002 18:01

help!!CZY ISTNIEJE PROGRAM DO KOPIOWANIA CD SEGA DREAMCAST?
 
Czy istnieje program do kopiowania plyt cd segi dreamcast
jezeli nie to w jaki sposob to robic.??
Dzieki za wszelka pomoc.

Dexterx 10.05.2002 18:27

help!!CZY ISTNIEJE PROGRAM DO KOPIOWANIA CD SEGA DREAMCAS
 
no jest taki a nawet kilka np- Disc Juggler- polecam
no i clone cd

Dzony 10.05.2002 20:43

help!!CZY ISTNIEJE PROGRAM DO KOPIOWANIA CD SEGA DREAMCAS
 
Orginalu nie da sie skopiowac

Dawid Partyka - Koli 10.05.2002 22:40

help!!CZY ISTNIEJE PROGRAM DO KOPIOWANIA CD SEGA DREAMCAS
 
Cytat:

Dexterx (10-05-2002 19:27):
no jest taki a nawet kilka np- Disc Juggler- polecam
no i clone cd
Co do cloneCD w tym i tylko w tym wypadku nie polecam. Kiedy wykonałem kopię to za każdym razem były z nią kłopoty na konsoli. Polecam korzytsac z DiscJugglera. (chyba że w nowym clonieCD do Dreamcasta cos poprawili bo s wersją 3.?.?.? były kłopoty a na Padus Discjugglerze szło aż miło)

kostek 10.05.2002 23:23

help!!CZY ISTNIEJE PROGRAM DO KOPIOWANIA CD SEGA DREAMCAS
 
nie ma żadnych kłopotów nagrywając clonem płytki na dc, jak to ktoś powiedział w innym poście kwestai sprzętu i talentu

Dawid Partyka - Koli 11.05.2002 13:19

help!!CZY ISTNIEJE PROGRAM DO KOPIOWANIA CD SEGA DREAMCAS
 
Cytat:

kostek (11-05-2002 00:23):
nie ma żadnych kłopotów nagrywając clonem płytki na dc, jak to ktoś powiedział w innym poście kwestai sprzętu i talentu
Do zabezpieczeń talent mam a sprzęt też mam dosyć dobry (kopiuje SD2.51 i pełne subkanały)

patol 11.05.2002 19:58

help!!CZY ISTNIEJE PROGRAM DO KOPIOWANIA CD SEGA DREAMCAS
 
A czy da się skopiować CD od Segi Saturn?

Smoczek 03.11.2002 22:52

Dreamcast
 
witam map pytanko jaki progr. zrobić kopie CD na dreamcasta .Clonem sie nieda podobno .prosze o pomoc szanownych eksper. dziekuje serdecznie jesli sie da clonem to jak go utawić

dziekuje serdecznie pozdrawiam

Druss 03.11.2002 22:53

Jak to sie nie da, da sie, ja nawet chyba w cdrwinie raz wypalilem taka plyte ;)

/||\aster 03.11.2002 22:58

Ja takie plytki wypalalem w zwyklym CloneCD. Jak to sie nie da sam wypalalem zaznaczylem odczyt subkanalow audio i danych i to wszystko.

Piernik 04.11.2002 05:53

Ja tez wypalalem Clonem i wszystko bylo ok - Teac. Czasami jednak niektore nagrywary cos kaszania i plyty bootuja sie bardzo dlugo (ale dzialaja, tylko trzeba troche cierpliwosci). W takim przypadku nalezy uzyc Nero :)

chester 04.11.2002 08:17

Ja tez wypalilem to clonem.Ja nie wiem jak ty to czlowieku wypalales?
A moze masz taka nagrywarke?Zainstaluj sobie clona 4.jak nie da rady to sprobuj alkoholem.

Piernik 04.11.2002 15:01

I pamietaj zeby obraz plyty robic nagrywarka!

diz_2k2 04.11.2002 19:53

nie wiem co autor pytania mial na mysli ale jezeli chodzi mu o kopiowanie oryginalnych gier to nie jest to mozliwe w czytniku peceta. jezeli chodzi o kopie kopii to oczywiscie jest to mozliwe (disc juggler, nero)

/||\aster 04.11.2002 21:23

Cytat:

diz_2k2 napisa***322;(a)
nie wiem co autor pytania mial na mysli ale jezeli chodzi mu o kopiowanie oryginalnych gier to nie jest to mozliwe w czytniku peceta. jezeli chodzi o kopie kopii to oczywiscie jest to mozliwe (disc juggler, nero)
Jezeli chodzilo mu o orginaly to slyszalem to samo, nie skopiujesz tego, bo sesja plyty jest zamykana na poczatku obszaru do nagrywania.
Uprzedzam ja to slyszalem i nie wiem czy to kit.

kosa45 28.03.2003 14:44

Dreamcast
 
Witam wszystkich moje pytanie będzie krótkie.
Jak i czym przegrać płytkę z grą od Dreamcasta??
Dzięki za odpowiedźi.

