Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Off topic (https://forum.cdrinfo.pl/f5/)
-   -   Znowu Linux - Emulator Windowsa Wine! (https://forum.cdrinfo.pl/f5/znowu-linux-emulator-windowsa-wine-19826/)

kizio 13.04.2003 11:21

Znowu Linux - Emulator Windowsa Wine!
 
Czy ktoś mógłby mi podać linka do emulatora Wine??? Ja ściągałem z oficjalenj strony i przy instalacji pakietu .rpm z wine prosi o jeszcze jakieś inne pakiety! Mam Linux Mandrake 9.1! HELP!
CLOSED

Weron 13.04.2003 12:30

Re: Znowu Linux - Emulator Windowsa Wine!
 
Cytat:

kizio napisa***322;(a)
Czy ktoś mógłby mi podać linka do emulatora Wine??? Ja ściągałem z oficjalenj strony i przy instalacji pakietu .rpm z wine prosi o jeszcze jakieś inne pakiety! Mam Linux Mandrake 9.1! HELP!
To normalne sa zaleznosci pomiedzy pakietami i dlatego chce jeszcze inne pakiety.
Wejdz na www.gentoo.org i tam w dziale download poszukaj znajdziesz ztarowane.
A co do tych pakietow, ktore on chcial to wejdz do centrum sterowania mandrake i tam w install software wpisz te pakiety jak beda to zainstaluj sobie z plyt, ktore posiadasz(mandrake).
On sam poprosi o odpowiednia plyte.

kizio 13.04.2003 14:31

Re: Re: Znowu Linux - Emulator Windowsa Wine!
 
Cytat:

Weron napisa***322;(a)
To normalne sa zaleznosci pomiedzy pakietami i dlatego chce jeszcze inne pakiety.
Wejdz na www.gentoo.org i tam w dziale download poszukaj znajdziesz ztarowane.
A co do tych pakietow, ktore on chcial to wejdz do centrum sterowania mandrake i tam w install software wpisz te pakiety jak beda to zainstaluj sobie z plyt, ktore posiadasz(mandrake).
On sam poprosi o odpowiednia plyte.

ale na tej stronie nie ma działu Downloads! A w CSM (centrum sterow...) nie ma tych pakietów których on chce! A dokładnie to chce: Cups-libs=1.1.12,
perl (Cwd)
perl (File::Basename)
perl (File::Copy)
perl (strict)

Weron 13.04.2003 15:02

Re: Re: Re: Znowu Linux - Emulator Windowsa Wine!
 
Cytat:

kizio napisa***322;(a)
ale na tej stronie nie ma działu Downloads! A w CSM (centrum sterow...) nie ma tych pakietów których on chce! A dokładnie to chce: Cups-libs=1.1.12,
perl (Cwd)
perl (File::Basename)
perl (File::Copy)
perl (strict)

Dziwne bo mi sie wydaje, ze wine jest standardowo dolaczony z mandrake. Wiec powinien dzialac.
No ale od czegojest gogle?
www.gogle.com

kizio 13.04.2003 15:11

Re: Re: Re: Re: Znowu Linux - Emulator Windowsa Wine!
 
Cytat:

Weron napisa***322;(a)
Dziwne bo mi sie wydaje, ze wine jest standardowo dolaczony z mandrake. Wiec powinien dzialac.
No ale od czegojest gogle?
www.google.com

Chyba dam sobie spokuj z emulatorem! TEMAT ZAMKNIĘTY!

Smartek 14.04.2003 20:17

@Weron, [color=green]google[/color=green] !! a nie "gogle", no wiec kizio www.google.pl i piszesz:
nazwa_pakietu +rpm

pozdro ;)

ps - jakby nie znalazlo poproboj innej kombinacji ;)

esem 15.04.2003 19:20

Kizio, czy to prawda, że jesteś moderatorem na forum Linuxowym, czy mi tylko się tak zdawało? 8)

Salvad0r 15.04.2003 19:21

Re: Znowu Linux - Emulator Windowsa Wine!
 
Cytat:

kizio napisa***322;(a)
Czy ktoś mógłby mi podać linka do emulatora Wine??? HELP!

Closed czy nie closed ale swoje 3 grosze dorzuce.. Wine to *nie* emulator Windows wbrew pozorom. Tak w ogole to odradzam.. efekt raczej marny. Polecam natomiast VMWare jesli masz potrzebe korzystania z aplikacji Windows pod Linux'em.. a szczerze mowiac VMWare to znacznie wiecej bo wirtualny "komp w kompie". Po szczegoly odsylam na www.vmware.com - zareczam ze warto poswiecic nawet caly dzien na dobre skonfigurowanie systemu - w efekcie dostaniesz na swoim Linux'ie kompa z Windows ktory bedzie akceptowal 100% kodu win32, w dodatku z osobnymi zasobami... brzmi jak zart ale to prawda, sprawdz.

kizio 15.04.2003 20:49

Re: Re: Znowu Linux - Emulator Windowsa Wine!
 
