Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Off topic (https://forum.cdrinfo.pl/f5/)
-   -   :: Dość dziwny problem z HDD Seagate 3.2 :: (https://forum.cdrinfo.pl/f5/dosc-dziwny-problem-hdd-seagate-3-2-a-17304/)

+++LeWaP+++ 21.02.2003 22:41

:: Dość dziwny problem z HDD Seagate 3.2 ::
 
Mam w domu kompa:

p2 350 (slot1)
nieznaną płytę z wbud. dźwiękiem i kartą graf. (ati 8mb wbudowane)3 pci 1 isa
cd-rom 40x
flop
obudowa atx
hdd seagate medalist 3,2gb

na w/w dysku był zainstalowany win me... działał dosyć długo
pewnego razu po włączeniu kompa były problemy z cd-romem - zniknął z windowsa, potem przestała się wysuwac tacka z cdka (na pewno jest sprawny)
następnie system przestał się włączać - pisło no system or system error.... bla bla bla... znacie to

i tak miałem instalowac win98 se pl
przełożyłem hdd do swojego kopa... skasowałem partycję... zrobiłem na nowo... sformatowałem.... wrzuciłem instalke windy

wkręciłem hdd na jego miejsce w starym kompie i odpaliłem system z dyskietki, po czym zacząłem instalować winde
po 1 resecie system powinien pójść z hdd i winda powinna skończyć się instalowac i konfigurować

ale dupa!!! znowu napisał znany komunikat że nie ma systemu
spr. czy partycja była aktywna i była :)

przełożyłem hdd do swojego kompa i t samo ???

zrobiłem też fdisk /mbr i to nie pomogło

czy mógł się uszkodzić w jakiś sposób bios dysku? (jest on normalnie wykrywany w biosie płyty gł. i dane sie kopiują bez problemu)

o co chodzi ?

Ormianin 21.02.2003 22:46

Re: :: Dość dziwny problem z HDD Seagate 3.2 ::
 
trudno powiedziec z tego co napisales... ale jesli zatrl sie boot sektor, lub byly jakies proby ingerencji w strukture logiczna dysku, wszystko mozliwe... ja zrobilbym zwyczajny format, to pomaga, szczegolnie po manipulacjach fdiskiem


pozdrawiam:)

+++LeWaP+++ 21.02.2003 22:53

1. nic nie było ruszane... komp chodził i pewnego razu po włączeniu system nie odpalił

2. był fdisk i usuwanie/sakłądanie partycji + aktywowanie

3. formatowanie na fat32

4. był też fdisk /mbr

5. i dalej jest kaszana (na różnych kompach)

Flacha1 22.02.2003 02:01

Cytat:

+++LeWaP+++ napisa***322;(a)
1. nic nie było ruszane... komp chodził i pewnego razu po włączeniu system nie odpalił

2. był fdisk i usuwanie/sakłądanie partycji + aktywowanie

3. formatowanie na fat32

4. był też fdisk /mbr

5. i dalej jest kaszana (na różnych kompach)


No zjawisko rzeczywiście dziwne. Ja bym jeszcze spróbował z innymi partycjami np. NTFS albo Linux najlepiej przy uzyciu butowalnej płyty.

Maro 23.02.2003 14:40

Siemka
Sprobuj jeszcze usunac partycje Partition Magiciem i je ponownie zalozyc.
Oczywiscie podlacz ten uszkodzony dysk do jakiegos kompa z zainstalowanym P.Magiciem.
Pozdro...

Ormianin 23.02.2003 17:23

Cytat:

Maro napisa***322;(a)
Siemka
Sprobuj jeszcze usunac partycje Partition Magiciem i je ponownie zalozyc.
Oczywiscie podlacz ten uszkodzony dysk do jakiegos kompa z zainstalowanym P.Magiciem.
Pozdro...

A ja robilbym od poczatku wszystko.. fdisk, fat32, format c, bez partycjonowania to wszytsko, potem scandiskiem zbadac poprawnosc sektorow

pozdrawiam:)

+++LeWaP+++ 23.02.2003 18:30

jak większość komponentów dysk też ma bios i wydaje mi się że coś znim jest nie tak... chociaż go wykrywa w biosie płyty gł.???


usunąłem partycje
założyłem
formatowałem
przywracałem MBR
i nic
....



dzisiaj załatwiłem hdd 4.3 i go wrzucę do tego zestawu :)

dzięki za pomysły


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 10:53.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.