Dawid Partyka - Koli 28.03.2003 15:43

Re: Dreamcast
 
Cytat:

kosa45 napisa***322;(a)
Witam wszystkich moje pytanie będzie krótkie.
Jak i czym przegrać płytkę z grą od Dreamcasta??
Dzięki za odpowiedźi.

Płyta musi być juz odpowiednio prezrobiona. I nalezy ją kopiować DiscJugglerem (najlepiej najnowsza wersja)

kosa45 30.03.2003 08:44

Dzięki. Tylko że ja trochę źle napisałem i mogłeś to zrozumieć że mi chodzi o orginał a mi chodzi o "kopię". Czy przegrywanie "kopii" wygląda tak samo jak napisałes wyżej??

patryk2004 31.03.2003 17:52

alcohol z wyłączoną opcją zamykaj ostatnią sesję

bolo23 03.12.2003 13:01

iso ---> cdi
 
siemka,mam plik .iso , ale musze go przerobic na .cdi , jak tego dokonac? , tzn wiem ze chyba za pomoca cdmage , ale niemam pojecia jak to zrobic , thx za pomoc

nimal 03.12.2003 13:07

mozesz sprobowac zmienic po prostu rozszerzenie
jesli nie pomoze to sciagnij sobie diskjunggler'a, obraz iso podepnij w daemon tools i diskjunggler'em zrob zapis do pliku obrazu .cdi

bolo23 03.12.2003 13:14

no wlasnie tak tez probowalem ale disc juggler widzi to jako 1 sesja i 1 sciezka i nagrywa jako audio ...
ze zmiana nazwy tez probowalem ale dreamcast nieczyta takiej plytki wtedy

nimal 03.12.2003 13:22

sprobuj tego:
http://www.czechy.com.pl/dc/emulacja/sb.htm

bolo23 03.12.2003 13:27

ooo thx, biore sie doroboty
:)

SEBAW 06.12.2003 13:56

Użyj programu UltraISO lub WInISO.

nimal 08.12.2003 06:45

@ SEBAw - tu chodzilo o odwrotna przemiane - z .iso do .cdi
progsy ktore podales robia tylko w odwrotnym kierunku (chyba ze cos im sie pozmienialo bo dawno ich nie uzywalem ;) )

Kubugangsta 04.05.2004 20:40

dziwna rzecz z plikami *.cdi (obraz płyty disc jugglera)
 
Niedawno pościągałem sobie kilka gier na konsolę dreamcast ze strony www.suprnova.org. Wszystkie były obrazami płyt "disc jugglera" (pliki cdi). Ponieważ nie miałem tego programu, wypalałem je w ten sposób, że montowałem obraz płyty jako wirtualny cd w programie daemon tolls i potem wypalałem programem "clone cd". Jednak zauważyłem że niektóre pliki cdi nie dają się zamontować jako wirtualny cd. Przy próbie odczytu tak zamontowanego obrazu wyskakuje komunikat, że coś tam nie jest zgodne z windowsem, czy coś podobnego. Wreszcie wkurzyłem się i ściągnąłem disc jugglera aby to nagrać. Gdy ustawiłem opcję symulacji zapisu wszystko było dobrze, ale jak zacząłem wypalać, doszło do 5 procent, a potem napęd zaczął dziwnie skrzeczeć i po chwili przerwał wypalanie i zmarnowałem płytę. Wypaliłem potem za pomocą programu Alcohol 120%, ale on źle nagrywa gry na dreamcasta, co jest właściwie z tymi plikami cdi?

wolf 04.05.2004 21:48

odp
 
A czy zainstalowałeś najnowszą wersję tego programu ? jeżeli tak to może obrazy są żle wykonane

termit66 16.12.2004 14:18

Wypalanie na dreamcasta
 
Mam pytanie jaka szybkoscia wypalac plyty w formacie *.cdi discjugglerem tak aby poszlo na dreamcascie bo wypalilem 24x i nic nie czyta?

Berion 16.12.2004 17:57

Cytat:

Napisany przez termit66
Mam pytanie jaka szybkoscia wypalac plyty w formacie *.cdi discjugglerem tak aby poszlo na dreamcascie bo wypalilem 24x i nic nie czyta?

Wypal x52 napewno pójdzie :D :D :D

Oczywiscie nie sugerój się tym co napisałem powyżej. Powinieneś nagrać zdecydowanie wolniej... ... I pamietaj: DC nie lubi wszystkich płyt... ...

