Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   DVD-Video (https://forum.cdrinfo.pl/f13/)
-   -   Przerabianie divx/xvid na DVD PAL (+ polskie napisy) - Poradnik (https://forum.cdrinfo.pl/f13/przerabianie-divx-xvid-dvd-pal-polskie-napisy-poradnik-21085/)

CobraVerde 11.05.2003 18:53

Przerabianie divx/xvid na DVD (+ polskie napisy) - Poradnik
 
W załączniku znajduje się dosyć obszerny poradnik o który mnie prosiło ostatnio parę osób. mam nadzieję, że będzie pomocny dla stale rosnącej liczby użytkowników nagrywarek DVD, którzy mają filmy divx i chcieliby je oglądać na stacjonarnych odtwarzaczach DVD, ciesząc się przyzwoitą jakością obrazu i dźwięku i oczywiście polskimi napisami do filmów, które oficjalnie takich jeszcze nie mają (bo wyjdą na DVD za jakiś czas) albo mieć nie będą (bo się u nas na DVD nie pojawią)...
proszę o wszelkie uwagi jego temat, bo nie wykluczone, że o czymś zapmniałem albo coś pokręciłem ;)
proszę też wszystkich zainteresowanych o dzielenie się swoimi doświadczeniami na temat konwersji Divx -> DVD.
sam jeszcze się muszę wiele nauczyć ;p
pozdrawiam

poradnik: http://www.cobraverde.net/Porady/divx2dvd.htm

lukiluki 12.05.2003 12:54

mały kłopocik
 
Dzieki za tutorial.
Niestety utknąłem na wczytywaniu pliku XXXXXX.avs do CCE
Pokazuje mi komunikat i tu cytuję:
AVIFileOpen("C:/XXXXXX.avs"):Acording to the registry, the type of file specified in AVIFileOpen does not have a handler to process it.

I to by było na tyle
Proszę o pomoc.???

CobraVerde 12.05.2003 12:59

musisz poprawnie zaistalować AviSynth, bo CCE nie widzi tego plugina i nie rozpoznaje zawartych w skrypcie poleceń.
tu www.avisynth.org masz instalki poszczególnych wersji - proponuję zacząć od 2.07, która jest najmniej problemowa we współpracy z CCE 2.50
powodzenia :)

CobraVerde 12.05.2003 13:21

jakby co to wersja 2.07 jest tutaj: http://www.mpegit.net/AviSynth_207.exe

a 2.08 tutaj: http://www.canaldivx.com/progs/AviSynth.zip

poźniejsze wersje to bety (np. 2.51) i bywają z nimi kłopoty...

lukiluki 12.05.2003 14:52

&$^%#&@*@!
 
Program blablabla.exe wygenerował błędy i zostanie zamknięty.......
Kocham za to XP-ki. Dzięki za linki do innych wersji. Czy sam procek może mieć z tym coś wspólnego - mam XP 1800??

CobraVerde 12.05.2003 14:59

ja używałem tej metody i programów na prockach od 1700XP do 2600XP, na Windows XP Pro, SP1 - wszystko zawsze gra, a jak są problemy z skryptami AVS + CCE 2.50 to wystarczy przywrócić wersję Avisynth 2.07 i jest OK. nowszych wersji Avisynth używam do CCE 2.67...

lukiluki 12.05.2003 15:55

help
 
Z innymi wersjami tez mi wywala. Przyjął ten skrypt z programem CCE Basic Traial ale tam są całkiem inne opcje i nie za bardzo mi poszło.

CobraVerde 12.05.2003 16:02

a masz wogóle CCE 2.50 ?

lukiluki 12.05.2003 16:10

CCE
 
Mam 2.50 a nazwa pliku cspte250

CobraVerde 12.05.2003 16:16

no to dziwne bo u mnie działa bez problemu od ponad roku - odinstaluj wszysko (CCE i AVS) do czysta (pliki, rejestr) a potem zainstaluj od nowa...
jak masz wersję scrackowaną to tym bardziej to zrób ;)

Rodzyn 12.05.2003 21:25

prosze o umieszczenie opisy jak przerobic dvx na dvd , prosto i bez klopotow. Plik niby zip jest php i czym to otworzyc? world 2000 nie ma klopoty , mam pinacle impression 2.1 jak tam umiescic napisy niby robie wszystko ale jakos nie chca sie wyswietlac.a z konwersja do dvd tez mam problem

CobraVerde 12.05.2003 21:58

a czym masz problem bo te spakowane opisy można bez problemu ściągnąć i rozpakować - przed chwilą sprawdzałem.

lukiluki 13.05.2003 10:00

kłopocików ciąg dalszy....
 
Witam ponownie.
Udało sie przebrnąć z uruchomieniem avisyntha i CCE teraz działem na CCE 2.66.0.10 beta i avisynth 2.08. Jakoś to zadziałało choć układ i opcje w tej wersji cce sa sporo inne i nie wszystkiem mogłem poustawiać tak jak w tutorialu. Ale już po około 6 godzinach otrzymałem pliczek XXXX.mpv. Mam DVD Maestro w wersji 2.5 no i oczywiście nie przyjął mi tego mpv podał komunikat iż ratio mu nie pasuje. Dałem spokój i odpaliłem wersję 2.9 i ten o dziwo nie protestował :jupi: . Mam kłopot ze ścieżką audio. Pierwotnie w divx była ac3 5ch. Zgodnie z wytycznymi w nandubie przerobiłem do psełdo wave a potem zaczęły sie schody. Mam te wszystkie programiki do fixowanie konwertowania i cholera wie do czego jeszcze ale fixowanie nie bardzo się powiodło. Besweet-em przerobiłem do ac3 a teraz robię sam nie wiem co Ac3Machine - z ac3 do ac3. Po besweet-cie DVD maestro nie przyjął mi tej scieżki ac3. Może kolega pomógłby zwalczyć te audio.
Poza tym widzę iż kolega dysponuje programem ... DD 5.1 Czy jest szansa na jakąś wersję demo lub trial. Szukałem tego i nie znalazłem nigdzie.
I pytanko na koniec - po przerobieniu txt na jakies bitmapy czy cos takiego otrzymałem kilkaset pliczków. Czy mam je równierz dorzucic do DVD Maestro? Czy ten sofcik poradzi sobie bo one oprócz nazwe to nie wiele się różnią.

CobraVerde 13.05.2003 10:36

Re: kłopocików ciąg dalszy....
 
Cytat:

lukiluki napisa***322;(a)
Witam ponownie.
Udało sie przebrnąć z uruchomieniem avisyntha i CCE teraz działem na CCE 2.66.0.10 beta i avisynth 2.08. Jakoś to zadziałało choć układ i opcje w tej wersji cce sa sporo inne i nie wszystkiem mogłem poustawiać tak jak w tutorialu.

główne opcje są takie same - patrząc na ich nazwy, użyj tych samych parametrów i wartości w swojej wersji CCE.

