Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Napędy optyczne CD (https://forum.cdrinfo.pl/f2/)
-   -   Około 5minut przy prędkości 52x (https://forum.cdrinfo.pl/f2/okolo-5minut-przy-predkosci-52x-19941/)

Boldo 15.04.2003 23:53

Około 5minut przy prędkości 52x
 
.....no właśnie a jeszcze niedawno przy takiej prędkości nagrywało mi w ponad 3 minuty.Zaznaczam że nagrywam w locie.Moja nagrywarka to Lg Gce 8520b,a dvd z którego nagrywam to Compaq SD-612B.Sprawdzałem w różnych programach Clonecd,Alcohol,Nero.Wszędzie tak samo.Aha-Dvd może odczytywać płyty cdr z prędkością max.32x.Co dziwne w Alcoholu pokazuje mi aktualną prędkość odczytu 4x! Czy to normalne? Mam włączone Dma dla wszystkich napędów,najnowszy Aspi.Pozdrawiam.

Boldo 16.04.2003 00:08

:)
 
....mam jeszcze pytanie :).Jaki tryb zapisu najlepiej wybierać tak aby było najszybciej.

grzeniu 16.04.2003 00:19

Sam piszesz ze dvd czyta z predkoscia 32x wiec nie mozesz nagrac w locie 52x. Te 3 minuty to chyba trwalo jak nagrywales z dysku. Zmniejsz predkosc do 32x i zobaczysz ze bedzie troche szybciej. Co do trybu nagrywania to nie ma wiekszego znaczenia jesli chodzi o czas nagrywania, ale staraj sie zawsze kiedy sie da korzystac z trybu DAO.

jasut 16.04.2003 07:44

Obserwuj też, jak zachowuje się bufor nagrywarki. Gdy stan bufora spada to automatycznie wydłuża się czas nagrywania.

Boldo 16.04.2003 23:10

to ja :)
 
Cytat:

jasut napisa***322;(a)
Obserwuj też, jak zachowuje się bufor nagrywarki. Gdy stan bufora spada to automatycznie wydłuża się czas nagrywania.
A w jaki sposób można sprawić by stan bufora był jak najwyższy ?

mallow 17.04.2003 09:05

no w nero i w clonie jest stan bufora pokazany .. nie wiem jak w alkucholiku ...

jasut 17.04.2003 09:38

Re: to ja :)
 
Cytat:

Boldo napisa***322;(a)
A w jaki sposób można sprawić by stan bufora był jak najwyższy ?
W momencie nagrywania pokazuje ci 2 wartości bufora (bufor danych i nagrywarki) - w formie 2 pasków. Powinny być w trakcie nagrywania cały czas zapełnione (u mnie jest w granicach 96-100%). Gdy wartość buforów spada nagrywarka przestaje nagrywać, czekając na ponowne zapełnienie, co zwiększa czas nagrywania. gdy zaobserowoałeś u siebie spadki wartości byfora, zmniejsz prędkość nagrywania. Mimo, że teoretycznie spowolnisz nagrywanie, nagrasz szybciej.
Pozdrawiam.


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 11:28.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2025, vBulletin Solutions Inc.