PS: Jak nagrywasz w Padus Disc Juggler? (chodzi mi o opcje nagrywania)... ...

termit66 16.12.2004 22:46

jak wgrywam obraz to opcji juz nie mozna zmienic.tam jest od razu predkosc 1x ale bez przesady.mam to nagrywac 1x?czy dremcast czyta plyty RW bo najpierw chcialbym tak sprawdzic bo 3 plyty juz zepsulem?

Berion 17.12.2004 14:09

Ilość załączników: 1
Cytat:

Napisany przez termit66
jak wgrywam obraz to opcji juz nie mozna zmienic.[...]

Nieprawda...

Cytat:

Napisany przez termit66
[...] tam jest od razu predkosc 1x ale bez przesady.mam to nagrywac 1x?czy dremcast czyta plyty RW bo najpierw chcialbym tak sprawdzic bo 3 plyty juz zepsulem?

Z -RW daj sobie spokój.
Kupiłeś/posłodziłeś Ten program? :D Inaczej będziesz miał x1

Obrazy w DJ to self-boot'y. Poterzebujesz Utopii do swojego DC (chyba wiesz o tym?)

Poniżej zamieszczam ustwienia do niego:
(Przeczytałem, to gdzieś, po wypaleniu (na Verbatim Crystal Azo) jednak nie działa na DC kolegi)

termit66 18.12.2004 00:21

Nie, nie kolego twoja wskazowka jest lipna.Dreamcast i DVD-daj spokoj

termit66 18.12.2004 00:25

Jak wgram obraz z pliku *.cdi to w opcjach advanced nic nie moge zmienic(sa na szaro)Predkosm moge zmienic ale domyslna jest 1x.Mam zarejstrowana wersje discjuggera 1410 cos tam pro2.Na plytce sa pliki takie jak na normalnej innej grze(sprawdzalem)tylko nie czyta jej.Wiec predkosc albo plyta.
Tylko nie wiem co najlepsze?(jaka predkosc ,jaka plyta)

termit66 18.12.2004 00:27

Wiem co to utopia-tez nie dziala

Berion 18.12.2004 13:26

Cytat:

Napisany przez termit66
Nie, nie kolego twoja wskazowka jest lipna.Dreamcast i DVD-daj spokoj

Po pierwsze: Nie jestem j...ty w głowę. Przecież wczoraj się nie urodziłem i wiem, że nośnikiem danych były G-ROM'y a nie DVD. Ale kiedy wybierasz "tryb" w DiscJuggler'rze to masz Audio, mode1/DVD i mode 2.
Trzeba było trochę pomyśleć zanim mnie wyśmiałeś :P

Moja wersja to v4.10.1151 [!] 8 )

Dżizas... ....

termit66 18.12.2004 14:34

Nie mam tego najnowszego Discjuggera.Mam wczesniejszy 4.10.1140-PRO2.Pisze to poraz enty:ja wgrywam obraz to nie moge zmienic opcji(sa na szaro),po drugie jest tam mimo ze sa na szaro o wiele wiecej do wyboru niz 3 tryby ktore podales, wiec nie wiem o co chodzi i co robie zle dalej

Berion 18.12.2004 16:58

Cytat:

Napisany przez termit66
[...] wgrywam obraz to nie moge zmienic opcji(sa na szaro), [...]

I to jest właśnie dziwne... Musisz mieć możliwość zmiany tych parametrów.

Cytat:

Napisany przez termit66
[...] jest tam mimo ze sa na szaro o wiele wiecej do wyboru niz 3 tryby ktore podales, wiec nie wiem o co chodzi i co robie zle dalej

Możliwe, ja korzystam z darmowej wersji.

Spróbój pociagnąć inną wersję (już nie wiem co wymyślić - powinieneś mieć możliwość zmiany tych parametrów, tym bardziej, że jak napisałeś masz go zarejestrowanego).

Też szukałem kiedyś ustawień dla juggler'a. Znalazłem takie coś:
Nie wiem czy to fake (zregóły takie przepisy są rzetelne.