Cytat:

Mam kłopot ze ścieżką audio. Pierwotnie w divx była ac3 5ch. Zgodnie z wytycznymi w nandubie przerobiłem do psełdo wave a potem zaczęły sie schody. Mam te wszystkie programiki do fixowanie konwertowania i cholera wie do czego jeszcze ale fixowanie nie bardzo się powiodło. Besweet-em przerobiłem do ac3 a teraz robię sam nie wiem co Ac3Machine - z ac3 do ac3. Po besweet-cie DVD maestro nie przyjął mi tej scieżki ac3. Może kolega pomógłby zwalczyć te audio.
skoro divx miał audio ac3 to bardzo dobrze :) - napisałem w poradniku co trzeba zrobić w takim przypadku... ale warto powtórzyć:
1. zapisujesz jako *wav Nandubem
2. zmieniasz rozszerzenie na *ac3
3. najpierw odpalasz TYLKO BeeSliced, przenosisz swój plik *ac3 na jego ikonkę i robisz "Fix file". programik zapisuje ci nowy, poprawiony plik jako nazwa_fixed.ac3
4. ten plik ładujesz do AC3Machine (Input), wybierasz miejsce docelowe i nazwę finalnego pliku *ac3 (Output). oczywiście, że z AC3 robisz AC3, ale z poprawionym framerate (ustawiasz np. zmianę 23,976 na 25 Fps). ilość kanałów i bitrate powinna być taka sama w pliku źródłowym jak i finalnym - nie zmieniaj tych ustawień (reszta tak jak na screenie). już chyba jaśniej być nie może ;)
5. samego BeeSweet nie ma nawet potrzeby odpalać - działa on przez te dwie nakładki: BeeSliced i AC3Machine i służy raczej do korekcji istniejących plików niż tworzenia nowych.

Cytat:

Poza tym widzę iż kolega dysponuje programem ... DD 5.1 Czy jest szansa na jakąś wersję demo lub trial. Szukałem tego i nie znalazłem nigdzie.
napisz do mnie maila to coś się wymyśli...

Cytat:

I pytanko na koniec - po przerobieniu txt na jakies bitmapy czy cos takiego otrzymałem kilkaset pliczków. Czy mam je równierz dorzucic do DVD Maestro? Czy ten sofcik poradzi sobie bo one oprócz nazwe to nie wiele się różnią.
Importujesz sam plik *son, zawierający wszelkie informacje o twoich napisach i odnoszący się do tych "obrazków" - poprzez niego potem odbywa się "wlanie" ich do DVD.

powodzenia :)

foton007 13.05.2003 11:06

W zakładce STYLES (maestro sbt) mam puste białe okienko i
przesto niemoge ustawic wilkosci liter..itd.

CobraVerde 13.05.2003 12:04

fuck - wiem, to jest błąd ostatniej edycji Subtitle Workshopa, którym robisz plik *SSA. trzeba podmienić pierwsze dwie sekcje tego pliku na takie z pliku wygenerowanego przez starszą wersję - u mnie to działa:
--------------------------------------------------------------------------------------

[Script Info]
Title: <untitled>
Original Script: <unknown>
ScriptType: v4.00

[V4 Styles]
Format: Name, Fontname, Fontsize, PrimaryColour, SecondaryColour, TertiaryColour, BackColour, Bold, Italic, BorderStyle, Outline, Shadow, Alignment, MarginL, MarginR, MarginV, AlphaLevel, Encoding
Style: Default,Tahoma,24,16777215,16777215,-1,0,-1,0,1,2,2,2,15,15,15,0,0

--------------------------------------------------------------------------------------
podnień to w pliku wygenerowanym przez Subtitle Workshop (otwórz go Notatnikiem) i powinno wszystko grać :)
i polecam czcionkę Century Gothic, wielkość 22 albo 24 pkt, outline 1 pkt.

lukiluki 13.05.2003 13:48

... walki cd
 
Następny kroczek w tajemnej dziedzinie divx 2 dvd :)
Udało się przefixowac przekonwertować zamienić i podmienić .... i mam ta cieżkę dźwiekową ac3. Nawet DVD Maestro ją przyjął choć nie wiem cemy jej długość w stosunku do materiału video jest o około 3 sekundy krotsza??? :blee:

Ale nic to
Znalazłem odpowiednie (przynajmniej tak mi się wydaje) dwa pliki txt - połączyłem je i przekonwertowałem na 25fps - póżniej kolejny magiczny sofcik zronił z nich obrazki - zaimportowałem je do maestro dvd i .......
....... kończa sie wszystkie na około 40 minucie filmu :blee: :blee:
Podobnie ak u kolegi nie jestem wstanie zmienić niczego w wielkosci i kolorze czcionek. Ale nic to

W tutorialu jest podane i mogę sobie pozaznaczać audio+video+txt i zrobic podgląd filmu w celu sprawdzeniu synchronizacji. U mnie to nie działa albo nie wiem jak to zrobić.
Mam taki suwaczek i owszem mogę sobie go gdzieś przesunąć i wtdy 2klik daje mi duży obraz na ktorym widzę klatkę z filmem + napis ale za Boga nie wiem czy ten napis odpowiada temu co się dzieje w filmie oraz co gorsza nie wiem czy dźwięk jest synchroniczny wzgledem video.
Help

softmar 13.05.2003 14:45

wszystko razem
 
Daloby rade abys gdzies udostepnil te wszystkie programiki spakowane razem ktore sa potrzebne do przerobienia dixva na DVD. ??
Czesc sciagnolem tych programow. Innych nie moge bo wyskakuja jakies bledy a jeszcze innych nie moge poszukac.

Bylbym wdzieczny abys mi je gdzies udostepnil tak jak instrukcje lub moze przeslal na maila martines@konin.lm.pl

z gory dziekuje!

CobraVerde 13.05.2003 14:53

Re: ... walki cd
 
Cytat:

lukiluki napisa***322;(a)
jej długość w stosunku do materiału video jest o około 3 sekundy krotsza???
to nie ma znaczenia - często się tak zdaża i nie stanowi to problemu

Cytat:

Znalazłem odpowiednie (przynajmniej tak mi się wydaje) dwa pliki txt - połączyłem je i przekonwertowałem na 25fps - póżniej kolejny magiczny sofcik zronił z nich obrazki - zaimportowałem je do maestro dvd i ....... kończa sie wszystkie na około 40 minucie filmu

pewnie źle je połaczyłeś - wczytaj połączony plik napisów do SW, popatrz na czasy wyświetlania i porównaj z czasem filmu divx. na tej podstawie będziesz wiedział co jest i gdzie spieprzone. a czy zmianę FPS zrobiłeś w MaestroSBT ? bo SW jakoś to dziwnie robi...

Cytat:

Podobnie ak u kolegi nie jestem wstanie zmienić niczego w wielkosci i kolorze czcionek. Ale nic to
rozwiązanie jest w moim poprzednim poście...

