Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Dyski twarde, SSD - Problemy, porady, software (https://forum.cdrinfo.pl/f101/)
-   -   HDD S.M.A.R.T. capability (https://forum.cdrinfo.pl/f101/hdd-s-m-r-t-capability-19010/)

Ziele 26.03.2003 18:01

HDD S.M.A.R.T. capability
 
Co to za ustawienie w biosie? U mnie jest ustawione
HDD S.M.A.R.T. capability - Disabled
Rozumiem że jest to cos zwiazane z dyskiem ale co to dokładnie robi to nie wiem.

paput2000 26.03.2003 18:07

Jak pamiętam opcja ta pomaga wcześnie wykryć i zasygnalizować awarię dysku lub jej pierwsze symptomy, czuwa i analizuje stan dysku, może wykrywać wirusy. Oczywiście dysk też musi posiadać ten system.
SMART (Self-Monitoring, Analysis and Reporting Technology)

Ormianin 26.03.2003 18:15

Cytat:

paput2000 napisa***322;(a)
Jak pamiętam opcja ta pomaga wcześnie wykryć i zasygnalizować awarię dysku lub jej pierwsze symptomy, czuwa i analizuje stan dysku, może wykrywać wirusy. Oczywiście dysk też musi posiadać ten system.
SMART (Self-Monitoring, Analysis and Reporting Technology)

Czasem jest to zrodlem wielu problemow... np. u mnie w pracy przegrzewajacy sie dysk w stresie, po restarcie zawiesza komputer... wylaczenie opcji w biosie uwalnia od tego problemu...

Y@nkee_PL 26.03.2003 18:21

wlaczenie tej opcji spowoduje tez spadek ogolnej wydajnosci systemu :(
lepiej nie wlaczac ;)

tomall0 26.03.2003 18:21

Re: HDD S.M.A.R.T. capability
 
Cytat:

Ziele napisa***322;(a)
Co to za ustawienie w biosie? U mnie jest ustawione
HDD S.M.A.R.T. capability - Disabled
Rozumiem że jest to cos zwiazane z dyskiem ale co to dokładnie robi to nie wiem.

HDD S.M.A.R.T. Capability
Opcje: Enabled, Disabled

Opcja ta włącza/wyłącza obsługę S.M.A.R.T twardego dysku. Technologia S.M.A.R.T (Self Monitoring Analysis And Reporting) jest obsługiwana przez wszystkie nowe dyski twarde i umożliwia wczesne wykrywanie i ostrzeganie o zbliżających się awariach dysku. Powinieneś ją włączyć, aby rozumiejące S.M.A.R.T narzędzia mogły monitorować stan twardego dysku. Włączenie jej umożliwia również monitorowanie stanu twardego dysku po sieci. Wyłączenie tej funkcji nie zwiększa wydajności, nawet jeśli nie zamierzasz używać technologii S.M.A.R.T.

Istnieje jednak możliwość, że włączenie S.M.A.R.T spowoduje spontaniczne przeładowania w komputerach pracujących w sieci. Johnathan P. Dinan wspomniał o takim przypadku przy włączonym S.M.A.R.T. S.M.A.R.T może wysyłać pakiety danych przez sieć nawet jeśli nic ich nie monitoruje. Mogło to być przyczyną spontanicznych przeładowań, które mu się przydarzyły (Comment # 103). A więc spróbuj wyłączyć HDD S.M.A.R.T Capability, jeśli zdarzają ci się przeładowania lub pady, gdy jesteś w sieci.

Ziele 26.03.2003 18:28

Dzięki za informacje. Ustawienia pozostawie bez zmian czyli na disabled.

ps. Barracudy IV 80GB mają tą funkcję?

Ormianin 26.03.2003 18:34

Cytat:

Ziele napisa***322;(a)
Dzięki za informacje. Ustawienia pozostawie bez zmian czyli na disabled.

ps. Barracudy IV 80GB mają tą funkcję?

Mają :)

andrzejj9 26.03.2003 20:44

Cytat:

Ziele napisa***322;(a)
Dzięki za informacje. Ustawienia pozostawie bez zmian czyli na disabled.

ps. Barracudy IV 80GB mają tą funkcję?

ja mam na enabled, ale roznicy zadnej nie widze. Wiec niech bedzie wlaczone, a nuz sie kiedys przyda


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 19:23.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.