Cytat:

Burning a DreamCast game using DiscJuggler 3.0

Requirements:

1) DiscJuggler v3.0
2) A CD-Writer
3) A 700mb CD-R (not a 650mb)
4) An image file of a DreamCast game (Ex. Image.cdi)
5) Free Time (hehe)

1) Open DiscJuggler
2) Select "New" under "File" on the menu bar
3) Select the 6th option down "CD Image to CD Recorder"
4) On the "Source & Destination" tab click on the Icon under the word "Source"
5) Locate the DreamCast game image file and select it
6) Click on the "Advanced Tab"
7) Under where it says "Suggested format for unrecognized images" enter these settings

Mode = Mode1
Offset = 0
Block = 2352
TOC = CD-Rom

8) To the right under the section "Action" select "Write" and Copies = 1
9) Under "Method" Select "Writes directly from the reader to the recorder(s) at 4X"
(4X is just recommended, you can try faster if you'd like)
10) Click on the "Start" button
11) Wait for the disk to finish. It will eject the CD-R when it's done.
12) While waiting you can do the following things

Go get something to drink
Order a pizza
Play some games
Do your Taxes
Search for more DreamCast game images

Depending on where you got this text from, here is some info that may or may not help you to get Dreamcast games.
1) Get mIRC - (http://www.mIRC.com) or (http://www.polaris-central.com)
2) Join a DalNet server (Ex. irc.dal.net)
3) Join A DreamCast channel (Ex. "#DC-ISOZ" or "#DC-ISO")
4) Search peoples file servers by typing their trigger (Ex. !Trigger)
5) Find the game you want and then request it (Ex. Get Image.cdi)
6) Now just wait


I know that wasn't exactly the best explaination in the world but... if you need more info then figure it out for yourself or ask someone else.

If you still have problems buring games then... ohh well. Cause that's all the help i can give ya.
Spróbowałem właśnie tego opisu. Nagrałem na Verba i doopa. Kolega powiedział, że nie działa. Próbował przez Utopia'ę i "normalnie". DC nie rozpoznawał płyty... ...

Zakładając, że powyższy przepis jest prawdziwy, wnioskuję że to wina płyty. Sprubóję jeszcze na innych... ...

Mnie też ten temat interesuje :piwo:

termit66 18.12.2004 19:24

Dzieki.sprobuje nagrac 4x na jakiejs lepszej plytce i wtedy sie odezwe

Berion 18.12.2004 21:23

Cytat:

Napisany przez termit66
Dzieki.sprobuje nagrac 4x na jakiejs lepszej plytce i wtedy sie odezwe

Napisz jak Ci "poszło" :piwo:

jacek210274 25.12.2004 21:21

Mam dla Ciebie rade, na 100% skuteczna jednak kosztowna, jedyna nagrywarka na ktorej nagrasz bez problemu wszystkie gry z DC z dowolna predkocia jest PLEXTOR w innym przypadku pozostaje ci nagrywanie max x4 i to nie kazda gra ci pojdzie
Pzdr

Berion 26.12.2004 09:57

Cytat:

Napisany przez jacek210274
Mam dla Ciebie rade, na 100% skuteczna jednak kosztowna, jedyna nagrywarka na ktorej nagrasz bez problemu wszystkie gry z DC z dowolna predkocia jest PLEXTOR w innym przypadku pozostaje ci nagrywanie max x4 i to nie kazda gra ci pojdzie
Pzdr

??? Czemu tak sądzisz?
1.) Na czym nagrywałeś (nośnik, marka, podkład, pochodzenie itp.)
2.) Jak z ustawieniami dla DiscJuggler'a, które podałem (czy są dobre, jakie itp.)

Mógłbyś podać jakieś szczegóły [?] ???

termit66 02.06.2005 23:18

wlasnie minelo chyba z pol roku odkad chcialem nagrac ta ******ona gre na DC dla kumpla.DC to szit i wale go w doope hehe

dalej sie nie udalo nagrac!!

Narquath 06.08.2005 13:07

DC-->Disc Juggler--> o co chodzi???
 
Cześć!

Od 2 miesięcy używam Disc jugglera do nagrywania gier na Dreamcasta, od tego czasu...nagrałem bez problemu około 30 gier (obrazów .cdi) No i wszystko chodziło pięknie aż tu nagle 3 dni temu jak chcialem wypalić gre (Marvel vs Capcom) to przy wybieraniu ścieżki gdzie leży mi obraz na dysku, w dolnym panelu wyskakuje mi komunikat "Unable detected D:/MvsC.cdi CD format: using user provided format instead" Przy tej grze pierwszy raz disc juggler mnie zawiódł bo Dreamcast płyte rozpoznaje jako Audio (na 100% przy ustawieniach przy wypalaniu wszystko było dobrze) Następnego dnia dostałem kolejne gry (też obrazy .cdi) King of fighters 2000, REZ, Guilty ger X i...ten sam komunikat:( Wiecie może o co biega i co z tym zrobić???