Cytat:

W tutorialu jest podane i mogę sobie pozaznaczać audio+video+txt i zrobic podgląd filmu w celu sprawdzeniu synchronizacji. U mnie to nie działa albo nie wiem jak to zrobić.
Mam taki suwaczek i owszem mogę sobie go gdzieś przesunąć i wtdy 2klik daje mi duży obraz na ktorym widzę klatkę z filmem + napis ale za Boga nie wiem czy ten napis odpowiada temu co się dzieje w filmie oraz co gorsza nie wiem czy dźwięk jest synchroniczny wzgledem video.
Help

na górze masz przyciski podglądu - nad wszystkimi ścieżkami. ich musisz użyć, żeby film ruszył i można było go sprawdzić. a to co ci się pokazuje to chyba okno podglądu napisów... opisałem to chyba w poradniku w miarę jasno - zaraz sprawdzę ;)

CobraVerde 13.05.2003 15:14

Ilość załączników: 1
no to odrobinę dokładniej na temat podglądu w DVDMaestro bo to ważna sprawa:

CobraVerde 13.05.2003 15:19

Re: wszystko razem
 
Cytat:

softmar napisa***322;(a)
Daloby rade abys gdzies udostepnil te wszystkie programiki spakowane razem ktore sa potrzebne do przerobienia dixva na DVD. ??
Czesc sciagnolem tych programow. Innych nie moge bo wyskakuja jakies bledy a jeszcze innych nie moge poszukac.

Bylbym wdzieczny abys mi je gdzies udostepnil tak jak instrukcje lub moze przeslal na maila martines@konin.lm.pl
z gory dziekuje!

te programy ważą trochę ale jak ktoś udostępni miejsce na FTP albo WWW to nie ma problemu...
chociaż wystarczy poszukać tu:
http://www.filemirrors.com
http://www.doom9.org/software.htm
i może czasem użyć Googla albo eMule ;) i wszystko można znaleźć...

miles 14.05.2003 10:33

You will be a Jedi. I promise ;)
 
Cześć CobraV.. jak obiecałeś tak jest. Dzisiaj pobawie się tym opisem. I jeśli coś mi sie uda, to napisze. Teraz Jeszcze DVDmaestro mi został. To wszystko. POZDRAWIAM

lukiluki 14.05.2003 13:54

w sprawie podgldu w dvd maestro
 
Witam ponownie.
Sorka za marudzenie - zrobiłem tak jak pisałeś i nadal nic sie nie dzieje tzn. nie mam podglądu. Znalazłem ten suwaczek na belce z czsem. Jest tam Set Play Cursor ale dalej nie dzialają te przyciski na samej górze. Moze trzeba coś jednak wcześniej wykonać aby to zadziałało. Tak czy inaczej chciałem poprosić abyś jakoś łopatologicznie wyjaśnił te ruchy zwiazane z Connection. Moze tam coś musze najpierw zrobić. Sam juz nie wiem i wstyd truć Tobie Głowę (CVerde)???

foton007 14.05.2003 13:55

Uruchamiam MAESTRO pokazuje sie to:

REAL TIME PREVIEW functionality will not be available because no decoders have been detected.

I co dalej?

CobraVerde 14.05.2003 14:05

hmm... masz okrojoną wersję programu bez plików Cinemaster Decoder - podaj maila to Ci je wieczorem wyślę. trzeba je skopiwać do Windows/System32 i podgląd staje się aktywny

softmar 14.05.2003 22:00

DVD Maestro
 
Wysli mi jesli mozesz DVD Maestro bo nigdzie nie moge znalezsc dobrego linka do tego programu
marcing@kleczew.pl

bede wdzieczny i dalej bede testowal twoja instrukcje

lukiluki 16.05.2003 18:49

do CobraVerde !!
 
Witam
Dzieki za pliczki - podgląd juz działa :)
Mam prośbe pytanie - czy zamierzasz moze powalczyc i stworzyć jakiś tutorialik - jak wykonać za pomoca DVD Maestro (badź innego softu) jakiegos chocby statecznego menu gdzie mozan by było wybrać chocby napisy lub ścieżke dźwiękową?
A druga rzecz to moze pare słów jak powalczyć z SoftEncode 5.1
Pozdrawiam

kefir 18.05.2003 07:48

Cytat:

CobraVerde napisa***322;(a)
hmm... masz okrojoną wersję programu bez plików Cinemaster Decoder - podaj maila to Ci je wieczorem wyślę. trzeba je skopiwać do Windows/System32 i podgląd staje się aktywny



Bardzo by mi się ten podgląd przydał bo zrobiłem już dwa filmy "na pałę" i musiałem je kilka razy poprawiać bo albo w vobie audio nie pasuje albo się napisy rozjechały lub były bez polskich znaków.

Więc jakbyś mógł to podeślij mi te pliki lub podaj jakiegoś linka

Z góry dzięki

mój e-mail
bartip@o2.pl

foton007 18.05.2003 12:53

Ja jednak też poproszę:

resoxym@interia.pl

foton007 18.05.2003 15:01

Jaki trzeba filtr w nondubie aby połaczyc 2 SVCD w 1 a potem
zrobic z tego DVD

CobraVerde 18.05.2003 16:04

SVCD można połączyć w TMPGEnc - ale z doświadczenia wiem, że DVD z SVCD wychodzi gorzej jakościowo niż z divx. poza tym SVCD można bez problemu obejrzeć na większości odtwarzaczy więc nie wiem czy jest sens go przerabiać...

miles 18.05.2003 17:55

ja mam problem na początku
 
ja już się zatrzymałem na CCE
Gdy już wszystko jest ustawione tak jak wskazałeś. Po naciśnięciu Encode wyskakuje takie cudo:
cce encoding failed Error: Video check-sum is different from that of previous pass
Source video data tape or the information file
Please check video tape or the information file
--information--
Current check sum = 000fbc56
Previous check sum = 00()f48b

To przez jakiś błąd CCE czy cośżle zrobiłem???
NIe lubie nic nie wiedzieć ((

CobraVerde 18.05.2003 19:41

Ilość załączników: 1
to błąd w CCE 2.50 - jak nie zgadza mu się CRC pliku to się wywala...
wystarczy skopiować patch z załącznika do katalogu programu, odpalić i wszystko bedzie OK.
powodzenia :)

kefir 18.05.2003 19:59

Ja miałem problemy z CCE 2.50 tzn. nie mogłem go uruchomić a z innymi versjami nie mogłem sobie poradzić (chodzi o logo CCE na filmie)
Użyłem więc TMPencodera z ustawieniami DVD i efekt był dla mnie wystaczający. Oferuje on również 3-pass encoding ale ja użyłem tylko VBR i jest ok. Nawet szybkość kodowania jest zadowalająca.
Uzyskałem plik .m2v który spokojnie przyjmuje DVDMaestro

Poza tym nie wiem CobraV. czemu trzeba zmieniać framerate AC3.
Mi wystarczyło zrobić FixAc3 i wszystko biega jak należy?