Cytat:

Salvad0r napisa***322;(a)
Closed czy nie closed ale swoje 3 grosze dorzuce.. Wine to *nie* emulator Windows wbrew pozorom. Tak w ogole to odradzam.. efekt raczej marny. Polecam natomiast VMWare jesli masz potrzebe korzystania z aplikacji Windows pod Linux'em.. a szczerze mowiac VMWare to znacznie wiecej bo wirtualny "komp w kompie". Po szczegoly odsylam na www.vmware.com - zareczam ze warto poswiecic nawet caly dzien na dobre skonfigurowanie systemu - w efekcie dostaniesz na swoim Linux'ie kompa z Windows ktory bedzie akceptowal 100% kodu win32, w dodatku z osobnymi zasobami... brzmi jak zart ale to prawda, sprawdz.
Ale ja znam VMWare! Pod windowsa jest teź VirtualPC a pod Lina jest VMWare??????????? Bo jeszcze nie widziałem. A tak pozatym na tym VMWare nie zainstaluje Windows XP a innych nie mam! A czemu nie zainstaluje XP??? Bo Wszystkie programy worzące "komp w kompie" emulują bardzo słaby sprzęt!

Salvad0r 15.04.2003 20:55

Re: Re: Re: Znowu Linux - Emulator Windowsa Wine!
 
Cytat:

kizio napisa***322;(a)
Ale ja znam VMWare! Pod windowsa jest teź VirtualPC a pod Lina jest VMWare??????????? Bo jeszcze nie widziałem. A tak pozatym na tym VMWare nie zainstaluje Windows XP a innych nie mam! A czemu nie zainstaluje XP??? Bo Wszystkie programy worzące "komp w kompie" emulują bardzo słaby sprzęt!
VMWare NIE jest emulatorem. Raczej zwielokrotnia dostepne zasoby i izoluje je dla poszczegolnych uruchomionych "skrzynek". Watpie czy kiedykolwiek widziales w akcji skonfigurowane i dzialajace VMWare. Mam jako komputer-host Linuxa i dziala mi swietnie jako guest-system Windows'98 oraz Windows 2k. czyli 3 komputery w jednym. Pracuje sie zupelnie normalnie, komputer na ktorym to odpalilem to P3 z 512MB ramu, reszta standardowa. Tak wiec o jakim "slabym sprzecie" piszesz? VMWare da Ci do systemu-guest'a taki procesor jaki masz w hoscie a nie jakis "slaby".

P.S. Windows XP takze dziala pod najnowszym VMWare 4. Osobiscie nie uzywam ale znajomy tak ma i jest ok.

P.S.2 VMWare jest tak pod Linuxa jak i pod Windows. Z tym ze ta wersja pod Windows ma duzo wieksze wymagania sprzetowe i mocno zre procesor. Przynajmniej 2x bardziej niz wersja linuxowa.

kizio 15.04.2003 20:58

Re: Re: Re: Re: Znowu Linux - Emulator Windowsa Wine!
 
Cytat:

Salvad0r napisa***322;(a)
VMWare NIE jest emulatorem. Watpie czy kiedykolwiek widziales w akcji skonfigurowane i dzialajace VMWare. Mam jako komputer-host Linuxa i dziala mi swietnie jako guest-system Windows'98 oraz Windows 2k. czyli 3 komputery w jednym. Pracuje sie zupelnie normalnie, komputer na ktorym to odpalilem to P3 z 512MB ramu, reszta standardowa. Tak wiec o jakim "slabym sprzecie" piszesz?

P.S. Windows XP takze dziala pod najnowszym VMWare 4. Osobiscie nie uzywam ale znajomy tak ma i jest ok.

P.S.2 VMWare jest tak pod Linuxa jak i pod Windows. Z tym ze ta wersja pod Windows ma duzo wieksze wymagania sprzetowe i mocno zre procesor. Przynajmniej 2x bardziej niz wersja linuxowa.

Aha. Kapuje! A masz może jakieś namiary na wersje ReTail VMWare 4?????

Weron 16.04.2003 16:17

Re: Re: Re: Re: Re: Znowu Linux - Emulator Windowsa Wine!
 
Cytat:

kizio napisa***322;(a)
Aha. Kapuje! A masz może jakieś namiary na wersje ReTail VMWare 4?????
Zglos sie na forum Patrixa.
Bedziesz miec namiar na vmware.


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 11:06.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.