Moja nagrywarka to LG8080B CED która bardzo dobrze współpracuje z Disc juggler. Disc Jugglera używam wersji 3.5 (na niej wypaliłem właśnie około 30 gier, wszystkie gry nagrywam na nośnikach TDK 700MB, a te 3 gry przy których wyskakuje ten komunikat mają troche ponad 700 MB ale to przecież niema akurat znaczenia, bo już nieraz nagrywałem obrazy ponad 800MB.

Aha i jeszcze jedno - te trzy gry były spakowane RARem, podzielone na kilka części, np przy Marvel vs Capcom było około 10 mniejszych plików (wszystkie spakowane RARem, 9 było pustych, a tylko w pierwszym był cały braz 747 MB) Ni na koniec...WSzystkie te 4 gry testowałem czy archiwa są zgodne...przy wszystkich jest wszystko w porządku, żadnych błędów CRC itp.

Ma ktoś jakiś pomysł o co chodzi?? Pomóżcie!!!!!

Regulamin! - dop.Desden
Gry dzielą się na: non-selfboot i selfboot,ty pewnie masz ten pierwszy.Więc proponuje "swap obraz" zwany Utopia CD dostępny np. megagames.com
Bo ze stworzeniem selfboota będzie ci ciężko.

Berion 06.08.2005 18:04

Cytat:

Napisany przez Narquath
Cześć!
Od 2 miesięcy używam Disc jugglera do nagrywania gier na Dreamcasta, od tego czasu...nagrałem bez problemu około 30 gier (obrazów .cdi) No i wszystko chodziło pięknie [...]

To winszuje bo z moją LG się gryzie :(

Cytat:

Napisany przez Narquath
[...] aż tu nagle 3 dni temu jak chcialem wypalić gre (Marvel vs Capcom) to przy wybieraniu ścieżki gdzie leży mi obraz na dysku, w dolnym panelu wyskakuje mi komunikat "Unable detected D:/MvsC.cdi CD format: using user provided format instead" Przy tej grze pierwszy raz disc juggler mnie zawiódł bo Dreamcast płyte rozpoznaje jako Audio (na 100% przy ustawieniach przy wypalaniu wszystko było dobrze) Następnego dnia dostałem kolejne gry (też obrazy .cdi) King of fighters 2000, REZ, Guilty ger X i...ten sam komunikat:( Wiecie może o co biega i co z tym zrobić??? [...]

Hmm... może te obrazy są zrobione przez, którąś ze starszych wersji DJ'a? Nie wiem, nie używam. Podobno DJ3 i nowszy nie radzą sobie dobrze z obrazami wykonanymi przez DJ1/2 [?]
Nie jestem osobą specjalnie kompetentną jeśli chodzi o DC. Póki jeszcze żył wypaliłem na niego nie wiele gier i nie zawsze z pozytywym skutkiem (inaczej już dawno byłby porządny update do tutoriala dla DC).

Może sprubój zamontować w virtualu i zniego kopiować DJ'em [?] Ewentualnie A120% (normalCD/DAO - nie zawsze mi działało).

Cóż... niestety tylko tyle mojej "pomocy". Odsyłam Ciebie na DCFans, jeśli uda się Tobie rozwiązać ten problem, zajrzyj i podziel się z nami rozwiązaniem.

Kamczy 31.01.2006 22:12

http://dreamcast.tivi.pl/


zapraszam rowniez do lektury na tej stronie

P.S. Czy moze ktos wypalal self-boot'a, tzn gry nie trzeba ladowac za pomoca UTOPIA BOOT DISC

Berion 01.02.2006 12:42

@Kamczy
Jak widzisz nie skończyłem (w zasadzie to nawet nie zacząłem) tutoriali o DC. Nie rozumiem tego, ale raz wypalona płyta bootowała mi się na DC, a raz nie. I jako, że Dream mi stosunkowo szybko padł (tak to jest jak się goowno kupi - zajeżdżony laser) nie zdążyłem się tym zainteresować. A czy wypalałem selfbooty czy non-selfbooty to już nie pamiętam. W każdym bądź razie próbowałem i przez Utopie i "normalnie".

A wracająć do DCFans - nie znam lepszego sajta poświęconego DC. Polecam...