Pozdrowienia

CobraVerde 18.05.2003 20:47

Cytat:

kefir napisa***322;(a)
Poza tym nie wiem CobraV. czemu trzeba zmieniać framerate AC3.
Mi wystarczyło zrobić FixAc3 i wszystko biega jak należy?

jeżeli konwertujesz video z 23.9 na 25 Fps to to samo trzeba zrobić z audio - inaczej obraz się nie będzie pokrywał z dźwiękiem, który będzie się "rozjeżdżał" coraz bardziej w miarę trwania filmu.
chyba że masz divxa 25 Fps to oczywiście nie trzeba tego robić...

kefir 18.05.2003 21:32

W TMPGencoder daję kompilację DVD PAL i nie ważne jaki framerate ma divix i tak długość filmu pozostaje ta sama, taka jak AC3 bez konwersji.
Zrobiłem już czwarty film w ciągu dwóch dni i wszystkie były 23,976

Tak samo jest z napisami, po co zmieniać framerate skoro liczy się tylko długość filmu a plik .ssa ma tylko kody czasowe a nie klatki na sekundę. Tak samo jest z napisami TMplayera pasują i do filmu 23.976 fps i do 25 fps liczy się tylko długość filmu.
Może coś robię inaczej ale naprawdę tak mi wychodzi.

pzdrawiam

kefir 18.05.2003 21:35

Poza tym kupując film DVD w Stanach i w Europie to mają one taką samą długość mimo innego framerate'u

tak myślę

CobraVerde 18.05.2003 21:39

skoro uważasz, że FPS nie ma znaczenia to nie zmieniaj - powodzenia...

lukiluki 18.05.2003 21:47

w sprawie frame ratting..
 
Nie wiem czy moge wtrącić ale juz kiedys zrobiłem TmpG z divx na dvd i tam frame był 23,9 plus minus no i po przekonwertowaniu na DVD i wypaleniu odtwarzacz stacjonarny jedna pokzywał brak klatki.Dało się zauważyć leciutki szarpanko ..... ale jezeli komus to nie przeszkadza.

kefir 19.05.2003 08:01

Masz rację dopiero teraz to zauważyłem.
Delikatnie skubie ale trzeba się przyjrzeć.

Do CobraVerde framerate ma znaczenie tylko że ja go nie zmieniałem w Nandub'ie z 23.976 poprostu TMPGecoder przkompresował film na 25 fps z 23.976 fps co powoduje jak słusznie zauważył Lukiluki delikatne szarpanie ale pozostawienie dokładnie tej samej długości filmu.

Pozdrowienia

lukiluki 19.05.2003 22:37

Do CobraVerde
 
Witam
Mam pytanko cy jest jeszcze jakas szansa na pomoc przy walce z podczepieniem napisów do DVDMaestro?
Pisałem do Ciebie Emila w tej sprawie ale może nie doszedł więc pytan na Forum.
Napisy które przygotowałeś są bomba ale sam Maestro wciaga z nich tylko część tzn około 25% z całości. Co gorsza wciągnął od bodajźe 720 do kończ czyli około 250 z 1020. Nie wiem co jest grane?
Proszę Help :)

foton007 19.05.2003 23:01

Czemu napisy na gotowym DVD nie znikają gdy niema dialogu,tylko
czekają aż pojawi sie następny napis?

CobraVerde 19.05.2003 23:09

Cytat:

foton007 napisa***322;(a)
Czemu napisy na gotowym DVD nie znikają gdy niema dialogu,tylko
czekają aż pojawi sie następny napis?

trzeba było ustawić w Subtitle Workshop minimalne i maxymalne czasy wyświetlania napisów. pisałem o tym w poradniku...

CobraVerde 19.05.2003 23:12

Re: Do CobraVerde
 
Cytat:

lukiluki napisa***322;(a)
Witam
Mam pytanko cy jest jeszcze jakas szansa na pomoc przy walce z podczepieniem napisów do DVDMaestro?
Pisałem do Ciebie Emila w tej sprawie ale może nie doszedł więc pytan na Forum.
Napisy które przygotowałeś są bomba ale sam Maestro wciaga z nich tylko część tzn około 25% z całości. Co gorsza wciągnął od bodajźe 720 do kończ czyli około 250 z 1020. Nie wiem co jest grane?
Proszę Help :)

odpisałem Ci na maila...

foton007 19.05.2003 23:16

Ja już zrobiłem twiom sposobem 2 filmy i było OK.
To znaczy przerobic je na ssa.

CobraVerde 19.05.2003 23:23

Cytat:

foton007 napisa***322;(a)
Ja już zrobiłem twiom sposobem 2 filmy i było OK.
To znaczy przerobic je na ssa.

w końcu jakieś dobre wieści :)
a jak z jakością obrazu - jak Ci wyszło ?

kefir 19.05.2003 23:27

Re: Do CobraVerde
 
Cytat:

lukiluki napisa***322;(a)
Witam
Mam pytanko cy jest jeszcze jakas szansa na pomoc przy walce z podczepieniem napisów do DVDMaestro?
Pisałem do Ciebie Emila w tej sprawie ale może nie doszedł więc pytan na Forum.
Napisy które przygotowałeś są bomba ale sam Maestro wciaga z nich tylko część tzn około 25% z całości. Co gorsza wciągnął od bodajźe 720 do kończ czyli około 250 z 1020. Nie wiem co jest grane?
Proszę Help :)


a w jakim formacie robiłeś z napisów obrazki bo mi zrobiło tak samo przy zastosowaniu .bmp problem zniknął przy .tif

I tak samo wczytał od około 720 napisu do końca.

lukiluki 19.05.2003 23:31

Re: Re: Do CobraVerde
 
Cytat:

CobraVerde napisa***322;(a)
odpisałem Ci na maila...
A ja nic nie dostałem :(

CobraVerde 19.05.2003 23:33

Re: Re: Re: Do CobraVerde
 
Cytat:

lukiluki napisa***322;(a)
A ja nic nie dostałem :(
właśnie to Ci poradziłem w mailu co napisał Kefir :) - zmianę formatu obrazków na *tif

foton007 19.05.2003 23:52

Jakość jest OK.

lukiluki 20.05.2003 18:18

SUKCESSSSS !!!!!!
 
Wielki sukces (jak dla mnie) !!!!!!
Po wielkiej walce wyprodukowałem filmik + PL napisy !!!!
Wielkie dzięki COBRAVERDE. Ale jak bedzie mnie cos męczyc to i tak się do Ciebie zwróce o pomoc.

Pozdrawiam

CobraVerde 20.05.2003 18:54

Re: SUKCESSSSS !!!!!!
 
