![]() |
Vidomi?
Programem vidomi przerabiam sobie filmy z dvd do formatu avi, używam do tego kodeka Divix 5.0.2.Niby wszystko jest w porządku, film wychodzi ładnej jakosci, ale nie bardzo wiem gdzie mam określic wielkość pliku wynikowego i raz wychodzi mi film o wielkosci np 514mb a następnym razem 840mb , a chciałbym otrzymac film o objętości 700mb zeby wszedł na 1 cd.Gdzie to zaznaczyć??
|
Ilość załączników: 1
Masz w zalaczniku, Options -> Output Size Options ...
|
ta opcja pozwala tylko na to zeby po osiągnieciu 700mb rozpoczęło sie robienie nowego pliku wynikowego.Mam tak zaznaczone i utworzył mi sie film na 2 cd(1-700mb ,2-246mb) a mnie chodzi o to jak cały film upchnąc na 1 cd
|
"a chciałbym otrzymac film o objętości 700mb zeby wszedł na 1 cd"
Kodek DivX stosuje tzw. zmienny-bitrating ,oznacza to iż określenie dokładnego rozmiaru pliku wynikowego jest bardzo trudne . Pamietaj iż dobry efekt kompresji w DivX to jeden film na dwóch płytach CDR . Jeśli upierasz się na 1 CDR ,to : 1.Ustawić format RGB 2.Pozbyć sie ewentualnej panoramy w filmie (przycięcie - crop) w "SelectSourceRange" . 3.W ustawiniach kodeka DivX 5.02- "1Pass" ,w zakładce "AdvancedParameters" obok "MinimumQuantizer" - wartośc "5" . Ten "przepis" uwarunkowany jest niestety kilkoma czynnikami : - długość filmu - szybkośc akcji w filmie - szybkość zmian kolorów w filmie Reasumując : 10 minutowa sekwencja wyścigu w filmie StarWars będzie zajmowała dużo więcj miejsca po kompresji niż dialog pary zakochanych w ciemnym pokoju w filmie "X" . |
Cos dla ciebie by byl program Easy Divx wielkosc pliku ok 6 MB. Mozna tam ustawic akurat kompresje do 1 CD. Posiada polski interfejs.
|
Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 00:43. |
Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2025, vBulletin Solutions Inc.