Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Zabezpieczenia CD/DVD/Blu-ray (https://forum.cdrinfo.pl/f11/)
-   -   Zabezpieczenie sprzętowe (klucz LPT) i uprawnienia na dyskietce (https://forum.cdrinfo.pl/f11/zabezpieczenie-sprzetowe-klucz-lpt-uprawnienia-dyskietce-19871/)

dejmag 14.04.2003 10:52

Zabezpieczenie sprzętowe (klucz LPT) i uprawnienia na dyskietce
 
Czy można (i jak) obejść zabezpieczenie sprzętowe np. programów do kosztorysowania WINBUD albo NORMA? Zabezpieczenie to klucz sprzętowy wkłądany w port LPT.
Na pewno można --- ale jak --- zrobić działającą kopię LEXA zabezpieczanego kluczem znajdującym się na dyskietce. Tu problem dotyczy chyba skopiowania dyskietki, choć słyszałem że można zrobić kopię działającą bez dyskietki.
Wymienione programy mam w pracy a chętnie widziałbym je u siebie w domu.
Pozdrawiam,

icemac 14.04.2003 11:49

Re: Zabezpieczenie sprzętowe (klucz LPT) i uprawnienia na dyskietce
 
Cytat:

dejmag napisa***322;(a)
Czy można (i jak) obejść zabezpieczenie sprzętowe np. programów do kosztorysowania WINBUD albo NORMA? Zabezpieczenie to klucz sprzętowy wkłądany w port LPT.
Na pewno można --- ale jak --- zrobić działającą kopię LEXA zabezpieczanego kluczem znajdującym się na dyskietce. Tu problem dotyczy chyba skopiowania dyskietki, choć słyszałem że można zrobić kopię działającą bez dyskietki.
Wymienione programy mam w pracy a chętnie widziałbym je u siebie w domu.
Pozdrawiam,

to chyba nie ten dzial patrz zabezpieczenia 8)

dejmag 14.04.2003 12:08

Kurcze, przepraszam.
PROSZĘ O PRZENIESIENIE TEMATU DO DZIAŁU ZABEZPIECZENIA.

sajmonsz 27.04.2003 20:29

Temat juz moze troche stary ale znam odpowiedz.(mniej wiecej)

To jest tak jak z donglem do komorek musisz miec schemat, wsad(z orgianlu nie wezmiesz bo zabezpieczony prawdopodbnie) no i musisz miec programator.

A lexa najlepiej pod linuchem kopiowac :) Idzie bez problemu bez zadnych dodatkowych programow. (TESTOWANE)

dejmag 28.04.2003 14:12

Sajmonsz, możesz opisać jak kopiujesz Lexa?

sajmonsz 30.04.2003 05:09

Ja sie na linuchun nie znam dla mnie te dyskietki kumpel kopiowal i tak mniej wiecej wkladal dyskietke i kopiowal przy uzyciu jakies komendy nie wiem jakiej dokladnie spytam sie go to wam powiem.

Stef 30.04.2003 19:55

nie wiem czy sie przydam, ale dodam ze program strix (tez do kosztorysowania) ma zabezpieczenie sprzetowe- klucz, ale da sie to obejsc.
potrzebny jest tylko specialny *****. dodam ze kiedys sam to testowalem i dzialalo.

The_GOMEZ 01.05.2003 12:59

KLUCZ SPRZĘTOWY
 
Programy takie jak LEX czy NORMA posiadają zabezpieczenia których nie można ominąć od tak sobie !
Potrzebny jest ***** i wtedy wszystko działa i jest OK.
Nie róbcie więc kopi z oryginałów bo szkoda waszych płytek i spawarek.
See You !!!:3msie:

dejmag 05.05.2003 10:35

See to być może ale You to już nie bardzo gomez (tak przynajmniej mi się w oczy na forum rzuciło).
Sajmonsz i Stef odezwijcie się gdy się czegoś dowiecie.
Dzięki.

Pozdrawiam,

Stef 05.05.2003 11:21

Re: KLUCZ SPRZĘTOWY
 
Cytat:

The_GOMEZ napisa***322;(a)
Programy takie jak LEX czy NORMA posiadają zabezpieczenia których nie można ominąć od tak sobie !
Potrzebny jest ***** i wtedy wszystko działa i jest OK.
Nie róbcie więc kopi z oryginałów bo szkoda waszych płytek i spawarek.
See You !!!:3msie:

a co za problem dograc do plytki cracka (to taki zarcik).

a co mi sie nasunelo ostatnio........
klucz sprzetowy LPT jest swego rozdaju zabezpieczeniem, ale jest jedno wielkie ALE!!!!
wiadomo ze klucz dziala tylko jak jest podpieta do niego drukarka na LPT. a co w takiej sytuacji jesli osoba\firma ma drukarke USB? wtedy takie zabezpieczenie staje sie bezuzyteczne(nie da sie uruchomic programu)!!!!
a nowych drukarek jest chyba coraz mneij na port LPT.......

dejmag 05.05.2003 11:25

Stef,
Klucz jest wpinany do portu LPT, ale drukarka podpięta być nie musi. No chyba że coś sie zmieniło bo pracowałem np. na Winbudzie bez drukarki. Klucz wpinany jest w przelocie.

Pozdrawiam

Stef 05.05.2003 13:36

na oryginalnym strixie (nie wiem jak to jest teraz, ale w kazdym razie tak bylo) trzeba bylo miec podpieta drukarke to klucza! bez tego strix nie chcial dzialac.


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 01:12.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.