Cytat:

lukiluki napisa***322;(a)

Po wielkiej walce wyprodukowałem filmik + PL napisy !!!!

ja przy pierwszym filmie straciłem cały weekend a nad napisami siedzałem do bladego świtu, bo mi coś ciągle nie wychodziło ;)
a miałem tylko pod ręką bardzo skromny poradnik z Doom9, gdzie nie było szczegółów dla laików i ani słowa o napisach.
a kiedy wreszcie skończyłem i się tutaj pochwaliłem, że zrobiłem całkiem ładny film DVD z divxa to paru miejscowych mądrali orzekło, że to bez sensu bo jakość napewno jest zła :D

pawlach 21.05.2003 20:02

Witam
jestem wlasnie na etapie wykonanie pierwszej plyty z poradnika zamiszczonego w tym dziale i mam male techniczne pytanie do Cobry
czy otwierajac plik z napisami (jako *txt) w programie Subtitle Workshop nie mozna by od razu zapisac plik telstowy z rozszerzeniem *son (bo jest taka mozliwosc ) czy wtedy DVD Maestro wczyta ten plik?
I jeszce pytanie czy w razie klopotow moge pisac do Ciebie na priva?
pozdrawiam
Paweł

CobraVerde 21.05.2003 20:53

Cytat:

pawlach napisa***322;(a)
Witam
czy otwierajac plik z napisami (jako *txt) w programie Subtitle Workshop nie mozna by od razu zapisac plik telstowy z rozszerzeniem *son (bo jest taka mozliwosc ) czy wtedy DVD Maestro wczyta ten plik?

próbowałem tak robić na początku ale mi wychodziła jakaś sieczka albo ten "tekstowy" plik *son nie chciał się wczytatywać więc dałem sobie siana. może teraz z nową wersją SW coś się zmieniło - spróbuj i powiedz jak ci poszło...

Cytat:


I jeszce pytanie czy w razie klopotow moge pisac do Ciebie na priva?
pozdrawiam
Paweł

jasne :)

lukiluki 21.05.2003 20:57

w sprawie CCE 2.5
 
Dzieki CV za CCE ale nie działa mi ta wersja. Czy posiadasz może inną wersje bez loga?? Help

Fafer 22.05.2003 12:05

Hmm Mam pare uwag/ropozycji do poradnika
Mnie także udalo sie zrobic pare filmów z divxa na DVD nie czytalem wtedy poradnika Cobry.
1. Napisy Wychodzily czarne aby zmienic na biale nalezy ustawic w MaestroSTB w Color rendering - Only one set of text.....
a później w pliku *.son
---
SP_NUMBER START END FILE_NAME
Display_Area (13 513 302 541)
Color (1 2 0 0)
zmienic na
Color (1 0 2 0)
---
Wtedy nie trzeba sie bawic zakladkami w Maestro

2. Chaptery
Mozna zaimportowac plik z chapterami format pliku następujacy:
*.chp
---
$Spruce_IFrame_List

00:00:19:00
00:01:04:07
00:05:17:09
[...]
---
Warto rownież ustawic w Chapter Marker Properties -> Autoname -> Index Based oraz Unique name check
Wtedy widzimy podczas odtwarzania (przeskakiwania) filmu ktory chapterow jest obecnie odtwarzany z ilu np 3/12

3. Nie warto zmieniac frameratu w tmpgenc sprawdzalem kilka wersji i zachowywaly sie podobnie co 4,5 klatka byla powieleniem poprzedniej do daje dosyc widoczne skoki zwłaszcza przy napisach końcowych sam kodowalem programem canopus procoder
4. Ustawiajac rozdzielczosc korzystalem ze wzorów do których sam doszedlem :)
4:3 - 720*Rv/Rh np 720*288/604 = 343 to oczywiscie wymiar klatki w pionie bo w poziomie zawsze bedzie 720
16:9 - 960*Rv/Rh np 960*288/604 = 457 oczywiscie film zródlowy musi miec proporcie conajmniej 1,77 bo inaczej wyjdzie nam rozdzielczość powyzej 576 :)
To Tyle
Pozdrawiam Fafer.

CobraVerde 22.05.2003 12:58

Cytat:

Fafer napisa***322;(a)

1. Napisy Wychodzily czarne aby zmienic na biale nalezy ustawic w MaestroSTB w Color rendering - Only one set of text.....
a później w pliku *.son
---
SP_NUMBER START END FILE_NAME
Display_Area (13 513 302 541)
Color (1 2 0 0)
zmienic na
Color (1 0 2 0)
---
Wtedy nie trzeba sie bawic zakladkami w Maestro

ustawianie kolorów to zmora tego programu ;) wypróbuję twój sposób. chociaż ja też nie robię tego ręcznie tylko mam jeden gotowy plik palety *spf (jako wzorzec) i go poprostu łąduję do programu, zaraz po wgraniu napisów i wtedy wszystko gra.

Cytat:


2. Chaptery
Mozna zaimportowac plik z chapterami format pliku następujacy:
*.chp

zrezygnowałem z tego sposobu bo automatyczne ładowanie chapterów z pliku *chp raczej napewno spowoduje, że część z nich znajdzie się w tym samym miejscu co napisy i spowoduje ich zniknięcie podczas odtwarzania w miejscu w którym jest chapter. ręcznie też jest szybko i wtedy widzimy, gdzie je umieszczamy. z pliku robię się to raczej na ślepo i potem co najwyżej możemy je poprzesuwać.

Cytat:


4. Ustawiajac rozdzielczosc korzystalem ze wzorów do których sam doszedlem :)
4:3 - 720*Rv/Rh np 720*288/604 = 343 to oczywiscie wymiar klatki w pionie bo w poziomie zawsze bedzie 720
16:9 - 960*Rv/Rh np 960*288/604 = 457 oczywiscie film zródlowy musi miec proporcie conajmniej 1,77 bo inaczej wyjdzie nam rozdzielczość powyzej 576 :)

to mnie szczególnie interesuje ;) sam też zazwyczaj korzystam z ustawień ręcznych. pierwszy sposób rozumiem chociaż robię to ostatnio inaczej (wyczytałem na Doom9, że widoczna rozdzielczość pozioma obrazu PAL 4:3 to 768 ). drugiego natomiast nie łapię bo jestem deko matematycznie tępy ;). czy możesz oba sposoby dokładniej wyjaśnić ? napewno przyda się to wszystkim zainsteresowanym tematem, szczególnie tym którzy mają telewizory panoramiczne, dla których czasem ciężko jest dobrać dokładne parametry tak obraz był wyświetlany "szeroko". sam się zmagam z tym problemem od początku i chętnie wypróbuję nowe sposoby.
pozdrawiam :)

Fafer 22.05.2003 19:49

Ok wyjasniem wzory:
4:3
Tu nie ma za duzo o czym gadać, poprostu obraz ma rozdzielczość 720 w poziomie (przynajmniej taka jest specyfikacja PAL).
Czyli najprosciej wyjasnic z proporcji
604 -- 720
288 -- x
720*288
x= -------
608

