Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Off topic (https://forum.cdrinfo.pl/f5/)
-   -   Dc-hub (https://forum.cdrinfo.pl/f5/dc-hub-18806/)

januszp 20.03.2003 09:51

Dc-hub
 
Witam .
Mam kilka pytań i liczę na wszą pomoc .

Pierwsze pytanie dotyczy programu Direct Connect .
Wiem że to akurat pytanie ma małe szanse na odpowiedź ale zaryzykuję :
gdzie mozna pobrać aktualną listę HUB-ów ? .
Pozostając na chwile przy temacie DC chciałbym jeszcze zapytać o transfery :
W przypadku HUB-ów zagranicznych (szczególnie dotyczy to Szwcji i co bardzo ciekawe Czech) transfery są bardzo wyokie i utrzymują się na jednym poziomie - bez skoków (średnio 30-40kB/s),dlaczego więc nasze rodzime HUB-y mają tak kiepski transfer ? (10-20kB/s) .

Wiem że podane wartości mogą przyspożyć nieco zamieszania (bity,bajty) ,więc podam przykład :
- plik 3MB (Szwecja,Czechy,Francja)- czas potrzebny na pobranie - ok.30-40s
-plik 3MB (Polska) - 1-2 min.

Czy ten przykład oznacza iż nawet Czechy posiadają nowocześniejsze łacza internetowe od nas ? .

Następna sprawa dotyczy "czasowego ,krótkiego zamulenia" podczas otwierania stron "www" w Neostrada+ .
Ciekaw jestem czy to takie chwilowe przestoje dotyczą tylko mnie ,czy też inni użytkownicy Neostrady+ mają podobny problem ? .
Dodam iż dzieje się to zarówno na aplikacji "Wandoo" (TPSA) jak i na polecanej tu i ówdzie aplikacji "RASPPPOE" .
Nie pomagają tutaj także eksperymenty z MTU .

Będę wdzieczny za jakiekolwiek porady ,tipsy dotyczące Neostrady - oczywiście nie muszą one być sztywno związane z moimi pytaniami .
jaro

-Sid-The-Rat=> 20.03.2003 10:53

hmmm..
co rozumiesz przez zamulenie? mam neo+ od wrzesnia - czyli juz calkiem dlugo - i co prawda mialem problemy - efekt czynnika ludzkiego na centrali - ale nigdy nie odtyczyl on transferow lub stabilnosci - raczej tego ze usluga po prostu nie dzialala - ale do rzeczy
uzywam tego raspppoe - sam go polecam, tak jak i mi polecano - bo uwazam ze warto - problemow z transferem nie mam - tak samo z pingami (bo to dwie rozne sprawy sa) - pomimo iz teoretycznie max to 64kb to bardzo czesto idzie o 20-30% wiecej - lacze nie tylko szybkie (przepustowosc) ale i szybkie (czasy) pozwala na bezproblemowa gre w q3 na serwerach w wawie wrocku i szczecinie

wiem ze jestem troche osamotniony w zadowoleniu z tej uslugi - moj kumpel - mieszka w innej dzielnicy - mial bardzo dlugo problem polegajacy na okresowym ZUPELNYM zamieraniu sieci - po telefonie do biura obslugi problem zniknal - byl automatycznie skonfigurowany port - i sie krzaczylo, po recznych przerobkach wszystko jest git - ale zle wrazenie posoztalo...

niewiele w tym tresci - bo ja zadnych sztyczek nie uzywam - ale tak jakos fajnie mi sie pisalo :)

TOMMYx 20.03.2003 13:37

Re: Dc-hub
 
Cytat:

januszp napisa***322;(a)
Witam .
Mam kilka pytań i liczę na wszą pomoc .

Pierwsze pytanie dotyczy programu Direct Connect .
Wiem że to akurat pytanie ma małe szanse na odpowiedź ale zaryzykuję :
gdzie mozna pobrać aktualną listę HUB-ów ? .
Pozostając na chwile przy temacie DC chciałbym jeszcze zapytać o transfery :
W przypadku HUB-ów zagranicznych (szczególnie dotyczy to Szwcji i co bardzo ciekawe Czech) transfery są bardzo wyokie i utrzymują się na jednym poziomie - bez skoków (średnio 30-40kB/s),dlaczego więc nasze rodzime HUB-y mają tak kiepski transfer ? (10-20kB/s) .