akos 30.06.2007 14:14

Mam problem z nagraniem Super Runabout na DC i nie tylko z nim. Obraz jest w formacie mds mdf ,wi***281;c w***322;***261;czam Alcochola daj***281; tryb DAO-SAO pr***281;dko***347;***263; x8 i niby si***281; nagrywa. Nagrywa do po***322;owy wielko***347;ci obrazu p***243;***378;niej ***322;adowanie obrazu zostaje zako***324;czone, a pr***281;dko***347;***263; skacze do 52x.Dreamcast niestety p***322;yty nie widzi.
Po szpera***322;em na necie i wyniucha***322;em ,***380;e przy grach na DC trzeba ustawi***263; tryb RAW-DAO tak te***380; zrobi***322;em. I nagrywa si***281; teoretycznie w porz***261;dku lecz niestety konsola z t***261; p***322;yt***261; nie chce zaskoczy***263;.
Aha laser na pewno jest dobry poniewa***380; starsze p***322;yty czyta bez problemu, nawet na sm***281;tnych no***347;nikach.
Dodam jeszcze ,***380;e wszystko zacz***281;***322;o mi si***281; pieprzy***263; po zmianie nagrywarki z jakie***347; AOpen(pad***322;a) na LG GCE-8525B. Mo***380;e trzeba zainstalowa***263; jakie***347; sterowniki czy co***347;.Bardzo prosi***322;bym o pomoc.

Berion 30.06.2007 14:42

Sam RIPowa***322;e***347; z GD-ROMu czy ***347;ci***261;gn***261;***322;e***347; z sieci (co by sobie zaoszcz***281;dzi***263; roboty :taktak: ). Jeste***347; pewien, ***380;e rip jest poprawny? Je***347;li sam to mo***380;e nie zmieni***322;e***347; wszystkich LBA w bin-ie?

Dla sprawdzenia swojej nagrywarki skopiuj gr***281;, kt***243;rej jeste***347; w 100% pewien w spos***243;b, kt***243;rego te***380; jeste***347; pewien.

Ja niestety z DC mia***322;em minimalny kontakt.

Wypalasz selfboota czy non-selfboota bo to do***347;***263; istotna r***243;***380;nica w uruchamianiu gry na DC (czyli: czy przez Utopi***281; czy bez niej).

akos 01.07.2007 10:40

Ok po pr***243;bowa***322;em i sprawa wygl***261;da tak.
Wzi***261;***322;em 2 gry selfboota(przez utopie chyba) i non-selfboota(bez utopii). W ka***380;dym b***261;d***378; razie Resident kt***243;ry idzie przez Utopie ***347;miga a***380; mi***322;o!. Niestety Capcom vs. SNK 2: Millionaire Fighting 2001 kt***243;ry posiada 2 sesje , s***261; z nim problemy .Alcochol ***380;e tak powiem nagrywa tylko pierwsz***261; mniejsz***261; sesje(chyba boota) a gdy ma przej***347;***263; do drugiej ko***324;czy mi wypalanie.Ble ble zapis zako***324;czono sukcesem.
Obraz jest ***347;ci***261;gni***281;ty z sieci:)
Super Runabout jest non-selfbootem.
Mo***380;e co***347; w ustawieniach programu ??

Berion 01.07.2007 15:07

To może wysmaż ją w Disc-At-Once, a nie Session-At-Once? :hmm:

Dziwne, żeby A120% wypalał tylko jedną, pierwszą sesję i nie zgłosił żadnego błędu podczas zapisu o_O

akos 01.07.2007 21:06

No w***322;a***347;nie wypali***322;em DAO/SAO ,samego trybu DAO w Alcocholu nie mam. Sam ju***380; nie wiem o co chodzi.
A mo***380;liwe jest ***380;eby nagrywarka nie radzi***322;a sobie z obrazami dwu-sesyjnymi ?

Berion 01.07.2007 21:55

Generalnie to w og***243;le jest problem z nagrywaniem/robieniem obraz***243;w multi sesyjnej p***322;yty pod wi***281;kszo***347;ci***261; mi znanych program***243;w.

To spr***243;buj RAW-DAO. Nie mo***380;e go nie by***263;.

akos 02.07.2007 12:51

Spróbowałem w RAW-DAO i krótko mówiąc kicha. Gra(Capcom vs. SNK 2: Millionaire Fighting 2001) wejdzie raz na dziesięć prób a do tego bardzo długo się wgrywa. Na razie jestem w kropce nawet nie wiem co mógłbym jeszcze zrobić.:help:

sobrus 02.07.2007 14:30

Wejdzie raz na 10 pr***243;b ale wejdzie - wiec wypali***322;o sie poprawnie.
Moim zdaniem trzeba zmieni***263; p***322;yty. Mi np. z TDK te***380; zatrybia raz na 20 pr***243;b. Moj DC najbardziej kocha p***322;ytki SONY - zatrybiaj***261; za ka***380;dym razem. Te***380; pal***281; alcoholem.

