Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Off topic (https://forum.cdrinfo.pl/f5/)
-   -   Jaka podkładka pod mysz optyczną ? (https://forum.cdrinfo.pl/f5/jaka-podkladka-mysz-optyczna-14681/)

S_N_I_P_E_R 29.12.2002 21:55

Jaka podkładka pod mysz optyczną ?
 
Zawsze miałem myszki kulkowe więc problemu nie było :) Teraz zamierzam przejść na mysz optyczną i nie mam pojęcia jaką do niej kupić podkładkę. Podpowiedzcie coś :)

faco 29.12.2002 23:30

Im ciemniejsza tym lepsza.
Ja mam czarną.:D

Druss 29.12.2002 23:41

A na ktorych kolorach sie tnie najbardziej??

faco 30.12.2002 00:02

Nie wiem na jakich, ale gdzieś kiedyś wyczytałem, że im ciemniejszy kolor tym lepiej chodzi i jest mniejsze zużycie baterii.

PS. Niepolecane są podkładki w drobne paski itp. o dużym kontraście kolorów.

Ormianin 30.12.2002 07:20

Cytat:

faco napisa***322;(a)
Nie wiem na jakich, ale gdzieś kiedyś wyczytałem, że im ciemniejszy kolor tym lepiej chodzi i jest mniejsze zużycie baterii.

PS. Niepolecane są podkładki w drobne paski itp. o dużym kontraście kolorów.

Zazwyczaj mysz optyczna powinna miec swoja firmowa podkladke, dziwne ze nie masz takowej... zastosowanie byle jakiej podkadki naraza na bledy skalowania

BD 30.12.2002 09:22

Re: Jaka podkładka pod mysz optyczną ?
 
Cytat:

S_N_I_P_E_R napisa***322;(a)
Zawsze miałem myszki kulkowe więc problemu nie było :) Teraz zamierzam przejść na mysz optyczną i nie mam pojęcia jaką do niej kupić podkładkę. Podpowiedzcie coś :)
ja nie uzywam wcale podkladki - nie potrzeba
a mysz optyczna dziala na kazdej powierzchni poza lustrem i szyba
w domu uzywam myszki na debowym biurko

bartoldzik 30.12.2002 09:51

Wyprobowalem kilka podkladek no i oczywiscie biurko i zadnej roznicy nie ma.

Stef 30.12.2002 10:04

jakja kupowalem swoja mysze optyczma, to sprzedawca w sklepie powiedzial ze najlpeije niz pod nia nie podkladac, chyba ze mam jadne biurko.
wiec zgodnie z jego rada :P nic nie podkladam, jezdzi sobie po moin brazowym biurku w paski jasniejsze... czasem jak zatrzyma sie na takim uskoku jasniejszo-ciemniejszym to kursor na ekranie drga.... fajnie to wyglada........:D

Remix 30.12.2002 10:18

ja mam podklake czarna jeszcze spod kulkowej - tak sie przyzwyczailem do niej :)
...baterie(ktos powiedzial)... ja mam optyczna na porcie USB i jestem baaardzo zadowolony.

ps. ale do optyka nie trzeba podkladki tak naprawde - dziala na kazdej powierzchni oprocz tych, o jakich mowili koledzy wczesniej (paski, kropki, jakiech chropowate mocno itp.)

faco 30.12.2002 12:53

Cytat:

Ormianin napisa***322;(a)
Zazwyczaj mysz optyczna powinna miec swoja firmowa podkladke, dziwne ze nie masz takowej... zastosowanie byle jakiej podkadki naraza na bledy skalowania

Jeśli producent takowej nie dołącza do myszy, a w instrukcji nic na ten temat nie ma, to chyba nie jest tak jak napisałeś.

AS_Wywiadu 30.12.2002 13:17

nooo!!
 
musi być biała!!!!!!!! czym bardziej bielsza tym działa lepiej, pisali kiedyś już to na bechmarku chyba albo gdzieś indziej czytałem, zresztą koles kupił i miał właśnie problemy jak miał podkładke czarną, cztm jaśniejsza tym pracuje lepiej, powaga!!

S_N_I_P_E_R 30.12.2002 13:51

To w końcu jaka ? Biała czy czarna ???

shuma02 30.12.2002 15:43

ja sie zgadzam z kolegą który pisze że nic nie trzeba, bo sam tak mam na 3 komputerach i wszystko działa.
jednak raz na biórku miałem taki przezroczysty plastik pod który można włożyc zdjecia, etc. i na tym myszka wariowała bo sie czerwona kropka odbijała spowrotem do myszki.

shuma02

Stef 30.12.2002 16:30

Wlasnie sprawdzilem doswiadczalnie na jakich powierzchniach dziala myszka moja optyczna.
i dziala tak samo dobrze na bialym jak i na czarnym.
jest jedno ale....
wiadomo z fizyki ze nbialy kolor znacznielepiej odbija swiatlo niz kolor zcarny, ktory swiatlo pochlania. wiec na bialym teoretycznie powinno byc lepiej.

Pawel_k 30.12.2002 16:51

Ilość załączników: 1
A co powiecie o mojej podkladce :D
dodam iz moja myszka optyczna (A4tech) chodzi po niej znakomicie :)


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 11:28.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.