Wiem że podane wartości mogą przyspożyć nieco zamieszania (bity,bajty) ,więc podam przykład :
- plik 3MB (Szwecja,Czechy,Francja)- czas potrzebny na pobranie - ok.30-40s
-plik 3MB (Polska) - 1-2 min.

Czy ten przykład oznacza iż nawet Czechy posiadają nowocześniejsze łacza internetowe od nas ? .


Listy hub'ów, którą mógłbyś sobie załadować z pliku, jako takiej nie ma. Ale możesz zajrzeć na poniższe dwa linki.

http://www.hub.any.pl/ - FORUM, dział "Nowe Huby"

http://www.searchengines.pl/directconnect.php3 - kilka słów o.. :)

Osobiście tylko korzystam z hub'ów szwedzkich (Wexio, etc..) i czasami z czeskich (CZECHKANAL, etc..).
Ja również mam bardzo dobre transfery z w/w hub'ów. Natomiast po podłączeniu do jakiegoś polskiego, transfer jest straszny, gorzej niż w eMule. Ale nie bardzo wiem, dlaczego tak się dzieje :)
Często zdarza się, że ściagając cokolwiek ze szwdzkiego hub'a, transfery dochodzą do 60-80 KB/s, więc nawet nie zastanawiałem się, dlaczego na polskich speed nie przekracza 10 KB/s.
Ale prawdopodobnie odpowiedź znajdziesz 'na' pierwszym z powyższych linków.

januszp 20.03.2003 18:50

Dzięki za odpowidź .

Zamulenie - czasem (nie zawsze) próba otwarcia strony - to 3-7s przestoju - nic sie w tym czasie ni dzieje - trzeba czekać .
Jeśli strona już się otworzy to inne ładują się bardzo szybko ,no ale od czasu do czasu owe zamulenie się jednak pojawia .

Jeśli chodzi o zadowolenie z usługi to oczywiście jest duże .
Strony otwirają się naprawdę szybko - najciekawsze iż strony zagraniczne szybciej niż polskie (na modemie było odwrotnie) .
Dzięki "Sid" za wskazówki .

No i dzięki "Tommyx" za linki .
jaro

-Sid-The-Rat=> 20.03.2003 19:21

janusz - sprawdz (np. DU meterem) czy twoj transfer nie skacze - w regularnych odstepach czasu - do zera - moj kumpel mial cos takeigo i okazalo sie ze to blednie skonfigurowany port w routerze dostepowym - pisalem o tym wczesenij - moze to ten sam przypadek... jak by co - to dzwonisz pod te ich linie placzu i oni to bardzo szybko zalatwiaja...

murt 20.03.2003 19:32

Nie wiem co wam sie dzieje z tym transerami ale ja na Polskich, Szwedzkich, Amerykanskich czy Francuskich mam podobne. Najczesciej siegaja 15 - 20kB/s. Oczywiscie sa uzytkownicy od ktorych sciagam o wiele szybciej - 100kB/s (najczesciej od Polakow i Amerykanow). Na czeskich nie bywam wiec sie nie wypowiadam.
TUTAJ jest lista hubow oraz wskazowki dotyczace DC.

januszp 20.03.2003 19:46

Może wygląda na to że się czepiam ,a nie ma podstawy do robienia szumu ...
Sprawdzałem na DC - jakiś czski hub (z linka Tommyx-a) :
DU Meter - DL 116,2 - 114,1 - tak więc skoki (wydaje mi sie )powinny równiez podczas downloadu ? - a ich nie ma .Cały proces downloadu to praktycznie bardzo równy wykres na "DU Meter" .Pozostawiając DC na kilka godzin - wykres dalej jest równy .

Strony "www" - tylko tutaj dochodzi (jak mówie to sporadyczne przypadki ale troche denerwujące) do "zamulenia" - przez ok 3s (czasem dłużej) strona wogóle nie reaguje i na "DU Meter" mam cisze w "eterze" .
Jeśli już Neo+ się "przegryzie" to ładuje strony w mgnieniu oka - jedna po drugiej - bez zająknięcia .Po pewnym czasie(5-10min.)następuje znów "zamulenie" itd.
Ta sytuacja pojawia się sporadycznie i cięzko wyczuć kiedy nastąpi przystopowanie ładowania stron - tak więc myślę iż być może jakieś ingerencje w ustawienia Dial-Up bądź też MTU ? .
Tak na marginesie :
na różnych stronach można wyczytac różne propozycje ustawień MTU...
Macie jakiś propozycje ,co do wpisania wartości MYU ? .jaro


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 15:14.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.