Aha i nie pal za szybko. Max 16x. Ja pale @8x i u mnie takie p***322;yty dzia***322;aj***261; znacznie lepiej ni***380; @48x. To oczywiscie kwestia nagrywarki - moja nie jest najwy***380;szych lot***243;w (TOSHIBA SD-R5372B). Aha i nigdy nie pale w trybie RAW (nie wiem czy to znaczna r***243;***380;nica, ale tak dzia***322;aj***261; wi***281;c nie kombinuje :D)

akos 02.07.2007 15:22

Wiesz ja zawsze nagrywa***322;em na Verbatimach i wspomnianych przez Ciebie TDK ewentualnie jak nie by***322;o to na Platiniumkach i zawsze hula***322;y. Ustawia***322;em tryb DAO/SAO pr***281;dko***347;***263; 8x i te***380; nigdy nie kombinowa***322;em bo chodzi***322;y.
Ale po zmianie nagrywarki zacz***281;***322;o mi si***281; wszystko pieprzy***263; przez DAO/SAO nie mog***281; bo mi Alcohol widzi tylko pierwsz***261; sesje. RAW-DAO wypr***243;bowa***322;em i poprawa jest mizerna.
btw: da si***281; jako***347; sprawdzi***263; jakim trybem gra zosta***322;a nagrana.

A tutaj zapis loga . Mo***380;e cos pomo***380;e.
####################### Dumping/Recording Progress Log #######################
16:19:56 Procesor: AMD Duron(tm) processor (1299MHz)
16:19:56 Pami***281;***263; dost***281;pna dla systemu: 392 632 KB
16:19:56 Rozmiar bufora pami***281;ci: 37 MB
16:19:56 ***321;adowanie obrazu p***322;yty: D:\filmy\CvcS.ccd
16:19:56 Informacje o ***378;r***243;dle: Sesja: 2, ***346;cie***380;ka: 2, Rozmiar: 629.0 MB / 071:34:20
16:19:56 ***321;adowanie obrazu p***322;yty zako***324;czone!
16:19:56 (F:) HL-DT-ST CD-RW GCE-8526B(0:1): Tryb zapisu/Pr***281;dko***347;***263;
16:19:56 Symulacja zapisu - DAO / SAO - 8X (1200 KB/s)
16:20:33 (F:) HL-DT-ST CD-RW GCE-8526B(0:1): Symulacja zapisu zako***324;czona!
16:20:33 Czas operacji: 00:00:36, ***346;rednia pr***281;dko***347;***263;: 5.3X
16:20:35 Zapisywanie zako***324;czone!
16:20:35 Czas operacji: 00:00:35
################################################## ############################

Berion 02.07.2007 16:33

Czyli w RAW-DAO masz wszystkie sesje, a w DAO/SAO nagrywa tylko pierwsz***261;, tak?

akos 02.07.2007 16:43

Ano tak widzi mi tylko t***261; mniejsz***261; sesje(boota) i po 30 sekundach gdy ma przej***347;***263; do drugiej to mi wyskakuje Zapis zako***324;czony. W Raw-dao widzi mi chyba obie znaczy si***281; nagrywa si***281; w porz***261;dku ale DC czyta je z trudem(strasznie laser mieli) i to raz na ruski rok.

Berion 02.07.2007 17:57

Hmmm... bo mode2 to nienajlepszy pomysł, ale już coś wiadomo.

Mam pomysł, ale nie wiem jak z jego realizacją, muszę pomyśleć. Trzeba by skopiować każda sesję osobno i wysmażyć po sobie nienaruszając lba.

Coś się wymyśli ;]

akos 05.07.2007 23:07

Berion i jak z tym twoim pomys***322;em ?. Wyjdzie co***347; z tego ?

Berion 08.07.2007 18:36

Sorry, walczy***322;em z dyskiem do Xboxa i teraz m***243;j prze***322;***261;czy***322; si***281; na PIO, a na tym nic si***281; nie da robi***263;. "***380;esz k*a ma***263;, pech..."
Nie stestowa***322;em nic bo i nie mia***322;em jak, ale opisz***281; to mo***380;e spr***243;bujesz sam:

Wypakuj obie sesje np. ISOBusterem do bin (oczywi***347;cie ka***380;d***261; z osobna - w mode1). Wysma***380; CDRWinem po kolei te sesje, z tym ***380;e nie wiem czy po ostatniej zamknie p***322;yt***281; i czy nie popierniczy LBA. Ale mo***380;na spr***243;bowa***263;.

pablo4400 12.07.2007 10:37

Witam. Mam dwa pytania.

1. Gdzie jest jakaś strona z grami na dreamcasta, które można pobrać?
2. Jak przegrać taką gre na płyte żeby ona działała na dreamcasta?

Proszę o pomoć w tej sprawie.