16:9
Tu troche trudniej wyjasnić
jezeli zwykły obraz 4:3 ogladamy na telewizorze 16:9 to obraz zostaje rozciagniety teraz pytanie o ile?
720 -- 4/3
x ---- 16/9
720 * 16/9
x= ---------- = 720 * 4/3 = 960
4/3

czyli tak jaby taka była rozdzielczość
oczywiscie rozdzielczość się nie zmienia i pozostaje 720

no i teraz analogicznie
604 - 960
288 - x
960*288
x=---------
604

Mam nadzieje, że moje rozumowanie jest prawdziwe. Zresztą zawsze można wygenerowac filem w premierze z kwadratem i kółkiem i sprawdzić jak sie to zachwuje na ekranie.
Pozdrowienia
Fafer

foton007 22.05.2003 21:33

Jak ustawić Bitrate do filmu o długosci 2g34min,dzwięk w ac3 zajmuje
518 mega a GSpot pokazuje bitrate 876 kb/s.

lukiluki 22.05.2003 21:42

pomocy
 
Witam
Nie wiem co sie stało ale w momencie odpalenia Encode w CCE pokazuje komunikat "Couldn't find appopriate video codec for YV12"
O co chodzi - wcieło jakies kodeki co jest grane.
Czy ma to coś wspólnego Avisynth ??
Jak powrócic do stanu normalnego??
Pomocy

CobraVerde 22.05.2003 21:58

bo użyłeś złego polecenia w skrypcie AVS:
zapewne wpisałeś ConvertToYV12() zamiast ConvertToYUY2()

foton007 22.05.2003 23:05

DZIEŃKI ZA POMOC!!!!

-Sid-The-Rat=> 23.05.2003 21:45

cobra - paru miejscowych madrali zadalo ci ciekawe pytanie na ktore w koncu nie dostalo odpowiedzi - czy jesli zmieniajac fps zmieniasz dlugosc filmu to czy ucinasz kawalek sciezki dzwiekowej? sciesniasz ja? (podnoszac wszystkie dzwieki w dziedzinie czestotliwosci) czy wycinsz co ktorys dzwiek ze sciezki? miejscowym madralom wydawalo sie ze filmy niezaleznie od fps sa tej samej dlugosci bo inaczej wlasnie dzwiek zaczyna sie sypac...

nieladnie tak pisac o nieobecnych

CobraVerde 23.05.2003 22:07

Cytat:

-Sid-The-Rat=> napisa***322;(a)
cobra - paru miejscowych madrali zadalo ci ciekawe pytanie na ktore w koncu nie dostalo odpowiedzi - czy jesli zmieniajac fps zmieniasz dlugosc filmu to czy ucinasz kawalek sciezki dzwiekowej? sciesniasz ja? (podnoszac wszystkie dzwieki w dziedzinie czestotliwosci) czy wycinsz co ktorys dzwiek ze sciezki? miejscowym madralom wydawalo sie ze filmy niezaleznie od fps sa tej samej dlugosci bo inaczej wlasnie dzwiek zaczyna sie sypac...

nieladnie tak pisac o nieobecnych

nic się nie ścina tylko w tym przypadku (23,976 na 25 Fps) "ściska" się ją do wartości 0.95904 oryginału. możesz o tym przczytać np. tu http://www.geocities.com/xesdeeni200...rdsConversion/
to jest oczywiście prosty sposób bo profesjonalnie robi się to za pomocą hardwarowych konwerterów.
a pisząc o "mądralach" miałem na myśli (i tak napisałem) zarzucanie, że jakość DVD zrobionego z divxa jest kiepska i cały zabieg jest bez sensu. nie wiem czy pamiętasz ale zaproponowałem, że zaproszę do siebie kogoś z niedowiarków i pokażę efekty takiego zabiegu co ostatecznie by wyjaśniło wątpliwości. trochę mnie wkurzyło wtedy że głos zabierali ludzie kórzy nie mieli doświadczenia w tego typu zabiegach ale z całym przekonaniem występowali w roli ekspertów.
poza tym przecież to nie ja wymyśliłem ten rodzaj konwersji i skoro piszą o tym pooważnie na Doom9 to nie może być fake ;)
a o zmianę Fps zapytał się jeden koleś w tym wątku któremu odpowiedziałem chyba, żeby nie zmieniał jak nie chce...

CobraVerde 23.05.2003 22:22

poza tym proponuję zajrzeć tu: http://forum.doom9.org/search.php?ac...der=descending
wiem Sid że Cię to jako fachowca nurtuje ale ja nie znam odpowiedzi na pytania dotyczące technicznych szczegółów i niuansów. i znać nie chcę ponieważ używam sprawdzonych metod i jestem zadowolony z efektów :P

CobraVerde 23.05.2003 22:55

a teraz coś co cię powinno Sid przekonać ostetecznie, do mojej obrazoburczej ;) teorii że filmy NTSC różnią się czasem trwania od filmów PAL. odpal dwie strony WWW - jedna sprzedaje filmy PAL a druga NTSC: http://www.fbo.com.au i http://www.cduniverse.com/ (zakładka Movies). i zacznij porównywać czasy trwania tych samych filmów - zobaczysz że flimy NTSC są dłuższe od filmów PAL :P
ja sprawdziłem 10 i są dokładnie krótsze o tyle ile wynika z różnicy Fps. co ty na to ???

-Sid-The-Rat=> 24.05.2003 07:58

tyle tylko ze w takim wypadku jedne z nich oferuja gorsza jakosc dzwieku
scisniecie, upakowanie dzwieku jest mozliwe w dwoch przypadkach:

a) sciskamy dzwiek bez wycinania niczego - efektem jest wzrost czestotliwosci WSZYSTKICH dzwiekow (wysokosci) proporcjonalnie do 'scisniecia' - gwarantuje ze te 5% roznicy uslyszy umarly i gluchy

b) wycinamy co-ktoregos sampla - powstaja w ten sposob dziury ktore mozemy skasowac - efektem jest oczywista ziarnistosc dzwieku i straty w jakosci

proces odwrotny (wydluzanie) - analogicznie

stad moje watpliwosci - ktore bezskutecznie staram sie rozwiklac - chocby dlatego ze nie lubie, paniecznie nieznosze zlego dziweku w filmach - a tu mam doczynienia z robieniem sobie z ogladaczy jaj

CobraVerde 24.05.2003 10:50

Cytat:

