Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Off topic (https://forum.cdrinfo.pl/f5/)
-   -   Czy da sie to jakos sprawdzic ??? (https://forum.cdrinfo.pl/f5/czy-da-sie-jakos-sprawdzic-16609/)

ZbigNieff 09.02.2003 22:51

Czy da sie to jakos sprawdzic ???
 
Czy da sie jakos sprawdzic czy nagrywarka lub naped byla wczesniej uzywana???

Tzn moj znajomy kupil naped i RW na allegro i gosc zagwarantowal mu ze
naped i RW jest nowy i nie uzywany ale jak go zobaczylem wydaje mi sie
ze jest troche juz przetarty (CD-ROM)!!

Chodzi o CD-ROM TEAC 40x i CD-RW TEAC 40x12x48!!

Czy da sie sprawdzic jakims sofcikiem to ile RW nagralo plytek i
czy wogole wczesnie nagrywalo???

murt 09.02.2003 23:42

Wydaje mi sie ze raczej nie. Nagrywarka raczej nie zapisuje danych o ilosci wypalonych plyt. Chyba jednyna rzecza jaka mozna zrobic to nagrywac i zobaczyc jak jej idzie. Jesli nie ma rzadych przewalkaow to powinno byc OK. Nic innego nie przychodzi mi do glowy.
PS W jakim sensie przetarty?

chester 10.02.2003 07:02

Ja tylko potwierdze twoje rozmyslania.nie da sie sprawdzic tego ile nagrywarka wypalila.mozesz za to sprawdzic zkiedy ta nagrywarka zostala wyprodukowana.pisze to na gornej czesci nagrywarki.

ZbigNieff 10.02.2003 09:56

Co do produkcji sprawdzilem! Jest data SEPTEMBER 2002.

Przetarta znaczy uzywana ;p!!

Pedros 10.02.2003 10:16

Cytat:

ZbigNieff napisa***322;(a)
Co do produkcji sprawdzilem! Jest data SEPTEMBER 2002.

Przetarta znaczy uzywana ;p!!

To jest dobra data i bardzo duże prawdopodobieństwo, że jest nowa.
Możesz - taka śmieszna metoda - wziąć dużą lupę, taką jak elektronicy używają przy montażu elementów i obejrzeć boki nagrywarki i otwory na śrubki. Ale jeśli będą uszkodzenia to może też znaczyć, że ktoś ją po prosu zamontował i sprawdził czy działa, więc 100 % też nie będzie pewności. Choć ja na przykład do sprawdzenia nie montuję takich elementów.

ob@r 10.02.2003 10:21

Cytat:

Pedros napisa***322;(a)
To jest dobra data i bardzo duże prawdopodobieństwo, że jest nowa.
Możesz - taka śmieszna metoda - wziąć dużą lupę, taką jak elektronicy używają przy montażu elementów i obejrzeć boki nagrywarki i otwory na śrubki. Ale jeśli będą uszkodzenia to może też znaczyć, że ktoś ją po prosu zamontował i sprawdził czy działa, więc 100 % też nie będzie pewności. Choć ja na przykład do sprawdzenia nie montuję takich elementów.

...zamontował raz by sprawdzić i tak z 5000 x sprawdzał, no trudno jest dociec ale september = wrzesień (dla majacych trudności z siegnięciem po słownik), to data produkcji , do sprzedarzy trafiła nieco później, moim zdaniem spoko wiele raczej nienabite, to przecież TEAC.

Pedros 10.02.2003 12:10

Cytat:

ob@r napisa***322;(a)
...zamontował raz by sprawdzić i tak z 5000 x sprawdzał...
:D :D :D

esem 11.02.2003 11:16

Cytat:

ob@r napisa***322;(a)
...zamontował raz by sprawdzić i tak z 5000 x sprawdzał, no trudno jest dociec ale september = wrzesień (dla majacych trudności z siegnięciem po słownik), to data produkcji , do sprzedarzy trafiła nieco później, moim zdaniem spoko wiele raczej nienabite, to przecież TEAC.
Ale jak na TEACa to jest NIC (null, 0). 8)


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 06:18.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.