Berion 12.07.2007 12:06

Ad1.) allegro, ebay :taktak:
Ad2.) cały ten topik jest o tym...

pablo4400 12.07.2007 20:27

Jakbyś umiał czytać to byś się doczytał tego że ja sie pytam gdzie można [B]pobrać[B] gry i jak to zrobić a nie skopiować

Berion 12.07.2007 21:26

Cytat:

Napisany przez pablo4400 (Post 808861)
Jakby***347; umia***322; czyta***263; to by***347; si***281; doczyta***322; tego ***380;e ja sie pytam gdzie mo***380;na pobra***263; gry i jak to zrobi***263; a nie skopiowa***263;

A ty jakby***347; czyta***322; regulamin to by***347; si***281; dowiedzia***322;, ***380;e tego typu pytania na tym forum nie s***261; mile widziane. ZERO warezu. :>

Dorian666 25.12.2007 16:30

Elo. Jestem nowy na forum i nie jestem tu bez powodu. Mam problem z nagraniem gry Skies Of Arcadia(DC). Od roku jestem bardzo zainteresowany t***261; grom gdy otrzyma***322;em jej demo. Straci***322;em wiele nerw***243;w i czasu aby j***261; nagra***263; lub kupi***263;. Mam DiscJugglera, Alcohol120***37; i Nero StartSmart straci***322;em wiele ro***380;nych p***322;yt aby nagra***263; ta gr***281;. Za***322;atwi***322;em sobie gre t***261; z 2 ***378;r***243;de***322; i ***380;adna nie dzia***322;a***322;a. Potrzebuje Waszej pomocy z g***243;ry dzi***281;ki.

KaiQ 11.06.2020 20:10

Ilość załączników: 1
ale wykopalisko ten temat... :D
ja właśnie wczoraj i dzisiaj zacząłem testować kupionego i odrestaurowanego przeze mnie Dreamcasta. Przyszedł mi tandetni, ale jednak kabel Video więc coś w końcu widzę:wow:.

Oryginał Shenmue się wczytał, ale nie chciał się dalej załadować mimo że źle nośnik nie wygląda, za to kopię zapasową Quake 3 konsola wciągnęła jak tralala :spoko:
Chciałem jeszcze przetestować kopię płyty z innej gry, ale mi coś się formaty nie zgadzają. Czy dobrze myślę że taka kopia to wyłącznie pod emulator i szkoda płyt na wypalanie takiej zawartości?
Załącznik 158607

Obecnie z multimetrem i lutownicą w ręku walczę z niedziałającym padem od Sega Saturn bo nie reaguje a przewód przerwany był i ciężko mi było lutować bardzo cienkie kable zbrojone/przeplatane jakimś sznurkiem i trudne do odizolowania. Dziewięć żył skutecznie zamknęło mi idealną myśl zastąpienia całego przewodu kablem internetowym :P Obecnie zrobione, tylko testować i wracam do "IKSA"

szczuru 15.06.2020 19:19

Cytat:

Napisany przez KaiQ (Post 1436893)
Czy dobrze myślę że taka kopia to wyłącznie pod emulator i szkoda płyt na wypalanie takiej zawartości?
Załącznik 158607

Tak, *.gdi/*.cdi to obraz płyty.


Źle Cię zrozumiałem - obraz ze screenshoota możesz śmiało wypalić i powinien ruszyć jeśli jest to kopia selfboot - jeśli nie to zaopatrz się jeszcze w Utopia BootCD i ruszy na bank.

A youkai of love 16.06.2020 17:32

Nie jest selfboot chociaż mogę się mylić, jest Europejski. Do nagrywania najlepszy stary program DiscJuggler, niby imgburn da radę, ale trzeba szukać wtyczkę.

KaiQ 19.06.2020 16:26

Jeszcze nie zmarnowałem płyty na wypalenie zawartości. Aktualnie pobieram kopię zapasową mojej oryginalnej Shenmue CD1 (nie wiedzieć czemu mam komunikat że nie może z niej załadować danych). Jeśli już rozpakuję i będę miał przed nosem także takie pliki jak na zrzucie ekranu to co ja mam zrobić? Z tego co rozumiem to obraz z *.bin powinien mieć jeszcze pliczek *.cue

Ponadto co z tym kilku kilobajtowym plikiem *.gdi?
No raczej nie wrzucę tego na płytę jak zdjęcia czy inne luźne dane.

PS.

DiscJuggler mi się sam zamyka zaraz po uruchomieniu. (Windows 7 x64) więc póki co pozostaje mi ImBurn z wtyczkami.

misiozol 19.06.2020 16:28

Wywal AV ;)

KaiQ 19.06.2020 16:54

Cytat:

Napisany przez misiozol (Post 1437035)
Wywal AV ;)

:hmm: można jaśniej..?


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 03:53.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.