-Sid-The-Rat=> napisa***322;(a)
tyle tylko ze w takim wypadku jedne z nich oferuja gorsza jakosc dzwieku
scisniecie, upakowanie dzwieku jest mozliwe w dwoch przypadkach:

a) sciskamy dzwiek bez wycinania niczego - efektem jest wzrost czestotliwosci WSZYSTKICH dzwiekow (wysokosci) proporcjonalnie do 'scisniecia' - gwarantuje ze te 5% roznicy uslyszy umarly i gluchy

b) wycinamy co-ktoregos sampla - powstaja w ten sposob dziury ktore mozemy skasowac - efektem jest oczywista ziarnistosc dzwieku i straty w jakosci

proces odwrotny (wydluzanie) - analogicznie

stad moje watpliwosci - ktore bezskutecznie staram sie rozwiklac - chocby dlatego ze nie lubie, paniecznie nieznosze zlego dziweku w filmach - a tu mam doczynienia z robieniem sobie z ogladaczy jaj

no ale w końcu Cię chyba przekonałem, że tak jest ;) czy masz jeszcze wątpliwości ?
już podczas naszej pierwszej dyskusji pisałem, że NTSC ma dwie wartości FPS - 23,976 filmowa i 29,997 telewizyjna. to skomplikowana sprawa, nie bede wchodził w szczegóły ;) więcej jest np. tutaj: http://forums.afterdawn.com/thread_view.cfm/4022
wkażdym bądź razie Fps filmowe jest jak najabardziej naturalne, bo filmy są kręcone z prędkością 24 Fps i w obu przypadkach (PAL i NTSC) różnice od "oryginału" są naprawdę tak nieduże,że pewnie nawet Ty Sid byś ich nie wyłapał ;)

-Sid-The-Rat=> 24.05.2003 11:05

ciagle mam watpliwosci.. ale nia mam jak tego sprawdzic - pisalem juz wielokrotnie ze moj kontakt z filmami i dvd jest prawie zaden - ale chyba mam mozliwosc sprawdzic Nightmare Before Christmas kolezanka ma w NTFS... a znam tez kogos kto kupil to w Europie

CobraVerde 24.05.2003 11:35

Cytat:

-Sid-The-Rat=> napisa***322;(a)
ciagle mam watpliwosci.. ale nia mam jak tego sprawdzic - pisalem juz wielokrotnie ze moj kontakt z filmami i dvd jest prawie zaden - ale chyba mam mozliwosc sprawdzic Nightmare Before Christmas kolezanka ma w NTFS... a znam tez kogos kto kupil to w Europie
hehe - a nie wystraczy sprawdzić w sklepach które Ci podałem ? przecież to wystarczy. chyba, że musisz dotknąć... ;)

-Sid-The-Rat=> 24.05.2003 11:39

musze dotknac - jest mozliwosc ze dwa sklepy mierza inaczej - chyba ze znajde taki sklep ktory daje ten sam tytul w jednym i drugim (nawet plyty audio z teoretycznie tym samym materialem na rynek europejski i amerykanski sa roznej dlugosc (jakeis bonusy, inne tracki, inne aranze) - dlatego chcialbym zobaczyc
a przede wszystkim uslyszec...

CobraVerde 24.05.2003 12:00

Cytat:

-Sid-The-Rat=> napisa***322;(a)
chyba ze znajde taki sklep ktory daje ten sam tytul w jednym i drugim
no to właśniw są to takie dwa sklepy - porównywałem identyczne filmy i wersje. podane tam czasy to czasy filmów a nie całości materiału materiału na DVD ;). np. są dwie wersje Władcy Pierścieni I - zwykła i rozszeżona. i oczywiście są identyczne w Australii i w USA - różnią się tylko Fps...
poza tym te różnice w czasie są dokładnie takie jak wynika z różnicy FPS, więc to nie może być przypadek...

foton007 27.05.2003 13:11

Jak obliczać BITRATE w łatwy sposób

CobraVerde 27.05.2003 13:25

ja używam tego http://www.guygraphics.com/dvd/bitratecalculator.html do wyliczenia średniego bitrate ale tylko w przypadku długich filmów (powyżej 120 min.) a zazwyczaj ustawiam tak: min. 1000-2000, avg. 4000 i max. 6000-7000. zbyt wysokie podbijanie bitrate nic raczej nie da, tylko tylko że będziemy mieli większy plik mpeg2.
ale zawsze można poeksperymentować...

CobraVerde 29.05.2003 00:45

UPDATE
pronuję używać do obliczania docelowej rodzielczości samego filmu (bo obraz musi być 720x576) metody którą opisał kolega Fafer na poprzedniej stronie. wygląda to bardzo dobrze, przynajmniej na ponoramicznym TV, gdzie obraz jest mocno rozciągany.

Robs 02.06.2003 18:29

Naprawdę dobra robota ten artykuł Cobra,
dzięki za podrzucenie linka na divx.pl.

bogumilc 03.06.2003 14:57

gdzie jest ten soft
 
może mógłbyś napisą skąd ściągnąć odpowiedni - wymieniony przez Ciebie soft np Maestro itp.

CobraVerde 03.06.2003 15:17

zdaję się już pisałem o tym ale przypomnę: w zasadzie wszystko można znaleźć tu www.doom9.org albo czasem tu www.filemirrors.com i ewentualnie w sieci eDonkey...

foton007 03.06.2003 16:05

Dlaczego nie ustawiać w Image Quality na 100%,czy jakość nie bendzie
lepsza niz tylko na 20-25%.

CobraVerde 03.06.2003 16:20

bo to nie jest procent jakości obrazu, tylko stopień jego obróbki w celu możliwego "polepszenia" (max. chyba 40) - możesz spróbować dać ten wskaźnik na maxa. ale nie spodziewaj się cudów ;)

adrianopel 12.06.2003 21:05

Mam pytanko. Metoda przerobienia Dovx-a na DVD za pomocą TMPGEnc ma jedną wadę. Filmy delikatnie się tną tak już ktoś tutaj wspomniał. Przypuszczam że nie wiecie jak to wyelominować wiec chciałem spytać czy metoda zaproponowana przez Cobre również ma ten minus??

CobraVerde 13.06.2003 10:27

żaden z wielu filmów zrobionych przeze mnie się nie tnie :)

lukiluki 15.06.2003 21:58

[QUOTE]adrianopel napisa***322;(a)
[B]Mam pytanko. Metoda przerobienia Dovx-a na DVD za pomocą TMPGEnc ma jedną wadę. Filmy delikatnie się tną


Prawdopodobnie prerabiałes film ktory miał 23,9x klatki na sekundę. std te lekkie przeskoki. Mozesz najpierw przekonwertować divx'a w nandubie (virtuadubie) na 25 klatek (osobno audio i video) i dopier wtedy zassać do TMPGEnc-a. Cobrze się nie tnie bo właśnie tak robi - tez zmienia framerate w avikach zanim to przepusci przez CCE ;)

waszq/pl/ 15.06.2003 23:31

witam! we wczesniejszych postach poruszona byla kwestia podgladu w cce ,mnie interesuje dla wersji 2.9 i o ile to mozliwe prosilbym o maila na waszq@o2.pl . ponadto nurtuje mnie inne zagadnienie a mianowicie czy to co Robs Yoda opisal na forum divx w temacie jak polaczyc na 1 dvd film dwuplytowy mozna wykorzysttac do polaczenia dwoch filmow na 1 plycie.zrobilem 2 odcinki ,,czterech pancernych...." szkoda marnowac plyty jesli srednio kazdy zajmuje ok. 1,7 gb. wydaje sie ze bardziej efektowne ale czy efektywne?? byloby wykorzystanie softu np.uleada [movie faktory ,czy workshop } ale jeszcze sie tym nigdy nie zajmowalem .o ile ma ktos w tej materii jakies doswiadczenia to prosilbym o malutki opisik. a tak po za tym podziekowania dla Cobry i innych ,,dyskutantow" za znaczacy wklad w rozwoj kinematografii

Jurgen 17.06.2003 14:18

Czy ktoś mógłby podesłać mi na @ MaestroSBT bo nigdzie nie moge tego znalezc :(. THX!

