Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Off topic (https://forum.cdrinfo.pl/f5/)
-   -   Jak to zrobić? (https://forum.cdrinfo.pl/f5/jak-zrobic-18155/)

gaucho33 08.03.2003 07:51

Jak to zrobić?
 
Witam

Chciałbym zrobić na komputerze małą reorganizacje a mianowicie utworzyć odrębną partycje na której inni użytkownicy mogliby robić co sie im tylko podoba (instalować, zapisywać) a do reszty zasobów kompa nie mieli dostępu, zapisu czy modyfikacji. Mój system to XP Pro a pliki są w Fat32. Sam nie za bardzo wiem jak sie za to zabrać więc wszelka pomoc mocno pożądana.

Gorzala 08.03.2003 08:43

Aby swobodnie przydzielac dostep musisz miec NTFS...

Laser 08.03.2003 08:50

Ilość załączników: 1
Witam !

Zgadza sie - aby tak zrobić muszisz miec NTFS - po konwersji bedziesz mial we własniwosciach danej partycji dodatkowe okno / załaczam zrzut w bmp i 256 kolorach w załaczniku bo jeszcze nie mam wszystkiego zainstalowanego - nie miałem jak to przekonwertować;)

ob@r 08.03.2003 09:32

lub postaw serwer ftp jesli chodzi o kumpli z lokala lub jesli masz zewn ip (ew redirecta) to wszystkim na swiecie, tam udostepniasz co chcesz komu chcesz i nic wiecej, takim programikiem jak cesar ftp, czy jakis gftp (nie pamietam dokładnie nazwy) wszystkie sie łatwo konfiguruje...

gaucho33 08.03.2003 09:37

Cytat:

Laser napisa***322;(a)
Witam !

Zgadza sie - aby tak zrobić muszisz miec NTFS - po konwersji bedziesz mial we własniwosciach danej partycji dodatkowe okno / załaczam zrzut w bmp i 256 kolorach w załaczniku bo jeszcze nie mam wszystkiego zainstalowanego - nie miałem jak to przekonwertować;)

Nie moge tego załącznika otworzyć ani zipem ani rarem 3.11pl ani totalcmd 5.51. Byłbym wdzięczny na przesłanie mi tego na gaucho33@poczta.onet.pl. Dzięki za pomoc.

Laser 08.03.2003 09:41

Cytat:

gaucho33 napisa***322;(a)
Nie moge tego załącznika otworzyć ani zipem ani rarem 3.11pl ani totalcmd 5.51. Byłbym wdzięczny na przesłanie mi tego na gaucho33@poczta.onet.pl. Dzięki za pomoc.
Witam !

To zwykłu obrazek bmp - jak zasysaz zalacznik z forum to plik zassany nie ma rozszezenia - jakis dziwny bład - muszisz przy zapisywaniu pliku dac mu rozszezenie na .bmp i otworzysz to chocby Paintem;)

gaucho33 08.03.2003 09:59

Dzięki Laser!!!

gaucho33 08.03.2003 19:03

Jak to zrobić? cz.II
 
Mam XP Pro i pliki w ntfs. Zrobiłem już to co mi poradził Laser czyli zablokowałem zapis na partycji na której zależy mi żeby nikt nie grzebał. Chciałbym jeszcze zrobić tak żeby nikt mi tego co tam mam nie usunął do kosza. Da sie tak zrobić? Towarzysze!!! Pomożecie???

MaciejT 08.03.2003 19:11

NIE NIE NIE
To nie będzie część druga, ponieważ jest logicznie powiązana z Twoim poprzednim wątkiem i jako samodzielna część jest absolutnie bez sensu.

Już łączę... :jezyk:

Laser 08.03.2003 19:35

Re: Jak to zrobić? cz.II
 
Ilość załączników: 1
Cytat:

gaucho33 napisa***322;(a)
Mam XP Pro i pliki w ntfs. Zrobiłem już to co mi poradził Laser czyli zablokowałem zapis na partycji na której zależy mi żeby nikt nie grzebał. Chciałbym jeszcze zrobić tak żeby nikt mi tego co tam mam nie usunął do kosza. Da sie tak zrobić? Towarzysze!!! Pomożecie???
Witam !,

Pogrzeb w opcjach kazdego folderu - albo gdzies to było ogólnie chyba - kazdy folder ma opcje co kto moze robic;)

gaucho33 08.03.2003 22:38

Re: Re: Jak to zrobić? cz.II
 
Cytat:

Laser napisa***322;(a)
Witam !,

Pogrzeb w opcjach kazdego folderu - albo gdzies to było ogólnie chyba - kazdy folder ma opcje co kto moze robic;)

Mógłbyś mi naświetlić łopatologicznie jak trafić do tego miejsca które wskazuje obrazek bo ja u siebie na XP nie moge znaleźć tych zabezpieczeń?!

Laser 08.03.2003 22:43

Re: Re: Re: Jak to zrobić? cz.II
 
Cytat:

gaucho33 napisa***322;(a)
Mógłbyś mi naświetlić łopatologicznie jak trafić do tego miejsca które wskazuje obrazek bo ja u siebie na XP nie moge znaleźć tych zabezpieczeń?!
Witam !

Klikasz na folder / plik - dajesz PPM i własciwosci - we własniwosciach masz zabezpieczenia i masz to okienko co wyżej;)

gaucho33 09.03.2003 07:18

Re: Re: Re: Re: Jak to zrobić? cz.II
 
Cytat:

Laser napisa***322;(a)
Witam !

Klikasz na folder / plik - dajesz PPM i własciwosci - we własniwosciach masz zabezpieczenia i masz to okienko co wyżej;)

Tak też robiłem ale u mnie we właściwościach folderu jest Ogólne-Udostępnianie-Dostosowywanie. A we właściwościach pliku Ogólne-Podsumowanie i to mnie właśnie zmyla. Nie moge tego znaleźć.

Zeus 09.03.2003 08:27

Re: Re: Re: Re: Re: Jak to zrobić? cz.II
 
Cytat:

gaucho33 napisa***322;(a)
Tak też robiłem ale u mnie we właściwościach folderu jest Ogólne-Udostępnianie-Dostosowywanie. A we właściwościach pliku Ogólne-Podsumowanie i to mnie właśnie zmyla. Nie moge tego znaleźć.
Bo MUSISZ miec na tym dysku dla ktorego otwierasz wlasciwosci system plikow NTFS.

gaucho33 09.03.2003 11:35

Właśnie na wszystkich partycjach mam NTFS. A problem jak wyżej


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 01:21.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.