EDIT: Już nie trzeba ;)

adrianopel 17.06.2003 15:41

Lukiluki. Wielkie dzięki za tą jakze cenną podpowiedź. Wreszcie wszystko działa bez zarzutu.:)

klein 06.07.2003 21:46

Cytat:

CobraVerde napisa***322;(a)
hmm... masz okrojoną wersję programu bez plików Cinemaster Decoder - podaj maila to Ci je wieczorem wyślę. trzeba je skopiwać do Windows/System32 i podgląd staje się aktywny
Można prosić również o te pliczki? Nie mogę ich nigdzie znaleźćklein@interia.pl

Jurgen 06.07.2003 23:13

Cytat:

klein napisa***322;(a)
Można prosić również o te pliczki? Nie mogę ich nigdzie znaleźćklein@interia.pl
Poszło.

ewatom 07.07.2003 19:22

CobraVerde napisał(a)
hmm... masz okrojoną wersję programu bez plików Cinemaster Decoder - podaj maila to Ci je wieczorem wyślę. trzeba je skopiwać do Windows/System32 i podgląd staje się aktywny
no cóż ten sam problem!!!:'( ewatomek13@msn.com

Hubas 10.07.2003 17:10

napisy
 
No kurcze, napisów mi wciąga 1/4 a co z resztą, help me !!!!:(

Jurgen 10.07.2003 17:45

Re: napisy
 
Cytat:

Hubas napisa***322;(a)
No kurcze, napisów mi wciąga 1/4 a co z resztą, help me !!!!:(
Niestey ja mam to samo... i to końcówke mi czytuje.... :(

ideJ 10.07.2003 22:16

Sam też się kiedyś o to potknąłem ^_^
tuż nad bloczkiem opisanym "1" z lewej strony ścieżki wideo (poniżej napisu Wall Clock i zegara z nim związanego) jest jeszcze jeden zegarek. W tooltip'e jest opisany jako "Video Timestamp Offset") Jeśli tam jest 00:00:00:00 to nie mam pojęcia dlaczego wczytuje tylko część napisów. Jeśli tam jest coś innego niż same zera to kliknij na to i wpisz same zera. :jupi:

http://yoda.plukwa.net/images/dvd-tut/DVDM.png
(Przepraszam, że taki duży. W wolnej chwili trochę go zmniejszę - 2003.07.24, ideJ)

ideJ 10.07.2003 22:32

A'propos tutoriala
 
Jadąc pociągiem przeczytałem sobie opis metody i muszę przyznać, że jest bardzo dobry :)
Mam jednak jedno pytanie i jedno uzupełnienie.
Najpierw pytanie:
Po co zamieniać NTSC na PAL? Wszystkie znane mi europejskie odtwarzacze dobrze sobie radzą z płytkami NTSC.

A teraz uzupełnienie/usprawnienie:
DVD Maestro obsługuje jeszcze jeden format napisów. Używane rozszerzenie to STL. Od formatu SON różni się tym, że jest całkowicie tekstowy (nie ma żadnych bitmap) i można napisy swobodnie edytować z poziomu DVD Maestro.
Subtitle Workshop potrafi zapisywać w tym formacie (Spruce Subtitle File) jednak ma pewien błąd, sprawiający, że plik jest praktycznie nieużteczny (autor już wie o tym i obiecuje usunięcie w następnej wersji). Na www.doom9.org można jednak znaleźć maleństwo pod tytułem sub2stl które potrafi przerobić napisy z microDVD do STL.

Hubas 11.07.2003 10:38

No niestety sprawdziłem i wszytsko jest dobrze a napisy dalej są do .....
A ten programik do przerabiania na stl wiesza sie w momencie kliku na przycisk do przerobienia.

Proszę o pomoc !!!!!!

Mam jeszcze jedno pytanko co do ripu audio gdy w ac3machine przerabiam to gdy mam zaznaczone że ma przerobić na 48kHZ i z 25fps to wywala mi błąd, natomiast gdy wybiore jedna z tyh opcji to śmiga !!

Pozdrawiam
Hubas

waszq/pl/ 11.07.2003 22:16

hmm.... problem z wczytaniem napisow jest rowniez dla mnie problemem i nowe glosy w dyskusji moze spowoduja ze cobra zrobi nam maly wykladzik :) a po za tym ciekawe uwagi ideJ ,warte przemyslen i prob.
a propo moze jakis link dokladniejszy do tego softu: sub2stl

Fafer 11.07.2003 23:49

Można sobie zrobić własny szablon do subtitle workshop dla napisów w formacie stl.

RobGee 12.07.2003 00:55

Witam
może to wam pomoże w problemie z napisami,ja tak robię i u mnie nie gubi napisów.

do konwersji txt-ssa używam programu SUBTITLE STUDIO 2.0 firmy RadLight, czasem ma problem z odczytaniem niektórych plików ,ale wtedy konwertuje je do .SRT programem SUBTITLE WORKSHOP a tym pierwszym do .SSA ,potem dokładnie tak jak opisał COBRA VERDE.
Powodzenia

RobGee 12.07.2003 01:12

Re: A'propos tutoriala
 
Cytat:

ideJ napisa***322;(a)

Po co zamieniać NTSC na PAL? Wszystkie znane mi europejskie odtwarzacze dobrze sobie radzą z płytkami NTSC.




Miałem taką samą wątpliwość, co ty (nie potrzebna robota), i zrobiłem kilka filmów w 23,97 klatkach,oglądnąć można ale widać małe rwania.

kefir 12.07.2003 08:20

Re: Re: napisy
 
Cytat:

Jurgen napisa***322;(a)
Niestey ja mam to samo... i to końcówke mi czytuje.... :(
Już była o tym mowa w tym samym poście, o ile chodzi o to samo
Trzeba po prostu zamieniać napisy na TIF-y a nie na bitmapy (MaestroSBT) Przy bitmapach wczytuje właśnie nie wszystkie napisy i to od końca.

teperek 12.07.2003 14:49

A ja po załadowaniu do MaestroSBT i próbie podglądu dostaej komunikat "Error loading backgrund movie". Może ktoś wspomoże rozwiązaniem.
THX
K


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 15:38.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.